Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Život na nitích, nemoc paní Štáchové a nové datum soudu divadlo
   
21. 3. 2005  
obal knihy Život na nitích

Začneme tou pozitivnější informací z těch, jenž máme přichystané pro dnešní den. A tou je informace že v dubnu letošního roku vydá nakladatelství Tvarohová-Kolář autobiografii Heleny Štáchové jenž ponese název Život na nitích. V úvodníku této knihy, jenž je jako ukázka uveden na webu Divadla Spejbla a Hurvínka si lze přečíst, že paní Štáchová během psaní svých knižních vzpomínek na Divadlo bojovala s jistou zákeřnou nemocí. Snad je již léčba zdárně ukončena a její zdraví do dalších let nenalomena a fanoušci S+H se tak mohou těšit na nejeden půvabný kousek z jejího pera.

Závěrem dnešního příspěvku informaci, že je již známo nové datum soudního sporu o práva na loutky S+H a to 11. 5. 2005.

Pout & SUNíčko
 
Naučný cyklus S Hurvínkem za lékařem anebo to by se ti stát nemělo má již 18 dílů média - TV
   
20. 3. 2005  

Po pár týdnech jsme opět zavítali na web České televize a s potěšením zjistili, že naučný cyklus S Hurvínkem za lékařem má již celkem 18 dílů, jestli je počet konečný, to se necháme překvapit. Zde je obsah dílů 9 - 18, jenž jsou uváděny každý čtvrtek odpoledne v rámci dětského pásma Kouzelná školka

9. díl: Blešky a vešky
Hurvínek a Kája si hráli v parku na laboratoř. Kája Hurvínkovi vyprávěla o malinkých, ale nepříjemných parazitech. Hurvínka pak trápil zlý sen, ve kterém skákala obří a mluvící blecha. Probudil se celý vystrašený. Nakonec se proto s Kájou vydali za panem doktorem, který jim vysvětlil, co to ti paraziti jsou, jak vypadají a jak se před nimi chránit.

10. díl: Krvácení
Martinovi se poláme kolo a když se ho snaží opravit, pořádně se řízne. Ještě že je nablízku Hurvínek, který rychle zavolá pana doktora. Společně s nimi se dozvíte, proč když se řízneme, tak nám teče krev a co máme dělat, abychom krvácení zastavili.

11. díl: Střevní potíže
Nejen Martin, ale i Hurvínek rád mlsá. A když se takových dobrot sní příliš mnoho, tak člověka pořádně bolí bříško. Pan doktor Martinovi, Hurvínkovi a dětem vyvětlí, z čeho takové bolení vzniká, jak se léčí a hlavně jak potížím s trávením předcházet.

12. díl: Noční pomočování
Když se počurají malá miminka, je to úplně běžné. Když se taková nehoda stane Hurvínkovi, není mu veselo a moc se stydí. Pan doktor ale jemu, Martinovi i dětem vysvětlí, že se nemusejí trápit, poradí jim, co dělat, aby se jim nic podobného v noci nestávalo a hlavně že jim rozhodně pomůže, když nebudou pít těsně před spaním.

13. díl: Vady řeči
Někdo se naučí mluvit rychle a správně, jinému trvá dlouho, než zvládne některé hlásky a někteří kluci a holky mají potíže s tím, že nemluví příliš plynule. Martin s Hurvínkem se proto podívají za odborníkem, kterému se říká logoped. Ten pomahá podobné vady řeči odstraňovat. Vysvětlí dětem, jak takové učení probíhá a že má-li někdo potíže s výslovností, stojí návštěva u logopeda rozhodně za to.

14. díl: Očkování
Hurvínek je velký popleta a tak si očkování splete s kočkováním. Potom z něj dostane takový strach, že uteče. Káje dá dost práce, než Hurvínka najde a zachrání. Hurvínek zjistí, že není čeho se bát a navíc se dozví, proč je očkování tak důležité.

15. díl: Ortopedické vady
Těžké školní tašky, špatné boty a dlouhé sezení u počítače je dobré leda k tomu, aby člověka rozbolela záda a to může pělně potrápit. Hurvínek s Kájou u pana doktora zjistí, že nejlepším lékem je správné cvičení, které může být navíc zábavné.

16. díl: Oční vady
Tentokrát se s Kájou a Hurvínkem podíváme znovu do ordinace očního lékaře. Kája totiž zjistí, že noční čtení pod peřinou s baterkou není zrovna dobré na zrak. Pak si vybere hezké brýle a Hurvínek pochopí, že říkat jí "brejlovče" není ani vtipné, ani hezké.

17. díl: Tlouštík
Kája se s Hurvínkem vydá na pouť, kde se Hurvínek tak namlsá cukrové vaty, až je z něj skoro kulička. Nejenže se mu nelíbí, že vypadá jako Otesánek, ale u pana doktora se dozví, že tloušťka není zdravá. Dozví se, které potraviny můžeme jíst neomezeně a na která hlavně tučná a sladká jídla bychom si měli dávat pozor.

18. díl: Alergie Hurvínek s Martinem si vyjedou na výlet. Připraví se báječnou "bojovku", při které plní spoustu zábavných úkolů. Jedním z nich je i to, zkoumat jarní rozkvetlou přírodu a udělat si herbář. Jenže kytičky jsou nejenom voňavé a krásné, ale mohou způsobit taky potíže. Kdoví, jestli trpaslík Kejchal měl zrovna alergii na pyl, ale Martin by ho mohl v pohádce o Sněhurce snadno zastoupit.

SUNíčko
 
Rozhovor s Michalem Bartákem fan web
   
7. 3. 2005  

Poutovi se podařilo dokončit další rozhovor z cyklu (snad nikdy nekončícím) rozhovorů s lidmi jenž mají tu více, tu o chloupek méně společného s Divadlem Spejbla a Hurvínka. A koho vybral tentokrát? Jak je z titulku patrné, zapředl rozhovor s Michalem Bartákem, jenž vodí již přes 10 let Hurvínka. Takže jaký je jeho vztah k Divadlu, jak se do něj vlastně dostal a jak jej Hurvínek občas dosti zlobí, to vše a ještě více se v rozhovoru dozvíte.

POUT & SUNíčko
 
Vyberte si archivní nahrávky pro fanouškovskou kompilaci fan web
   
6. 3. 2005  

Spolu s fanouškem, říkajícím si Valentýnek nás napadlo, jak by asi vypadala fanouškovská kompilace z archivních nahrávek Supraphonu. Takže, co vy, fanoušci - která archivní nahrávka Vám dosud chybí vydaná na CD a kterou by jste si tedy rádi poslechli v trochu lepším zvuku, než na staré, lehce poškrábané desce :) Samozřejmě, nijak oproti originálu nesestříhané, jistě ani Vám nějaký ten příslušník SNB v nahrávce nevadí.

Zkuste se do této malé hry (jak jinak to nazvat) o fanouškovskou kompilaci zapojit v diskuzi o Spejblu a Hurvínkovi na serveru Okoun.cz. Svůj příspěvěk nadepište fan kompilace, ať se v tom lépe orientujeme. Které nevydané nahrávky S+H jsou nejžádanější se jistě za nějaký ten měsíc dozvíte zde a třeba si toho všimne i někdo ze Supraphonu, až bude dumat nad obsahem další kompilace. Člověk nikdy neví, kdo na tyto stránky zavítá :)

SUNíčko
 
iDnes: Spejbl a Hurvínek jsou v Praze už 60 let a jiná letošní výročí média - tisk
   
4. 3. 2005  

Výjimečnosti této sezóny Divadla Spejbla a Hurvínka, alespoň co se počtu významných výročí týká, si ve svém článku Spejbl a Hurvínek jsou v Praze už 60 let povšiml server iDnes, on-line podoba deníku Mf Dnes. Snad mezi přípravami oslav těchto pozoruhodných jubilei si v Divadle vzpomenou i na nějaké to milé překvapení pro fanoušky, třeba v podobě nějaké nové kvalitní kompilace, či zcela nového divadelního kousku.

Dovolím si ještě takový malý sumář, jaká že to výročí vlastně letos Divadlo S+H čeká:

  • 10 let v divadle v Dejvicích (před pár dny již oslaveno, viz. únorové novinky)
  • 75 let existence Divadla S+H (na podzim)
  • 85 let oslaví na podzim Spejbl
SUNíčko
 
Archiv: [ únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 | aktuální novinky ]
 
[ nahoru ]