Menu:
Novinky
   
Aktualizace webu: neznámá nahrávka Miloše Kirschnera fan web
   
18. 1. 2005  

Neznámou reklamní desku S+H z roku 1958 s názvem Spejblovy zuby objevil pan Jiří Dohnal.
Koncem loňského roku vydavatelství LOTOS přidalo k magentofonovým i CD verze nahrávek Hurvínkovo chichotání 2 a Hurvínkovy hudební pohádky 2.
Podrobněji jsme popsali 3 rozdílné verze jedné z prvních knížek S+H z roku 1929 Kašpárek, Spejbl a spol.
Přidali jsme i náhled nejnovějšího plakátu Divadla Spejbla & Hurvínka.
Ježíšek přinesl jednomu z nás překrásné keramické sošky Spejbla a Hurvínka.

POUT, Hurvínkův
 
Nové nahrávky S+H: Pozor, taťulda kouše a DVD Hurvínkova kouzelná flétna nový titul
   
14. 1. 2005  

Supraphon si na první dva měsíce nového roku připravil k vydání dvě nové nahrávky Spejbla a Hurvínka. První vyjde již 17. ledna na MC a CD a nese název Pozor, taťulda kouše (SU 5651-2). Jedná se o kompilaci ze čtyř archivních snímků natočených ještě Milošem Kirschnerem, a potvrzuje se na ní jeho mimořádná tvůrčí invence, s níž oslovuje dnešní malé posluchače stejně jako dokázal zaujmout generaci jejich rodičů.

Druhý titul se jmenuje Hurvínkova kouzelná flétna (SU 7068-9/3) a je to v pořadí již 3 DVD (vycházi i na VHS) 28. února, jenž Divadlo Spejbla a Hurvínka vydává a věříme, že bude mnohem povedenější než DVD Hurvínek a zrcadlo. DVD Hurvínkova kouzelná flétna je záznam stejnojmenného představení Divadla S+H (na CD již vyšlo a to pod názvem Hurvínek mezi Přemyslovci ), jenž bude na disku v německém i českém provedení. DVD má obsahovat také bonus se zajímavými pohledy do zákulisí a fotoalbem jednotlivých dřevěných herců, takže se příznivci Spejbla a Hurvínka jistě mají na co těšit.

SUNíčko & Pout
 
IDnes.cz: Hurvínek musí být moderní kluk - rozhovor s Martinem Kláskem média
   
11. 1. 2005  

Včera vyšel v kulturní části serveru IDnes.cz rozhovor o loutkách, životě a tak podobně :) s Martinem Kláskem, nese název Hurvínek musí být moderní kluk a my předpokládáme, že jej dnes ve své tištěné podobě otiskne deník Mf Dnes. Jinak je to vcelku zajímavé čtení, i když většina otázek byla již mnohokrát v rozhovorech s paní Štáchovou či panem Kláskem položena, ale říká se, že opakování je matkou moudrosti :)

SUNíčko
 
TV tip: S Hurvínkem za lékařem anebo to by se ti stát nemělo od 6. ledna 2005 média
   
4. 1. 2005  

Ve vší tichosti připravila Česká televize v koprodukci s BENY TV nový zábavně vzdělávací cyklus S Hurvínkem za lékařem anebo to by se ti stát nemělo, určený pro předškoláky a mladší školáky, který jim má hravou formou poskytnout cenné informace o nemocech, jenž je mohou potkat, o tom, proč a jak provádějí lékaři běžná vyšetření či léčebné postupy, ale také o prevenci - o možnostech, jak se dá některým chorobám a úrazům předcházet.

Cyklus má zatím 4 díly, jenž budou uváděny každý čtvrtek od 6. ledna 2005 v dětském pásmu Kouzelná školka. Zde je obsah každého z nich:

1. díl - Nachlazení
Do divadla se malá Kája tolik těší, že se rozhodne jít i když se cítí mizerně. Je jí čím dál tím hůř a rady Hurvínka, kterého v divadle potká, se míjí účinkem. Oba se vydají k doktorovi, který Káju i Hurvínka vyšetří a dětským divákům vysvětlí, co se s námi vlastně při běžném, ale nepříjemném stavu, kterému říkáme nachlazení, děje, proč musíme zůstat v posteli a předepsané léky užívat pravidelně, kdy a jak se otužovat a proč rodiče chtějí, aby kluci a holky nosili v zimě šály a čepice.

2. díl - Zlomenina
Martinovi se stala při pádu ze stromu nepříjemná věc - noha ho bolela tak, že vůbec nemohl vstát a chodit. Díky Hurvínkovi, který přivolal pomoc, se dostal rychle do nemocnice a tam se on i diváci dozví, co je to rentgen, jak se pozná zlomenina, proč se musí zlomená noha zasádrovat, může-li se sádrou chodit a za jak dlouho se noha uzdraví.

3. díl - Poranění oka
Stačí chvilka nepozornosti při hře a může se stát to, co potrápí Martina - cizí těleso v oku. Martin i s Hurvínkem se dostávají na oční ambulanci, kde Martinovi drobnou třísku z oka vyndají a kromě toho jemu, Hurvínkovi i dětem vysvětlí např. s jakými přístroji oční lékař pracuje, proč má člověk dvě oči a jak to, že zvířata vidí v noci a lidé ve tmě nevidí.

4. díl - Zubní kaz
Tentokrát má trápení Hurvínek - bolí ho zub a udělal by cokoliv, jen aby nemusel k zubaři, kterého se bojí. Nepomohou sladkosti ani obklady a tak se nakonec do zubní ordinace s Martinem vydá. Tam se může přesvědčit, že zubních nástrojů není proč se bát, dozví se, proč se, co je to vlastně zubní kaz, proč se zuby kazí a jak pomáhá zubní plomba, ale také jak si máme zuby správně čistit.

Zájemci o další informace o tomto cyklu, včetně fotografií z natáčení a cyklu samotné, nebo znělky tohoto pořadu, nechť navštíví web ČT, kde je mu věnováno několik stránek. My se budeme snažit tyto informace co nejdříve zpracovat a případně doplnit i o jiné zdroje, a publikovat zde na fan webu.

SUNíčko & Pout
 
Archiv: [ prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 | aktuální novinky ]
 
[ nahoru ]