Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Nové divadelní představení pro nejmenší diváky - HURVÍNEK V HAJANECH nový titul
5. 07. 2017

Poté, co na jaře Divadlo S+H představilo divákům novou muzikálovou hru pro dospělé v duchu noir Spejbl a město hříchů (premiéra byla 3. března 2017, detaily o tomto divadelním představení najdete zde), připravuje na novou divadelní sezónu taktéž novou hru pro nejmenší diváky. Název této nové poetické pohádky s hravými a rytmickými písničkami je HURVÍNEK V HAJANECH. Autorkou tohoto představení je Helena Štáchová, která se původně měla ujmout i režie. Avšak díky jejímu nedávnému odchodu musel režijní kormidlo převzít tým ve složení Miki Kirschner, Martin Klásek a Ondřej Lážnovský.

A co v této hře půjde? Kdo z nás malých i velkých občas nezatoužil strávit den v peřinách, že?! I Hurvínek o tom sní. A nakonec se mu to splní! Jenže pobyt v Hajanech si musí nejprve zasloužit. Touha lenošit tak Hurvínka nakonec bude stát více úsilí, než čekal. Bude muset totiž vyřešit hádanku "proč pan Král stůně". Dobrodružství, které Hurvínka čeká, mu přivede do cesty nejen záhadně nemocného krále s jeho starostlivým rádcem Mluvkou, ale na cestě za lékem na královu tajemnou nemoc se Hurvínek setká i s podivuhodnými obyvateli pouště, moře i vesmírných dálav.

Ještě dodáme, že stejně jako v případě jiných úspěšných her z poslední doby (Jak s Máničkou šili všichni čerti či výše zmíněný muzikál Spejbl a město hříchů) je autorem hudby a textů písní osvědčené duo Robin Král (texty) a Jiří Škorpík (hudba), což je samo o sobě zárukou kvality. Nenechte si proto nové představení ujít, na repertoáru se objeví už po prázdninách - premiéra je připravena na sobotu 23. září 2017.

komentáře (0) přidal: Pout
.
LIDÉ ZA OPONOU - představení jednotlivých členů souboru Divadla S+H divadlo
5. 07. 2017

S velmi zajímavou aktivitou před nedávnem přišlo Divadlo S+H, když na svých facebookových stránkách začalo v cyklu "Lidé za oponou" postupně představovat jednotlivé členy divadelního souboru.
Divadlo totiž netvoří pouze loutky, za loutkami jsou schovaní lidé, kteří jejich příběhy vytvářejí. Ať už je to od stolu při psaní scénáře, návrhu výpravy atd. nebo přímo v divadelním sále na lávce a u mikrofonu. Skrývá se mezi nimi řada talentovaných lidí. Někteří strávili v D S+H celý svůj profesní život, jiní se našli cestu po úspěšném působení na jiných scénách. I oni mají své příběhy, svou vizi, svůj pohled na svět a svá přání.
Vzhledem k tomu, že ne každý sociální sítě využívá, dovolujeme si zde připojit odkazy na medailonky již představených herců, ostatní postupně přidáme. Jedná se vždy o základní charakteristiku daného herce (herečky), stručný rozhovor s ním (ní) a také několik nejvýstižnějších fotek z jeho (její) divadelní tvorby.

Edit 10.10.2017: Všechny rozhovory z facebookové rubriky Lidé za oponou jsme se svolením D S+H převzali i naše webové stránky. Najdete je v sekci články/rozhovory zde.

Michal BARTÁKKvětoslava PLACHETKOVÁTomáš SLEPÁNEKMiki KIRSCHNERZita MORÁVKOVÁMichaela STEJSKALOVÁMartin KLÁSEKDenisa KIRSCHNEROVÁRichard MAŠKAMarie ŠIMSOVÁzdroj: Facebook Divadla S+H

komentáře (0) přidal: Pout
.
Animovaný film Hurvínek a kouzelné muzeum vstupuje brzy do kin média - TV
5. 07. 2017

Pečlivě připravovaný a dlouho očekávaný animovaný film Hurvínek a kouzelné muzeum brzy vstoupí na plátna kin. Premiéru bude mít už 31. srpna 2017. Diváci jej budou moci shlédnout jak v klasickém, tak i 3D provedení. Film vznikal pod taktovkou producenta a hlavního režiséra Martina Kotíka více než sedm let a na jeho tvorbě se podílelo mnoho věhlasných animátorských studií z celého světa (obsáhlý rozhovor s M. Kotíkem o tomto filmu si můžete poslechnout zde). Aby koncept filmu neztratil spojení s tradicí našich loutkových herců, dohlíželi na něj při jeho tvorbě pracovníci Divadla S+H, zejména pak Miki Kirschner, který se podílel i na scénáři. A byť je vizuální pojetí hlavních postav mírně odlišné od jejich loutkových předloh, hlasy mají "svoje" – ty jim propůjčili nedávno zesnulá Helena Štáchová a Martin Klásek. Jací další herci se kromě nich podíleli na dabingu, si můžete prohlédnout na tomto videu.

Hurvínek a kouzelné muzeum

A co vlastně ve filmu půjde? Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil "taťuldu", ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek. Více informací o tomto filmu si pak můžete přečíst například tomto článku.

Propagace filmu se v posledních týdnech rozjela na plné obrátky, což je jistě dobře. K filmu bylo vyrobeno taktéž mnoho propagačních předmětů, které nabízí například jeden nejmenovaný obchodní řetězec. V nabídce najdete výrobky od frisbee s filmovým motivem, přes nejrůznější stolní hry až po plyšové hračky našich hrdinů. Nabídku reklamních předmětů s motivem filmu Hurvínek kouzelné muzeum si můžete prohlédnout zde.

Oficiální trailery k filmu si můžete prohlédnout na přiloženém videu:

komentáře (0) přidal: Pout
.
EUROPÄISCHE MARIONETTENGALA- POCTA HELENĚ ŠTÁCHOVÉ divadlo
20. 05. 2017

Dne 16. června ve 20:00 hodin v Divadle Spejbla a Hurvínka proběhne speciální představení Europäische Marionetten Gala / Evropská loutková galashow.

Z iniciativy Markuse Dornera, ředitele známého loutkového muzea PUK v německém Bad Kreuznachu došlo k nebývalému spojení špičkových loutkových divadel z Německa, Rakouska a České republiky.

Vystoupí nejslavnější z rakouských loutkových scén Salzburger Marionetten Theater. Toto legendární divadlo se proslavilo dokonalým ztvárněním mozartovských oper.

Dále uvidíte společné vystoupení zmiňovaného Markuse Dornera z Dornerei Theater a Berndta Langa, hudebního pedagoga a ředitele norimberského divadla Fantasie Theater.

Mistrovská loutková vystoupení těchto souborů plná mozartovské hudby, ale i německých předválečných šansonů doplní svými nejlepšími vizuálními čísly a dialogy Divadlo Spejbla a Hurvínka.

V německých dialozích Divadla Spejbla, Hurvínka hraje premiérově Máničku Marie Šimsová. Český divák nepřijde zkrátka, protože dialogy S+H budou opatřeny titulky.

Toto unikátní divadelní propojení začala s Markusem Dornerem připravovat Helena Štáchová. I proto je toto jediné pražské představení věnováno její památce...

Přijďte se podívat, jak nejlepší z evropských loutkářů vzdávají hold památce této výjimečné ženy. Přijďte se s ní rozloučit a také si poslechnout její nástupkyni...

komentáře (0) přidal: Pout
.
Zemřela Helena Štáchová divadlo
22. 03. 2017

Dne 22.3.2017 nás ve věku 72 let navždy opustila loutkoherečka, scénáristka, dabérka, režisérka, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová....

Měla úžasný i úžasně nelehký soukromý i umělecký život, který skvěle popsala ve své autobiografické knize Život na nitích.
Tuto knihu psala ve chvílích, kdy poprvé před lety bojovala se zákeřnou nemocí, která ji nyní bohužel přemohla.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Projekt Skupa divadlo
11. 02. 2017

S velmi zajímavým projektem přišlo v rámci 125. oslav narození Josefa Skupy Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi.

V rámci akce Projekt Skupa se obrací na širokou veřejnost se žádostí o zaslání materiálů, které se vážou ke Skupově tvorbě a celé jeho divadelní éře. Logicky vycházejí z toho, že Skupa se svým souborem často cestoval po republice a mohou tak existovat například dosud nezveřejněné fotografie se setkání s místními občany, nebo může mít někdo uchované mistrovy kresby atd.

MLK bude v rámci tohoto projektu (16. 1. 2017 – 16. 1. 2018) zaslané dokumenty průběžně zveřejňovat.


komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvíknovo kouzelné muzeum
1. 02. 2017

Vypadá to, že jsme se po mnoha letech tvůrčího procesu dočkali dokončení 3D animovaného filmu Hurvínek a kouzelné muzeum.
Na zpravodajském serveru Idnes.cz vyšel článek s podrobnostmi a datem premiéry - 31.8.2017.
Připomínáme, že jsme se o filmu poprvé zmiňovali v roce 2010, kdy se mělo jednat o adaptaci hry Jak pan Spejbl prášil.
Od té doby se změnil jak scénář, tak trochu i výtvarná podoba samotného Hurvínka. Stále to ovšem vypadá na zajímavý počin.

komentáře (0) přidal: Pout
.
PF 2017 divadlo
30. 12. 2016

Tímto pozitivním přáním, ke kterému se připojujeme, přeje vše nejlepší v novém roce Divadlo Spejbla a Hurvínka.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Poslední dárek k Hurvínkovým devadesátinám. divadlo
24. 11. 2016

Všechny ty oslavy, výstavy, knihy, hry a koncerty k oslavě Hurvínkových úžasných devadesátin vyvrocholily 23.listopadu uvedením výstavy Ať žije Hurvínek! v Muzeu hlavního města Prahy.

Výstava je narozdíl od předešlých, které byly v Chrudimi nebo ve Staroměstské radnici, více interaktivní a nabízí zejména dětem více příležitostí si výstavu užít.

Samotné muzeum uvádí výstavu tímto popisem "Budete mít možnost doslova vstoupit do Hurvínkových dárků, které jsou navrženy formou velkých krabic. Jeden dárek od Spejbla, jeden dárek od Máničky a jeden dárek od Bábinky. Stěny krabic budou uvnitř pokryté společnými vzpomínkami. Uvnitř dárků nebudou chybět ani různé interaktivní prvky."

Výstava Ať žije Hurvínek bude v Muzeu hlavního města Prahy k vidění až do 19.února 2017.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Ať žije Hurvínek! - kompilační CD nahrávky
13. 09. 2016

Celý tento rok se nese ve znamení Hurvínkových devadesátých narozenin a se svým dárkem přispěl nyní i Supraphon, který Hurvínkovské nahrávky vydává již od roku 1930 (v předválečné éře ještě jako Ultraphon).

23.9. vychází kompilační album s názevem Ať žije Hurvínek!, na kterém se v devíti scénkách představí všichni tři dosavadní interperti Spejbla a Hurvínka.

Nahrávka Josefa Skupy Hurvínkovo dobré vychování se na CD objevuje poprvé, zrovna tak jako nahrávka Miloše Kirschnera Hurvínek a pošta (tuto nahrávku ovšem vydal nedávno Český rozhlas digitálně ve své Radiotéce).

Kompilační nahrávku si můžete zakoupit tradičně na CD doplněnou zajímavým bookletem plným zajímavých faktů a fotografií, nebo digitálně přes Supraphonline .

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]