Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Nové CD na předvánoční trh nahrávky
13. 11. 2014

14.11.2014 vychází CD s nahrávkou dětského muzikálu Mikiho Kirschnera, Robina Krále a Jiřího Škorpíka Jak s Máničkou šili všichni čerti.

Jevištní podoba tohoto titulu měla premiéru začátkem tohoto roku a byla velice příjemným překvapením pro všechny diváky.

Na stránkách Supraphonu oceňuje Helena Štáchová na této hře toto: „Že si ji můj syn napsal, nakreslil i zrežíroval do podoby krásného muzikálu pro děti, který hrajeme s úspěchem v divadle, a nyní se s jeho audio podobou setkají posluchači i na báječném CD. Škoda že se o tu radost nemohu podělit s jeho tátou Milošem Kirschnerem. Příběh je to humorný a současně velmi aktuální. O dětské šikaně a hlouposti doby, kdy dítě, které nemá vše podle poslední módy, se stává outsiderem, jako v tomto případě Mánička, která nosí jedny a ty samé šatičky celý život.“

Titul bude samozřejmě i ke stažení na stránkách Supraphonline .

komentáře (0) přidal: Pout
.
Facebookové stránky Divadla Spejbla a Hurvínka divadlo
20. 07. 2014

Před pár měsíci spustilo Divadlo S+H své Facebookové stránky .
Přináší na nich v pravidelných aktualizacích spoustu novinek.
Můžeme se tak dozvědět, že ani o prázdninách Hurvínek neodpočívá a kromě 60 dílů seriálu Angličtina s Hurvínkem natáčí i seriál o ohrožených zvířatech s názvem Hurvínkovy toulky divočinou.
Nalézt zde můžete i řadu komiksových stripů, či zajímavé archivní dokumenty.
Asi nejzajímavější zprávou, kterou tam nyní můžeme nalézt je to, že na říjen tohoto roku je nachystána další obnovená premiéra v cyklu Zlatý fond Divadla S&H a to naprosto legendární a jedinečná hra Spejbl versus Drakula.
Tato hra - prezentovaná jako hororový muzikál - měla premiéru v roce 1974 a jen o rok později se dostala i na zvukové nosiče. Naposledy vyšla v Supraphonu v roce 1999 a nyní ji lze pohodlně koupit v digitální edici na Supraphonline .
Je to vynikající zpráva, prakticky všichni - kdo tuto nahrávku slyšeli - ji bezmezně milují, ale díky náročným pěveckým partům jsme ani nedoufali, že bychom ji mohli ještě někdy zhlédnout přímo na divadle.
Na některé další informace z těchto Facebookových stránek se zkusíme v průběhu léta podívat blíže.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínek a drak - jubilejní edice z archivní řady nahrávky
20. 02. 2014

10. února uplynulo 85 let od narození známého spisovatele, scénáristy a vypravěče Františka Nepila.
Jeho tvorba je nerozlučně spjata i s hrami a scénkami pro Spejbla a Hurvínka a tak se Supraphon společně s Divadlem S+H rozhodl vydat k této příležitosti jubilejní edici archivní řady nahrávek věnovanou právě tvorbě Františka Nepila.

Právě vycházejícímu CD tak vévodí oblíbená nahrávka Hurvínek a drak, doplněná scénkami Mániččin vánoční stromeček, Oldřich a Božena, Hurvínek skloňuje kočku, Mánička a sluníčko a také doposud nikdy nevydaná scénka Spejbl, Hurvínek a Červená Karkulka, která na CD zamířila z rozhlasového archivu.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínkův deníček a Spejblův nočníček na DVD nahrávky
18. 02. 2014

Zhruba před třemi lety začala Public TV vysílat krátké příběhy se Spejblem a Hurvínkem rozdělené do příběhů pro menší děti s názvem Hurvínkův deníček a do příběhů pro větší děti a jejich rodiče s názvem Spejblův nočníček.

Na sklonku minulého roku vyšly tyto příběhy na DVD pod názvem Hurvínkův deníček . Spejblův nočníček.

Celkem 18 humorných příběhů můžete zakoupit u všech dobrých prodejců za cenu do 200,-Kč.

komentáře (0) přidal: Pout
.
PF 2014 divadlo
31. 12. 2013
Svébytnou variací na obraz Jakuba Schikanedera "Vražda v domě" přeje pevné nitě v novém roce svým fanouškům Divadlo Spejbla a Hurvínka.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nejprodávanější nahrávky S+H nahrávky
21. 12. 2013

V celé historii Divadla Spejbla a Hurvínka je nejprodávanější nahrávka v němčině Hurvínek und Herr Spejbl zum Geburtstag, které se prodalo 101.403 kusů zvukových nosičů.
Z bohatého katalogu českých titulů Spejbla a Hurvínka byl nejprodávanější Vánoční kapr u Spejblů, kterého se prodalo celkem 92.939 kusů zvukových nosičů.

Nahrávky Divadla Spejbla a Hurvínka získaly od šedesátých let minulého století až do roku 2010 (kdy Divadlo S+H slavilo osmdesátiny) celkem 32 Zlatých desek a 24 Platinových desek Supraphonu.

Zdroj: Facebookové stránky Supraphonu

komentáře (0) přidal: Pout
.
Pohádkové Vánoce v Betlémské kapli divadlo
27. 11. 2013Procházky adventní Prahou si můžete zpestřit návštěvou výstavy Pohádkové Vánoce v Betlémské kapli.

Pořadatelé přesdtavují celou výstavu takto:
Výstava se stane jakousi stylizovanou procházkou pohádkami, a snad i jemnou oslavou českých pohádek. Chtěli bychom, aby se alespoň v malých dotycích na výstavě objevilo vše, co tvoří nesmírnou bohatost našich pohádek. Začneme pohádkami národními, přes Spejbla a Hurvínka, broučky Jiřího Trnky, až po oblíbené postavičky z klasických večerníčků.

Část prostoru výstavy bude věnováno loutkám a divadlu. Vystavíme loutky mnoha tvůrců: Karla Vody, Štěpána Pěnky, Václava Krčála, Vladimíra Cejnara, Bedřicha Šilara, Pavla Truhláře, a pár loutek si přivezeme z divadla Drak.

Nezapomeneme ani na charakteristické postavy českých pohádek, na vodníky a čerty. Čertům bude vévodit velké dílo pražského řezbáře Oldřicha Drozdy, který nám zapůjčí téměř sto vyřezaných žertovných hrátek.

Pomocí funkčního praxinoskopu budeme návštěvníkům ukazovat princip kresleného nebo loutkového filmu. Návštěvníci budou na našich webových stránkách vyzváni, aby si přinesli na patnácti čtvrtkách rozfázovaný pohyb postavičky. Náš praxinoskop jim pak postavičku rozpohybuje.

Pro pobavení návštěvníků jsme dále vytvořili funkční, přes metr dlouhý, teleidoskop, u kterého objektiv tvoří kříšťálová koule o Ø 15 cm.

Pohádky na výstavě jen naznačíme a návštěvníci budou sami hádat, o které pohádky se jedná. Zároveň vystavíme různé předměty, které se v pohádkách vyskytují a lidé je mnohdy dnes již neznají (např.: potěh, verpánek, kramle, krajáč, díže a kopist, herdule, brdo, kadlub, onuce, kubík, valcha, apod.).

Část expozice bude věnována hračkám, např. skvělé české stavebnici MERKUR, která byla ještě v nedávné době velice oblíbeným dárkem pod stromečkem. Vláček Merkur bude mít na výstavě kolejiště dlouhé přes 30 m.

I letos najdou návštěvníci na výstavě mnoho rozmanitých betlémů dřevěných, papírových, kovových, textilních, kovových apod. Užasný betlém vyřezal z lipového dřeva Jiří Lain z Abertam. K již dříve vytvořenému Týnskému chrámu a Betlémské kapli vyřezal letos ještě Karlův most, chrám Sv. Mikuláše a Hradčany. Mezi figurkami můžete hledat J. Nerudu, V. Náprstka, Jana Husa, Rudolfa II., F. Kafku, M.D.Rettigovou a mnoho dalších osobností, které se v průběhu staletí starou Prahou procházely.

Více se dozvíte na stránkách: www.vanocnivystava.cz

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínkovy premiéry divadlo
6. 10. 2013

Na novou divadelní sezónu si divadlo připravilo hned dvě dětské premiéry.

Na prosinec je naplánovaná premiéra hry Štědrý den u Spejblů. Autoři Ondřej Lážňovský a Denisa Kirschnerová v ní přenechali přípravu svátků na Spejblovi a Hurvínkovi.
A protože je dobře znají, nechali na ně pro jistotu dohlížet dva strážné anděly.

Druhá premiéra je naplánovaná na únor. Hra se jmenuje Jak s Máničkou šili všichni čerti a autor Miki Kirschner nám v ní prozradí, jak to dopadne s Máničkou,
která je tak nespokojená se svými nemoderními šatičkami, že se kvůli nim vydá do Ďáblic, kde prý šijí všichni čerti.
Co myslíte, ušijí Máničce nové šaty?

Na podrobný program se můžete podívat na oficiálních stránkách D S+H , které s novou sezónou přicházejí ve zbrusu nové grafice.


S novinkou přispěchal i Supraphon a od 11.10. si můžete poslechnout nové album autorky Denisy Kirshnerové s názvem Hurvínek a funící Billy.
V trochu nezvyklém příběhu se podíváme do Anglie na počátku 20.století, kde budeme přítomni vzniku báječného vynálezu - vysavače.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Smutek v divadle S+H divadlo
4. 05. 2013

Na rozdíl od svých svěřenců nejsou bohužel členové souboru Divadla Spejbla a Hurvínka nesmrtelní...
V pondělí 15. července v předvečer svých 69. narozenin zemřel dlouholetý člen D S+H pan Miroslav Polák.
Veřejnosti byl nejvíce známý jako interpret pejska Žeryka, o kterého se staral více než dvě desítky let.
Ztvárnil také celou řadu dalších rolí - v divadle i na Supraphonských nahrávkách S+H. Byl také tiskovým mluvčím divadla.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Na černé hodince u Spejblů - staronová reedice nahrávky
31. 03. 2013

V březnu vyšlo u Supraphonu dvojalbum Na černé hodince u Spejblů.
Je označeno novou hlavičkou s názvem archivní řada - ta by měla provětrat zbytek Supraphonského archivu s nahrávkami S+H.

Dvojalbum se skládá z nahrávek Hurvínkova černá hodinka z roku 1978 a Na černé hodince u Spejblů z roku 1986, které ve své době vyšly pochopitelně na gramofonových LP deskách.
Na CD vyšla jejich reedice v roce 1996 ve druhém a třetím díle tehdy vznikající původní archivní řady nahrávek Spejbla a Hurvínka v podání Miloše Kirschnera.
V té době se však uvažovalo o tom, že celá archivní řada bude mít pouze dvanáct dílů a tak se nahrávky různě krátily, aby se jich na CD vešlo více.
Patrné to bylo především na těchto dvou nahrávkách a proto se nynější vydání dá brát jako zcela nový reediční počin.

Dvojalbum Na černé hodince u Spejblů je plné lidových písniček, říkanek, vyprávění a útulné domácí pohody.
V nové, nezkrácené reedici a s nápaditou grafickou podobou obalu je vítaným počinem pro všechny příznivce Spejbla a Hurvínka.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]