Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Past na Hurvínka v novém kabátě bude mít premiéru v říjnu divadlo
6. 07. 2019

Past na Hurvínka – obnovená premiéra představení na motivy legendární hry D S+H bude mít oficiální premiéru 15. října 2019. Prvně ji však diváci mohou vidět již o několik dní dříve – v sobotu 12.10. Ti, kteří hru znají z divadla či alespoň z audio nahrávky se však budou muset připravit na několik změn oproti verzi ze 70. let minulého století.

O čem by tedy nové pojetí hry autorského dua Jana Kubíčková a Štěpán Gajdoš mělo být? V příběhu s detektivní zápletkou, který je určený i pro ty nejmenší diváky, se Hurvínek vydá pátrat po své koloběžce. Není však sám, kdo ve městě něco hledá a podezřelý je Hurvínkovi už úplně každý - pošťáci, školník i policajt. Nebo že by za ztrátu koloběžky mohl taťulda, bábinka nebo dokonce Žeryk s Máničkou? Na půdě školy nakonec sklapne past a vy se přijďte podívat, kdo se do ní nakonec chytí a také zda se ve hře objeví i legendární Drsňák vulgo vousáč.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Supraphon vydává další dvě digitalizované nahrávky nahrávky
26. 06. 2019

Supraphon na konci června resp. na začátku prázdnin vydá další dvě remasterované nahrávky se Spejblem a Hurvínkem. Tou první, která půjde do prodeje již v pátek 28.6., je třetí pokračování reklamních scének - Reklama ...vážně!? 3. Na této kompilaci najdeme hned čtyři propagační snímky s našimi hrdiny, ne všechny jsou však v digitálním formátu vydány poprvé. Prvním je Skupova upoutávka na film Všudybylova dobrodružství z roku 1936. Ta již byla vydána na CD výběru nejlepších Skupových scének "Klasický Spejbl a Hurvínek Josefa Skupy 5". Druhou je scénka Hurvínek chce vyhrát z roku 1958, která je však na kompilaci špatně pojmenována jako Spejblův sběr II. Třetí je pak doposud znovu nevydaný snímek Spejblovo prohlédnutí (pro Svaz požární ochrany) Kirschnerem nahraný v roce 1959 a jako poslední je na výběr zařazena scénka z roku 1960 Hurvínek a tři mušketýři, kterou pod názvem Co je to Gasconěc? Supraphon znovu vydal již na v roce 2017.

První červencový týden pak Supraphon uvolní do prodeje digitalizovanou LP desku Hurvínek im Traumland, která byla na LP desce vydána v roce 1983. Jen pro úplnost dodejme, že jde o německou verzi nahrávky Hurvínek v říši snů. Na rozdíl od české LP verze v ní ale neuslyšíme excelovat Miloše Kopeckého, jenž v české verzi této původně divadelní hry namluvil hned několik postav (vyprávěč, Bumbum, oddávající úředník, příslušník VB, námořní kapitán). Současně jistě není bez zajímavosti, že česká verze na své znovuvydání v digitální podobě zatím stále čeká.

Detaily najdete v aktualizované diskografii.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Dotočeno. Štáb ČT dokončil natáčení dokumentu o panu Spejblovi
25. 06. 2019

A je hotovo. Tedy alespoň pro herce Divadla Spejbla a Hurvínka a kameramany a další členy štábu, kteří se podíleli na natáčení dokumentu o panu Spejblovi. Ten vzniká jako součást oslav jeho stovky, kterou si budeme připomínat v roce 2020. Dokument z cyklu Neobyčejné životy by se měl ve vysílání České televize objevit někdy v příštím roce. Součástí oslav stoletých narozenin Josefa Spejbla bude také výstava ve vile Pellé či premiéra nového představení pro dospělé diváky Hotel Spejbl. Bude se tedy na co těšit!

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek... na nitkách osudu v Levných knihách za 249 Kč knihy
24. 06. 2019

Nemáte doma ještě unikátní a výpravnou publikaci Spejbl a Hurvínek... na nitkách osudu z řady Muzeum v knize, která vyšla v roce 2010 k osmdesáti letům profesionální činnosti Divadla Spejbla a Hurvínka? Tak máte jedinečnou možnost to napravit a za super cenu 249 Kč si tuto knihu zakoupit. Společnost Levné knihy ji totiž právě za tuto více než příznivou cenu nabízí v síti svých prodejen.

Tato kniha čtenářům přináší ojedinělou příležitost seznámit se nejen s jeho historií, ale umožňuje také nahlédnout do bohatého divadelního archívu. Prostřednictvím kopií četných dobových dokumentů (fotografie, plakáty, ilustrace, korespondence...) ilustruje proměny tohoto divadla a jeho ušatých protagonistů. Čtenáře jistě potěší i audiovizuální přílohy publikace. Ojedinělé CD To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem" vzniklo ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon a nabízí posluchačům možnost naslouchat Spejblovi a Hurvínkovi v podání prof. Josefa Skupy, Miloše Kirschnera a Martina Kláska.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejblův sběr na kompilaci Smích prodlužuje život! 7 nahrávky
22. 06. 2019

Supraphon včera uvolnil do digitálního prodeje další kompilační nahrávku z cyklu Smích prodlužuje život. Jde již o sedmé pokračování výběru humorných povídek a scének, na kterém najdeme i jednu nahrávku se Spejblem a Hurvínkem. Z počáteční radosti se však záhy vyklubalo zklamání, neboť Supraphon na něj pod názvem Spejblův sběr znovu zařadil stejnou nahrávku, jako se počátkem roku objevila na výběru Reklama ...vážně!? 2, tehdy však pojmenovanou Hurvínek chce vyhrát (reklama pro Sběrné suroviny). Nutno však podotknout, že chyba vznikla zřejmě již v lednu, kdy byla nahrávka „Spejblův sběr“ mylně označena názvem „Hurvínek chce vyhrát“.

Obě zhruba tříminutové scénky vznikly v roce 1958 a byly v minulosti vydané na téže reklamní gramofonové desce a pojí je i to, že je napsal stejný autor - Josef Barchánek. Ale zatímco scénka „Hurvínek chce vyhrát“ je propagačním snímkem na losy, „Spejblův sběr“ sloužila k propagaci sběru papíru. Nahrávka s názvem „Hurvínek chce vyhrát“ pojednává o Hurvínkových tužbách pořídit si rozličné výdobytky tehdejší doby jako například vůz Spartak, ze kterého postupně přes motocykl slevuje na snění o televizoru, stanu či fotoaparátu. Spejbl mu oponuje nedostatkem financí, na což Hurvínek reaguje možností vyhrát v loterii na los.

Nahrávka Spejblův sběr byla tedy v digitalizované podobě vydána Supraphonem již dvakrát, nahrávka Hurvínek chce vyhrát zatím ne. Objevila se však v celé délce v Českém rozhlasu ve vysílání pořadu Padesátník 16.3.2008. Odkaz na něj najdete na našem webu v sekci Audio/Rozhlasové pořady a rozhovory.

Detaily najdete v aktualizované diskografii.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek promluví živě z ptačího ráje média - rozhlas
19. 06. 2019

Poprvé v historii. Spejbl a Hurvínek se ztratili v jihočeském lese a v přímém přenosu k vám hovořili z ptačího ráje na Slow Radiu. Mimo to zazněl i jeden z legendárních rozhovorů S+H z pera Miloše Kirschnera.

Dvacet čtyři hodin denně a sedm dní v týdnu můžete poslouchat zvuky přírody a hlavně zpěv více než 200 druhů ptáků na vlnách digitálního Slow Radia. Ve středu 19.6.2019 se pak na těchto vlnách poprvé ozve i lidský hlas (když pomineme občasné zbloudilé turisty).

Pozvání do ptačího ráje na utajeném místě v jižních Čechách totiž přijali Spejbl a Hurvínek společně s režisérem, scénografem a výtvarníkem Divadla Spejbla a Hurvínka Miki Kirschnerem a hlasem S+H Martinem Kláskem, šéfem uměleckého souboru.

Fakt, že z ptačího rádia výjimečně uslyšíte i něco jiného než štěbetání ptactva, šumění vodní hladiny, bzučení hmyzu a kroky ježka, má svůj důvod, který se dozvíte ve středu 19.6.2019 v 18:30 na vlnách Slow Radia.

Teď už můžeme prozradit, že jeden z důvodů, proč S+H přijali naše pozvání, je veletrh kutilů Maker Faire Prague 2019. Spejbl s Hurvínkem totiž zabloudili právě při cestě na tuto akci, kde se s nimi budete moci 22.6 a 23.6. osobně potkat (tedy pokud nakonec na výstaviště v Holešovicích najdou správnou cestu). Mimo jiné zde předvedou unikátní loutky z chystaného představení Hotel Spejbl.

Záznam z jejich bloudění lesem si můžete poslechnout v článku na idnes.cz.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínek a kouzelné muzeum na TV Prima média - TV
1. 06. 2019

V sobotu 1. června 2019, tedy na svátek dětí, uvede TV Prima v čase od 20:15 film Martina Kotíka Hurvínek a kouzelné muzeum. O tomto filmu jsme toho již na našem fan webu napsali více než dost a drtivá většina milovníků Spejbla a Hurvínka ho již viděla, ale přesto není od věci se o vysílání zmínit. Hezkou zábavu.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek přebrali v Plzni cenu na Komedy festu divadlo
27. 05. 2019

Letošní divadelní sezóna spěje pozvolna ke svému konci. Našim hrdinům zbývá odehrát již jen několik posledních představení, takže pokud byste Spejbla s Hurvínkem rádi viděli ještě před divadelními prázdninami, máte několik posledních šancí (program najdete zde). Ale ani mimo svou domovskou scénu nezahálejí. Jak jsme již informovali, minulý víkend se svém rodišti – Plzni – zúčastnil Spejbl s Hurvínkem festivalu humoru Komedy fest. I letos bylo zahájení spojeno s udělováním cen humoru. Tentokrát volila porota velmi moudře a uvážlivě, protože mezi oceněnými nechyběli ani Spejbl s Hurvínkem a oba se ocitli v opravdu dobré společnosti osobností jako například Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová či scénárista Petr Kolečko. Během odpolední zkoušky se Spejbl s Hurvínkem stihli vyfotit s moderátorem Lukášem Pavláskem i ředitelem festivalu panem Jiřím Turkem. Vedle Spejbla a Hurvínka samozřejmě s Martinem Kláskem naše divadlo reprezentovala a také cenu přebírala paní ředitelka Denisa Kirschnerová. Cenu pro S+H jí předal "český Belmondo" Martin Kraus. No a po závěrečném fotografování se všemi oceněnými spěchal Hurvínek domů, neboť ho druhý den čekaly povinnosti v divadle. Fotky z Komedy festu najdete na facebookovém profilu D S+H.

komentáře (0) přidal: Pout
.
S+H ve filmu Marie média - TV
9. 05. 2019

Nepříliš známý psychologický film Marie z roku 1964 v režii Václava Vorlíčka vypráví příběh ženy, která si dlouho nedokáže připustit rozvrat dlouhého manželství a věří, že se k ní její muž vrátí. Asi si říkáte, proč o tomto filmu píšeme na webu věnovaném Spejblovi a Hurvínkovi. Co má tento černobílý snímek s naší dvojicí společného? Pravda, prakticky nic, ale přeci jen částečně ano. V jedné ze scén bere Marie své děti do divadla S+H, aby shlédli představení s našimi hrdiny a jelikož je náš web určen všemu, co s naší dvojicí souvisí, zveřejňujeme zde i tuto zajímavost. Z filmu nedokážeme přesně určit o jakou hru jde, ale pokud někdo představení pozná, dejte nám vědět a doplníme to k textu.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Rozhlasový rozhovor s Denisou Kirschnerovou média - rozhlas
8. 05. 2019

Spejblovi a Hurvínkovi slouží už čtvrtá generace tvůrců, výtvarníků, herců a řezbářů. Svůj život s nimi má spjatý i současná ředitelka divadla Denisa Kirschnerová, která v rozhovoru pro Český rozhlas Region přiblížila své dětství i současnost za oponou legendárního divadla.

„Já jsem vyrůstala v době, kdy Spejbla a Hurvínka mluvil můj otec (Miloš Kirschner) a brala jsem loutky jako svojí rodinu. Nijak příliš jsem to neřešila, to dělal více můj bratr, který dokonce jednu dobu zvažoval, jestli to jsou lidi nebo myši,“ usmívá se ředitelka divadla.

Rodinná je i její funkce ředitelky. Sama s ní nikdy nepočítala, daleko více jí bavilo psaní a podílela se hlavně na tvůrčí činnosti divadla. Nakonec tuto funkci po svém otci a matce převzala i ona. Za nejdůležitější ale považuje celý tým divadla, který se v současné době skládá ze třiceti tří členů. Patří jim všem její velké poděkování.

Poslechnout celý rozhovor si můžete zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]