Informativní obrázek, název, informace o díle, vydavateli a autorech

Hurvínek má narozeniny

Napsal: Denisa Kirschnerová

Nakladatel: Muzeum loutkářských kultur Chrudim ve spolupráci s nakladatelstvím Arbor vitae
Datum vydání: 1. 3. 2017
Text: Denisa Kirschnerová
Ilustrace: Tomáš Chlud
Odborná redakce: Denisa Horníková, Simona Chalupová
Redakce: Jana Křížová, Arbor vitae
Technické řešení: Milan Weiner
Grafická úprava: Jiří Lammel
Tisk: tiskárna Polička
 
Obsah
Jako symbolickou tečku za oslavami 90. narozenin nejslavnější české loutkové postavy vydává Muzeum loutkářských kultur obrázkovou knihu s názvem Hurvínek má narozeniny. Ve výpravné publikaci se spoustou pohyblivých obrázků, vytahovacích okýnek a skládaček najdete ty nejznámější Hurvínkovy hlášky i zajímavé informace o něm a jeho divadelní rodině. Kniha vychází i jako symbolický dárek k narozeninám třem Hurvínkovým „otcům“, Josefu Skupovi, Miloši Kirschnerovi a Martinu Kláskovi, kteří mu v průběhu 90 let propůjčili svůj hlas. Křest knihy i autogramiáda knihy za účasti autorky Denisy Kirschnerové a Tomáše Chluda, který knihu ozdobil svými ilustracemi, se uskuteční v pražském Divadle Spejbla a Hurvínka v neděli 5. března 2017.

Publikace Hurvínek má narozeniny se představuje ve formě trojrozměrné knihy, v zahraničí známé jako pop up. Některé příběhy z ní doslova vyskočí ke čtenáři. Ilustrace jsou doplněny pohybovými mechanismy. Všechny tyto typy specifických knih jsou založeny na interakcích se čtenáři.

Ten je tímto způsobem vtažen do humorného vyprávění o počátcích Josefa Spejbla v loutkovém divadle, dále líčí Spejblovo vzpomínání na rok 1926, kdy se poprvé na scéně objevil spolu s Hurvínkem, či setkání Hurvínka s Máničkou a paní Kateřinou.

Publikace vyšla za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.

     
Ukázka z knihy
 
Poslední aktualizace: 11.8.2017
[ nahoru ]