Menu:
Novinky (archiv květen 2004)
   
Přátelský večer příznivců S+H 26.5.2004 Media
   
29.5.2004  

Ve středu 26. května se konal v kavárně Ionia (Praha 1) další z přátelských večerů příznivců Divadla S+H, na kterém byly za přítomnosti herečky Jiřiny Jiráskové předány nashromážděné platinové a jedna Zlatá deska za počet prodaných alb S+H, to vše z rukou zástupců Supraphonu. Během tohoto večera byly pokřtěny i nová nahrávka Hurvínkovy večerníčky a reedice Hurvínek a drak.

Potěšující je, že tato akce neunikla zájmu médií, tedy alespoň některých, konkrétně sítě Deníku Bohemia a Moravia a tak se náš archiv rozrostl o další článek - Spejbl s Hurvínkem do vlády? Proč ne!, když už nám nebylo z časových důvodů možné se této akce zúčastnit.

SUNíčko
 
Přpravovaný další titul S+H 23 - Jak chtěl pan Spejbl na olympiádu Nový titul
   
22.5.2004  

Dorazil nám nový e-mailový bulletin Supraphonu, ve kterém se objevila potěšující zpráva, že 28. června (naše zdroje z divadla se však zmiňují o 14.6.) vyjde nahrávka Jak chtěl pan Spejbl na olympiádu (SU 5425-2/4) (souvislost s blížící se olympiádou v Aténách opravdu není jen čistě náhodná :-)

Znalci díla S+H si jistě vzpomenou, že již v roce 1979 vyšla jedna nahrávka věnovaná olympiádě a to Hurá na olympiádu. Zde je zajímavé, že když jsme porovnávali informace z bulletinu Supraphonu s informacemi, jenž máme o této staré nahrávce, vychází nám, že jde o tutéž nahrávku. Asi Vás napadne, proč tedy jiný název? Nejspíše z důvodu, že nová nahrávka nebude zcela odpovídat té původní, kde se jelo na olympiádu do Moskvy 1980. Ale necháme se překvapit, toto vše jsou pouze naše dohady. Máte-li k tématu co říci, určitě navštivte diskuzi Spejbla a Hurvínka na Okoun.cz.

SUNíčko
 
Fotografie ze zahraničních zájezdů S+H Divadlo S+H
   
9.5.2004  

Proud novinek zatím nevysychá ani dnes a to hlavně díky fanouškovy Sapajabalovi (viz. diskuze S+H na Okounovi), který nás upozornil, že na oficiálním webu divadla přibyly fotografie ze zahraničních výprav souboru:

SUNíčko
 
Chystaná premiéra nové hra D S+H - Hurvínek a kouzelník Divadlo S+H
   
8.5.2004  

Další dnešní novinkou je informace, že se 17. 6. 2004 koná premiéra nové divadelní hry z repertoáru Divadla S+H, jenž je určena dětskému publiku. Nová hra se jmenuje Hurvínek a kouzelník, autory jsou jsou Helena Štáchová a Dušan Soták. Na webových stránkách divadla je k jejímu obsahu napsáno:

V divadle se jednoho dne objeví kouzelník s čarovným kufrem plným kouzel, která překvapí nejen Hurvínka, ale i zvědavou Máničku. Divadelní scéna se promění na cirkus, ve kterém se potuluje zmatený klaun, čiperné opičky, oslík bubeník, pštros na nejistých nožkách, či početná rodina rozverných myší. Kouzlení tajemného hosta nakonec vytrhne z příjemného lenošení i pana Spejbla.

SUNíčko
 
Raritní nahrávky S+H k on-line poslechu na webu Českého rozhlasu Media
   
8.5.2004  

Závěrečná novinka je upozornění na zajímavé raritky S+H, které se nám podařilo nalézt na webových stránkách Českého rozhlasu, jde o velmi archivní snímky s názvy Spejbl s Hurvínkem na návštěvě v zoo a Spejbl a Hurvínek o technickém díle. Raritky jsou na webu ČRo poskytovány ve formátu Real Audio a tak budete k jejich přehrání (nikoliv uložení, to je o něco složitější, bohužel) potřebovat Real Audio Player.

SUNíčko
 
Pořad ČT - Státní návštěva S+H Media
   
8.5.2004  
Česká televize se poslední dobou snaží udělat radost příznivcům Spejbla a Hurvínka a tak po dílu ze seriálu Mistři českého animovaného filmu, který byl celý věnován této dřevěné dvojici bude v pondělí 10. 5. 2004 vysílat na ČT 2 v 5:05 Státní návštěvu S+H. Dle informací České televize jde o dokument z roku 1996 vyrobený při příležitosti návštěvy Divadla S+H v Jordánsku.
SUNíčko
 
Nová kniha - Hurvínkovy hudební pohádky Nový titul
   
3.5.2004  
Na pultech knihkupectví (ale i supermarketů :) se objevila nová knížka s tématikou S+H, jmenuje se Hurvínkovy hudební pohádky a jejím obsahem, jak už název napovídá jsou hlavně kratké písničky i s notami, takže jde vlastně o takový zpěvníček. Avšak tento zpěvníček je doplněn o 14 krátkých příběhů s hudební tématikou. Autogramiáda k této knize proběhla bohužel už v polovině dubna.
SUNíčko
 
Narozeniny Divadlo S+H
   
2.5.2004  
Ve vší tichosti oslavili 19. dubna svoje 74. narozeniny Mánička i Žeryk a to tak potichu, že i mi jsme toto slavné datum opoměli, za což se omlouváme. O to s větší pompou je třeba oslavit dnešní již 78. narozeniny Hurvínka. Všem třem přejí tvůrci tohoto webu i navštěvníci diskuze na Okounovi vše nejlepší a nechť rozdávají radost lidem nejméně dalších 50 let.
SUNíčko
 
Nové CD Nový titul
   
1.5.2004  
Vydavatelství SUPRAPHON plní svoje sliby a vydalo 2. díl Hurvínkových večerníčků (jaro - léto).
Pout
 
Spor o práva na Spejbla a Hurvínka znovu otevřen Divadlo S+H
   
1.5.2004  
Pražský vrchní soud vrátil spor o práva na Spejbla a Hurvínka nižší instanci. Více v článku na zpravodajském serveru Novinky.cz - Spor o Spejbla s Hurvínkem je opět na začátku.
SUNíčko
 
Archiv: starší informace než květen 2004 nejsou archivány. [ aktuální novinky ]
 
[ nahoru ]