Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Radiotéka vydala CD Hurvínkovy příhody nahrávky
27. 11. 2017

Radiotéka v pátek 24. 11. 2017 uvolnila do prodeje avizované CD s Huvínkovými příběhy. Milovníkům a sběratelům fyzických nosičů tento počin přinese radost, ostatním spíše zklamání. Nahrávka totiž obsahuje zcela identické scénky, jako již byly vydány před více než rokem ve formátu mp3. Na CD se tedy neobjevuje nic nového, jedinou přidanou hodnotu je obal, jehož grafické ztvárnění přední strany je celkem povedené. Zcela nepochopitelná, aspoň je z mého pohledu, je však cenová politika vydavatele. Zatímco doposud bylo možné si mp3 verzi zakoupit za 99 Kč, po více než roce, kdy je tato nahrávka na trhu, byla verze ke stažení zdražena na 179 Kč. CD pak stojí 229 Kč. Pokud jste členy klubu Radiotéky, vyjde vás cédéčko na 184 Kč.
Nahrávku lze zakoupit ZDE, krátkou ukázku si můžete poslechnout ZDE.Přehled scének na nahrávce:
1. František Nepil: Hurvínek a Bivoj 06 min. 18 sek. (1981)
2. František Nepil: Hurvínek a Vojtěch z Pernštejna 08 min. 14 sek. (1981)
3. František Nepil: Hurvínek chce hříbátko 09 min. 33 sek. (1973)
4. František Nepil: Nemocný Hurvínek 06 min. 29 sek. (1971)
5. František Nepil: Hurvínek a pošta 07 min. 10 sek. (1971)
6. František Nepil: Spejbl, Hurvínek a Červená Karkulka 08 min. 32 sek. (1971)
7. František Nepil: Hurvínkova třída 11 min. 44 sek. (1971)
8. František Nepil: Spejbl a krmelec 13 min. 04 sek. (1971)

Kamil Fajmon, sympatizant D S+H a posluchač audioknih a mluveného slova vůbec, napsal pro web www.naposlech.cz o této nahrávce toto: Poněkud neatraktivně pojmenovaný kompilační titul Hurvínkovy příhody přináší osm samostatných scének, z nichž šest většina příznivců loutkové rodinky pravděpodobně vůbec nezná. Výběr je zahájen dvěma snímky od rozhlasového skřítka Hajaji věnující se pověstem, zbytek sestavy tvoří nahrávky z dnes již neexistujícího cyklu Vysílání pro školy. Hurvínek má nejprve za úkol nakreslit obrázek Bivoje, poté napsat slohovou práci o Vojtěchu z Pernštejna. Obě pověsti však dobře nezná a taťulda se mu je snaží vyložit. Na tomto místě se sluší podotknout, že František Nepil na zdánlivě banální situaci uměl pokaždé vystavět mezi protagonisty brilantní rozhovor s laskavým humorem, ve kterém Hurvínek svými naivními otázkami dokáže téma posunout do jen těžko uvěřitelných absurdit. Proto se už ani nedivme, co může dále způsobit žadonění dětí o hříbátko, onemocnění Hurvínka, psaní adresy na obálku – zde dojde i na dynamit, nebo jak se dostane revolver do Hurvínkovy třídy. Některé posluchače na první pohled možná překvapí zastoupení snímku Spejbl a krmelec, který byl natočen pro Supraphon. Zde se ovšem ale jedná o podobný případ jako u titulu Hurvínek a drak – rozhlas ve svém archivu ukrýval starší a mnohem rozšířenější verzi. Vskutku jen nepatrným zklamáním může pro někoho znamenat zařazení popletené pohádky o Červené Karkulce – scénka byla v nezměněné podobě už dříve Supraphonem vydána, nicméně platí, že Hurvínkovy příhody přinesly celou řadu léta nevysílaných pokladů z rozhlasového archivu.
Kompletní text recenze Hurvínkovy poklady v Radiotéce z 1. 5. 2016 najdete ZDE.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Vydání digitalizované nahrávky Mánička zlobí nahrávky
22. 11. 2017

Archiv Suprahonu, který je od prvních desek nerozlučně spjatý s vydáváním nahrávek Spejbla a Hurvínka, je již značně přebraný resp. v remasterované podobě byla vydána drtivá většina nahrávek, které původně vyšly na gramofonových deskách. Přesto se tu a tam najde nějaká nahrávka, která v digitalizované podobě zatím světlo světa nespatřila. Tou je i scénka Mánička zlobí z roku 1955, kterou Suprahon zařadil na novou kompilaci s názvem Pohádky. Ta bude ke stažení v prodeji 24. 11., objednat si ji můžete zde. V roli Máničky můžeme slyšet paní Boženu Welekovou, která tuto postavu mluvila od roku 1945 až do roku 1968. Na desce spolu s ní účinkuje také Jan Vavřík-Rýz, který zde ztvárnil paní Drbálkovou, autorem scénky je pak Josef Barchánek. Odkaz na originální gramofonovou desku na našem webu najdete zde.

Druhá zajímavá informace se týká rozhlasu. V sobotu 2. 12. na Dvojce ve 20:00 bude v pořadu Vypravěči vystupovat Ondřej Lážnovský, který je novým interpretem Spejbla a Hurvínka (zatím pouze ve hře Hurvínek v Hajanech). Pořad je zajímavě komponován, moderátor tam nemá téměř žádný prostor, vše je sestříháno tak, že hodinu a půl mluví pouze host a něco vypráví. Předěly mezi tématy tvoří hudba. Na to, co přesně bude obsahem pořadu, se tak můžeme společně těšit.
Edit 3.12.2017: Pořad si můžete poslechnout v archivu Českého rozhlasu zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Mikulášská s Hurvínkem - pozvánka na akci nahrávky
22. 11. 2017

Vydavatelství Suprahon ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka připravuje pro děti a jejich rodiče akci s názvem Mikulášská se Spejblem a Hurvínkem. Hurvínkova Mikulášská nadílka se uskuteční v úterý 5. prosince 2017 v prostorách prodejny Supraphon Musicpoint, která se nachází na adrese Jungmannovo náměstí 17, 110 00 Praha. Začátek je naplánován na 17 hodinu, akce bude zakončena zhruba v 19 hodin.
Na programu bude křest nedávno vydané vánoční kompilace Hurvínkovy veselé Vánoce spojený s návštěvou Mikuláše, čerta a anděla, kteří do prodejny Supraphon Musicpoint přinesou dětem překvapení. Děti se mohou těšit rovněž na členy Divadla Spejbla a Hurvínka a samozřejmě i na loutky Spejbla a Hurvínka! Tak neváhejte a přijďte strávit krásného Mikuláše s naší dřevěnou dvojicí.

Mikulášská s Hurvínkem - pozvánka na akci

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové divadelní plakáty divadlo
19. 11. 2017

Divadlo Spejbla a Hurvínka získalo do svého bohatého archivu další dva poklady – plakáty k divadelním hrám z osmdesátých let minulého století "O fousatém Hurvínkovi" (premiéra 26.3.1982) a "V Praze je blaze" (premiéra 24.6.1981). Pracovníci archivu D S+H byli tak laskavi, že se s náhledy těchto plakátů podělili s naším fan webem. Oba plakáty, stejně tak jako mnoho dalších, najdete na této stránce.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nová vánoční kompilace "Hurvínkovy veselé Vánoce" od Supraphonu nahrávky
3. 11. 2017

Hurvínkovy veselé VánoceJak jsme již na našem webu psali, nový audio příběh se Spejblem a Hurvínkem z řady báječných vynálezů plánuje Divadlo S+H vydat až na podzim roku 2018. Ani letos však nezůstanou posluchači o novou nahrávku ochuzeni, byť jen v podobě kompilace. Radiotéka chystá v této době vydání CD s Hurvínkovými příběhy, další archivní výběr připravilo rovněž vydavatelství Supraphon. Nahrávka s názvem "Hurvínkovy veselé Vánoce" jde do prodeje sice až 16.11., předobjednat si ji však můžete za zvýhodněnou cenu již nyní - odkaz zde. Jedná se o kompilaci vánočních snímků, které vybrala ředitelka divadla Denisa Kirschnerová. Nahrávka vyjde nejenom ve formátu mp3 a flac (ke stažení), ale také jako fyzické CD.
Nahrávka obsahuje celkem 8 scének o celkové délce něco málo přes hodinu:
1. Zcela nezvyklé Vánoce 06:30
2. Mániččin vánoční stromeček 07:44
3. Hurvínkův Štědrý den 08:30
4. Mánička se postí 11:36
5. Dopis Ježíškovi 07:43
6. Nadílka 05:54
7. Hurvínek chce jít koledovat 08:10
8. Hurvínek vymýšlí novoroční předsevzetí 07:59

komentáře (0) přidal: Pout
.
Pamětní mince s motivy Spejbla a Hurvínka fan web
2. 11. 2017

Jak jsme již psali na našem webu, v létě loňského roku vydala Česká mincovna k Hurvínkovým 90. narozeninám trojici pamětních mincí. Na první z nich je vyobrazen Hurvínek se Žerykem, na druhé pan Spejbl a na třetí Mánička s paní Kateřinou. Mince byly vydány ve dvojím provedení - ve zlatém a stříbrném. Zlaté mince, které byly vydány v emisi pouhých 100 kusů jsou sice již vyprodány, koupit si ale stále můžete alespoň stříbrné (těch bylo vydáno 500 kusů).

Všechny tyto, ale i další upomínkové mince s tématikou S+H, najdete doplněné na aktualizované stránce věnované sběratelství.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Marie Šimsová se premiérově představí i v roli paní Kateřiny divadlo
27. 10. 2017

paní Kateřiny v muzikálu Spejbl versus Drákula Na hlas Marie Šimsové v roli Máničky, která převzala tuto interpretaci po na jaře zesnulé Heleně Štáchové, si diváci již pozvolna zvykají. Ještě za dobu jejího života Marie Šimsová spolu s Helenou Štáchovou v roli Máničky alternovala, takže její hlas je díky její usilovné píli nyní téměř k nerozeznání od původní interpretace.

Paní Kateřina však byla na čas "u ledu", neboť s touto postavou se nová interpretka Marie Šimsová teprve postupně sžívá. Nyní po delší odmlce však přichází i tato Mániččina schovanka opět na scénu. Nový hlas paní Kateřiny Hovorkové alias bábinky si budou moci poprvé na živo posluchači poslechnout v muzikálovém představení pro dospělé Spejbl versus Drákula a to již příští středu 1. listopadu 2018 od 19 hodin. Držíme Marii společně palce a ať jí premiéra v roli bábinky vyjde podle jejich představ!

Pro netrpělivé připravilo divadlo krátkou video ukázku ze zkoušení této hry. Poslechnout si jej můžete na instagramové stránce divadla S+H zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Radiotéka chystá vydání CD Hurvínkovy příhody nahrávky
25. 10. 2017

Suprahon, jakožto hlavní vydavatel mluveného slova se Spejblem a Hurvínkem, již ve svém archivu nemá mnoho nahrávek, které by ještě posluchači neslyšeli. Některé by se sice mohly dočkat alespoň re-edice (např. Hurvínek v televizi, Hurvínek v říši snů či První pomoc 1 + 2), ale jejich znovuvydání v digitalizované a remasterované podobě podle našich informací Supraphon bohužel zatím nepřipravuje. A nové CD s novinkovým příběhem je naplánováno až na podzim roku 2018...Pozornost milovníků S+H se tak upíná k Českému rozhlasu, v jehož archivu se ještě nějaké historické "poklady" nacházejí. Eshop Českého rozhlasu Radiotéka již v nedávné minulosti vydal tři nahrávky s Hurvínkovými příhodami (ke stažení jsou na této stránce), všechny ale vyšly pouze ve formátu MP3. V nejbližších dnech však Radiotéka chystá vydání fyzického CD. Podle informací z webových stránek se bude jednat o nahrávky z dílny Františka Nepila ze 70. let 20. století. Název připravovaného titulu je totožný jako u mp3 nahrávky - Hurvínkovy příhody. Je proto velice pravděpodobné, že se nebude jednat o nové, v audio podobě dosud nepublikované, scénky, ale pouze o vydání fyzického nosiče se stejným obsahem jako již vyšlo na mp3. Do vydání zbývá již jen několik dní, maximálně týdnů, a tak se necháme překvapit s čím Radiotéka přijde. Obal CD zatím vypadá celkem pěkně. :-)

komentáře (0) přidal: Pout
.
Rozhovor s Marií Šimsovou a Ondřejem Lážnovským média - rozhlas
17. 10. 2017

V sobotu 14. října 2017 odvysílal Český rozhlas zajímavý rozhovor s novými interprety Máničky a Spejbla s Hurvínkem - Marií Šimsovou a Ondřejem Lážnovským. Pokud jste pořad neslyšeli, můžete si jej pustit zde.

Máme pro vás i novinku co se obsahu webu týká. Do sekce "Divadlo" byla zařazena nová podstránka "Divadelní programy" s náhledy titulních stran divadelních programů. Pokud nějaký chybí, budeme rádi, pokud se s námi o něj podělíte, abychom jej mohli do galerie přidat.

A poslední informací je upozornění na obsáhlý rozhovor s Martinem Kláskem, který vyšel v časopise Xantypa. Na stranách 82 - 86 najdete mnoho zajímavých informací z Martinova profesního života.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nový hlas Spejbla a Hurvínka + aktualizace webu divadlo
8. 10. 2017

Neměli jste zatím možnost vidět novou hru Hurvínek v Hajanech, ve které v rolích Spejbla a Hurvínka vystupuje Ondřej Lážnovský? Pak si zatím aspoň můžete pustit toto video, ve kterém hlas dalšího interpreta této dřevěné dvojice můžete v krátkosti uslyšet. Stejně tak doporučujeme ke shlédnutí rozhovor s Martinem Kláskem a Ondřejem Lážnovským z pořadu Studio 6 České televize odvysílaného 3.10.2017. Odkaz na toto video najdete zde.

I nadále dochází k postupné aktualizaci našeho fan webu. Již podruhé byl doplněn seznam televizních pořadů o nové i starší, dosud neuvedené, pořady. Zcela byla také přepracována sekce "fotogalerie". Ta je nyní nově rozdělena do tří samostatných částí, přičemž všechny fotky je možné rozkliknout do větší velikosti - fotogalerie loutek, fotogalerie interpretů S+H a fotky z divadelních představení. Galerie pochopitelně obsahuje jen některé snímky, neboť za téměř stoletou historii divadla S+H bych byly pořízeny tisíce. Pokud máte nějaké další fotky, které by podle vašeho názoru zasluhovaly publikovat, neváhejte nám je poslat a my je do galerie doplníme.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]