Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Aktualizace fan web
21. 04. 2006

Jedna souhrnná čtvrtletní aktualizace, sice pozdě, ale zase právě včas Hurvínkovi k narozeninám :-)

Nové CD S+H 25, nové verze LP obalů na nahrávky Jak si H. s M. hráli na doktora, Mánička v pasti, Spejbl a Hurvínek. Nové etikety na standardní desky Hurvínek dělá dobrotu, Hurvínkvo dobré vychování, Pohádka o chcíplé vodě, Zkoušení 1 a 2, Zkoušení 13 a 14, Zkoušení 15 a 16, Zkoušení 17 a 18, Zkoušení hudební. K tomu ještě kompilace SP desek Pohádkové album VI.

Německá verze DVD Hurvínkova kouzelná flétna.


Almanach D S+H z roku 1958 + přídán časopis Země pohádek do oddílu časopisy (o speciálu se chystá další samostatná aktualizace).

Hromada pohlednic (krásná vánoční a další z neznámých sérii 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41), skleněné figurky z doby současné i minulé. Textilní výrobky z látky s potiskem S+H: kapsář, kostka, zástěrka, polštářek a pytlík. Hrníček, neznámý kalendář, krásné dřevěné kostky a samolepky. A k tomu ještě několik plakátů, v pořadí č. 44, 45, 46 a 47. A na závěr fotky neuvěřitelně krásných marionet Spejbla a Hurvínka, vytvořených doma p. Dohnalem.

komentáře (0) přidal: Hurvínkův
.
Premiéra nové hry Hurvínek a Karel IV. na Pražském Hradě divadlo
15. 04. 2006

V Císařské konírně na Pražském Hradě se tuto neděli odehraje premiéra nového představení pro děti Hurvínek a Karel IV. Divadlo ji připravilo u příležitosti výstavy Karel IV., císař z Boží milosti. Představení začíná v 15:00.

Divadlo novou hrou pokračuje v tradici představení, ve kterých populární formou přibližuje dětem historii.

Další možnost shlédnout toto představení je 23. a 30. dubna a pak 7. a 21. května vždy v 15 hodin.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Grandiózní jubileum se blíží - Hurvínkovi bude 80 let divadlo
6. 04. 2006

Ta historická chvíle přišla v neděli 2. května 1926. Odpoledne se hrálo Kašpárkovo dobrodružství, večer komedie Počestný dům, doplněná Spejblovým veselým přídavkem. Ten den odpoledne přinesl výtvarník Gustav Nosek do divadla záhadný balíček a vybalil z něho loutku okatého dítěte v bílé noční košilce. Na první pohled bylo patrné příbuzenství se Spejblem. Radostně překvapený Skupa se rozhodl loutku okamžitě uvést na scénu... a pak vstoupil Hurvínek, nesl židličku a už svým pouhým zjevem - po okamžiku tichého úžasu - vyvolal bouřlivý potlesk! Zapípal rozpačité "Rukulíbám" a sklidil další aplaus. Nebyl však ještě očím veřejnosti zvyklý, skryl se tedy do Spejblových šosů a samými rozpaky začal koulet očima... U publika to vyhrál hned napoprvé!

Dárek k 80. narozeninám od České televize

Česká televize k jubileu loutky Hurvínka připravuje do vysílání Večerníčky "Znovu u Spejbla a Hurvínka" na ČT1 od 19.4. do 1.5. vždy v 19:00.

Dárek k 80. narozeninám od Supraphonu

Supraphon připravuje k vydání CD/MC novou nahrávku: O praštěném Hurvínkovi. Vedle Heleny Štáchové a Martina Kláska se na novince podílí i řada skvělých herců jako je Václav Postránecký, Ljuba Skořepová, Ota Jirák, Miroslav Vladyka.

Dárek k 80. narozeninám od časopisu Země pohádek

Do třetice je tu třetí gratulant a tím je časopis Země pohádek, který na 19. 4. připravuje speciální vydání svého časopisu s DVD přílohou "Znovu u Spejbla a Hurvínka 2".

Dárek k 80. narozeninám od divadla Spejbla a Hurvínka

A úplně na závěr si dárek připravilo i samotné divadlo Spejbla a Hurvínka, které si na 2. května připravilo premiéru nové hry To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem

A co popřejete k tomuto jubileu Hurvínkovi vy? :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Vítěz malířské soutěže o CD je znám fan web
6. 04. 2006

Úvodem omluva za dosti velký skluz s vyhodnocením soutěže o CD Spejbla a Hurvínka. Snad o to větší radost bude mít výhercem, kterým se stal Jakub Radoňský z Peček. Jeho obrázek nebyl možná ten nejhezčí, který dorazil (celkem 5 obrázků), ale rozhodně zaujal svým pojetím.

Bohužel zatím jsem je nestihl naskenovat a proto pouze odcituji, co Kuba ke svému obrázku napsal, čímž se rozhodně odlišil, už jen tím, že jej komentoval.

"Na obrázku vidíte Hurvínka jak kope míč do brány ze stromu."

Uznejte, že tenhle kluk si to CD skutečně zasloužil a bude mu již zítra odesláno na uvedenou adresu. Závěrem doufám, že tato soutěž není poslední a příště bude třeba i o chloupek hojnější účast.

Došlé obrázky předáme v Divadle Spejbla a Hurvínka při slavnostní premiéře nové hry, která se odehraje počátkem května.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Nakresli rodinku S+H a vyhraj CD Hurvínek v pohádkovém lese, Z Hurvínkova kalendáře fan web
4. 02. 2006

obal nové desky Tak se nám poštěstilo získat zprostředkovaně od Supraphonu originální CD Hurvínek v pohádkovém lese, Z Hurvínkova kalendáře a protože chceme udělat radost Vám, fanouškům rodinky S+H, máme tu pro Vás soutěž právě o zmíněné CD.

Úkol je jednoduchý, namalujte nám rodinku Spejbla a Hurvínka. Mohou to být všechny postavy nebo také pouze jedna, ta vaše oblíbená. Fantazii se meze nekladou. Formát papíru maximálně A4 a poslední datum, kdy můžete odeslat svůj obrázek je poslední únorový den.

Ten nejhezčí obrázek vyhraje CD Spejbla a Hurvínka a další dva odměníme jinou maličkostí související se Spejblem a Hurvínkem. Vítězný i všechny ostatní předáme Divadlu S+H, kromě toho, že je vystavíme zde na webu.

Své výtvory prosím posílejte na adresu:

Radek Gabčan
Pod Lysinami 9
140 00 Praha 4 - Hodkovičky

Své adresy, jméno i věk pište na druhou stranu vašeho obrázku. Mamky či tatínkové vám určitě rádi poradí. Ti starší z Vás si mohou počkat pár týdnů a zkusit své štěstí o další CD Spejbla a Hurvínka na webu Večerníček.com, kde se objeví malý kvíz jehož budou výhrou.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Nové album - Hurvínek v pohádkovém lese, Z Hurvínkova kalendáře nový titul
4. 01. 2006

Tak máme pro příznivce Spejbla a Hurvínka potěšující zprávu. Supraphon chystá uvést 13. ledna na trh nové album v rámci reediční řady nazvané Hurvínek v pohádkovém lese, Z Hurvínkova kalendáře. Jak už lze z titulu poznat půjde o dva příběhy. Pětačtyřicetiminutovou hříčku, v níž vyjde najevo jak to "doopravdy" bylo s Červenou Karkulkou i Perníkovou chaloupkou. Druhý Z Hurvínkova kalendáře se skladá ze 3 listů kalendáře - Apríl, Hurvínkova kraslice, Máj, půjdeme v háj.

Hrají: Miloš Kirschner, Helena Štáchová, Antonín Jedlička, Jarmila Májová, Eva Svobodová, Miroslav Černý, Eva Lorencová, Květa Špačková

Cena CD je stanovena na 229 Kč.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Fonogramy do 50. let po stopách Josefa Skupy - Vltava 6. ledna média - rozhlas
1. 01. 2006

V pátek 6.ledna v 16:00 na ČR 3 Vltava vysílají pořad Fonogramy. Tentokrát s velmi zajímavým tematem "Návraty po stopách zvuku. Hurvínek a léta padesátá aneb Za Josefem Skupou." Připravil a uvádí Jiří Hubička.

fonogramy ke stažení

Díky neocenitelné Beatmanově aktivitě si mohou zájemci tento pořad stáhnou a zarchívovat do své sbírky. Je to jistě cený kousek, jen kdyby rozhlas pouštěl více ze svého archívu na toto téma. Tož snad přání do Nového roku :) doplnil SUNíčko

komentáře (0) přidal: Maat
.
Hurvínek a Mánička hosty Edova pohádkového balíků 15. ledna 2006 média - TV
1. 01. 2006

V neděli 15. ledna 2006 v 7.30 na ČT1 v pořadu Edův pohádkový balík bude na návštěvě Hurvínek a Mánička.

komentáře (0) přidal: Maat
.
PF 2006 Divadla Spejbla a Hurvínka divadlo
28. 12. 2005

Na webu Divadla Spejbla a Hurvínka se objevilo letošní PF. Tak si ho dovolíme převzít a popřát i Vám vše nej do Nového roku a hodně příjemných chvilek strávených v zajetí tohoto fanwebu a Spejbla s Hurvínkem obecně.

PF 2006 Divadla Spejbla a Hurvínka

P.S.: Mám malinkatou otázečku, je na tom PF Žeryk nebo není?

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Aktualizace fan web
20. 12. 2005

Tedy, konečně jsou doplněny informace o CD, DVD a knižních novinkách S+H z poslední doby.

Jako příjemné zpestření berte doplnění poslední chybějící etikety na nahrávku z roku 1941 firmy ESTA - Hurvínek za chvíli pouhou, rozebere větu dlouhou a fotografii maňásků Spejbla a Hurvínka z roku 1956.

A to nejhezčí na závěr: nový rozhovor POUTa s dalším členem Divadla S+H, tentokrát Květoslavou Plachetkou.

komentáře (0) přidal: Hurvínkův
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]