Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Martin Klásek dvakrát po sobě hostem Českého rozhlasu média - rozhlas
2. 10. 2018

Martin Klásek se krátce po sobě dvakrát objevil ve vysílání Českého rozhlasu. Nejprve to bylo společně s Michalem Bartákem, a samozřejmě spolu se Spejblem a Hurvínkem, v sobotu 29.9.2018 v pořadu Tobogan moderovaném Alešem Cibulkou. Podruhé pak v pondělí 1.10.2018 v pořadu Host do domu, kdy si s Martinem Kláskem povídala Jitka Novotná. Nosným tématem obou rozhovorů bylo nové autorské představení Martina Kláska pro dospělé S+H - "Ve dvou se to lépe...", které má premiéru již v tuto středu 3.10.2018.
Třetím pořadem o našich hrdinech pak bylo vysílání z cyklu Česká kronika, které se jmenovalo Rok 1926: Spejbl má syna. Jak již název napovídá, pořad se věnoval zrození malého neposedy a také tomu, jak si Hurvínek získal srdce diváků i samotného Josefa Skupy. V dokudramatu podle scénáře Adama Struhaly účinkují Pavel Oubram, Taťána Kupcová a Tomáš Drápela. A kdo vymyslel Hurvínkovi jméno? To se dozvíte z krátkého rozhovoru Ondřeje Ševčíka s Martinem Kláskem, který je rovněž součástí tohoto vysílání.

Odkazy nejenom na tyto tři pořady najdete v našem přehledu rozhlasových pořadů.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Premiéra nového představení pro dospělé diváky v březnu 2019 divadlo
23. 09. 2018

5. března 2019. Právě v tento den by se měla odehrát premiéra nového představení s názvem Spejbl v hotelu Svět. Hra, jejímiž autory je osvědčené trio Miki Kirschner, Robin Král a Jan Lstibůrek, je určena dospělému publiku. Tito pánové stojí například i za noir muzikálem Spejbl a město hříchu či dětským muzikálovým představením Jak s Máničkou šili všichni čerti. To je samo o sobě zárukou kvalitní podívané. Jak vyplývá z anotace, tak hra bude zřejmě volně navazovat na představení Spejbl a město hříchu. Spejbl s Hurvínkem diváky skrze setkání s podivnými „nocležníky“ hotelu provedou spletitými zákoutími lidské duše. Díky grotesknímu pohledu na svět a v duchu omnia vincit amor přinesou tomuto „léčivému hororu“ i potřebnou naději.

Informace o premiéře sice ještě není zveřejněna na oficiálním webu Divadla S+H, ale vyplývá z letáku, který Jan Wolf, radní hlavního města Prahy pro kulturu, rozdával na akci Smíchovské slavnosti – rodinný den na Dětském ostrově, kde právě i Spejbl s Hurvínkem vystoupili. Snad tedy nepůjde o fake news :-). Mimochodem na této akci S+H zahráli tři pěkné scénky proložené „kouzelnickým“ vystoupením Ondry Lážnovského a žonglérskou scénkou Matěje Kopeckého. Za Spejbla a Hurvínka promluvil Ondra Lážnovský a nutno uvést, že si vedl velice znamenitě. Videoreportáž Praha TV z této akce najdete v našem přehledu televizních vystoupení S+H.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Propagační předměty s Hurvínkem fan web
21. 09. 2018

Při příležitosti uvedení filmu Hurvínek a kouzelné muzeum byly vyrobeny i nejrůznější propagační předměty. K nim patřily zejména rozličné společenské a karetní hry, puzzle, polštáře, obaly na mobily a tablety a mnoho dalšího. Podobné předměty s filmovým Hurvínkem byly zhotoveny již před několika lety v době, kdy se zdálo, že vstoupí na plátna kin první verze filmu, původně s názvem Hurvínek ve filmu 3D. Bohužel tehdy z premiéry sešlo, film se ještě několik let předělával, Hurvínkův vzhled doznal výrazné proměny a všechny reklamní předměty se proto musely po letech vyrábět znovu.

Přestože je tento web primárně věnován Hurvínkově tvorbě, ani na tuto část nezapomínáme. Snažili jsme se proto aktualizovat stránku na kterou umisťujeme všechny možné dostupné předměty, které mají nějakou spojitost s naším hrdinou. Obrázky nově zařazených přemetů je možné rovněž rozkliknout do větší velikosti. Tatáž funkcionalita byla přidána do stránky se seznamy knih a brožur.

Nejsou zde zcela jistě uvedeny zdaleka všechny výrobky s Hurvínkovou tématikou, proto narazíte-li na něco, co zde chybí, dejte nám vědět a my předmět do přehledu doplníme.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Ondřej Lážnovský - nový hlas Spejbla a Hurvínka média - rozhlas
6. 09. 2018

Ondřej Lážnovský, režisér a herec, nový hlas Spejbla a Hurvínka byl hostem pořadu Vizitka moderovaného Kristýnou Frankovou.

Josef Skupa, Miloš Kirschner, Martin Klásek; k interpretům legendární loutkové dvojice S+H přibyl další – Ondřej Lážnovský. Jak se tento režisér a loutkoherec vztahuje k fenoménu Spejbla a Hurvínka? Jak vnímá rozdíly mezi kvalitou textů pro divadlo S+H v minulosti a současnosti? Bude usilovat o změny v poetice inscenací či přímo v chodu divadla? A čím je podle něj Divadlo S+H v kontextu českých loutkových scén výjimečné?

Rozhovor si můžete přehrát na stránce s rozhlasovými pořady.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nová divadelní sezóna startuje divadlo
4. 09. 2018

Na konci září přivítá Divadlo Spejbla a Hurvínka první diváky v nové sezóně. Prvním představením pro děti v Praze bude v sobotu 29. září hra Pohádky pro Hurvínka. Dospělému publiku se naši dřevění hrdinové poprvé představí 3. října při premiéře nové hry s tajemným názvem S+H - "Ve dvou se to lépe ... ". Zářijové víkendy pak budou patřit zájezdovým představením. Aktuální program pro nadcházející divadelní sezónu můžete najít na této stránce či na stránkách D S+H.

Pokladna D S+H je otevřena již od pondělí 27. srpna 2018. Pro novou divadelní sezónu došlo k úpravě cen vstupného pro víkendová představení a ve svátek a také pro odpolední představení. Doposud byla cena lístku v jednotné výši 190 Kč, nově jsou ceny vstupenek rozčleněny dle řad od 180 do 220 Kč podle schématu naznačeném v plánku sálu. Diváci v 1. a 10. a 11. řadě zaplatí nově 200 Kč. Nejlukrativnější místa v 2. až 9. řadě budou stát 220 Kč. Za místa ve 12. až 14. řadě si budou muset diváci připravit 190 Kč a od 15. do 17. řady potom 180 Kč. Pro školní představení se cena vstupného nemění a zůstává na jednotné výši 110 Kč, stejně jako pro představení pro dospělé, kdy je cena 220 Kč rovněž bez ohledu na místo v hledišti. Využít můžete i nadále také rodinných zvýhodněných vstupenek se slevou 7 % či abonentek.

Zakoupené vstupenky není možné vrátit, ale pouze vyměnit na jiné představení nebo za vstupenky dárkové. To se týká vstupenek všech uvedených cenových kategorií, včetně vstupenek zakoupených přes internet u jiných prodejců!

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nová kniha návštěv fan web
31. 08. 2018

Komunikace s uživateli webu je užitečná pro každého tvůrce. Proto jsme i my vytvořili novou knihu návštěv, která nahradila původní, již delší dobu nefunkční knihu. Máte-li pro nás nějaký vzkaz, neváhejte a napište nám!

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínek na oslavách Déčka média - TV
30. 08. 2018

Dětská televizní stanice ČT Déčko slaví páté narozeniny od svého spuštění a Hurvínek se svým taťuldou Spejblem budou u toho. Spejbl s Hurvínkem v této televizi nejednou účinkovali a tak samozřejmě nemohou na oslavách chybět. V plzeňské Techmania Science Center budou v sobotu 1. září 2018 součástí programu a po druhé hodině je budete moci vidět i v přímém vstupu na Déčku. Program najdete zde (jpg soubor). Pokud jste se oslav nemohli zúčastnit osobně, či jste nestihli přímý televizní vstup, nevadí, máte možnost shlédnout vystoupení S+H alespoň v archivu ČT. Odkaz na pořad najdete v našem aktualizovaném seznamu TV vystoupení.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové vydání tří Hurvínkovských nahrávek v plné délce nahrávky
13. 08. 2018

Velkou radost udělal všem milovníkům nahrávek Spejbla a Hurvínka Supraphon. 24. srpna 2018 do digitálního prodeje, tedy pouze ve formátu mp3 a flac, uvolňuje v plné délce původních LP nahrávky Past na Hurvínka, Hurvínkova abeceda slušného chování a Jak Hurvínek do lesa volá, tak se Spejbl ozývá. Všechny tři byly již sice v letech 2007 a 1997 resp. 1996 v digitálním formátu vydány, tehdy však v mírně zkrácené podobě. Střih byl v porevolučních letech velmi oblíbenou formou, jak se vypořádat s dobou poplatným částem textů, ve kterých byly zmiňováni soudruzi či Veřejná bezpečnost. Jindy zase Supraphon nahrávky krátil, aby uspořil čas a vměstnal je tak na jedno CD (například původní Hurvínkovy staré pověsti S+H 21). Nahrávky byly doplněny i do aktualizovaného seznamu nahrávek.

Původní LP album prvně zmiňované nahrávky (Past na Hurvínka) vydal Supraphon v roce 1976 pod číslem 1 18 1870, na CD pak vyšel titul mírně zkrácen v roce 1997 (pod číslem SU 5122-2). Původní LP album Hurvínkova abeceda slušného chování pod číslem 1118 4161 vydal Supraphon poprvé v roce 1984, digitálně pak ve zkrácené formě vyšlo na CD v roce 1996 (objednací číslo SU 5112-2). Původní LP album Jak Hurvínek do lesa volá, tak se Spejbl ozývá (číslo 1118 2505) vydal Supraphon v roce 1979, na CD SU 5840-2 pak vyšel titul mírně zkrácen v roce 2007.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Aktualizace stránky s divadelními programy fan web
12. 08. 2018

Podařilo se nám z archivu Divadla Spejbla a Hurvínka získat náhledy starších divadelních programů. Jedná se zejména o tištěné divadelní programy her z 60. a 70. let minulého století.
Získané informace si nechceme nechávat jen pro sebe, všechny dostupné programy proto najdete na této stránce.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Suprahon vydává nahrávku Spejblovy řeči poučné nahrávky
31. 07. 2018

Supraphon 3.8.2018 vydá své další kompilační album s názvem Pohádky 5., na něm nebude chybět ani zremasterovaná nahrávka Spejblovy řeči poučné, kterou natočil Miloš Kirschner v dubnu roku 1958. Autorem této scénky je Josef Barchánek, který byl v té době téměř výhradním autorem nahrávek určených na gramofonové desky. I tato nahrávka byla doplněna do přehledu diskografie, který byl rovněž obsáhle aktualizován.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]