Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Divadlo Spejbla a Hurvínka hledá pracovníka jevištní techniky divadlo
18. 02. 2016

Divadlo Spejbla a Hurvínka hledá pracovníka jevištní techniky
(pracovník techniky scény) s řidičským oprávněním k řízení autobusu s návěsem (profesní řidičský průkaz skupiny D) a s nezbytnými fyzickými předpoklady.

Pracovní náplní je stavba a přestavba scény při zkouškách, představeních a tuzemských i zahraničních zájezdech i využití při řízení autobusu.

Divadlo hraje kromě pondělí i o víkendech převážně v Praze.
Ve všední dny se jedná většinou pouze o dopolední představení.

Bližší informace o DSH naleznete na adrese
www.spejbl-hurvinek.cz ; www.facebook.com/DivadloSH ; www.twitter.com/HurvinekSpejbl .

Písemné nabídky prosím zasílejte na adresu
spejblhurvinek@volny.cz nebo na adresu Divadlo Spejbla a Hurvínka, Dejvická 38, Praha 6, 160 00.

komentáře (0) přidal: Pout
.
PF 2016 divadlo
23. 12. 2015

Jako každý rok je zde vtipné a výstižné PF od Spejbla Hurvínka.

komentáře (0) přidal: Pout
.
D S+H v sezóně 2015/2016
4. 10. 2015

V nové sezoně má Divadlo Spejbla a Hurvínka napilno.
Nová hra pro děti s názvem "Hurvínkova Špťouchlata" si odbyla premiéru 1. října a Hurvínek s Máničkou si v ní krátí dlouhou chvíli v zákulisí, přičemž je to ideální příležitost zhlédnout taneční a akrobatická čísla varietních loutek.
Na konci sezóny začne soubor zkoušet další novou hru tentokrát pro dospělé diváky od osvědčeného tria tvůrců Miki Kirschner, Robin Král a Jiří Škorpík. Hra by se měla jmenovat Spejbl a město hříchů.
Začátkem listopadu pak vyjde nové CD z tématické řady Báječné vynálezy.
V první nahrávce této řady - Hurvínek a funící Billy - jsme se seznámili s vynálezcem vysavače a v této nové nahrávce, která dostala jméno Hurvajz vyžvejkni se, se dozvíme, jak vznikla žvýkačka.
Po novém roce začnou přípravy na velkou výstavu věnovanou Hurvínkovi, který 2.května 2016 oslaví své devadesáté narozeniny.
Nakonec by se měl v příštím roce konečně dokončit 3D film Hurvínek ve filmu, o kterém jsme poprvé slyšeli již v roce 2010. Za tu dobu prošel zásadními úpravami jak scénáře, tak výtvarného konceptu a objeví se pod konečným názvem Hurvínek a kouzelné muzeum.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Ať žije Žeryk! - nové kompilační CD nahrávky
31. 03. 2015

Ať žije Žeryk! - můžeme zvolat i my a pogratulovat Žeryčkovi k jeho 85. narozeninám, které oslaví 19. dubna.
V roce 1930 se představil publiku poprvé ve hře Hurvínkova jarní revue (později Revue z donucení).
Supraphon při této příležitosti vydává 10. dubna kompilační CD právě s názvem Ať žije Žeryk!, na kterém nám připomene nejznámější nahrávky, jejihž hlavním hrdinou je Žeryk.
Vítaným bonusem pak bude booklet, ve kterém se o Žerykovi dozvíte mnoho zajímovostí, včetně dobových fotografií.PS: A protože se ve zmiňované hře Hurvínkova jarní revue objevila společně se Žerykem poprvé i Mánička, můžeme i k jejím 85. narozeninám zvolat: Ať Žije Mánička!

komentáře (0) přidal: Pout
.
Významné jubileum Heleny Štáchové divadlo
17. 11. 2014

18. listopadu se dožívá Helena Štáchová krásného životního jubilea.
Jako loutkoherečka, scénáristka, režisérka a dabérka je spojena se spoustou projektů, ale svou duši, srdce a um naštěstí pro nás spojila především s Divadlem Spejbla a Hurvínka, kam nastoupila již během studií a po jejich dokončení se stala od roku 1966 jeho stálou členkou.
Již o rok později se stala v pořadí třetí interpretkou Máničky a z původně vykulené a pasivní holčičky vytvořila rovnocenou Hurvínkovu parťačku.
Na přání Heleny Štáchové také vznikla v roce 1971 dnes již neodmyslitelná součást Spejblovic rodinky - bábinka, neboli Kateřina Hovorková.

Za všechny fanoušky Divadla Spejbla a Hurvínka přejeme spostu zdraví, lásky, tvůrčích úspěchů a hlavně děkujeme za vše, čím nám po celý život přináší tato dáma radost.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové CD na předvánoční trh nahrávky
13. 11. 2014

14.11.2014 vychází CD s nahrávkou dětského muzikálu Mikiho Kirschnera, Robina Krále a Jiřího Škorpíka Jak s Máničkou šili všichni čerti.

Jevištní podoba tohoto titulu měla premiéru začátkem tohoto roku a byla velice příjemným překvapením pro všechny diváky.

Na stránkách Supraphonu oceňuje Helena Štáchová na této hře toto: „Že si ji můj syn napsal, nakreslil i zrežíroval do podoby krásného muzikálu pro děti, který hrajeme s úspěchem v divadle, a nyní se s jeho audio podobou setkají posluchači i na báječném CD. Škoda že se o tu radost nemohu podělit s jeho tátou Milošem Kirschnerem. Příběh je to humorný a současně velmi aktuální. O dětské šikaně a hlouposti doby, kdy dítě, které nemá vše podle poslední módy, se stává outsiderem, jako v tomto případě Mánička, která nosí jedny a ty samé šatičky celý život.“

Titul bude samozřejmě i ke stažení na stránkách Supraphonline .

komentáře (0) přidal: Pout
.
Facebookové stránky Divadla Spejbla a Hurvínka divadlo
20. 07. 2014

Před pár měsíci spustilo Divadlo S+H své Facebookové stránky .
Přináší na nich v pravidelných aktualizacích spoustu novinek.
Můžeme se tak dozvědět, že ani o prázdninách Hurvínek neodpočívá a kromě 60 dílů seriálu Angličtina s Hurvínkem natáčí i seriál o ohrožených zvířatech s názvem Hurvínkovy toulky divočinou.
Nalézt zde můžete i řadu komiksových stripů, či zajímavé archivní dokumenty.
Asi nejzajímavější zprávou, kterou tam nyní můžeme nalézt je to, že na říjen tohoto roku je nachystána další obnovená premiéra v cyklu Zlatý fond Divadla S&H a to naprosto legendární a jedinečná hra Spejbl versus Drakula.
Tato hra - prezentovaná jako hororový muzikál - měla premiéru v roce 1974 a jen o rok později se dostala i na zvukové nosiče. Naposledy vyšla v Supraphonu v roce 1999 a nyní ji lze pohodlně koupit v digitální edici na Supraphonline .
Je to vynikající zpráva, prakticky všichni - kdo tuto nahrávku slyšeli - ji bezmezně milují, ale díky náročným pěveckým partům jsme ani nedoufali, že bychom ji mohli ještě někdy zhlédnout přímo na divadle.
Na některé další informace z těchto Facebookových stránek se zkusíme v průběhu léta podívat blíže.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínek a drak - jubilejní edice z archivní řady nahrávky
20. 02. 2014

10. února uplynulo 85 let od narození známého spisovatele, scénáristy a vypravěče Františka Nepila.
Jeho tvorba je nerozlučně spjata i s hrami a scénkami pro Spejbla a Hurvínka a tak se Supraphon společně s Divadlem S+H rozhodl vydat k této příležitosti jubilejní edici archivní řady nahrávek věnovanou právě tvorbě Františka Nepila.

Právě vycházejícímu CD tak vévodí oblíbená nahrávka Hurvínek a drak, doplněná scénkami Mániččin vánoční stromeček, Oldřich a Božena, Hurvínek skloňuje kočku, Mánička a sluníčko a také doposud nikdy nevydaná scénka Spejbl, Hurvínek a Červená Karkulka, která na CD zamířila z rozhlasového archivu.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínkův deníček a Spejblův nočníček na DVD nahrávky
18. 02. 2014

Zhruba před třemi lety začala Public TV vysílat krátké příběhy se Spejblem a Hurvínkem rozdělené do příběhů pro menší děti s názvem Hurvínkův deníček a do příběhů pro větší děti a jejich rodiče s názvem Spejblův nočníček.

Na sklonku minulého roku vyšly tyto příběhy na DVD pod názvem Hurvínkův deníček . Spejblův nočníček.

Celkem 18 humorných příběhů můžete zakoupit u všech dobrých prodejců za cenu do 200,-Kč.

komentáře (0) přidal: Pout
.
PF 2014 divadlo
31. 12. 2013
Svébytnou variací na obraz Jakuba Schikanedera "Vražda v domě" přeje pevné nitě v novém roce svým fanouškům Divadlo Spejbla a Hurvínka.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]