Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Dvě nová hurvínkovská představení na Dramoxu divadlo
14. 01. 2021

Ani ne po dvou týdnech od uvedení prvních dvou hurvínkových představení na portálu Dramox, jsou k dispozici další dvě hry z celkově šesti připravovaných. Po hrách Jak s Máničkou šili všichni čerti a Hurvínkova nebesíčka jsou ode dneška divákům k dispozici i další klenoty z tvorby S+H: Hurvínek mezi osly a Hurvínkovo přání.

Připomínáme, že video stream s představeními na Dramoxu mají možnost shlédnout pouze registrovaní uživatelé. Měsíční předplatné stojí pouhých 299 Kč, což je pouze o něco málo vyšší cena, než byste dali za jeden lístek a to se může dívat celá rodina a ještě opakovaně! Zážitek z osobní účasti v divadle to pochopitelně nenahradí, ale v současné době je to naprosto ideální příležitost, jak zůstat s divadlem a našimi dřevěnými hrdiny v kontaktu i v této "blbé" době. Pokud se vám představení líbí, můžete i poskytnout finanční příspěvek, který poputuje v plné výši Divadlu Spejbla a Hurvínka. Přejeme příjemný zážitek.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Raritní pořad s ukázkou ze hry Jestě jeden Hurvínek? média - TV
10. 01. 2021

Skutečná rarita se objevila na youtube. Jedná se více než jedenáctiminutovou ukázku z dětského pořadu Ma-tel-ko (Malý televizní kolotoč) z roku 1979, který byl vysílán na Slovensku v době, kdy u nás běžel podobný pořad Rozmarýnek s moderátorkou Štěpánkou Haničincovou a čertíkem Bertíkem. Toho ve slovenské verzi nahrazuje postavička kluka Drobčeka. Koncepce obou dětských pořadů byla velice podobná – vstupy byly prokládané pohádkami a různými hrami. Občas slovenští kolegové zavítali k nám a naopak. A právě při jedné z těchto příležitostí navštívili protagonisté pořadu Ma-tel-ko své české protějšky a společně se vydali do Divadla Spejbla a Hurvínka. Děti byly v pořadu nejprve seznámeny se začátky Spejbla, který, cvičíce na hrazdě, vysvětluje reportérce Máničce, jak se poprvé dostal před diváky a jak se spojil s Hurvínkem. Poté přichází na scénu Miloš Kirschner, který si s Máničkou a Hurvínkem povídá o nové hře Ještě jeden Hurvínek? připravovanou při příležitosti mezinárodního roku dítěte. Následuje poměrně dlouhá a velmi zajímavá ukázka z této fantastická komedie Pavla Gryma o tom, co by se mohlo stát, kdyby lidé spoléhali ze své lenivosti a pohodlnosti pouze na stroje a techniku. Tato hra, která měla premiéru 5. května 1979 se těšila velké oblibě, když dosáhla téměř 200 repríz. Více se o této hře můžete dozvědět v přehledu premiér.

Video najdete spolu s dalšími, včetně nově zařazeného odkazu na vystoupení Spejbla, Hurvínka a Máničky z pořadu Ples ČST z roku 1984, na této stránce.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Zvuková historie S+H pomalu spěje do svého závěru nahrávky
10. 01. 2021

Seriál na pokračování věnující se historii audionahrávek Spejbla a Hurvínka pomalu míří do svého závěru. V pátek 8. ledna, v den jsme si připomněli výročí úmrtí prof. Josefa Skupy, byl zveřejněn již jeho devatenáctý díl. Ten je čtvrtým pokračováním, jenž detailně mapuje, a s českými verzemi stejných titulů porovnává, tvorbu německých nahrávek. Poslední, dvacátá část zvukové historie S+H bude publikována 16. ledna 2021, tedy přesně po roce, kdy byl zveřejněn úplně první díl. Připomeňme, že tento seriál připravuje fanoušek tvorby S+H Kamil Fajmon a je původně určen pro server naposlech.cz, s jehož svolením jej publikujeme i na našem fan webu. Všechny díly na jedné stránce můžete nalézt zde.

Současně došlo k úpravě a doplnění sekce věnované divadelním premiérám. Divadelní tvorba je to hlavní, co dělá divadlo divadlem, a proto považujeme za zásadní, aby tato část byla co nekomplexnější. Přehled premiér a doplňkových informací vychází z nám dostupných materiálů archivu divadla, přehledu Institutu umění - Divadelní institut, archivu města Plzně a rovněž z osobních záznamů Pavla Gryma, který dlouhá léta působil jako historik a archivář D S+H a který tyto informace sepsal do několika svých publikací (zejména Klauni v dřevácích, 1988 a Divadlo dřevěných hvězd, 1990). Jsou-li v něm mezery nebo nepřesnosti, například v termínech premiér nebo v osobách, je to většinou odraz neúplné dokumentace. Nejnovější aktualizace se týká zejména přidání náhledu divadelního letáčku k představení a u starších her, kde máme tyto informace k dispozici, rovněž počet odehraných repríz. Z nich je patrné, které hry byly pilíři tehdejší divadelní tvorby. Přehled nově obsahuje i hry, které se teprve připravují a jenž by měly být, doufejme, premiérově uvedeny tento rok.

Byla taktéž aktualizována sekce s rozhovory kam jsme přidali pdf soubor s nejnovějším rozhovorem s Denisou Kirschnerovou a Martinem Kláskem, který vyšel v prvním čísle časopisu Rytmus života.

komentáře (0) přidal: Pout
.
D S+H na Dramox divadlo
31. 12. 2020

Jak jsme již psali těsně před vánocemi, Divadlo Spejbla a Hurvínka navázalo spolupráci s internetovou videoplatformou Dramox. A co to vlastně Dramox je? Dramox to je divadlo online. Jde o streamovací službu, která za měsíční předplatné 299 Kč nabízí největší výběr divadelních záznamů na jednom místě. Sledujte svá oblíbená představení nebo objevujte nová, kdykoliv a kdekoliv budete chtít, a to zcela bez reklam. Většinu z vybraného předplatného jde zpět divadlům, tvůrcům a hercům. Divadla můžete rovněž podpořit přímým finančním příspěvkem, který směřuje vždy v plné výši konkrétnímu divadlu! Abyste nekupovali zajíce v pytli, můžete si na jeden měsíc předplatné nezávazně zdarma vyzkoušet.
Divadlo speciálně pro tuto službu profesionálně natočilo šest svých divadelních představení (čtyři pro děti a dvě pro dospělé diváky), která by měla být postupně na těchto stránkách ke shlédnutí. Jako první, a to hned od 1. ledna 2021, budou k vidění první dvě dětská představení - muzikál Jak s Máničkou šili všichni čerti a Hurvínkova nebesíčka. Další budou postupně následovat.

Divadlo S+H rovněž zveřejnilo nový programový letáček na jaro 2021. S ohledem na nejistotu týkající koronavirových opatření však neobsahuje konkrétní termíny divadelních představení, ale pouze přehled her. Letáček si můžete stáhnout zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Planetka Spejbla a Hurvínka v číslech fan web
29. 12. 2020

Historie Divadla Spejbla Hurvínka je dlouhá, předlouhá. Milovníci Spejbla a Hurvínka ji většinou dobře znají a ostatní čtenáře nebudeme v povánoční době, kdy je třeba buďto odpočívat, nebo naopak sportovat a shazovat nadbytečná kila, unavovat. My jsme však využili vánočních svátků mj. k tomu, abychom prošli některé hlavní části našeho webu mapující mimodivadelní tvorbu, doplnili je o nové položky či u těch starších aktualizovali již uvedené informace. Mezi nejvyhledávanější sekce patří bezesporu přehled audionahrávek, rozhlasová a televizní vystoupení, knihy a publikace, plakáty a pohledy či sběratelské předměty atd. Ačkoliv se může zdát, že se nedá už nic nového v historii objevit, opak je pravdou a v tom je tato činnost nádherná – bádání nikdy nekončí! Dovolujeme si vám tedy na několika číslech prezentovat, jak bohatá je historie tvorby D S+H mimo divadelní prkna a kterou se na tomto webu snažíme dlouhodobě a systematicky, avšak na ryze amatérské bázi bez přístupu do televizních, rozhlasových či divadelních archivů, katalogizovat. Na tomto fan webu můžete najít následující obsah:

• Počet audionahrávek (gramodesky, CD a MP3): 352
• Počet rozhlasových pořadů: 129 rozhovorů a komponovaných pořadů + 81 položek rozhlasových her
• Počet knih, brožur a časopisů: 129
• Počet televizních a internetových vystoupení: 301 + 33 DVD a VHS
• Počet fotek z divadelních představení, loutek a osob: 637
• Počet fotek z plakátů, pohlednic a kartiček: 307
• Počet programů divadelních her: 130

A to je jen část tohoto webu. Další množství informací se skrývá v divadelní sekci, článcích atd. Seznamy jistě nejsou kompletní - pokud víte o něčem, co zde není uvedeno a máte to buď ve svém archivu, nebo jste na to narazili někde na internetu, budeme rádi, když nám dáte vědět, abychom to mohli do příslušné sekce doplnit.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Poslední letošní číslo Zpravodaje Klubu Hurvajz vydáno fan web
23. 12. 2020

Divadla jsou již druhým měsícem uzavřena a minimálně ta zřizovaná pražským magistrátem zůstanou divákům nepřístupná zcela jistě do konce února 2021, a to bez ohledu na aktuální pandemickou situaci. To však v žádném případě neznamená, že by se nic nedělo. Divadla, včetně toho našeho, se operativně nepříjemné situaci přizpůsobují a vymýšlejí pro své diváky alternativní program. Aktuální novinky z dění shrnuje nejnovější prosincový zpravodaj Klubu Hurvajz, který byl vydán právě dnes a jenž spolu se staršími čísly najdete na této stránce. V něm se dozvíte mj. o tom, že Divadlo Spejbla a Hurvínka navázalo spolupráci s „divadelním Netflixem“ – webovou službou Dramox. Speciálně pro tuto divadelní videoplatformu natočilo šest divadelních představení (čtyři pro děti a dvě pro dospělé diváky), která by měla být postupně na těchto stránkách ke shlédnutí. Jako první bude k vidění jedno z dětských představení a to hned 1. ledna 2021. V prosincovém zpravodaji dále najdete velmi pěknou recenzi outdoorové „stopovačky“ Člobrnění s Hurvínkem, kterou sepsal klubák Pavel Patera, jenž měl to štěstí, že se jí spolu se svou rodinou ještě stihl zúčastnit. Následující pátrací hry, které se měly konat koncem prosince a začátkem ledna, už bohužel musely být kvůli novým vládním omezením zrušeny. Zda se budou moci uskutečnit hry po 10. lednu bude známo později. A co by to bylo za vánoční vydání, kdyby neobsahovalo ohlédnutí za divadelní, ale u audio a video tvorbou spojenou s vánocemi.

Aktualizovali jsme rovněž přehled televizních pořadů, protože krátce před nadcházejícími vánočními svátky Česká televize odvysílala hned dvě reportáže o našich hrdinech. Nejprve v neděli ve Zprávičkách o stopovací hře Člobrnění s Hurvínkem a v úterý potom i gratulaci k Spejblově stovce v pořadu Planeta YÓ. Odkazy na oba pořady najdete na této stránce, nově včetně možnosti rozkliku nahledového obrázku.

Z využitím přání Divadla SaH přejeme všem milovníkům naší dřevěné dvojice, stejně tak jako všem lidem dobré vůle, krásné a požehnané vánoční svátky, pevné zdraví, hodně štěstí, spokojenosti a lásky a úspěšný nový rok.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Roušky s motivy Spejbla a Hurvínka fan web
21. 12. 2020

Rouška. Ještě před rokem nic zajímavého, co by stálo za zmínku. Letos nezbytný doplněk, bez kterého není prakticky možné opustit domov. Není proto divu, že se mnozí prodejci na tento druh zboží velmi rychle přeorientovali a začali je houfně nabízet. K mání jsou roušky s logy slavných automobilek, fotbalových či hokejových klubů, ale i nejrůznějších hvězd šoubyznysu. A mezi těmi nemohou chybět ani Spejbl s Hurvínkem včetně Máničky a paní Kateřiny a pochopitelně pejska Žeryka. Jelikož jsou ale Spejbl s Hurvínkem předmětem ochranné známky, nemůže je používat kdokoliv si usmyslí. Jako jediná dostala svolení k využití těchto postaviček firma Párty Klokočka, která na svém e-shopu utracej.cz nabízí hned 13 různých motivů s našimi oblíbenci. Jedná se o limitovanou edici českých roušek s nanofiltrem a kapsičkou v hygienickém balení za jednotnou cenu 190 Kč. Roušky si můžete zakoupit buď na výše uvedeném e-shopu nebo také na pokladně Divadla Spejbla a Hurvínka.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové divadelní představení pro děti Hurvínek a podivný host divadlo
10. 12. 2020

Z programu Divadla Spejbla a Hurvínka zveřejněném na oficiálních webových stránkách divadla plyne, že na polovinu února připravuje divadlo uvést novou hru pro děti s názvem Hurvínek a podivný host. Autorem představení je Miki Kirschner a Jana Kubíčková. A o čem by hra měla být? Představte si, že u vás jednoho dne zaklepe nezvaný host. Nejenže je nezvaný, ale navíc je úplně jiný než kdokoliv a cokoliv, co znáte. A to se přesně stane u Spejblů. Z ničeho nic u nich bydlí Člunozobec a Spejbl s Hurvínkem jsou rázem podnájemníci ve vlastním bytě. A protože má Člunozobec opravdu nezvyklé potřeby a rituály, není možné s ním společný prostor sdílet. Jenže Člunozubec všechno ví, všude byl a neplatí na něj žádné logické argumenty, se kterými na něj Spejbl vyrukuje. Za to Hurvínek, ten si ví vždycky rady, na něj je i Člunozobec krátký a nebo je to naopak?
Toto nové představení by se mělo premiérově uskutečnit v neděli 14. února 2020 od 10:30 hodin. Informace je v tuto chvíli pochopitelně bez záruky, protože nikdo nemůže zatím zodpovědně říci, jak bude vypadat epidemiologická situace ve vztahu ke covidovým omezením.
Aktualizace: Dne 10.12. večer radní po kulturu Hanka Třeštíková oznámila, že se s ředitelkami a řediteli divadel zřizovaných hlavním městem Praha domluvili, že zůstanou zavřena minimálně do konce února 2021 bez ohledu na aktuální stav systému PES. Spolu s tímto krokem přišlo i rozhodnutí ze strany divadel zrušit divadelní prázdniny a hrát i v létě. Hlavním smyslem je vyslání jasného signálu všem divákům, aby nemuseli neustále zjišťovat, zda se hraje či nehraje a také zaměstnancům příspěvkových divadel, kteří žijí v nejistotě již řadu měsíců.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Tipy na vánoční dárky divadlo
10. 12. 2020

Vánoce se blíží a vy nevíte co pořídit svým blízkým? Milovníky Spejbla a Hurvínka jistě potěší dárková vstupenka na divadelní představení dle vlastního výběru či stylová rouška s nanovložkou s různými motivy Spejbla a Hurvínka. Tu si můžete za cenu 150 korun zakoupit na pokladně divadla, kde rovnou můžete pořídit svým blízkým i dárkovou vstupenku do divadla. Její cena je 220 Kč (+ případně poštovné). Není třeba se obávat, že by si obdarovaní vstupenky nestihli vyměnit - jejich platnost je až do konce sezóny 2021/2022, tedy až do června 2022. Nově zakoupené poukazy lze vyměnit za vstupenku na víkendové představení nebo na představení pro dospělé. Výběr je jen na Vás. Nově divadlo nabízí také dárkové poukazy na miminí představení Žeryčku, hop!, které stojí 130 korun.
Otevírací dobu pokladny Divadla S+H najdete zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl s Hurvínkem v pořadu Šance média - TV
8. 12. 2020

Již zítra, tedy ve středu 9. prosince 2020, odvysílá České televize na programu ČT3 hudebně zábavný pořad Šance, ve kterém nebudou chybět Spejbl s Hurvínkem. Účinkují: J. Dvořák, M. Vladyka, P. Janů, M. Holanová, L. Machálková, M. Horníček, J. Krampol, H. Štáchová, M. Klásek a členové Divadla S+H, I. Šebo, A. Colucci a další. Kamera J. Lebeda. Režie F. Polák. Helena Štáchová v roli paní Kateřiny spolu s Martinem Kláskem, který se zhostil vodění a interpretace pana Spejbla, zahráli humornou scénku o divadle a lásce. Pokud jste pořad nestihli, máte možnost se na ní podívat na youtube, odkaz najdete v seznamu televizních pořadů.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]