Menu:
Novinky
   
Televizní tip STV1 27.6. v 19:10 - Hurvínkov rok Media
   
19. 6. 2004  
První kanál slovenske veřejnoprávní televize (STV1) uvede ve svém programu další díl z cyklu Hurvínkův rok, tentokrát s názvem Plavánie zakázané. Od minulé zmínky o Hurvínkově roku na STV, se nám díky vstřícnosti oddělení styku s diváky této televize podařilo zjistit, že díky tématickému zaměření jednotlivých dílů této večerníčkovské série, nehodlá je STV vysílat po pořadě, ale vždy k určité přiležitosti, např. 1. 9. pustí díl s tématem začátku školního roku, 5. 12. díl s Mikulášem atd.
SUNíčko
 
Televizní tip ČT 22. 6. v 17:10 - Po stopách, tentokrát Hurvínkových Média
   
15. 6. 2004  
V dalším díle televizního cyklu Po stopách, jenž se vydává po stopách výjimečných osobností na zajímavá a často také málo známá místa Čech, Moravy a Slezska, se jeho průvodce Miroslav Vladyka vydá do pražské čtvrti Bubeneč za legendárním Hurvínkem. S nímž si kromě návštěvy Divadla Spejbla a Hurvínka prohlédne i unikátní Pelléovu vilu, nahlédne do čistírny odpadních vod, která je národní technickou památkou. Za upozornění na tento tip děkujeme fanynce Maat.
SUNíčko
 
Aktualizace www
   
14. 6. 2004  
Informace o knize z roku 1952 - Šedesát let národního umělce Josefa Skupy. Dále nová série devíti pohlednic na motivy Hurvínkova roku, ve stejné části webu najdete i 3 raritní ilustrace Miloše Padevěta k nikdy nevydané knize Miloše Kirschnera (1, 2, 3).
Pout, Hurvínkův
 
Tip na podvečer - Spejbl a Hurvínek: Dřevěná klasika / 15. 6. v 18:00 Média
   
10. 6. 2004  
Náhoda je mrška, ale tentokrát nám naštěstí byla příznivě nakloněna a nám se s předstihem podařilo nalézt tip na nejspíše zajímavou přednášku. Jedná se o poslechový pořad občanského sdružení Unijazz, konaný v jejich čítárně 15. 6. od 18:00 v Praze 1, Jindřišská 5. Pořad nese název Spejbl a Hurvínek: Dřevěná klasika, a připravili jej a uvádí Dr. Otto Sepl a Václav Hrtan. Jistě to bude příjemně strávený podvečer a snad se o zážitky z něj, některý ze zúčastněných pražských fanoušků podělí i s námi.
SUNíčko
 
Rozhovor s Denisou Kirschnerovou Divadlo S+H
   
9. 6. 2004  
Pout
 
Aktualizace www
   
9. 6. 2004  
Nové jsou informace o knize z roku 1931 Hurvínkovy žertíčky, do oddílu Volný čas / Vaše tvorba jsem přidal fotografii marionet, které si doma vyrobil příznivce S+H.
Hurvínkův
 
Nová verze fan webu www
   
9. 6. 2004  
Fan web Divadla Spejbla a Hurvínka se Vám představuje v poněkud inovované podobě. Hlavním důvodem je přehlednější roztřídění velkého množství informací, které se za několik let podařilo nashromáždit.
Zatm nejsou naplněny ještě všechny položky menu, prosíme o trpělivost. Také nefungují přímé odkazy z jedné nahrávky na druhou.
Rád bych ještě upozornil na několik aktualit, které by neměly ujít Vaší pozornosti:
1) Díky panu Leoši Červinkovi máte možnost vidět kompletní přehled fonokaret S+H, dokonalé. Moc děkujeme!
2) Olda Borůvka nás také překvapil několika neuvěřitelnými raritami S+H, jako např. zřejmě nejstarší vydanou magnetofonovu kazetou S+H - Spejbl a Hurvínek Josefa Skupy nebo nádherným obalem desky Spejbl a Hurvínek.
3) Díky podkladů od pana Milana Vostrého víme, jak kupříkladu vypadala stolní hra Veselé cestování Spejbla a Hurvínka nebo kniha Na táčkách u Spejbla a Hurvínka.
Hurvínkův
 
Supraphon vydal katalog titulů z edice Spejbl a Hurvínek Nový titul
   
7. 6. 2004  
Supraphon nabízí na svých webových stránkách ke stažení dokonce samostatný katalog všech titulů S+H (pdf 1,4 MB), které prodává, najdete v něm i informace o nejnovějším albu Spejbla a Hurvínka - Jak chtěl pan Spejbl na olympiádu.
Hurvínkův
 
Nové číslo časopisu Supraphonu pro obchodníky 6/2004 Nový titul
   
7. 6. 2004  
Vydavatelství Supraphon nabízí na svých webových stránkách ke stažení nové číslo jejich časopisu pro obchodníky (stáhněte si: cojen_06_2004.pdf - 2,5 MB), jehož titulní straně vévodí fotografie paní Štáchové i s loutkami. V samotném časopise se pak dozvíte něco málo o nové nahrávce Spejbla a Hurvínka - Jak chtěl pan Spejbl na olympiádu a rovněž o speciální cenové nabídce pro obchodníky na nahrávky S+H na období léto 2004, akce se jmenuje Veselé léto s Hurvínkem, ale bohužel jak nám i Supraphon potvrdil, konečné ceny v obchodech si každý může určit podle sebe a tedy se nemusí řídit těmito letně zvýhodněnými.
SUNíčko
 
Televizní tip STV 6.6. v 19:10 Media
   
6. 6. 2004  
I pro dnešní den máme televizní tip, tentokrát pro slovenské fanoušky, neboť dnes 6.6. v 19:10, uvádí první kanál Slovenské televize příběh Den dětí z cyklu Hurvínkův rok, kdy se však vysílají další díly se nám zatím nepodařilo zjistit. Jak se nám však podařilo zjistit, tento Hurvínkův rok se ničím nelíší (tedy např. že by loutky mluvili slovensky) od české verze. Za zaslání tipu děkujeme fanouškovi Sapajabalovi.
SUNíčko
 
Televizní tip - Prima 5.6. v 19:15 Media
   
5. 6. 2004  
Čirou náhodou jsme objevili televizní tip na Tescoma Prima vařečku, kde dnes 5. 6. (19:15 - TV Prima) bude vařit Helena Štáchová Spejblovu rajskou česnečku a Hurvínkovu sekanou z čočky a ořechu. Dobrou chuť.
SUNíčko
 
Nymbursko - rozhovor s H. Štáchovou, Blesk - Jirásková kamarádí s Máničkou Media
   
3. 6. 2004  
Jirka objevil v regionálním tisku Nymbursko rozhovor s Helenou Štáchovou, který se z větší části týká sporu o loutky Spejbla a Hurvínka, ale jsou v něm i jiné zajímavosti, třeba jak naše národní klenoty vnímají v Německu apod. Zpětně se ještě můžete ohlédnout za setkáním přátel divadla S+H (viz. příspěvek níže) a to pomoci článku Jirásková kamarádí s Máničkou, který jsme pro Vás v elektronické podobě deníku Blesk objevili a jehož součástí je jedna moc pěkná fotografie.
SUNíčko
 
Archiv: [ květen '04 | aktuální novinky ]
 
[ nahoru ]