Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Divadelní premiéra a nová kniha divadlo
3. 10. 2011

Hned zkraje nové sezóny uvede D S+H premiéru nové hry pro děti s názvem "Hurvínek mezi osly".
Nechuť ke škole Hurvínka přivede až do města Oslov, kde se do školy chodit nemusí.
Jestli je to opravdu to co Hurvínek hledal, se dovíme na předpremiéře již 8.10. Oficiální premiéra je pak stanovena na 11.10.Na této premiéře rovněž proběhne křest nové knihy "Hurvínkova cesta do Tramtárie" z nakladatelství Fragment
Knihu, ve které se Hurvínek s Máničkou dostanou do země žíznivých květin, si můžete nechtat podepsat na autogramiádě, která se koná v pátek 7.10. od 11 hodin v 1. patře Paláce knih Luxor v Praze.
Autogramiády se zúčastní Denisa Kirschnerová a Martin Klásek coby autoři, ale chybět nebude ani Helena Štáchová nebo Hurvínek s Máničkou.

UPDATE: Autogramiáda proběhla ve velice příjemné atmosféře


Na oficiálních stránkách D S+H se nezapomeňte podívat na nový povedený sedmiminutový propagační film na téma podvodných prodejců - téměř jako z Večerníčku :)

komentáře (0) přidal: Pout
.
7CD+1DVD = reediční komplet Hurvínkovy dobrodružné výlety do minulosti nahrávky
23. 05. 2011

Bývá zvykem znovuvydávat úspěšné a vyprodané nahrávky.
Někdy se jen přepíše letopočet na obalu, jindy se vymyslí něco, co udělá nabídku opravdu atraktivní - což je naštěstí i případ titulu Hurvínkovy dobrodružné výlety do minulosti, který Supraphon vydává 27.května.

Jedná se totiž o komplet 7CD a jedním DVD za bezkonkurenční cenu kolem sedmi set korun, ve kterém najdete cyklus volně navazujících příběhů z let 1997 až 2003. Hurvínek s Máničkou v nich za pomocí kouzelné flétničky cestují časem a ocitají se v důležitých historických epochách českých zemí. Podívají se mezi Přemyslovce, seznámí se s Karlem IV., Jiřím z Poděbrad, Marií Terezií, Mozartem a dokonce i s Babičkou (tou s velkým B - je to ta od Boženy Němcové a i když její uvedení může znít vedle ostatních velikánů historie podivně, patří tato nahrávka k nejpovedenějším).

Vedle těchto sedmi CD naleznete v kompletu ještě DVD, které vyšlo v roce 2004 pod názvem Hurvínkova kouzelná flétna a je vlastně záznamem divadelního představení podle příběhu, který naleznete na prvním CD - Hurvínek mezi přemyslovci (uf).

Z tiskové zprávy Supraphonu vybíráme komentář Heleny Štáchové, ředitelky Divadla S+H: „Já jsem se ve škole při hodině dějepisu upřímně nudila. Znamenala pro mne jen výčet bitev vyhraných, či prohraných. S každým panovníkem narůstal počet dat, která jsem musela udržet v hlavě do dalšího zkoušení. Že dějiny mohou být úžasným dobrodružstvím a že naši předkové nebyli jen čísly, ale lidmi s bohatými osudy, na to jsem přišla až v dospělosti z knih, divadelních her, filmů. Teprve potom jsem začala pátrat, jak to doopravdy bylo. Napadlo mě, že pokud i dnešní děti mají podobnou smůlu, že jim můžeme pomoci a necháme jejich oblíbeného Hurvínka s Máničkou projít naší historií, aby se i pro ně staly dějiny dobrodružným, napínavým románem. Přejeme si, aby děti hravou, nedidaktickou a humornou formou poznaly, že naše historie nejsou jen nudná data, ale že ji tvořili lidé z masa a kostí, se svými osudy, touhami. Dozvědí se, co jedli, jak se oblékali, po čem toužili a z čeho se radovali.”

Komplet obsahuje to nejlepší co se za poslední léta natočilo a jeho koupi určitě doporučujeme. S takovýmto kompletem se můžete i směle vypravit 1.června do Čáslavi na náměstí Jana Žižky, kde se v čase mezi 9:30 a 10:45 koná pokus o zápis do databáze českých rekordů. Výzva na oficiálních stránkách je jasná: "Za účasti Spejbla a Hurvínka pomozte vytvořit rekord.
Přineste cokoli, co má spojitost se Spejblem a Hurvínkem
(loutky, knihy, pohledy, masky, kostýmy, obrázky, kresby, VHS kazety, LP desky, videokazety, trička, prostě vše, na čem jsou tyto postavičky ... )
V 10.45 se uskuteční společné foto všech účastníků a v 11.00 - autogramiáda H. Štáchové."

Tak držíme palce, ať se rekord podaří :)


komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínkův bigbýt - pár perel z archivu Supraphonu nahrávky
6. 02. 2011

Supraphon sice již řádně svůj archiv S+H v podání Miloše Kirschnera provětral v minulých letech, ale stále se najdou nahrávky, které na své znovuzrození teprve čekají.Některým z nich k tomu dopomohl právě vydaný titul Hurvínkův bigbýt.
Jedná se o deset v průměru sedmiminutových scének z let 1969 až 1973.
Kromě titulní nahrávky zde najdeme také nahrávky Nečekaná výhra a Sněhulák jako živý, které známe z jejich večerníčkové podoby (přičemž zejména druhý z nich stojí za povšimnutí díky svému - oproti televizi - odlišnému zakončení).
Dále zde nalezneme nahrávky Spejbl, Hurvínek a Mánička coby chůvy, Radostný rej, Hurvínek na výstavě, Spejbl a krmelec, Archimedes, Hurvínkovo překvapení a půvabnou nahrávku Hurvínek a paní Fafrová, o Žerykovi nemluvě, ve kterém se mile filozofuje, ačkoliv to na první pohled vypadá, že jde především o to, za jak dlouho se prosákne počůraná bačkora :)

Nebyl by to ovšem Supraphon, aby tento skvostný výběr aspoň trochu nepokazil. Předně tu opět zastříhaly cenzorské nůžky. Nejde naštěstí o nic velkého, ale zdá se to naprosto zbytečné. Větší faux pas učinil tím, že si opět nedal pozor a na výběr zařadil nahrávku Hurvínek na výstavě, kterou zařadil už na jiný výběr, který vyšel před třemi roky. Škoda - ještě pár dobrých nahrávek, čekajících na znovuvydání, by se v archivu Supraphonu našlo.

Nicméně i přes drobné výtky je to vynikající titul, který přinesl oblíbené i méně známé nahrávky ve výborné zvukové kvalitě a za koupi určitě stojí.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Sivestrovská TV se Spejblem a Hurvínkem média - TV
27. 12. 2010

ČT1 uvede 31.12. od 15:20 osmdesátipětiminutový galapořad vracející se k letošnímu 80. výročí profesionální dráhy divadla.

Pořad s názvem 80 let Divadla Spejbla a Hurvínka se skládá ze scének, varietních výstupů a vstupů živých gratulantů z řad přátel divadla. Popřát přijde například Karel Gott, Jiřina Bohdalová, Hanka Křížková nebo Jiří Suchý.


UPDATE: pořad můžete zhlédnout na stránkách České televize

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínek na scéně na DVD míří do prodeje + nové CD nový titul
14. 11. 2010

Na předvánoční trh míří hned dva tituly s našimi ušatými hrdiny.

Především 24.11. vyjde dvojkomplet 3D a 2D DVD verze filmového představení Hurvínek na scéně. Připomeňme si, že se jedná původně o záznam divadelního představení Hurvínkův Mikuláš, které bylo v létě s novým názvem promítáno ve 3D kinech.

V jednom balení tak za 300,- Kč dostanete jak 3D, tak 2D verzi, aby si mohl toto vydařené představení užít každý.
Dva dny poté se na trh vydá nová nahrávka na CD s názvem Hurvínek mezi osly.

Oficiální zdroje představují nahrávku takto:

"Autor (Miki Kirschner) poslal tentokrát Hurvínka mezi osly. Nedivte se, jsou to docela roztomilá zvířátka a je s nimi legrace. A o čem to bude? Nechte se překvapit, prozradíme jenom, že v této hříčce uslyšíte, kromě hýkání oslíků, také písničky. Hudbu k nim složil Jiří Škorpík, texty napsal Robin Král. Zpívají je nejen členové Divadla S+H, ale i pan Jaroslav Kepka, který, stejně jako Gabriela Vránová či Aleš Procházka, přijali nabídku v této nahrávce hostovat.

Zbývá dodat, že režie se ujal autor, Miki Kirschner."

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek na Public TV média - TV
23. 09. 2010

Dle oficiálních stránek D S+H se od 23.9. na Public TV začaly objevovat krátké příběhy se Spejblem a Hurvínkem. A to jak pro děti, tak pro dospělé. Pro děti pod názvem Hurvínkův deníček a pro dospělé pod názvem Spejblův nočníček.

Ten, kdo první díl propásl si nemusí zoufat - každý díl je v průběhu zhruba jednoho týdne několikrát opakován.

Vysílací časy si můžete stáhnou na této stránce

komentáře (0) přidal: Pout
.
Abonentka "Hurvajz" v prodeji ... a super lavička před divadlem divadlo
12. 09. 2010

Divadlo S+H dalo do prodeje 300 kusů předplatných vstupenek - s názvem "ABONENTKA HURVAJZ".

Cena abonentky je 420,-Kč a zahrnuje čtyři přenosné kupony, které se dají postupně v průběhu celé sezóny vyměnit za vstupenky na večerní a víkendová představení.

S abonentkou nejen že ušetříte téměř třetinu ceny za vstupenky, ale skýtá i výhody v podobě rezervace místa na vybrané představení mailem - bez nutnosti návštěvy pokladny a také elektronické zasílání informací o programu divadla vždy před zahájením prodeje vstupenek.

Abonentku pořídíte přímo v pokladně D S+H a při té příležitosti jistě nemůžete vynechat obhlídku a posezení na zbrusu nové lavičce, která je (doufejme) pevně ukotvena na chodníku před divadlem.

Na bronzové lavičce na vás čeká sedící brozový Spejbl i neposedný bronzový Hurvínek.
Lavička přímo láká k posezení a ke zhotovení fota se našimi oblíbenci.
Neméně zajímavý je i pohled z protější - již klasické - lavičky na lidi, kteří proházejí okolo divadla. Snad každý člověk se minimálně ohlédl a usmál se. Spousta lidí si aspoň na chviličku na lavičku posadila, nebo pohladila Hurvínka po hlavě. A samozřejmě vznikaly první fotografie. Prostě je vidět, že to byl výborný nápad, za který musíme poděkovat ředitelce divadla Heleně Štáchové a poděkovat musíme také autorovi tohoto díla - výtvarníkovi Dušanovi Sotákovi za neskutečně pěkné provedení.
________________________________________________________________

UPDATE 23.9.

Oficiálně byla lavička slavnostně odhalena ve čtvrtek 23.9. za účasti souboru D S+H - v čele s paní ředitelkou, celé loutkové rodinky, sponzorů, zástupců městské části Prahy 6, novinářů a v neposlední řadě příznivců divadla.
Krátký článek a video si můžete prohlédnout na zpravodajském serveru Idnes.cz.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Začátek nové divadelní sezóny divadlo
22. 08. 2010

Otevření divadelní pokladny po prázdninové přestávce neklamně signalizuje blížící se začátek nové sezóny.

D S+H ji tradičně zahájí zájezdem po vlastech českých a moravských a to konkrétně:

11.9. v Jablonci

12.9. v Karlových Varech

14. a 15.9 v Olomouci

18.9. v Mariánských Lázních

a

19.9. v Klatovech

Představit přivezou novou hru Martina Kláska s názvem Hurvínkovo dobrodružství, která si svou pražskou premiéru odbude 21.9. (oficiální ovšem až 23.9.).
Jedná se o situační komedii i pro ty nejmenší diváky, ve které se dozvíme, jak snadno se původně poklidný výlet do přírody může stát bezvadným dobrodružstvím.

Kompletní program - a to až do konce listopadu - múžete najít na oficiálních stránkách D S+H.

komentáře (0) přidal: Pout
.
HURVÍNEK NA SCÉNĚ - 3D film na cestě do vašich kin
29. 05. 2010

Tak a je to tady. Od 3. června začnou vybraná kina po celé republice uvádět 3D záznam divadelní hry Hurvínkův Mikuláš pod názvem Hurvínek na scéně. Vše potřebné - včetně seznamu vybraných kin - naleznete na oficiální stránce filmu: www.hurvínek 3d.cz. Shlédnout Hurvínka ve 3D tedy budou moci konečně i ty děti, které by se jinak do Divadla Spejbla a Hurvínka nedostaly.
V divadle se nám představení líbilo a jsme zvědaví, jak se projeví přidané 3D efekty na celkové atmosféře (např. padající sníh).

Velice zajímavý rozhovor s producentem tohoto projektu, který je zároveň i producentem chystaného 3D animovaného filmu s pracovním názvem Hurvínek ve filmu, naleznete na stránkách DigiZone.cz.


komentáře (0) přidal: Pout
.
SPEJBL A HURVÍNEK NA NITKÁCH OSUDU - opravdové muzeum v knize knihy
8. 05. 2010
Nedávno jsme vás informovali o vydání ojedinělé knižní publikace s názvem Spejbl a Hurvínek na nitkách osudu. Počin je to ovšem natolik obdivuhodný, že si zcela jistě zaslouží trochu bližší představení.

Knihu vydalo brněnské nakladatelství Computer Press (CPRESS) ve své prestižní edici Muzeum v knize. Tato edice se vyznačuje špičkovým zpracováním a velkým množstvím unikátních dobových dokumentů, které jsou přiloženy ve zvláštních kapsách vlepených přímo v knize.

Již první kontakt s knihou, jejími rozměry, kvalitou papíru, povedeným pouzdrem do kterého je kniha vložena a samozřejmě množstvím přiložených dokumentů vás přesvědčí, že cena kolem tisíce korun je za tuto publikaci plně ospravedlnitelná.
Nejdůležitější je ovšem samotný obsah knihy, jejímž hlavním cílem je mapovat historii a vývoj divadla a jeho dřevěných protagonistů, jakožto i vývoj humoru který svým divákům přinášejí od dvacátých let minulého století až po současnost.

Před autorkou Denisou Kirschnerovou ležel nelehký úkol zhodnotit nejen dosud písemně nezmapované poslední čtvrtstoletí divadla, ale i časová období o kterých bylo sepsáno již několik zasvěcených publikací. Nutno podotknout, že se s tím autorka vypořádala na výbornou. Brilantně udržela nit jasného a přehledného vyprávění a tam kde to bylo vhodné, neváhala z těchto publikací citovat. Dosáhla tak lepšího výsledku, než kdyby násilně osobitě přetransformovávala již napsané texty, z kterých zákonitě musela při své práci vycházet. Velkým kladem publikace je i to, že autorka mohla využít citací z nikdy nevydané knihy vzpomínek svého otce Miloše Kirschnera. Setkat se zde ale můžete i se vzpomínkami a úvahami ředitelky D S+H Heleny Štáchové a nynějšího interpreta S+H Martina Kláska. Kniha navíc obsahuje velké množství fotografií, z nichž mnohé nebyly zatím nikde publikovány.

Pravý poklad se pak skrývá v jíž zmíněných pouzdrech vlepených mezi listy v knize. Ukrývají řadu plakátů, fotografií, výstřižků z novin, dobové reklamy využívající popularity S+H, zajímavé korespondence, diplomů a spoustu dalších unikátních dokumentů. Jejich preprodukce je navíc velmi zdařilá a leckdy máte pocit, že v rukou džíte originální dokument. To se týká například i veřejného oznámení Josefa Skupy z roku 1956, ve kterém oficiálně jmenuje Miloše Kirschnera svým nástupcem a pokračovatelem. Dříve jste se o tomto dokumentu mohli pouze dočíst, nyní máte pocit, že jste ho právě vysvobodili z vitríny v divadelním předsálí, kam ho pan profesor Skupa umístil.

Příjemným bonusem je i vložené CD, na kterém se představí Spejbl a Hurvínek v podání všech tří interpretů. Vývoj S+H tedy můžete porovnat i tímto způsobem. Dříve annoncované DVD s filmy Cirkus Hurvínek a Spejbl na stopě by podle neoficiálních informací mělo být přiloženo až ve speciální edici této knihy, jejíž součástí by měla být i loutka Hurvínka. Cena této případné edice by se však pohybovala v jiných rovinách. Nezbývá než sledovat stránky nakladatelství Computer Press, kde si knihu můžete se slevou 15% zakoupit.

Kniha Spejbl a Hurvínek na nitkách osudu od autorky Denisy Kirschnerové přináší vše, co jsme od ní čekali a ještě mnohé navíc. Především je to však ucelený přehled o historii a vývoji Divadla Spejbla a Hurvínka. Její cena není malá, ale její hodnota je mnohonásobně vyšší.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]