Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Animovaný film Hurvínek a kouzelné muzeum vstupuje brzy do kin média - TV
5. 07. 2017

Pečlivě připravovaný a dlouho očekávaný animovaný film Hurvínek a kouzelné muzeum brzy vstoupí na plátna kin. Premiéru bude mít už 31. srpna 2017. Diváci jej budou moci shlédnout jak v klasickém, tak i 3D provedení. Film vznikal pod taktovkou producenta a hlavního režiséra Martina Kotíka více než sedm let a na jeho tvorbě se podílelo mnoho věhlasných animátorských studií z celého světa (obsáhlý rozhovor s M. Kotíkem o tomto filmu si můžete poslechnout zde). Aby koncept filmu neztratil spojení s tradicí našich loutkových herců, dohlíželi na něj při jeho tvorbě pracovníci Divadla S+H, zejména pak Miki Kirschner, který se podílel i na scénáři. A byť je vizuální pojetí hlavních postav mírně odlišné od jejich loutkových předloh, hlasy mají "svoje" – ty jim propůjčili nedávno zesnulá Helena Štáchová a Martin Klásek. Jací další herci se kromě nich podíleli na dabingu, si můžete prohlédnout na tomto videu.

Hurvínek a kouzelné muzeum

A co vlastně ve filmu půjde? Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil "taťuldu", ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek. Více informací o tomto filmu si pak můžete přečíst například tomto článku.

Propagace filmu se v posledních týdnech rozjela na plné obrátky, což je jistě dobře. K filmu bylo vyrobeno taktéž mnoho propagačních předmětů, které nabízí například jeden nejmenovaný obchodní řetězec. V nabídce najdete výrobky od frisbee s filmovým motivem, přes nejrůznější stolní hry až po plyšové hračky našich hrdinů. Nabídku reklamních předmětů s motivem filmu Hurvínek kouzelné muzeum si můžete prohlédnout zde.

Oficiální trailery k filmu si můžete prohlédnout na přiloženém videu:

komentáře (0) přidal: Pout
.
EUROPÄISCHE MARIONETTENGALA- POCTA HELENĚ ŠTÁCHOVÉ divadlo
20. 05. 2017

Dne 16. června ve 20:00 hodin v Divadle Spejbla a Hurvínka proběhne speciální představení Europäische Marionetten Gala / Evropská loutková galashow.

Z iniciativy Markuse Dornera, ředitele známého loutkového muzea PUK v německém Bad Kreuznachu došlo k nebývalému spojení špičkových loutkových divadel z Německa, Rakouska a České republiky.

Vystoupí nejslavnější z rakouských loutkových scén Salzburger Marionetten Theater. Toto legendární divadlo se proslavilo dokonalým ztvárněním mozartovských oper.

Dále uvidíte společné vystoupení zmiňovaného Markuse Dornera z Dornerei Theater a Berndta Langa, hudebního pedagoga a ředitele norimberského divadla Fantasie Theater.

Mistrovská loutková vystoupení těchto souborů plná mozartovské hudby, ale i německých předválečných šansonů doplní svými nejlepšími vizuálními čísly a dialogy Divadlo Spejbla a Hurvínka.

V německých dialozích Divadla Spejbla, Hurvínka hraje premiérově Máničku Marie Šimsová. Český divák nepřijde zkrátka, protože dialogy S+H budou opatřeny titulky.

Toto unikátní divadelní propojení začala s Markusem Dornerem připravovat Helena Štáchová. I proto je toto jediné pražské představení věnováno její památce...

Přijďte se podívat, jak nejlepší z evropských loutkářů vzdávají hold památce této výjimečné ženy. Přijďte se s ní rozloučit a také si poslechnout její nástupkyni...

komentáře (0) přidal: Pout
.
Zemřela Helena Štáchová divadlo
22. 03. 2017

Dne 22.3.2017 nás ve věku 72 let navždy opustila loutkoherečka, scénáristka, dabérka, režisérka, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová....

Měla úžasný i úžasně nelehký soukromý i umělecký život, který skvěle popsala ve své autobiografické knize Život na nitích.
Tuto knihu psala ve chvílích, kdy poprvé před lety bojovala se zákeřnou nemocí, která ji nyní bohužel přemohla.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Projekt Skupa divadlo
11. 02. 2017

S velmi zajímavým projektem přišlo v rámci 125. oslav narození Josefa Skupy Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi.

V rámci akce Projekt Skupa se obrací na širokou veřejnost se žádostí o zaslání materiálů, které se vážou ke Skupově tvorbě a celé jeho divadelní éře. Logicky vycházejí z toho, že Skupa se svým souborem často cestoval po republice a mohou tak existovat například dosud nezveřejněné fotografie se setkání s místními občany, nebo může mít někdo uchované mistrovy kresby atd.

MLK bude v rámci tohoto projektu (16. 1. 2017 – 16. 1. 2018) zaslané dokumenty průběžně zveřejňovat.


komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvíknovo kouzelné muzeum
1. 02. 2017

Vypadá to, že jsme se po mnoha letech tvůrčího procesu dočkali dokončení 3D animovaného filmu Hurvínek a kouzelné muzeum.
Na zpravodajském serveru Idnes.cz vyšel článek s podrobnostmi a datem premiéry - 31.8.2017.
Připomínáme, že jsme se o filmu poprvé zmiňovali v roce 2010, kdy se mělo jednat o adaptaci hry Jak pan Spejbl prášil.
Od té doby se změnil jak scénář, tak trochu i výtvarná podoba samotného Hurvínka. Stále to ovšem vypadá na zajímavý počin.

komentáře (0) přidal: Pout
.
PF 2017 divadlo
30. 12. 2016

Tímto pozitivním přáním, ke kterému se připojujeme, přeje vše nejlepší v novém roce Divadlo Spejbla a Hurvínka.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Poslední dárek k Hurvínkovým devadesátinám. divadlo
24. 11. 2016

Všechny ty oslavy, výstavy, knihy, hry a koncerty k oslavě Hurvínkových úžasných devadesátin vyvrocholily 23.listopadu uvedením výstavy Ať žije Hurvínek! v Muzeu hlavního města Prahy.

Výstava je narozdíl od předešlých, které byly v Chrudimi nebo ve Staroměstské radnici, více interaktivní a nabízí zejména dětem více příležitostí si výstavu užít.

Samotné muzeum uvádí výstavu tímto popisem "Budete mít možnost doslova vstoupit do Hurvínkových dárků, které jsou navrženy formou velkých krabic. Jeden dárek od Spejbla, jeden dárek od Máničky a jeden dárek od Bábinky. Stěny krabic budou uvnitř pokryté společnými vzpomínkami. Uvnitř dárků nebudou chybět ani různé interaktivní prvky."

Výstava Ať žije Hurvínek bude v Muzeu hlavního města Prahy k vidění až do 19.února 2017.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Ať žije Hurvínek! - kompilační CD nahrávky
13. 09. 2016

Celý tento rok se nese ve znamení Hurvínkových devadesátých narozenin a se svým dárkem přispěl nyní i Supraphon, který Hurvínkovské nahrávky vydává již od roku 1930 (v předválečné éře ještě jako Ultraphon).

23.9. vychází kompilační album s názevem Ať žije Hurvínek!, na kterém se v devíti scénkách představí všichni tři dosavadní interperti Spejbla a Hurvínka.

Nahrávka Josefa Skupy Hurvínkovo dobré vychování se na CD objevuje poprvé, zrovna tak jako nahrávka Miloše Kirschnera Hurvínek a pošta (tuto nahrávku ovšem vydal nedávno Český rozhlas digitálně ve své Radiotéce).

Kompilační nahrávku si můžete zakoupit tradičně na CD doplněnou zajímavým bookletem plným zajímavých faktů a fotografií, nebo digitálně přes Supraphonline .

komentáře (0) přidal: Pout
.
Pamětní mince divadlo
17. 06. 2016

Česká mincovna připravila (nejen) pro numismatiky sérii tří stříbrných Smart mincí s všeříkajícím názvem Spejbl a Hurvínek.
Mince s Hurvínkem a Žerykem je v prodeji od května (zlatá je již vyprodaná), Spejbl od června a mince s Máničkou a paní Kateřinou bude v prodeji od července.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nová kniha - Hurvínkovo přání knihy
10. 06. 2016

Se svým dárkem k Hurvínkovým devadesátinám přispěchalo i nakladatelství Fragment a vydalo knižní podobu úspěšného divadelního představení Hurvínkovo přání.
V knize se dovíte jak to dopadne, když se Hurvínkovi vyplní jeho přání být dospělý. Díky mnoha fotografiím, které knihu doprovází si budete jeho dospěláckou podobu á la Vlasta Burian moci vychutnat i vy.
Kniha je již k dostání jak v klasické, tak v elektronické podobě.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]