Menu:
Novinky
   
Soudní jednání o práva na Spejbla a Hurvínka odložen divadlo
   
28. 2. 2005  

Pokud i vy jste minulý týden pátrali, jak dopadlo soudní stání o autorská práva na Spejbla a Hurvínka, jenž se mělo konat ve středu a ničeho jste se nemohli dopátrat, není divu. Jak se nám podařilo zjistit, žádné soudní stání se ve středu nekonalo, neboť právní zástupkyně protistrany (plzeňský Městský ústav sociálních služeb) si zlomila nohu, na kdy byl soud odročen, to se nám dosud vypátrat nepodařilo, ale nebojte, my to pro Vás vyšťouráme :)

SUNíčko & Pout
 
Divadlo Spejbla a Hurvínka slavilo 10 leté výročí Večerem na nitích divadlo
   
26. 2. 2005  

Výročí deseti let od chvíle, kdy se v roce 1995 ocitli na novém působišti v rekonstruovaném kině Svornost v Dejvicích, kam se přesunuli z Hasičského domu na Vinohradech, kde působili téměř padesát let, oslavili předevčírem (24. 2.) členové Divadla Spejbla a Hurvínka. Jejich "večer na nitích" připomněl i to, že letos uplyne 60 let, co se profesor Josef Skupa vydal se svým divadélkem z Plzně do Prahy. Na podzim čeká Divadlo S+H další výročí, kdy si připomene 75 let existence.

A proč si tedy neudělat malé bilancování. Od roku 1930, kdy Divadlo Spejbla a Hurvínka v Plzni vzniklo, uvedlo na 260 premiér, vesměs původních komedií pro děti a dospělé, včetně komponovaných pořadů. Takže skutečně máme stále ještě co dohánět, co se obsahu tohoto fan webu týká :) Zprávu o 10 letém výročí přestěhování přinesl server Divadlo.cz s využitím zpravodajství ČTK, to pro úplnost informací.

SUNíčko
 
Nová členka souboru Divadla Spejbla a Hurvínka divadlo
   
24. 2. 2005  

Byl jsem upozorněn fanouškem Sapajabalou, že se soubor Divadla Spejbla a Hurvínka rozrostl o novou členku Marii Kostrhůnovou, tak i za fanoušky ji přeji, ať se jí v Divadle líbí a vydrží v něm co nejdéle :)

SUNíčko
 
Další díly naučného cyklu S Hurvínkem za lékařem anebo to by se ti stát nemělo média - TV
   
24. 2. 2005  

S překvapením jsem dnes při sledování Kouzelné školky (já u toho skvěle relaxuji :) zjistil, že naučný cyklus S Hurvínkem za lékařem anebo to by se ti stát nemělo neskončil 4 díly, jak jsem se dle informací na webu České televize v lednu mylně domníval. Ale pokud jsem správně postřehl, dnes šel již 8. díl (více jich na webu ČT zatím ani uvedeno není, ale to neznamená, že další nebudou :) Takže zde uvedu malý soupis dalších 4 odvysílaných dílů.

5 díl - Slepé střevo
Martinovi dnes nebylo vůbec veselo. Bolelo ho bříško. Hurvínkovy rady jako obvykle nepomáhaly a Martin se cítil hůř a hůř. Když ho pan doktor vyšetřil, zjistil, že má Martin zánět slepého střeva a musí na operaci. Předtím ještě Martinovi, Hurvínkovi a dětem vysvětlil, jak taková operace probíhá. Na operační sál nesmí nikdo jiný než lékaři a sestry, ale přes sklo bylo dobře vidět a tak si Hurvínek i diváci mohou operační sál prohlédnout. Navíc se dozvědí, co čeká pacienta v dalších dnech po operaci a jak se chovat v nemocnici v době návštěvních hodin.

6.díl - Úraz hlavy
Ten den začal docela pěkně. Kája vyrazila s Hurvínkem na hory. Rozhodla se totiž, že ho naučí lyžovat. Na sjezdovce se jí ale do cesty připletl jeden nepozorný lyžař, Kája se mu snažila vyhnout a neštěstí bylo hotovo. Následoval škaredý pád a cesta do nemocnice. Tam se Kája i Hurvínek dozvěděli, co je to otřes mozku, jaká vyšetření lékaři při úrazu hlavy provádějí a za jak dlouho bude moci Kája zase sportovat.

7.díl - Omrzliny a opařeniny
Kája se s Hurvínkem pustila do stavění obrovského sněhuláka. Sněhulák se povedl, ale Kája si při hraní se sněhem promočila rukavice. Když šla sáňkovat, ruce jí už pořádně mrzly a když se konečně dostala domů začaly ji promrzlé prsty bolet. Navíc si opařila nohu od horké vody, kterou jí nesl ochotný , ale nešikovný Hurvínek. Naštěstí byl nablízku pan doktor, který Káju i Hurvínka zavezl do ordinace a tam ruce i nohu ošetřil. Také oběma kamarádům vysvětlil, proč je naše kůže citlivá na chlad i teplo a jak se omrzliny a popáleniny léčí.

8.díl - Angína a ORL
Na procházce na horách Kája s Hurvínkem trošku zabloudí a prochladnou. Domů se naštěstí dostanou, ale druhý den má každý své trápení - Káju bolí v krku a Hurvínka zase ucho. V nemocnici jim pan doktor předepíše ty správné léky, vysvětlí jim, co to jsou antibiotika a proč se musí užívat přesně podle doporučení lékařů. Hurvínka navíc čeká píchnutí bolavého ouška, ze kterého má nejdřív strach, pak ale zjistí, že obavy byly zbytečné a že se mu navíc ulevilo - po bolesti ani památky.

SUNíčko
 
Výpadek fan webu fan web
   
21. 2. 2005  

Tímto bych se chtěl omluvit za několika denní výpadek tohoto fan webu předminulý týden, ač nebyl zaviněn námi, ale odchodem disků sdružení Pinknet do křemíkového nebe. Snažili jsme se jej znovu zprovoznit co nejdříve, s co nejmenšími oběťmi. Snad se nám to zadařilo, avšak pokud najdete, že něco nefunguje tak jak byste očekávali, či někde něco chybí, určitě nám dejte věděť. Jediná dosud známá oběť jsou zápisky v Knize hostů, kde jsme novější, než z června loňského roku bohužel na svých discích nenašli.

SUNíčko & Hurvínkův
 
Archiv: [ leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 | aktuální novinky ]
 
[ nahoru ]