Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Zemřela Helena Štáchová divadlo
22. 03. 2017

Dne 22.3.2017 nás ve věku 72 let navždy opustila loutkoherečka, scénáristka, dabérka, režisérka, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová....

Měla úžasný i úžasně nelehký soukromý i umělecký život, který skvěle popsala ve své autobiografické knize Život na nitích.
Tuto knihu psala ve chvílích, kdy poprvé před lety bojovala se zákeřnou nemocí, která ji nyní bohužel přemohla.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Projekt Skupa divadlo
11. 02. 2017

S velmi zajímavým projektem přišlo v rámci 125. oslav narození Josefa Skupy Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi.

V rámci akce Projekt Skupa se obrací na širokou veřejnost se žádostí o zaslání materiálů, které se vážou ke Skupově tvorbě a celé jeho divadelní éře. Logicky vycházejí z toho, že Skupa se svým souborem často cestoval po republice a mohou tak existovat například dosud nezveřejněné fotografie se setkání s místními občany, nebo může mít někdo uchované mistrovy kresby atd.

MLK bude v rámci tohoto projektu (16. 1. 2017 – 16. 1. 2018) zaslané dokumenty průběžně zveřejňovat.


komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvíkovo kouzelné muzeum
1. 02. 2017

Vypadá to, že jsme se po mnoha letech tvůrčího procesu dočkali dokončení 3D animovaného filmu Hurvínek a kouzelné muzeum.
Na zpravodajském serveru Idnes.cz vyšel článek s podrobnostmi a datem premiéry - 31.8.2017.
Připomínáme, že jsme se o filmu poprvé zmiňovali v roce 2010, kdy se mělo jednat o adaptaci hry Jak pan Spejbl prášil.
Od té doby se změnil jak scénář, tak trochu i výtvarná podoba samotného Hurvínka. Stále to ovšem vypadá na zajímavý počin.

komentáře (0) přidal: Pout
.
PF 2017 divadlo
30. 12. 2016

Tímto pozitivním přáním, ke kterému se připojujeme, přeje vše nejlepší v novém roce Divadlo Spejbla a Hurvínka.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Poslední dárek k Hurvínkovým devadesátinám. divadlo
24. 11. 2016

Všechny ty oslavy, výstavy, knihy, hry a koncerty k oslavě Hurvínkových úžasných devadesátin vyvrocholily 23.listopadu uvedením výstavy Ať žije Hurvínek! v Muzeu hlavního města Prahy.

Výstava je narozdíl od předešlých, které byly v Chrudimi nebo ve Staroměstské radnici, více interaktivní a nabízí zejména dětem více příležitostí si výstavu užít.

Samotné muzeum uvádí výstavu tímto popisem "Budete mít možnost doslova vstoupit do Hurvínkových dárků, které jsou navrženy formou velkých krabic. Jeden dárek od Spejbla, jeden dárek od Máničky a jeden dárek od Bábinky. Stěny krabic budou uvnitř pokryté společnými vzpomínkami. Uvnitř dárků nebudou chybět ani různé interaktivní prvky."

Výstava Ať žije Hurvínek bude v Muzeu hlavního města Prahy k vidění až do 19.února 2017.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Ať žije Hurvínek! - kompilační CD nahrávky
13. 09. 2016

Celý tento rok se nese ve znamení Hurvínkových devadesátých narozenin a se svým dárkem přispěl nyní i Supraphon, který Hurvínkovské nahrávky vydává již od roku 1930 (v předválečné éře ještě jako Ultraphon).

23.9. vychází kompilační album s názevem Ať žije Hurvínek!, na kterém se v devíti scénkách představí všichni tři dosavadní interperti Spejbla a Hurvínka.

Nahrávka Josefa Skupy Hurvínkovo dobré vychování se na CD objevuje poprvé, zrovna tak jako nahrávka Miloše Kirschnera Hurvínek a pošta (tuto nahrávku ovšem vydal nedávno Český rozhlas digitálně ve své Radiotéce).

Kompilační nahrávku si můžete zakoupit tradičně na CD doplněnou zajímavým bookletem plným zajímavých faktů a fotografií, nebo digitálně přes Supraphonline .

komentáře (0) přidal: Pout
.
Pamětní mince divadlo
17. 06. 2016

Česká mincovna připravila (nejen) pro numismatiky sérii tří stříbrných Smart mincí s všeříkajícím názvem Spejbl a Hurvínek.
Mince s Hurvínkem a Žerykem je v prodeji od května (zlatá je již vyprodaná), Spejbl od června a mince s Máničkou a paní Kateřinou bude v prodeji od července.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nová kniha - Hurvínkovo přání knihy
10. 06. 2016

Se svým dárkem k Hurvínkovým devadesátinám přispěchalo i nakladatelství Fragment a vydalo knižní podobu úspěšného divadelního představení Hurvínkovo přání.
V knize se dovíte jak to dopadne, když se Hurvínkovi vyplní jeho přání být dospělý. Díky mnoha fotografiím, které knihu doprovází si budete jeho dospěláckou podobu á la Vlasta Burian moci vychutnat i vy.
Kniha je již k dostání jak v klasické, tak v elektronické podobě.

komentáře (0) přidal: Pout
.
90 LET S HURVÍNKEM -výstava na Staroměstské radnici divadlo
12. 05. 2016

V Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze byla otevřena výstava mapující 90 let trvající divadelní cestu legendární loutky Hurvínka.
Výstava je členěna přehledně chronologicky do několika časových etap a představí se na ní kromě jiného i přes 70 loutek z divadelního fundusu.

Ředitelka D S+H Helena Štáchová výstavu představila takto: "Výstava nabízí unikátní pohled do zákulisí Divadla Spejbla a Hurvínka. Seznamuje návštěvníky nejen s jubilantem Hurvínkem, ale i s jeho loutkovou rodinou a těmi, kteří divadlo tvořili a tvoří."
Výstava na Staroměstské radnici potrvá až do 26. června.komentáře (0) přidal: Pout
.
Album dosud nevydaných rozhlasových nahrávek v eshopu Radiotéky nahrávky
8. 05. 2016

Rozhlasových nahrávek se Spejblem a Hurvínkem vzniklo za desítky let vzájemné spolupráce opravdu mnoho, avšak díky přepisovatelnosti nahrávacích pásků se jich zdaleka nedochovalo tolik, kolik by se mohlo zdát.
Proto jistě potěší, že Český rozhlas vydal prostřednicvím eshopu Radiotéky album autorských scének Františka Nepila se Spejblem, Hurvínkem a Máničkou pod souhrnným názvem Hurvínkovy příhody.
Osm scének ze sedmdesátých a osmdesátých let poskytují celkem 71 minut záznamu.

UPDATE: před pár dny přibyl v eshopu Radiotéky titul Hurvínkovy příhody 2 , s dalšími šesti příběhy.

UPDATE 2: v poměrně rychlém časovém sledu přidal Český rozhlas na eshop Radiotéky i třetí pokračování Hurvínkových příhod . Tentokrát se jedná o pět příbehů, které ovšem v mírně odlišném provedení můžeme všechny znát z gramofonových desek (potažmo CD reedic).

Za upozornění a informace děkujeme panu Kamilovi Malátovi.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]