Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Ondřej Lážnovský - nový hlas Spejbla a Hurvínka média - rozhlas
6. 09. 2018

Ondřej Lážnovský, režisér a herec, nový hlas Spejbla a Hurvínka byl hostem pořadu Vizitka moderovaného Kristýnou Frankovou.

Josef Skupa, Miloš Kirschner, Martin Klásek; k interpretům legendární loutkové dvojice S+H přibyl další – Ondřej Lážnovský. Jak se tento režisér a loutkoherec vztahuje k fenoménu Spejbla a Hurvínka? Jak vnímá rozdíly mezi kvalitou textů pro divadlo S+H v minulosti a současnosti? Bude usilovat o změny v poetice inscenací či přímo v chodu divadla? A čím je podle něj Divadlo S+H v kontextu českých loutkových scén výjimečné?

Rozhovor si můžete přehrát na stránce s rozhlasovými pořady.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nová divadelní sezóna startuje divadlo
4. 09. 2018

Na konci září přivítá Divadlo Spejbla a Hurvínka první diváky v nové sezóně. Prvním představením pro děti v Praze bude v sobotu 29. září hra Pohádky pro Hurvínka. Dospělému publiku se naši dřevění hrdinové poprvé představí 3. října při premiéře nové hry s tajemným názvem S+H - "Ve dvou se to lépe ... ". Zářijové víkendy pak budou patřit zájezdovým představením. Aktuální program pro nadcházející divadelní sezónu můžete najít na této stránce či na stránkách D S+H.

Pokladna D S+H je otevřena již od pondělí 27. srpna 2018. Pro novou divadelní sezónu došlo k úpravě cen vstupného pro víkendová představení a ve svátek a také pro odpolední představení. Doposud byla cena lístku v jednotné výši 190 Kč, nově jsou ceny vstupenek rozčleněny dle řad od 180 do 220 Kč podle schématu naznačeném v plánku sálu. Diváci v 1. a 10. a 11. řadě zaplatí nově 200 Kč. Nejlukrativnější místa v 2. až 9. řadě budou stát 220 Kč. Za místa ve 12. až 14. řadě si budou muset diváci připravit 190 Kč a od 15. do 17. řady potom 180 Kč. Pro školní představení se cena vstupného nemění a zůstává na jednotné výši 110 Kč, stejně jako pro představení pro dospělé, kdy je cena 220 Kč rovněž bez ohledu na místo v hledišti. Využít můžete i nadále také rodinných zvýhodněných vstupenek se slevou 7 % či abonentek.

Zakoupené vstupenky není možné vrátit, ale pouze vyměnit na jiné představení nebo za vstupenky dárkové. To se týká vstupenek všech uvedených cenových kategorií, včetně vstupenek zakoupených přes internet u jiných prodejců!

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nová kniha návštěv fan web
31. 08. 2018

Komunikace s uživateli webu je užitečná pro každého tvůrce. Proto jsme i my vytvořili novou knihu návštěv, která nahradila původní, již delší dobu nefunkční knihu. Máte-li pro nás nějaký vzkaz, neváhejte a napište nám!

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínek na oslavách Déčka média - TV
30. 08. 2018

Dětská televizní stanice ČT Déčko slaví páté narozeniny od svého spuštění a Hurvínek se svým taťuldou Spejblem budou u toho. Spejbl s Hurvínkem v této televizi nejednou účinkovali a tak samozřejmě nemohou na oslavách chybět. V plzeňské Techmania Science Center budou v sobotu 1. září 2018 součástí programu a po druhé hodině je budete moci vidět i v přímém vstupu na Déčku. Program najdete zde (jpg soubor). Pokud jste se oslav nemohli zúčastnit osobně, či jste nestihli přímý televizní vstup, nevadí, máte možnost shlédnout vystoupení S+H alespoň v archivu ČT. Odkaz na pořad najdete v našem aktualizovaném seznamu TV vystoupení.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové vydání tří Hurvínkovských nahrávek v plné délce nahrávky
13. 08. 2018

Velkou radost udělal všem milovníkům nahrávek Spejbla a Hurvínka Supraphon. 24. srpna 2018 do digitálního prodeje, tedy pouze ve formátu mp3 a flac, uvolňuje v plné délce původních LP nahrávky Past na Hurvínka, Hurvínkova abeceda slušného chování a Jak Hurvínek do lesa volá, tak se Spejbl ozývá. Všechny tři byly již sice v letech 2007 a 1997 resp. 1996 v digitálním formátu vydány, tehdy však v mírně zkrácené podobě. Střih byl v porevolučních letech velmi oblíbenou formou, jak se vypořádat s dobou poplatným částem textů, ve kterých byly zmiňováni soudruzi či Veřejná bezpečnost. Jindy zase Supraphon nahrávky krátil, aby uspořil čas a vměstnal je tak na jedno CD (například původní Hurvínkovy staré pověsti S+H 21). Nahrávky byly doplněny i do aktualizovaného seznamu nahrávek.

Původní LP album prvně zmiňované nahrávky (Past na Hurvínka) vydal Supraphon v roce 1976 pod číslem 1 18 1870, na CD pak vyšel titul mírně zkrácen v roce 1997 (pod číslem SU 5122-2). Původní LP album Hurvínkova abeceda slušného chování pod číslem 1118 4161 vydal Supraphon poprvé v roce 1984, digitálně pak ve zkrácené formě vyšlo na CD v roce 1996 (objednací číslo SU 5112-2). Původní LP album Jak Hurvínek do lesa volá, tak se Spejbl ozývá (číslo 1118 2505) vydal Supraphon v roce 1979, na CD SU 5840-2 pak vyšel titul mírně zkrácen v roce 2007.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Aktualizace stránky s divadelními programy fan web
12. 08. 2018

Podařilo se nám z archivu Divadla Spejbla a Hurvínka získat náhledy starších divadelních programů. Jedná se zejména o tištěné divadelní programy her z 60. a 70. let minulého století.
Získané informace si nechceme nechávat jen pro sebe, všechny dostupné programy proto najdete na této stránce.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Supraphon vydává nahrávku Spejblovy řeči poučné nahrávky
31. 07. 2018

Supraphon 3.8.2018 vydá své další kompilační album s názvem Pohádky 5., na něm nebude chybět ani zremasterovaná nahrávka Spejblovy řeči poučné, kterou natočil Miloš Kirschner v dubnu roku 1958. Autorem této scénky je Josef Barchánek, který byl v té době téměř výhradním autorem nahrávek určených na gramofonové desky. I tato nahrávka byla doplněna do přehledu diskografie, který byl rovněž obsáhle aktualizován.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Rozhovor s Martinem Kláskem fan web
26. 07. 2018

Velmi pěkný a obsáhlý rozhovor s Martine Kláskem byl publikován v červnovém čísle kulturní přílohy Café deníku Právo. Martin Klásek se v něm vyznává ze svého vztahu k oběma našim hrdinům. Popisuje svou cestu ke Spejblovi a Hurvínkovi i to, jak vidí jejich budoucnost.
S Martinem Kláskem rozmlouvala Andrea Zunová z deníku Právo. Článek vyšel nejprve v tištěné verzi v červnu, v červenci se objevil i na portálu novinky.cz. Článek si můžete přečíst i na našem webu zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Grafická úprava stránky s audio nahrávkami - nově s náhledem obalů fan web
14. 07. 2018

Na první pohled nepostřehnutelnou, ale graficky a designově velice zásadní novinku jsme zakomponovali na stránku věnované audio nahrávkám Spejbla a Hurvínka. U všech CD a LP desek je nyní možné rozkliknout obal do větší velikosti. Pokud tedy kliknete na obrázek nahrávek, které vyšly na CD a LP deskách, ukáže se vám náhled obalu daného CD/LP desky ve standardizované velikosti 500 x 500 px. Pro zobrazení detailů o albu pak je nutné kliknout na jeho název. V databázi je nyní 185 obalů.

U drtivé většiny českých nahrávek od éry Miloše Kirschnera jsme rovněž doplnili poznámky se základními informacemi o obsahu daného alba. Stejně tak byly doplněny a upraveny drobné nepřesnosti v dalších údajích (vydavatelé, objednací čísla atd.).

P.S. Pro správné zobrazení je nutné nepoužívat prohlížeč Internet Explorer.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Televizní záznam divadelní hry Spejblova East Side Story média - TV
5. 07. 2018

V prosinci roku 1993 měla premiéru hra pro dospělé Spejblova East Side Story od autorského tandemu Miloš Kirschner a Michael Čech, který se ujal i režie. Podařilo se nám zjistit, že první poskytovatel kabelové televize v tehdejším Československu – společnost Cable plus – pořídila v roce 1994 záznam tohoto divadelní představení a jeho zkrácenou verzi, zhruba o délce 45-ti minut, odvysílala na svém kanále Kabel Plus.
Z dnešního pohledu působí hra poněkud zvláštně, nicméně je třeba jí vnímat optikou tehdejší doby. Doby, kdy chtěl každý začít podnikat a kdy se propagandistické kraviny tehdejšího režimu přeměnily na laciné bláboly. Tehdy nastalo i nelogické vnucování reklamy a podbízení se kvůli penězům a kvalita se začínala vytrácet, včetně divadelní produkce. Hra obsahově vychází ze skutečnosti, že režimy hroutí jako domečky z karet, staré garnitury jsou nahrazovány novými, dosavadní pravidla už neplatí a zdánlivé jistoty vystřídala nejistá přítomnost s ještě nejistější budoucností. Staré mafie si našly způsob, jak s úspěchem přežít a byly navíc doplněny mafiemi novými. A tak i Spejbl s Hurvínkem se snaží v nově vzniklých podmínkách najít své místo a přizpůsobit dosavadní způsoby novému životnímu a filozofickému stylu. Ředitel D S+H konečně sežene pro divadlo mecenáše, který svými finančními prostředky má nahradit ty chybějící, za cenu, že se pan Spejbl ujme režie filmu „Kabaret bez příkras" a Hurvínek role moderátora a hlavního představitele. Společně se Spejblem můžeme konstatovat, že dřív jsme neměli tvůrčí svobodu, ale měli peníze, zatímco teď máme tvůrčí svobodu, ale zase nemáme ty peníze. A jak se ukáže, tak i s tou tvůrčí svobodou je to pofidérní, jak dokazuje mecenáš divadla.
Hra byla uváděna i v Německu, kde měla dokonce premiéru (říjen 1993). Pořad byl doplněn i do přehledu televizních pořadů.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]