Menu:
Novinky
   
Aktualizace webu - přidán nový článek z tisku www
   
17. 10. 2004  

Jirka v časopise Maminka objevil článek Návštěva u Spejbla a Hurvínka, jenž je malým nakouknutím k řezbáři Ivanu Moravcovi, který již několik let vyřezává loutky pro Divadlo Spejbla a Hurvínka, včetně stejnojmenných loutek.

Rádi bychom však upozornili, že článek je v některých pasážích nepřesný, minimálně ohledně hvězdy Spejbla a Hurvínka. Kdy se jedná o planetky se stejnými jmény a neobjevil je astrolog, ale žena astronomka Lenka Šarounová. Na druhou stranu nás zaujala zmínka o tom, že v Hošticích má Hurvínek svoji ulici. Ač jsme na internetu pátrali sebevíce, na žadný důkaz k tomuto tvrzení jsme nenarazili, takže pokud jste někde z okolí Hoštic a víte o tom něco více, budeme Vám vděčni za každou informaci o této ulici.

SUNíčko & Hurvínkův
 
Co se děje v divadle - omalovánky Spejbla a Hurvínka ke každé vstupence divadlo
   
2. 10. 2004  

Dorazila k nám informace, že se chystají do tisku omalovánky s tématikou Spejbla a Hurvínka, které však nemají plnit pouze funkci vezmi pastelku & maluj, ale mají obsahovat i křížovky, úkoly apod. Jejich autorem je Naďa Sotáková, jenž je už několik let dvorní výtvarnicí Divadla Spejbla a Hurvínka. Co však upoutá vaši pozornost asi nejvíce je fakt, že tyto omalovánky budou dávany zcela zdarma ke každé vstupence, jenž si zakoupíte na představení Spejbla s Hurvínkem. A to z prostého důvodu, že jde o sponzorský dar papírnictví Tempus Divadlu. Za což si jistě zaslouží poděkování nejen od tvůrců tohoto fan webu.

Samozřejmě, až se nám některý z prvních výtisků těchto omalovánek dostane do rukou, zveřejníme další informace a malé ukázky. Snad jen dodám, že kdy tato akce "k lístku do divadla omalovánky" přesně začne, se nám bohužel zjistit nepodařilo.

SUNíčko
 
Aktualizace webu - odkazy na Dušana Sotáka a fan web Večernička www
   
2. 10. 2004  

Do rubriky Odkazy jsme si dovolili doplnit 2 nové odkazy: první jest webová prezentace Dušana Sotáka, který vyrábí a prodává zmenšené kopie originálních loutek známé rodinky Divadla Spejbla a Hurvínka a věřte tomu, že jsou skutečně k nerozeznání od originálů, až tedy na tu velikost :) Druhým odkazem je fanouškovský web televizního pořadu Večerníček (snad netřeba představovat :), kde si můžete vyhledat, zda třeba v den vašeho narození nedávali některý z dílů večerníčků s loutkami Spejbla a Hurvínka :)

SUNíčko
 
Archiv: [ září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 | aktuální novinky ]
 
[ nahoru ]