Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Velká aktualizace webu pokračuje! fan web
14. 09. 2017

Velká aktualizace webu pokračuje! Zcela nově byla vytvořena sekce "Divadlo" a v rámci ní několik podstránek:
1. stránka věnovaná divadelní historii s uvedením nejdůležitějším mezníků,
2. stránka věnovaná divadelním loukám a jejich vzniku a vývoji v čase,
3. stránka věnovaná interpretům hlavních postav
4. stránka věnovaná divadelnímu souboru S+H včetně odkazu na rozhovory
5. stránka věnovaná přehledu premiérových představení včetně dalších podorbností (jsou-li známy)
6. stránka věnovaná nejdůležitějším osobnostem divadelní historie, která bude postupně doplňována
7. stránka věnovaná zahraničním zájezdům divadla včetně informací o vzniku tradice cizojazyčných interpretací ve světe

V této části webu bylo použito drobných grafických vylepšení, doufáme, že se vám budou líbit. smile
Kromě této sekce byla aktualizováno i mnoho dalších částí webu jako např.:
1. přehled vydaných knih včetně ukázek z obsahu,
2. seznam vydaných brožur,
3. v sekci filmografie byl doplněn seznam DVD,
4. seznam filmů,
5. seznam televizních pořadů včetně obrázků a odkazů k jejich online zhlédnutí (pokud jsou k dispozici),

Dále byla obsáhle aktualizována stránka stránka věnovaná rozhlasovým nahrávkám a také sekce divadelních plakátů. Nově byla vytvořena stránka s rozhovory a zatím pouze částečně byla aktualizována stránka věnovaná "Sběratelství".

Tím však aktualizace rozhodně nekončí, na novém obsahu i nadále usilovně pracujeme! Držte nám palce a pokud mátě cokoliv, čím byste mohli při tvorbě těchto stránek pomoci, neváhejte se na nás obrátit. Aktualizované kontakty najdete na stránce O webu. Děkujeme.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hra Hurvínek a kouzelné muzeum pro mobilní telefony fan web
10. 09. 2017

V internetovém obchodě Play je k dispozici zdarma ke stažení hra pro chytré mobilní telefony na bázi Androidu motivovaná filmem Hurvínek a kouzelné muzeum. Hra je dostupná i pro platformu iPhone. Stahujte, skákejte a posílejte vtipné samolepky svým přátelům! :-)

komentáře (0) přidal: Pout
.
Aktualizace webu po dlouhých 9 letech! fan web
5. 09. 2017

Fan web hurvinkuv.pinknet.cz pozvolna OPĚT OŽÍVÁ! Po téměř deseti letech hlubokého spánku, kdy byly doplňovány pouze novinky, dochází díky nové generaci nadšenců k postupné aktualizaci tohoto unikátního webového projektu, který si klade za cíl co nejobsáhleji na jednom místě zmapovat tvorbu Spejbla a Hurvínka a všeho, co s tou dvojicí, ale i jejich protagonisty, souvisí.

Jako první byla doplněna sekce diskografie s výčtem nahrávek (zatím pouze úplný seznam), dále pak přehled vydaných knih, DVD, filmových a televizních pořadů včetně obrázků a odkazů k jejich online zhlédnutí (pokud jsou online k dispozici) a také sekce divadelních a jiných plakátů. Zcela nově pak byla vytvořena stránka s kompletním výčtem divadelních premiér včetně detailů ohledně tvůrců, a pokud máme údaje k dispozici, tak i stručného obsahu hry. V dohledné době bychom také chtěli aktualizovat sekci věnovanou sbírce pohlednic, doplnit chybějící obaly ke gramofonovým deskám a mnoho dalšího. Jakmile dojde k aktualizaci většiny informací, bude web přesunut na novou doménu (detaily prozradíme později).

Současně zvažujeme o převedení webu do novější, modernější a snáze administrovatelné podoby, neboť od doby vzniku těchto stránek v roce 2004 prošly internetové technologie nevídaným pokrokem. Naše znalosti v této oblasti jsou ale značně omezené a také s ohledem na velké množství informací, které tyto stránky obsahují, je to úkol skutečně nelehký a s největší pravděpodobností bohužel asi nad naše síly... Pokud by se však našel nadšenec, který potřebné znalosti a čas měl, a byl bych ochoten na přepracování webu pracovat, budeme rádi, pokud se nám ozve na tento email.

Zároveň budeme rádi, pokud se budete na webu spolupodílet tím, že nám zašlete informace a materiály, které na webu chybí a měly by zde rozhodně být uvedeny. Děkujeme za pochopení a těšíme se na restart vzájemné spolupráce.

Milovníky S+H zdraví Kamil

komentáře (0) přidal: Pout
.
Zrestaurovaní Spejbl a Hurvínek v plzeňském Muzeu loutek na výstavě Josef Skupa - Dnes a denně zázraky fan web
19. 07. 2017

Uměleckou cestu významného českého loutkoherce Josefa Skupy ukazuje výstava, která běží od konce dubna v plzeňském Muzeu loutek. Návštěvníci zde najdou nejen nejslavnější české loutky Spejbla a Hurvínka, ale i další loutky ze Skupova života, krátké filmové ukázky i záznamy Skupova hlasu. Výstava, která potrvá do konce letošního roku, připomíná dvě lednová výročí toho umělce - 125 let od Skupova narození a 60 let od jeho úmrtí.

Expozice není pouhou sondou do Skupova života - v rámci výstavy se návštěvník seznamuje s loutkami, jež pod Skupovým vedením dokázaly v nesnadných dobách českého národa rozptýlit hutnou atmosféru. Unikátem je například několik loutek, které ještě nikdy nebyly vystaveny. Loni se podařilo najít zhruba 40 loutek starých kolem 80 let. Výstava ukazuje část těchto loutek, které už prošly rukama odborných restaurátorů. Je možné je porovnat s dosud nerestaurovanými loutkami. Výstava je rovněž doplněna o filmovou smyčku ze Skupova života. Ukazuje záběry z jeho domu, ukázky z her v zahraničí i výsek z filmu z roku 1952. Opomenut není ani jeden z největších darů, který Skupa od přírody obdržel, a tím byl jeho hlasový fond. Výstava je tak doplněna o audionahrávky a malý model divadla s několika krátkými texty Spejbla a Hurvínka, u něhož si zájemci mohou vyzkoušet Skupovu nelehkou práci s hlasem, tedy rychlé střídání basu a fistule. Zároveň tento malý model divadla slouží jako ideální průprava do finální části stálé expozice Muzea loutek, kde se již nachází velký divadelní sál, ve kterém je možné sehrát libovolné představení.

Tak hurá na výstavu! Muzeum najdete na adrese náměstí Republiky 23, 301 00 Plzeň (email: muzeumloutek@zcm.cz, tel: 378 370 801). Otevřeno mají od úterý do neděle od 10 do 18 hodin. Dospělí za vstup do muzea zaplatí 60 Kč, zlevněné vstupné stojí 30 Kč, rodinná vstupenka pak vyjde na 130 Kč.

Zrestaurovaní Spejbl a Hurvínek v plzeňském Muzeu loutek

zdroj: tyden.cz a Muzeum loutek Plzeň

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové knihy k filmu Hurvínek a kouzelné muzeum knihy
16. 07. 2017

Premiéra nového animovaného filmu s Hurvínkem je naplánována na poslední srpnový den, týden předtím (24. 8.) bude k tomuto filmu na trh uvedena nová kniha se stejnojmenným názvem jako film - Hurvínek a kouzelné muzeum. Kniha bude vydána ve dvou různých verzích – v klasickém provedení (kniha k filmu) a pak ve verzi pro menší čtenáře s podtitulem "Začínáme číst". Vedle těchto knih bude v rámci této filmové edice ještě vydán také pracovní sešit nazvaný Zábavné aktivity pro malé školáky. Všechny tři publikace seřazené přehledně na jednom místě si můžete prohlédnout (a případně i objednat) na této stránce.

Tyto tituly připravuje opět vydavatelství Fragment, které je podepsáno i pod vydáním několika dalších knih s Hurvínkovskou tématikou z posledních let – ať už je to Hurvínek mezi osly, Hurvínkova cesta do Tramtárie, Hurvínkova nebesíčka, Jak pan Spejbl prášil, Hurvínkovo přání či zatím poslední kniha se všemi dříve vydanými příběhy s názvem To nejlepší z Hurvínka. Věřme, že i tento počin z dílny vydavatelství Fragment bude ve stejné grafické kvalitě jako výše uvedené, velmi povedené, knihy.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové divadelní představení pro nejmenší diváky - HURVÍNEK V HAJANECH nový titul
5. 07. 2017

Poté, co na jaře Divadlo S+H představilo divákům novou muzikálovou hru pro dospělé v duchu noir Spejbl a město hříchů (premiéra byla 3. března 2017, detaily o tomto divadelním představení najdete zde), připravuje na novou divadelní sezónu taktéž novou hru pro nejmenší diváky. Název této nové poetické pohádky s hravými a rytmickými písničkami je HURVÍNEK V HAJANECH. Autorkou tohoto představení je Helena Štáchová, která se původně měla ujmout i režie. Avšak díky jejímu nedávnému odchodu musel režijní kormidlo převzít tým ve složení Miki Kirschner, Martin Klásek a Ondřej Lážnovský.

A co v této hře půjde? Kdo z nás malých i velkých občas nezatoužil strávit den v peřinách, že?! I Hurvínek o tom sní. A nakonec se mu to splní! Jenže pobyt v Hajanech si musí nejprve zasloužit. Touha lenošit tak Hurvínka nakonec bude stát více úsilí, než čekal. Bude muset totiž vyřešit hádanku "proč pan Král stůně". Dobrodružství, které Hurvínka čeká, mu přivede do cesty nejen záhadně nemocného krále s jeho starostlivým rádcem Mluvkou, ale na cestě za lékem na královu tajemnou nemoc se Hurvínek setká i s podivuhodnými obyvateli pouště, moře i vesmírných dálav.

Ještě dodáme, že stejně jako v případě jiných úspěšných her z poslední doby (Jak s Máničkou šili všichni čerti či výše zmíněný muzikál Spejbl a město hříchů) je autorem hudby a textů písní osvědčené duo Robin Král (texty) a Jiří Škorpík (hudba), což je samo o sobě zárukou kvality. Nenechte si proto nové představení ujít, na repertoáru se objeví už po prázdninách - premiéra je připravena na sobotu 23. září 2017.

komentáře (0) přidal: Pout
.
LIDÉ ZA OPONOU - představení jednotlivých členů souboru Divadla S+H divadlo
5. 07. 2017

S velmi zajímavou aktivitou před nedávnem přišlo Divadlo S+H, když na svých facebookových stránkách začalo v cyklu "Lidé za oponou" postupně představovat jednotlivé členy divadelního souboru.
Divadlo totiž netvoří pouze loutky, za loutkami jsou schovaní lidé, kteří jejich příběhy vytvářejí. Ať už je to od stolu při psaní scénáře, návrhu výpravy atd. nebo přímo v divadelním sále na lávce a u mikrofonu. Skrývá se mezi nimi řada talentovaných lidí. Někteří strávili v D S+H celý svůj profesní život, jiní se našli cestu po úspěšném působení na jiných scénách. I oni mají své příběhy, svou vizi, svůj pohled na svět a svá přání.
Vzhledem k tomu, že ne každý sociální sítě využívá, dovolujeme si zde připojit odkazy na medailonky již představených herců, ostatní postupně přidáme. Jedná se vždy o základní charakteristiku daného herce (herečky), stručný rozhovor s ním (ní) a také několik nejvýstižnějších fotek z jeho (její) divadelní tvorby.

Edit 10.10.2017: Všechny rozhovory z facebookové rubriky Lidé za oponou jsme se svolením D S+H převzali i naše webové stránky. Najdete je v sekci články/rozhovory zde.

Michal BARTÁKKvětoslava PLACHETKOVÁTomáš SLEPÁNEKMiki KIRSCHNERZita MORÁVKOVÁMichaela STEJSKALOVÁMartin KLÁSEKDenisa KIRSCHNEROVÁRichard MAŠKAMarie ŠIMSOVÁzdroj: Facebook Divadla S+H

komentáře (0) přidal: Pout
.
Animovaný film Hurvínek a kouzelné muzeum vstupuje brzy do kin média - TV
5. 07. 2017

Pečlivě připravovaný a dlouho očekávaný animovaný film Hurvínek a kouzelné muzeum brzy vstoupí na plátna kin. Premiéru bude mít už 31. srpna 2017. Diváci jej budou moci shlédnout jak v klasickém, tak i 3D provedení. Film vznikal pod taktovkou producenta a hlavního režiséra Martina Kotíka více než sedm let a na jeho tvorbě se podílelo mnoho věhlasných animátorských studií z celého světa (obsáhlý rozhovor s M. Kotíkem o tomto filmu si můžete poslechnout zde). Aby koncept filmu neztratil spojení s tradicí našich loutkových herců, dohlíželi na něj při jeho tvorbě pracovníci Divadla S+H, zejména pak Miki Kirschner, který se podílel i na scénáři. A byť je vizuální pojetí hlavních postav mírně odlišné od jejich loutkových předloh, hlasy mají "svoje" – ty jim propůjčili nedávno zesnulá Helena Štáchová a Martin Klásek. Jací další herci se kromě nich podíleli na dabingu, si můžete prohlédnout na tomto videu.

Hurvínek a kouzelné muzeum

A co vlastně ve filmu půjde? Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil "taťuldu", ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek. Více informací o tomto filmu si pak můžete přečíst například tomto článku.

Propagace filmu se v posledních týdnech rozjela na plné obrátky, což je jistě dobře. K filmu bylo vyrobeno taktéž mnoho propagačních předmětů, které nabízí například jeden nejmenovaný obchodní řetězec. V nabídce najdete výrobky od frisbee s filmovým motivem, přes nejrůznější stolní hry až po plyšové hračky našich hrdinů. Nabídku reklamních předmětů s motivem filmu Hurvínek kouzelné muzeum si můžete prohlédnout zde.

Oficiální trailery k filmu si můžete prohlédnout na přiloženém videu:

komentáře (0) přidal: Pout
.
EUROPÄISCHE MARIONETTENGALA- POCTA HELENĚ ŠTÁCHOVÉ divadlo
20. 05. 2017

Dne 16. června ve 20:00 hodin v Divadle Spejbla a Hurvínka proběhne speciální představení Europäische Marionetten Gala / Evropská loutková galashow.

Z iniciativy Markuse Dornera, ředitele známého loutkového muzea PUK v německém Bad Kreuznachu došlo k nebývalému spojení špičkových loutkových divadel z Německa, Rakouska a České republiky.

Vystoupí nejslavnější z rakouských loutkových scén Salzburger Marionetten Theater. Toto legendární divadlo se proslavilo dokonalým ztvárněním mozartovských oper.

Dále uvidíte společné vystoupení zmiňovaného Markuse Dornera z Dornerei Theater a Berndta Langa, hudebního pedagoga a ředitele norimberského divadla Fantasie Theater.

Mistrovská loutková vystoupení těchto souborů plná mozartovské hudby, ale i německých předválečných šansonů doplní svými nejlepšími vizuálními čísly a dialogy Divadlo Spejbla a Hurvínka.

V německých dialozích Divadla Spejbla, Hurvínka hraje premiérově Máničku Marie Šimsová. Český divák nepřijde zkrátka, protože dialogy S+H budou opatřeny titulky.

Toto unikátní divadelní propojení začala s Markusem Dornerem připravovat Helena Štáchová. I proto je toto jediné pražské představení věnováno její památce...

Přijďte se podívat, jak nejlepší z evropských loutkářů vzdávají hold památce této výjimečné ženy. Přijďte se s ní rozloučit a také si poslechnout její nástupkyni...

komentáře (0) přidal: Pout
.
Zemřela Helena Štáchová divadlo
22. 03. 2017

Dne 22.3.2017 nás ve věku 72 let navždy opustila loutkoherečka, scénáristka, dabérka, režisérka, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová....

Měla úžasný i úžasně nelehký soukromý i umělecký život, který skvěle popsala ve své autobiografické knize Život na nitích.
Tuto knihu psala ve chvílích, kdy poprvé před lety bojovala se zákeřnou nemocí, která ji nyní bohužel přemohla.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]