Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
90 LET S HURVÍNKEM -výstava na Staroměstské radnici divadlo
12. 05. 2016

V Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze byla otevřena výstava mapující 90 let trvající divadelní cestu legendární loutky Hurvínka.
Výstava je členěna přehledně chronologicky do několika časových etap a představí se na ní kromě jiného i přes 70 loutek z divadelního fundusu.

Ředitelka D S+H Helena Štáchová výstavu představila takto: "Výstava nabízí unikátní pohled do zákulisí Divadla Spejbla a Hurvínka. Seznamuje návštěvníky nejen s jubilantem Hurvínkem, ale i s jeho loutkovou rodinou a těmi, kteří divadlo tvořili a tvoří."
Výstava na Staroměstské radnici potrvá až do 26. června.komentáře (0) přidal: Pout
.
Album dosud nevydaných rozhlasových nahrávek v eshopu Radiotéky nahrávky
8. 05. 2016

Rozhlasových nahrávek se Spejblem a Hurvínkem vzniklo za desítky let vzájemné spolupráce opravdu mnoho, avšak díky přepisovatelnosti nahrávacích pásků se jich zdaleka nedochovalo tolik, kolik by se mohlo zdát.
Proto jistě potěší, že Český rozhlas vydal prostřednicvím eshopu Radiotéky album autorských scének Františka Nepila se Spejblem, Hurvínkem a Máničkou pod souhrnným názvem Hurvínkovy příhody.
Osm scének ze sedmdesátých a osmdesátých let poskytují celkem 71 minut záznamu.

UPDATE: před pár dny přibyl v eshopu Radiotéky titul Hurvínkovy příhody 2 , s dalšími šesti příběhy.

UPDATE 2: v poměrně rychlém časovém sledu přidal Český rozhlas na eshop Radiotéky i třetí pokračování Hurvínkových příhod . Tentokrát se jedná o pět příbehů, které ovšem v mírně odlišném provedení můžeme všechny znát z gramofonových desek (potažmo CD reedic).

Za upozornění a informace děkujeme panu Kamilovi Malátovi.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Akce k Hurvínkovým 90. narozeninám divadlo
10. 04. 2016

Protože 2.května oslaví Hurvínek neuvěřitelné devadesáté narozeniny, je k tomuto výročí připraveno několik oslavných akcí.
V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi se již nyní můžete podívat na výstavu příhodně nazvanou "Spejbl a Hurvínek na poličce", která představí celou řadu sběratelských předmětů s tématikou S+H a to od skleněných, dřevěných či sádrových figurek, přes desky, kazety a pohlednice, až třeba k loutkám. Tato výstava potrvá až do 8.1.2017.
Hned 2. května se v chrudimském muzeu k této výstavě připojí i velká vzpomínková výstava "Hurvínek má narozeniny!", která potrvá do 23.10.2016.Další výstavy k Hurvínkovým narozeninám proběhnou od 12.5.2016 do 26.6.2016 ve Staroměstské radnici v Praze a od 22.11.2016 do 28.2.2017 v Muzeu hlavního města Prahy.A konečně přesně na Hurvínkvy narozeniny 2.5. se uskuteční ve Foru Karlín koncert pro největšího Čecha KARLA IV. a nejmenšího Čecha HURVÍNKA, kde s našimi dřevěnými hrdiny vystoupí také vokální seskupení 4TET. Z tohoto slavnostního večera bude pořizovat záznam Česká televize.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Divadlo Spejbla a Hurvínka hledá pracovníka jevištní techniky divadlo
18. 02. 2016

Divadlo Spejbla a Hurvínka hledá pracovníka jevištní techniky
(pracovník techniky scény) s řidičským oprávněním k řízení autobusu s návěsem (profesní řidičský průkaz skupiny D) a s nezbytnými fyzickými předpoklady.

Pracovní náplní je stavba a přestavba scény při zkouškách, představeních a tuzemských i zahraničních zájezdech i využití při řízení autobusu.

Divadlo hraje kromě pondělí i o víkendech převážně v Praze.
Ve všední dny se jedná většinou pouze o dopolední představení.

Bližší informace o DSH naleznete na adrese
www.spejbl-hurvinek.cz ; www.facebook.com/DivadloSH ; www.twitter.com/HurvinekSpejbl .

Písemné nabídky prosím zasílejte na adresu
spejblhurvinek@volny.cz nebo na adresu Divadlo Spejbla a Hurvínka, Dejvická 38, Praha 6, 160 00.

komentáře (0) přidal: Pout
.
PF 2016 divadlo
23. 12. 2015

Jako každý rok je zde vtipné a výstižné PF od Spejbla Hurvínka.

komentáře (0) přidal: Pout
.
D S+H v sezóně 2015/2016
4. 10. 2015

V nové sezoně má Divadlo Spejbla a Hurvínka napilno.
Nová hra pro děti s názvem "Hurvínkova Špťouchlata" si odbyla premiéru 1. října a Hurvínek s Máničkou si v ní krátí dlouhou chvíli v zákulisí, přičemž je to ideální příležitost zhlédnout taneční a akrobatická čísla varietních loutek.
Na konci sezóny začne soubor zkoušet další novou hru tentokrát pro dospělé diváky od osvědčeného tria tvůrců Miki Kirschner, Robin Král a Jiří Škorpík. Hra by se měla jmenovat Spejbl a město hříchů.
Začátkem listopadu pak vyjde nové CD z tématické řady Báječné vynálezy.
V první nahrávce této řady - Hurvínek a funící Billy - jsme se seznámili s vynálezcem vysavače a v této nové nahrávce, která dostala jméno Hurvajz vyžvejkni se, se dozvíme, jak vznikla žvýkačka.
Po novém roce začnou přípravy na velkou výstavu věnovanou Hurvínkovi, který 2.května 2016 oslaví své devadesáté narozeniny.
Nakonec by se měl v příštím roce konečně dokončit 3D film Hurvínek ve filmu, o kterém jsme poprvé slyšeli již v roce 2010. Za tu dobu prošel zásadními úpravami jak scénáře, tak výtvarného konceptu a objeví se pod konečným názvem Hurvínek a kouzelné muzeum.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Ať žije Žeryk! - nové kompilační CD nahrávky
31. 03. 2015

Ať žije Žeryk! - můžeme zvolat i my a pogratulovat Žeryčkovi k jeho 85. narozeninám, které oslaví 19. dubna.
V roce 1930 se představil publiku poprvé ve hře Hurvínkova jarní revue (později Revue z donucení).
Supraphon při této příležitosti vydává 10. dubna kompilační CD právě s názvem Ať žije Žeryk!, na kterém nám připomene nejznámější nahrávky, jejihž hlavním hrdinou je Žeryk.
Vítaným bonusem pak bude booklet, ve kterém se o Žerykovi dozvíte mnoho zajímovostí, včetně dobových fotografií.PS: A protože se ve zmiňované hře Hurvínkova jarní revue objevila společně se Žerykem poprvé i Mánička, můžeme i k jejím 85. narozeninám zvolat: Ať Žije Mánička!

komentáře (0) přidal: Pout
.
Významné jubileum Heleny Štáchové divadlo
17. 11. 2014

18. listopadu se dožívá Helena Štáchová krásného životního jubilea.
Jako loutkoherečka, scénáristka, režisérka a dabérka je spojena se spoustou projektů, ale svou duši, srdce a um naštěstí pro nás spojila především s Divadlem Spejbla a Hurvínka, kam nastoupila již během studií a po jejich dokončení se stala od roku 1966 jeho stálou členkou.
Již o rok později se stala v pořadí třetí interpretkou Máničky a z původně vykulené a pasivní holčičky vytvořila rovnocenou Hurvínkovu parťačku.
Na přání Heleny Štáchové také vznikla v roce 1971 dnes již neodmyslitelná součást Spejblovic rodinky - bábinka, neboli Kateřina Hovorková.

Za všechny fanoušky Divadla Spejbla a Hurvínka přejeme spostu zdraví, lásky, tvůrčích úspěchů a hlavně děkujeme za vše, čím nám po celý život přináší tato dáma radost.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové CD na předvánoční trh nahrávky
13. 11. 2014

14.11.2014 vychází CD s nahrávkou dětského muzikálu Mikiho Kirschnera, Robina Krále a Jiřího Škorpíka Jak s Máničkou šili všichni čerti.

Jevištní podoba tohoto titulu měla premiéru začátkem tohoto roku a byla velice příjemným překvapením pro všechny diváky.

Na stránkách Supraphonu oceňuje Helena Štáchová na této hře toto: „Že si ji můj syn napsal, nakreslil i zrežíroval do podoby krásného muzikálu pro děti, který hrajeme s úspěchem v divadle, a nyní se s jeho audio podobou setkají posluchači i na báječném CD. Škoda že se o tu radost nemohu podělit s jeho tátou Milošem Kirschnerem. Příběh je to humorný a současně velmi aktuální. O dětské šikaně a hlouposti doby, kdy dítě, které nemá vše podle poslední módy, se stává outsiderem, jako v tomto případě Mánička, která nosí jedny a ty samé šatičky celý život.“

Titul bude samozřejmě i ke stažení na stránkách Supraphonline .

komentáře (0) přidal: Pout
.
Facebookové stránky Divadla Spejbla a Hurvínka divadlo
20. 07. 2014

Před pár měsíci spustilo Divadlo S+H své Facebookové stránky .
Přináší na nich v pravidelných aktualizacích spoustu novinek.
Můžeme se tak dozvědět, že ani o prázdninách Hurvínek neodpočívá a kromě 60 dílů seriálu Angličtina s Hurvínkem natáčí i seriál o ohrožených zvířatech s názvem Hurvínkovy toulky divočinou.
Nalézt zde můžete i řadu komiksových stripů, či zajímavé archivní dokumenty.
Asi nejzajímavější zprávou, kterou tam nyní můžeme nalézt je to, že na říjen tohoto roku je nachystána další obnovená premiéra v cyklu Zlatý fond Divadla S&H a to naprosto legendární a jedinečná hra Spejbl versus Drakula.
Tato hra - prezentovaná jako hororový muzikál - měla premiéru v roce 1974 a jen o rok později se dostala i na zvukové nosiče. Naposledy vyšla v Supraphonu v roce 1999 a nyní ji lze pohodlně koupit v digitální edici na Supraphonline .
Je to vynikající zpráva, prakticky všichni - kdo tuto nahrávku slyšeli - ji bezmezně milují, ale díky náročným pěveckým partům jsme ani nedoufali, že bychom ji mohli ještě někdy zhlédnout přímo na divadle.
Na některé další informace z těchto Facebookových stránek se zkusíme v průběhu léta podívat blíže.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]