Menu:
Novinky
   
TV tip: Život loutkáře Miloše Kirschnera pohledem Martina Štolla média
   
29. 12. 2004  

Jen čirou náhodou jsme postřehli, že dnes 29. prosince uvádí ČT 2 v 9:30 pořad jménem Život loutkáře Miloše Kirschnera pohledem Martina Štolla, o co přesně půjde web ČT neuvádí, pouze že jde o portrét člověka, který vedl dvojici Spejbla a Hurvínka a jeho délka je 14 minut. No necháme se překvapit.

SUNíčko
 
Veselé Vánoce a šťastný Nový rok 2005 všem fanouškům Spejbla a Hurvínka fan web & divadlo
   
23. 12. 2004  

Čas Štědrého dne a Vánoc celkově je takřka na dosah a tak je asi ta nejlepší chvilka se s Vámi podělit o přání k Novému roku, které Divadlo Spejbla a Hurvínka věnovalo fanouškům pro náš fan web.

Vše nejlepší do Nového roku přeje svým fanouškům Divadlo S+H

My tvůrci fanouškovského webu se samozřejmě k přáním přidáváme a v tom Novém roce se budeme těšit nashledanou.

Hurvínkův, Pout, SUNíčko
 
Aktualizace webu: nové drobečky o S+H, tentokrát ze zvířecí říše fan web
   
22. 12. 2004  

Čirou náhodou jsme na internetu narazili na informaci, že po českých zoologických zahradách pobíhá nejedno zvířatko se jmény loutek Divadla Spejbla a Hurvínka, což nepochybně je informace velmi zajímavá i když ve své podstatě nicotná, a tedy pro Drobečky o Spejblu s Hurvínkem jako dělaná :) Chcete-li se tedy dozvědět, která že zvířátka to konkrétně jsou a kde jsou k nalezení, tuto rubriku určitě navštivte.

SUNíčko
 
Aktualizace webu: raritní .mp3 ke Dni pozdravů 21. listopadu 2003 fan web
   
17. 12. 2004  

Podařilo se nám objevit audio soubor (formát .mp3 - 221 kB - 64 kbps) s pozdravem Máničky, Spejbla a Hurvínka ke Světovému dni pozdravů (tzv. World Hello Day), jenž se každý rok koná 21. listopadu a tím se připojili k takovým osobnostem jakými jsou anglická královna Alžběta II., Thor Heyerdahl, herečka Whoopi Goldbergová či náš exprezident Václav Havel, jejichž vzkazy si můžete přečíst na webu www.worldhelloday.org

Tento pozdrav Spejbla, Hurvínka a Máničky byl vytvořen k tomuto světovému dni v roce 2003 a souhlas k jeho publikování na našem webu nám dala nejen Dětská tisková agentura, pro niž byl namluven, ale rovněž Divadlo Spejbla a Hurvínka, to kdyby někoho zajímalo, jak je to s autorskými právy :)

Vlastníte snad i vy nějakou kuriózní nahrávku s hlasy loutek Divadla Spejbla a Hurvínka? Budeme rádi, když se s námi o ni podělíte a pokud nám budou okolnosti nakloněny, třeba nejen s námi, tedy budeme ji moci vystavit i zde na fan webu, avšak až poté, co pro tyto raritní audio soubory vytvoříme příslušnou rubriku :)

SUNíčko
 
Aktualizace webu: informace k prvním nahrávkám S+H fan web
   
12. 12. 2004  

Po velmi dlouhé době je tu konečně aktualizace diskografie S+H.
Začnu asi největší bombou a to náhledem třech nejstaších vydaných desek: historicky první deskou je nahrávka Spejbl u radia, druhou v pořadí Spejblova výchova - Hurvínek se učí a třetí Hurvínek - Popletené písničky, mnohokrát děkujeme panu Pavlu Ryskovi.
Zařadili jsme do diskografie i nejnovější nahrávku Hurvínkova cesta do Tramtárie.
SUNíčko objevil doposud neznámou německou verzi nahrávky Vánoční kapr u Spejblů - Weihnachtskarpfen.
Přibyla nám díky panu Václavu Vaníkovi další verze obalu desky Hurvínkovo překvapení.
Nový je i obal z magnetofonové kazety na nahrávce Hurvínek a zrcadlo a Spejbls herzliche Metaferosen.
S+H lze najít i na sadě dětských razítek.
Do knih přibyly 2 nové almanachy: D S+H 1972, vydaný k oslavám nedožitých osmdesátých narozenin národního umělce prof. Josefa Skupy a Loutky a Plzeň - Josef Skupa, knížka vzpomínek na činnost národního umělce Josefa Skupy v loutkovém divadle Feriálních osad v Plzni.
Velmi hezká je i barevná brožura Plzeňské loutkové divadélko.

POUT, Hurvínkův, SUNíčko
 
Soud o práva na Spejbla a Hurvínka bude pokračovat v únoru divadlo
   
7. 12. 2004  

Tentokrát jen velmi krátce, avšak opět o nepříjemných tématech, ten prosinec tedy příliš šťastně nezačíná, snad to bude už jen lepší. Server Divadlo.cz přinesl informaci, že pokračování soudu o práva na loutky Spejbla a Hurvínka bude mít pokračování 23. února příštího roku. Doufejme, že se šťastným koncem pro Divadlo.

SUNíčko
 
Úmrtí pana Pavla Gryma divadlo
   
4. 12. 2004  

Bohužel úvodem nového měsíce se k nám donesla velmi smutná zpráva, že ve věku 74 let zemřel dne 24. 11. 2004 Pavel Grym, muž mnoha profesí, ale především spisovatel. Jenž byl dlouhá léta spolupracovníkem Divadla a spolupodílel se na vytvoření nejedné z her Divadla Spejbla a Hurvínka a zároveň se z něj stal největší propagator těchto dřevěných kluků mezi veřejností. A kupříkladu jeho kniha o historii Divadla S+H Klauni v dřevácích je skutečným a dosud nepřekonaným skvostem a neměla by chybět v knihovničce žádného fanouška Spejbla a Hurvínka.

SUNíčko
 
Archiv: [ listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 | aktuální novinky ]
 
[ nahoru ]