Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Čtvrtá pokračující generace - oficiální prohlášení D S+H divadlo
2. 10. 2017

V těchto dnech zveřejnil interpret Spejbla a Hurvínka a zároveň umělecký šéf našeho souboru pan Martin Klásek oznámení, ve kterém Vám představuje svého následníka, již čtvrtého interpreta Spejbla a Hurvínka - Ondřeje Lážnovského! Text oznámení najdete nejen zde, ale i na na sociálních sítích Divadla S+H. Samozřejmě je vystaven i v divadelním předsálí:

Milí příznivci našeho divadla!

S velkým potěšením Vám chci oznámit, že jsme k naší a jistě i k Vaší radosti našli zdatného pokračovatele pro role Spejbla a Hurvínka, abychom tak pro další generace diváků zajistili existenci těchto našich dřevěných hrdinů.

Prvním interpretem Spejbla a Hurvínka byl zakladatel a zároveň tehdejší ředitel divadla prof. Josef Skupa, který založil princip jednoho herce, jenž mluví obě hlavní postavy, byl i výtvarníkem, režisérem a autorem textů. Po něm převzal role otce a syna Miloš Kirschner a vytvořil tak ojedinělou tradici. Začal éru zahraničních zájezdů a S+H jeho ústy promluvili 18-ti jazyky. Byl také autorem, režisérem a dlouholetým ředitelem. V současné době je interpretem S+H Martin Klásek, který tuto tradici potvrzuje. Píše hry, je autorem mnoha loutkových výstupů, režíruje a pokračuje v cizojazyčných verzích. S+H to i díky němu zatím dotáhli na 25 jazyků.

Čtvrtým "mluvičem" Spejbla a Hurvínka se stává Ondřej Lážnovský. Loutkoherec, dramaturg, režisér a autor. V hlavních rolích se publiku představí ve hře Heleny Štáchové a Mikiho Kirschnera "Hurvínek v Hajanech". Držme Ondřejovi společně palce, aby se mu v tomto nesnadném úkolu dařilo a jeho Spejbl s Hurvínkem skvěle bavili především Vás - naše diváky.

Martin Klásek - šéf uměleckého souboru a interpret Spejbla a Hurvínka

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nový interpret Spejbla a Hurvínka! divadlo
22. 09. 2017

HISTORIE SE OPAKUJE! - V případě Divadla Spejbla a Hurvínka můžeme říci „naštěstí“.

Začátkem října se totiž, v historii divadla již potřetí, v předsálí objeví oznámení současného interpreta Spejbla a Hurvínka – Martina Kláska, který divákům představí dalšího pokračovatele a v pořadí již čtvrtého interpreta S+H.
Poprvé toto oznámení napsal prof. Josef Skupa a představil jím svého nástupce Miloše Kirschnera, stalo se tak v březnu roku 1956 (náhled prohlášení zde). Podruhé Miloš Kirschner uvedl na scénu Martina Kláska a to v prosinci roku 1973. V říjnu roku 2017 se tak čtvrtým tátou S+H začne oficiálně „zaučovat“ dlouholetý člen divadla S+H, loutkoherec, režisér, autor – Ondřej Lážnovský (rozhovor s ním zde).

Shodou osudových náhod absolvovala svůj křest na březnové premiéře představení pro dospělé "Spejbl a město hříchu" čtvrtá interpretka Máničky a bábinky – dlouholetá členka souboru - Marie Šimsová.

A nesmíme samozřejmě zapomenout na Žeryka, kterého se ujímá Tomáš Slepánek, rovněž dlouholetý člen souboru D S+H a stane se tak jeho již šestým interpretem.

Stejně jako naši předchůdci, také my si přejeme, aby naši „dřevění“ hrdinové i nadále těšili malé a velké diváky, proto Ondrovi, Marušce a Tomášovi přejeme, aby cesta na kterou se vydali, přinášela radost všem na jevišti i v hledišti a Hurvínkovo „cháchááá“, Mániččino „tsss“, kořeněné Žerykovým štěkotem, znělo z pódia ještě spoustu let a potěšilo další generace dětí.

ZLOMTE VAZ !!!
za Divadlo Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová

zdroj: facebook D S+H

Články na toto téma zveřejnil i portál iDnes, Týden či server Aktualne.cz.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínek v pořadu České televize Wifina fan web
21. 09. 2017

V pátek 22.9.2017 se v 16:35 na obrazovkách České televize na kanálu Déčko nezapomeňte dívat na pořad Wifina, kde vystoupí i Hurvínek. Natáčelo se v Divadle Spejbla a Hurvínka a vedle našich dřevěných herců v pořadu uvidíte také Martina Kláska s Marií Šimsovou a rovněž Richarda Mašku.

Dále připomínáme, že již tuto sobotu 23.9.2017 se uskuteční premiérové představení nové hry pro nejmenší děti - Hurvínek v Hajanech. Detailněji jsme o této hře spali v jedné z našich dřívějších novinek.

A poslední zprávou je informace o další aktualizaci webu. Zcela nově byla přepracována sekce pohlednic a kartiček. Pohlednice jsou přístupné přes rozcestník, který odkazuje na stránku s kompletním přehledem. Novinkou je zejména možnost rozkliku náhledu do větší velikosti (pokud je větší obrázek k dispozici). Tato sekce je nejenom graficky zcela přepracována, ale byly do ní doplněny i mnohé dosud nezařazené pohlednice. Máte-li ve své sbírce i jiné, zde neuvedené, budeme rádi, pokud se s námi o o jejich náhledy podělíte, abychom je mohli do přehledu zařadit. Děkujeme za spolupráci.

Další částí webu, která byla doplněna o nové informace, je stránka s odkazy. Věděli jste například, že v Ekvádoru existuje hotel s názvem Hurvinek nebo že se v německých Drážďanech nachází restaurace rovněž pojmenovaná po našem malém rošťákovi? Pokud ne, tak se podívejte do odkazů, kde najde i proklik na jejich stránky. smile

komentáře (0) přidal: Pout
.
Velká aktualizace webu pokračuje! fan web
14. 09. 2017

Velká aktualizace webu pokračuje! Zcela nově byla vytvořena sekce "Divadlo" a v rámci ní několik podstránek:
1. stránka věnovaná divadelní historii s uvedením nejdůležitějším mezníků,
2. stránka věnovaná divadelním loukám a jejich vzniku a vývoji v čase,
3. stránka věnovaná interpretům hlavních postav
4. stránka věnovaná divadelnímu souboru S+H včetně odkazu na rozhovory
5. stránka věnovaná přehledu premiérových představení včetně dalších podorbností (jsou-li známy)
6. stránka věnovaná nejdůležitějším osobnostem divadelní historie, která bude postupně doplňována
7. stránka věnovaná zahraničním zájezdům divadla včetně informací o vzniku tradice cizojazyčných interpretací ve světe

V této části webu bylo použito drobných grafických vylepšení, doufáme, že se vám budou líbit. smile
Kromě této sekce byla aktualizováno i mnoho dalších částí webu jako např.:
1. přehled vydaných knih včetně ukázek z obsahu,
2. seznam vydaných brožur,
3. v sekci filmografie byl doplněn seznam DVD,
4. seznam filmů,
5. seznam televizních pořadů včetně obrázků a odkazů k jejich online zhlédnutí (pokud jsou k dispozici),

Dále byla obsáhle aktualizována stránka stránka věnovaná rozhlasovým nahrávkám a také sekce divadelních plakátů. Nově byla vytvořena stránka s rozhovory a zatím pouze částečně byla aktualizována stránka věnovaná "Sběratelství".

Tím však aktualizace rozhodně nekončí, na novém obsahu i nadále usilovně pracujeme! Držte nám palce a pokud mátě cokoliv, čím byste mohli při tvorbě těchto stránek pomoci, neváhejte se na nás obrátit. Aktualizované kontakty najdete na stránce O webu. Děkujeme.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hra Hurvínek a kouzelné muzeum pro mobilní telefony fan web
10. 09. 2017

V internetovém obchodě Play je k dispozici zdarma ke stažení hra pro chytré mobilní telefony na bázi Androidu motivovaná filmem Hurvínek a kouzelné muzeum. Hra je dostupná i pro platformu iPhone. Stahujte, skákejte a posílejte vtipné samolepky svým přátelům! :-)

komentáře (0) přidal: Pout
.
Aktualizace webu po dlouhých 9 letech! fan web
5. 09. 2017

Fan web hurvinkuv.pinknet.cz pozvolna OPĚT OŽÍVÁ! Po téměř deseti letech hlubokého spánku, kdy byly doplňovány pouze novinky, dochází díky nové generaci nadšenců k postupné aktualizaci tohoto unikátního webového projektu, který si klade za cíl co nejobsáhleji na jednom místě zmapovat tvorbu Spejbla a Hurvínka a všeho, co s tou dvojicí, ale i jejich protagonisty, souvisí.

Jako první byla doplněna sekce diskografie s výčtem nahrávek (zatím pouze úplný seznam), dále pak přehled vydaných knih, DVD, filmových a televizních pořadů včetně obrázků a odkazů k jejich online zhlédnutí (pokud jsou online k dispozici) a také sekce divadelních a jiných plakátů. Zcela nově pak byla vytvořena stránka s kompletním výčtem divadelních premiér včetně detailů ohledně tvůrců, a pokud máme údaje k dispozici, tak i stručného obsahu hry. V dohledné době bychom také chtěli aktualizovat sekci věnovanou sbírce pohlednic, doplnit chybějící obaly ke gramofonovým deskám a mnoho dalšího. Jakmile dojde k aktualizaci většiny informací, bude web přesunut na novou doménu (detaily prozradíme později).

Současně zvažujeme o převedení webu do novější, modernější a snáze administrovatelné podoby, neboť od doby vzniku těchto stránek v roce 2004 prošly internetové technologie nevídaným pokrokem. Naše znalosti v této oblasti jsou ale značně omezené a také s ohledem na velké množství informací, které tyto stránky obsahují, je to úkol skutečně nelehký a s největší pravděpodobností bohužel asi nad naše síly... Pokud by se však našel nadšenec, který potřebné znalosti a čas měl, a byl bych ochoten na přepracování webu pracovat, budeme rádi, pokud se nám ozve na tento email.

Zároveň budeme rádi, pokud se budete na webu spolupodílet tím, že nám zašlete informace a materiály, které na webu chybí a měly by zde rozhodně být uvedeny. Děkujeme za pochopení a těšíme se na restart vzájemné spolupráce.

Milovníky S+H zdraví Kamil

komentáře (0) přidal: Pout
.
Zrestaurovaní Spejbl a Hurvínek v plzeňském Muzeu loutek na výstavě Josef Skupa - Dnes a denně zázraky fan web
19. 07. 2017

Uměleckou cestu významného českého loutkoherce Josefa Skupy ukazuje výstava, která běží od konce dubna v plzeňském Muzeu loutek. Návštěvníci zde najdou nejen nejslavnější české loutky Spejbla a Hurvínka, ale i další loutky ze Skupova života, krátké filmové ukázky i záznamy Skupova hlasu. Výstava, která potrvá do konce letošního roku, připomíná dvě lednová výročí toho umělce - 125 let od Skupova narození a 60 let od jeho úmrtí.

Expozice není pouhou sondou do Skupova života - v rámci výstavy se návštěvník seznamuje s loutkami, jež pod Skupovým vedením dokázaly v nesnadných dobách českého národa rozptýlit hutnou atmosféru. Unikátem je například několik loutek, které ještě nikdy nebyly vystaveny. Loni se podařilo najít zhruba 40 loutek starých kolem 80 let. Výstava ukazuje část těchto loutek, které už prošly rukama odborných restaurátorů. Je možné je porovnat s dosud nerestaurovanými loutkami. Výstava je rovněž doplněna o filmovou smyčku ze Skupova života. Ukazuje záběry z jeho domu, ukázky z her v zahraničí i výsek z filmu z roku 1952. Opomenut není ani jeden z největších darů, který Skupa od přírody obdržel, a tím byl jeho hlasový fond. Výstava je tak doplněna o audionahrávky a malý model divadla s několika krátkými texty Spejbla a Hurvínka, u něhož si zájemci mohou vyzkoušet Skupovu nelehkou práci s hlasem, tedy rychlé střídání basu a fistule. Zároveň tento malý model divadla slouží jako ideální průprava do finální části stálé expozice Muzea loutek, kde se již nachází velký divadelní sál, ve kterém je možné sehrát libovolné představení.

Tak hurá na výstavu! Muzeum najdete na adrese náměstí Republiky 23, 301 00 Plzeň (email: muzeumloutek@zcm.cz, tel: 378 370 801). Otevřeno mají od úterý do neděle od 10 do 18 hodin. Dospělí za vstup do muzea zaplatí 60 Kč, zlevněné vstupné stojí 30 Kč, rodinná vstupenka pak vyjde na 130 Kč.

Zrestaurovaní Spejbl a Hurvínek v plzeňském Muzeu loutek

zdroj: tyden.cz a Muzeum loutek Plzeň

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové knihy k filmu Hurvínek a kouzelné muzeum knihy
16. 07. 2017

Premiéra nového animovaného filmu s Hurvínkem je naplánována na poslední srpnový den, týden předtím (24. 8.) bude k tomuto filmu na trh uvedena nová kniha se stejnojmenným názvem jako film - Hurvínek a kouzelné muzeum. Kniha bude vydána ve dvou různých verzích – v klasickém provedení (kniha k filmu) a pak ve verzi pro menší čtenáře s podtitulem "Začínáme číst". Vedle těchto knih bude v rámci této filmové edice ještě vydán také pracovní sešit nazvaný Zábavné aktivity pro malé školáky. Všechny tři publikace seřazené přehledně na jednom místě si můžete prohlédnout (a případně i objednat) na této stránce.

Tyto tituly připravuje opět vydavatelství Fragment, které je podepsáno i pod vydáním několika dalších knih s Hurvínkovskou tématikou z posledních let – ať už je to Hurvínek mezi osly, Hurvínkova cesta do Tramtárie, Hurvínkova nebesíčka, Jak pan Spejbl prášil, Hurvínkovo přání či zatím poslední kniha se všemi dříve vydanými příběhy s názvem To nejlepší z Hurvínka. Věřme, že i tento počin z dílny vydavatelství Fragment bude ve stejné grafické kvalitě jako výše uvedené, velmi povedené, knihy.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové divadelní představení pro nejmenší diváky - HURVÍNEK V HAJANECH nový titul
5. 07. 2017

Poté, co na jaře Divadlo S+H představilo divákům novou muzikálovou hru pro dospělé v duchu noir Spejbl a město hříchů (premiéra byla 3. března 2017, detaily o tomto divadelním představení najdete zde), připravuje na novou divadelní sezónu taktéž novou hru pro nejmenší diváky. Název této nové poetické pohádky s hravými a rytmickými písničkami je HURVÍNEK V HAJANECH. Autorkou tohoto představení je Helena Štáchová, která se původně měla ujmout i režie. Avšak díky jejímu nedávnému odchodu musel režijní kormidlo převzít tým ve složení Miki Kirschner, Martin Klásek a Ondřej Lážnovský.

A co v této hře půjde? Kdo z nás malých i velkých občas nezatoužil strávit den v peřinách, že?! I Hurvínek o tom sní. A nakonec se mu to splní! Jenže pobyt v Hajanech si musí nejprve zasloužit. Touha lenošit tak Hurvínka nakonec bude stát více úsilí, než čekal. Bude muset totiž vyřešit hádanku "proč pan Král stůně". Dobrodružství, které Hurvínka čeká, mu přivede do cesty nejen záhadně nemocného krále s jeho starostlivým rádcem Mluvkou, ale na cestě za lékem na královu tajemnou nemoc se Hurvínek setká i s podivuhodnými obyvateli pouště, moře i vesmírných dálav.

Ještě dodáme, že stejně jako v případě jiných úspěšných her z poslední doby (Jak s Máničkou šili všichni čerti či výše zmíněný muzikál Spejbl a město hříchů) je autorem hudby a textů písní osvědčené duo Robin Král (texty) a Jiří Škorpík (hudba), což je samo o sobě zárukou kvality. Nenechte si proto nové představení ujít, na repertoáru se objeví už po prázdninách - premiéra je připravena na sobotu 23. září 2017.

komentáře (0) přidal: Pout
.
LIDÉ ZA OPONOU - představení jednotlivých členů souboru Divadla S+H divadlo
5. 07. 2017

S velmi zajímavou aktivitou před nedávnem přišlo Divadlo S+H, když na svých facebookových stránkách začalo v cyklu "Lidé za oponou" postupně představovat jednotlivé členy divadelního souboru.
Divadlo totiž netvoří pouze loutky, za loutkami jsou schovaní lidé, kteří jejich příběhy vytvářejí. Ať už je to od stolu při psaní scénáře, návrhu výpravy atd. nebo přímo v divadelním sále na lávce a u mikrofonu. Skrývá se mezi nimi řada talentovaných lidí. Někteří strávili v D S+H celý svůj profesní život, jiní se našli cestu po úspěšném působení na jiných scénách. I oni mají své příběhy, svou vizi, svůj pohled na svět a svá přání.
Vzhledem k tomu, že ne každý sociální sítě využívá, dovolujeme si zde připojit odkazy na medailonky již představených herců, ostatní postupně přidáme. Jedná se vždy o základní charakteristiku daného herce (herečky), stručný rozhovor s ním (ní) a také několik nejvýstižnějších fotek z jeho (její) divadelní tvorby.

Edit 10.10.2017: Všechny rozhovory z facebookové rubriky Lidé za oponou jsme se svolením D S+H převzali i naše webové stránky. Najdete je v sekci články/rozhovory zde.

Michal BARTÁKKvětoslava PLACHETKOVÁTomáš SLEPÁNEKMiki KIRSCHNERZita MORÁVKOVÁMichaela STEJSKALOVÁMartin KLÁSEKDenisa KIRSCHNEROVÁRichard MAŠKAMarie ŠIMSOVÁzdroj: Facebook Divadla S+H

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]