Menu:
Novinky
   
Aktualizace webu - doplněny informace k albu, několika DVD a polštářům :) www
   
26. 9. 2004  

Doplnili jsme informace k německému albu Spejbls herzliche Metaferosen a 3 německým DVD Hurvinek & Spejbl - Das Leben ist schön, Hurvinek & Spejbl - Hurvineks Jahr, Hurvinek & Spejbl - Wie alles begann.

Školní rok před pár týdny začal, a tak jsme pro Vás rovněž vypátrali kapsář, zástěru, polštář a pytlík na přezůvky s motivy Spejbla a Hurvínka, tedy věci praktické pro vaše děti a pro jejich klidnější spánek na snové pohádkové vlně ještě jeden polštář, podobně tématicky zaměřený :)

SUNíčko & Hurvínkův
 
Slovníková hesla Spejbl a Hurvínek ve Wikipedii a Mozku Internet
   
23. 9. 2004  

Našli jsme si chvilku a v rámci šíření osvěty o Spejblu a Hurvínkovi všemi směry, jsme se odvážili přidat základní popisek slovníkových hesel Spejbl, Hurvínek a Josef Skupa do české verze celosvětové encyklopedie Wikipedia a rovněž do české obdoby jménem Mozek.cz

Najdete-li si chvilku a chuť, budeme rádi pokud tato hesla dále upřesníte a rozšíříte, potažmo přidáte další související s Divadlem Spejbla a Hurvínka. A ještě raději budeme, pokud se mezi Vámi najdou nadšenci se znalostí cizích jazyků a slovníková hesla, alespoň ta základní jako Spejbl, Hurvínek a Josef Skupa přeloží a přidají do zahraničních mutací Wikipedie, tedy např. anglické, německé či slovenské. Šířit slávu Spejbla a Hurvínka je třeba přeci všemi směry :)

SUNíčko
 
Aktualizace webu - Omalovánky se Spejblem a Hurvínkem www
   
12. 9. 2004  

Pro velký zájem z Vaší strany, tedy návštěvníků tohoto fan webu o omalovánky s tématikou Spejbla a Hurvínka jsme se rozhodli Vám splnit vaše přání a tak si můžete stáhnout a vytisknout pro své děti (či pro sebe :) první 3 kousky omalovánek se Spejblem a Hurvínkem, na úvod této nové rubriky jsem využili obalů vydaných LP desek, které kreslil Miloš Nesvadba, čímž mu tímto děkujeme. Další informace již na samotné stránce s omalovánkami.

SUNíčko
 
Ke stažení - nahrávka Spejbla a Hurvínka ze 30. let 20. století z archívu Českého rozhlasu Internet
   
11. 9. 2004  

Při nekonečném šťourání v hlubinách internetu a pídění, co vše lze na něm najít ohledně Divadla Spejbla a Hurvínka jsme narazili na webu Českého rozhlasu na velmi staré ukázky z pera Josefa Skupy z 30. let minulého století (obě ve formátu .ogg a tedy ke snadnému stažení a poslechu): koláž archivních motivů z vysílání Československého rozhlasu ve třicátých letech (v dialogu Spejbla a Hurvínka hovoří Josef Skupa) [1:58 - 485 kB - .ogg] a parodie na rozhlasové přednášky z pera a v podání Josefa Skupy [1:11 - 300 kB - .ogg].

SUNíčko
 
TV tip - Tescoma Prima vařečka s Helenou Štáchovou média
   
5. 9. 2004  

Nevíte co dnes udělat k večeři? Pak Vám třeba padne do oka dnešní díl Tescoma Prima vařečky s Helenou Štáchovou jako hostem, jenž bude vařit Spejblovu rajskou česnečku, Hurvínkovu sekanou z čočky a ořechů a Mániččin čokoládový sen. Již ted Vám přejeme dobrou chut :) Tedy málem bychom zapoměli na to nejduležitější, pořad Tescoma Prima vařečka je vysílán dnes od 19:15 na TV Prima.

SUNíčko
 
Aktualizace webu - Odkaz na aukční server eBay.de www
   
3. 9. 2004  

Usoudili jsme, že by bylo velmi vhodné na stránku s odkazy přidat i zmínku o německé odnožy aukčního serveru eBay, neb tuto stránku by si měl do svých oblíbených přidat každý sběratel věci s tématikou Spejbla a Hurvínka. Pravda, v drtivé většině jsou tam nabízeny věci německy psané či namluvené, ale komu by to vadilo :)

SUNíčko
 
Nová nahrávka S+H - Hurvínkova cesta do Tramtárie Nový titul
   
1. 9. 2004  

V Supraphonu zdá se nelenili ani přes prázdniny a tak Vás můžeme informovat o další nahrávce Spejbla a Hurvínka, kterou se chystají vydat a v prodeji by se měla objevit 6. 9. Nová nahrávka nese název Hurvínkova cesta do Tramtárie (SU 5567-2/4), podle stejnojmenné hry, která měla premiéru v květnu loňského roku. Na nahrávce vystupuji kromě paní Heleny Štáchové a pana Martina Kláska, také Květa Plachetková, Miroslav Polák, René Hájek a V. K. Maric. Nahrávka Hurvínkova cesta do Tramtárie má celkem 8 jednání, stejně jako divadelní hra:

  1. Hurvínkova rýma, Mániččino čtení ? rázem se všechno v pohádku změní
  2. Kdepak leží Tramtárie, kdo v ní vládne, bydlí, žije?
  3. Princezna Gerbera není moc milá, Žerykův únos nařídila
  4. Jen za modré z nebe Hurvínek s Máničkou zachrání Žeryka ? a také se sebe
  5. Vítr, mrak a déšť přivolali včas, oživit království teď půjde snáz
  6. Nikdo by nevěřil, co se děje, když se zlá Gerbera rozesměje
  7. Úkol je splněn, Žeryk má svobodu. A modré z nebe? Jde přeci o vodu!
  8. Kdopak si z Hurvínka udělal dobrý den? Vždyť to byl všechno jenom sen!

Ti z Vás, kteří sem nechodí co pár dní, určitě si přečtěte i novinky ze srpna a července, i přesto, že byli prázdniny se stalo či jsme objevili mnoho zajímavých věcí :) Za Vaše navštívení jistě stojí i diskuzní klub Spejbl a Hurvínek na Okounovi, rádi v něm přivítáme každého příznivce těchto loutek.

SUNíčko
 
Archiv: [ srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 | aktuální novinky ]
 
[ nahoru ]