Spejbl s Hurvínkem do vlády? Proč ne!

PRAHA - Sláva to byla převeliká. Supraphon totiž léta dlužil "dřeveným hercům" (Spejbl, Hurvínek, Mánička & spol.) záplavu Zlatých desek a tak to ředitelka firmy Jana Gondová vyřešila šalamounsky.

Interpreti populárních a věčných figurek v čele s Helenou Štáchovou převzali v pražské kavárně Ionia hned čtyři platiny a k tomu jedno zlato. A aby toho nebylo málo, Jiřina Jirásková hned pokřtila dva nové přírůstky do "spejblovské diskografie" (cédéčka Hurvínkovy večerníčky a Hurvínek a drak).

"Každý rok u Supraphonu vydávají nejvíc desek Karel Gott a Spejbl s Hurvínkem, na ty nikdo nemá,"nechala se slyšet Jana Gondová. "Když před časem jedno sdružení navrhovalo Karla Gotta na funkci prezidenta, proč ne také Spejbla s Hurvínkem?", zeptala se jedním dechem.

Nadhozená otázka nás zaujala, proto jsme se zeptali přítomného politologa Zdeňka Zbořila: Co byste říkal takové případné loutkové vládě? "Moc se mi to líbí," uvedl exkluzivně pro náš list Zbořil. "Pro český politický systém je to nejen východisko z nouze, ale i slibná budoucnost.

Reprezentanti různých politických stran, ať už mají jakékoliv programy a jakákoliv dobrá předsevzetí, stejně během dvou tří měsíců zdřevění. Včetně nezávislých. A začnou se chovat všichni stejně. Hurvínek a Spejbl jsou sice dřevění, ale pořád se vyvíjejí. Ten nápad vůbec není od věci!"A co váže kmotru Jiřinu Jiráskovou k dřevěnému ansáblu?

"Nikdo na světě neumí tak krásně říct Jiřřřinka Jirááásková, jako to umí Mánička," odpověděla se smíchem herečka.

zdroj: deníky Bohemia a Moravia 27. května 2004 - autor: Miloš Skalka

 Suníčko

[ nahoru ]