Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Nové nahrávky S+H nový titul
23. 11. 2008

Po delší přestávce se k nám dostává hned dvojice nových nahrávek. První nám přináší firma Lotos a to třetí pokračování Hurvínkova chichotání, což je tradiční soubor vtipů v podání našich dřevěných hrdinů. Supraphon kontruje svou nahrávkou, která dostala jméno "Hurvínek má smůlu". Helena Štáchová se v ní vrací k tradici Skupovských a Kirschnerovských dialogů. Obě nahrávky již najdete u všech dobrých prodejců wink

komentáře (0) přidal: Pout
.
Divadlo Spejbla a Hurvínka vyráží po delší době na české turné divadlo
4. 10. 2008

Slavná scéna, která šíří slávu české kultury daleko za našimi hranicemi, vyráží na turné po českých a moravských městech. „Divadlo se v těchto měsících připravuje na rozsáhlou rekonstrukci a na roční pronájem náhradního objektu nezbývají peníze.

Celý podzim tedy strávíme na cestách,“ říká k tomu ředitelka divadla Helena Štáchová. Většinou (až na dvě výjimky) bude k vidění hra Jak pan Spejbl prášil – známá i díky supraphonskému CD. „Je to naše novinka a podle ohlasu pražského publika se dá usuzovat, že se povedla a že se líbí jak malým, tak velkým. Chceme se s ní tedy pochlubit i v jiných městech,“ vysvětluje volbu umělecký ředitel divadla Martin Klásek.

Takové turné je přitom hodně náročnou záležitostí, divadlo je absolvuje se dvěma vlastními autobusy upravenými z poloviny pro umělecký soubor a techniku a z druhé půle pro jevištní výbavu a loutky. „V jednom vozíme dětské a v druhém večerní představení. Vzhledem k tomu, že hrajeme většinou dvakrát denně a to den co den v jiném městě, dovedete si jistě představit, že ani slovo ´náročné´ zdaleka nevystihuje tento způsob harcování,“ dodává Helena Štáchová.

A navíc: v říjnu a listopadu Divadlo Spejbla a Hurvínka tradičně očekávají i diváci v Německu. A pak (až do konce sezóny) dočasně kinosál v hotelu Pyramida na Dlabačově. Nové působiště Divadla S + H je připraveno. „Dlabačov je navíc v krásném a dopravně lehce dostupném místě, blízko Petřína, Pražského hradu a Lorety, takže návštěvu divadla lze spojit i s procházkou, což je zajisté příjemné hlavně pro mimopražské návštěvníky. Současně bychom rádi využili zahraniční hotelové klientely a pokusili se jí nabídnout naše cizojazyčná večerní představení,“ láká k návštěvě Štáchová.

A zatímco se tu bude hrát, domovská scéna v Dejvicích dozná značných a příjemných změn. Hlavní vchod bude z Dejvické ulice, celé divadlo se zmodernizuje a bude splňovat všechny technické i bezpečnostní parametry současné náročné normy Evropské unie. „Velkou radost mám z bezbariérového výtahu a velké elevace, která mi v sále v této podobě chyběla. Takto bez problému uvidí na jeviště ze svého sedadla i to nejmenší děťátko.

Navíc máme v plánu zbudovat v divadle i museum, ve kterém se konečně uplatní více než 800 historických loutek dosud uložených ve skladech,“ raduje se šéfka scény a jedním dechem vyjadřuje vděčnost zastupitelům a starostovi Prahy 6 za uvolněné finanční prostředky.


DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA TURNÉ– podzim 2008

07.09. Pardubice
08.09. Pardubice
14.09. Klatovy
17.09. Nový Bor
24.09. Havlíčkův Brod
25.09. Havlíčkův Brod
28.09. Tábor
29.09. Tábor
01.10. České Budějovice
02.10 České Budějovice
05.10. Příbram
11.10. Nový Jičín
12.10. Ostrava
13.10. Ostrava
14.10. Karviná
15.10. Havířov
16.10. Frýdek-Místek
17.10. Vsetín
18.10. Prostějov
19.10. Třebíč
22.10. Kutná Hora
23.10. Kutná Hora

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Další reedice - tentokrát od Martina Kláska nahrávky
13. 04. 2008

18. dubna se do prodeje chystá titul se zajímavým názvem "Hurvínkův špalíček říkadel a písniček". Pod novým názvem se však na 2CD skrývají zhruba 10 let staré nahrávky "Zpíváme s Hurvínkem 1 a 2 ", které tenkrát vyšly samostatně rozděleny tématicky na dvě pololetí. Sympatické je, že za toto kvalitní dvojalbum nyní zaplatíte cenu jednoho novinkového CD.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Reedice Hurvínek a lupiči plus dvě krátké scénky vyjdou 18. ledna nový titul
18. 01. 2008

Divadlo Spejbla a Hurvínka startuje nový rok naplno. Tento pátek (18. ledna) vychází poprvé na CD legendární nahrávka s Milošem Kirschnerem Hurvínek a lupiči. Jde o hříčku z roku 1979 o níž si posluchači už několik let psali do Supraphonu. Kromě titulní scénky, která je ukázkou Kirschnerova vrcholného tvůrčího období, jsou na CD zařazeny ještě dva drobné dialogy Hurvínek na výstavě a Hurvínek na výletě. V nahrávce členy Divadla S + H svým hereckým uměním podpořili: Josef Bek, Milan Neděla a Dalimil Klapka.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Nejistá sezóna? divadlo
13. 01. 2008

Divadlo, na rozdíl od svých diváků, nebilancuje s příchodem nového roku, ale s koncem divadelní sezóny. Tato sezóna je pro divadlo jistě úspěšná - na CD vyšla znovunatočená legendární Zlatá zebra, 18.1. vychází další reediční titul (tentokrát tolik vyžadovaná nahrávka Hurvínek a lupiči), podařilo se vytvořit komiksovou knihu S+H a především uvést dvě divadelní premiéry. Ta pro dospělé - s názvem Žeryk padá vzhůru - měla svou premiéru na podzim, zatímco hra pro děti Jak pan Spejbl Prášil bude mít svou premiéru 14.2.

Pohled do budoucna však v těchto chvílích není příliš radostný a to díky plánované rekonstrukci D S+H, která divadlo - minimálně na celou příští sezónu - pro diváky uzavře. Jak Helena Štáchová uvedla pro Týdeník Televize "...už nyní musím vše připravit na stěhování. Hledám dočasný azyl, místo, kam přestěhovat archiv divadla, kanceláře, loutky, kulisy...Není toho málo a už nyní z toho mám zamotanou hlavu." Naskýtá se otázka, zda se podaří najít takový azyl, který umožní (třebaže s omezením) hrát, nebo si dá soubor D S+H nechtěnou přestávku.

Věrní příznivci S+H mohou divadlo podpořit aspoň návštěvou některého z představení - vždyť kdo ví, kdy se opět naskytne příležitost.

Aktualizace 18. ledna oficiální postoj Divadla Spejbla a Hurvínka k plánované rekonstrukci - Divadlo S+ H bude hrát na své domácí scéně v Dejvicích (Dejvická 38, praha 6) jen do konce letošní sezóny. Během léta začne rozsáhlá rekonstrukce. Ředitelka divadla Helena Štáchová k tomu dodává: Starostí mám více než dost a abych se z nastalé situace mohla jak se patří těšit, představuji si, jaké to bude za rok krásné a moderní divadlo.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Tip na vánoční dárek - keramické hrnečky s motivy Spejbla a Hurvínka fan web
25. 11. 2007

Čas vánoční se neúprosně blíží a s ním i stres z nakupování vánočních dárků, který u některých vyvolává. Proto pro Vás máme tip na vánoční dárek, který by mohl potěšit nejen příznivce Spejbla a Hurvínka. Jde o keramické hrnečky a jiné věcičky s motivy Divadla Spejbla a Hurvínka, kdy každý vyrobený hrneček není nikdy stejný jako jiný. Zkrátka za všech okolností budete mít originál.

Tak kdybychom zapomněli, tak už radši nyní přejeme všem návštěvníkům tohoto fanwebu Spejbla a Hurvínka šťastné a veselé Vánoce :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Hurvínek na první příčce hitparády IFPI s albem o silničním provozu a rozhovor s paní Štáchovou nový titul
17. 11. 2007

Hurvínkova zlatá zebra ihned po vydání obsadila první místo hitparády nejprodávanějších CD s mluveným slovem. Tím, že jde vlastně o naučný titul
je radost z úspěchu větší.

Ředitelka Divadla S+H paní Helena Štáchová říká: „Těší nás, že je takový zájem o naše nové CD, protože jde o potřebné téma, jak se děti mají chránit před nebezpečím v silničním provozu. Když slyším ve zprávách kolik je dopravních nehod, kde jsou obětí právě děti, vzpomněla jsem si na projekt ze 70. let: Hurvínkova zebra. Napsal ji tenkrát Miloš Kirschner s Františkem Nepilem. Jako abecedu pravidel silničního provozu ji dokonce pouštěli z Československého rozhlasu ve všech základních školách. Nahrávku v té době ocenil i UNICEF! Doba se pochopitelně změnila nejen v pravidlech silničního provozu, ale i ve vnímání a vyjadřování samotných dětí. Hurvínkova zlatá zebra je veselá a zábavná. Poučí děti s vtipem a nadhledem o tom jak se chovat na chodníku, na cestě do školy, na přechodu pro chodce nebo na jaké dopravní značky mají děti dát pozor při jízdě na kole. První ohlasy od samotných dětí, ale i zmíněný úspěch v prodejnách- to je opravdu radostná záležitost.

Křest alba bude 22. listopadu a patronkou se stane ředitelka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.“…upřesňuje Helena Štáchová, která je autorkou scénáře nové nahrávky.

U příležitosti vydání tohoto alba si Supraphon povídal s Helenou Štáchovou, zde přínášíme přepis onoho krátkého rozhovoru.

A jistě ještě nejste u konce...

Pokud nás bude Supraphon chtít, budeme vydávat dál a dál. Jsme supraphonští exklusivisté, to znamená, že máme smlouvu, která zavazuje obě dvě strany k tomu, aby pravidelně, každý rok něco vydaly. Současně mě těší, že jsou v oblibě i archivní nahrávky s Milošem Kirschnerem. Můj manžel a pokračovatel v díle Josefa Skupy toho za svůj život natočil obrovskou spoustu. Vydáváním těchto nahrávek s námi Miloš pořád je.

Je to pro vás nostalgie nebo třeba i smutek, když opečováváte nahrávky Miloše Kirschnera?

Je to velká radost. Vzhledem k obrovskému dílu, které po sobě zanechal, byl jeho odchod skutečně grandiózní. Těší mě, že zůstane v srdcích posluchačů i v době, kdy už si lidé třeba ani nebudou pamatovat jeho jméno. Navíc: já jeho nahrávky ráda poslouchám, protože mnohé z nich jsou z období mých začátků, takže vlastně na všech jsem i já ... to je hrozný! (smích). Už od roku 1967 jsem s Milošem Kirschnerem natáčela. A samozřejmě mě zajímá, jakým způsobem Mánička rostla, jakým způsobem se u různých autorů vyvíjela. Je to pro mě hezká vzpomínka, ale ne nostalgická: já totiž koukám pořád dopředu.

Hurvínkova zlatá zebra navazuje na podobné tituly ze 70. let, v čem se tehdejší a nynější texty liší?

Práce na Hurvínkově zlaté zebře - to pro mě byla moc hezká výzva. Já jsem milovala (a miluji) Františka Nepila, byli jsme velí přátelé, a on před lety pro naše divadlo napsal Zlatou zebru. To byla nahrávka - gramofonová i rozhlasová, která se každé ráno dostávala přes rozhlas k dětem do vyučovacího programu a byla dokonce oceněna cenou UNESCO. Děti se díky ní praktickou a hravou formou dozvěděly o úskalích na ulici, na silnici, v silničním provozu. Tématika zastarala hlavně obsahem - od těch časů se zásadně změnila pravidla silničního provozu. Doba se pochopitelně změnila i ve vnímání a vyjadřování samotných dětí. Dostala jsem tedy ze strany Supraphonu zadání, abych si vzala Zlatou zebru jako inspiraci, jako motivy a napsala na ně Zlatou zebru novou. Touhle prací jsem se bavila o prázdninách. S Martinem jsme desku začátkem sezony natočili, 22. listopadu budeme mít křest, sama se na to cédéčko moc těším. Myslím si, že je hezké.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Křest komiksu "Šmankote" knihy
4. 11. 2007Milé člobrdinky a člobrdíci!!!
Chcete-li se dozvědět PROČ můj drahý otecko stále vykřikuje „Šmankote!“, zatímco já se cítím nepochopen, Mánička sem tam v leknutí pípne „Nebesíčka“
a paní Kateřina od nás stále častěji odjíždí do lázní a na kurzy – prolistujte si naše nová dobrodružství! Ještě, že ten Žery mi rozumí!!!!
Váš Hurvínek

Přesně takhle zval Hurvínek na křest nové komiksové knihy "Šmankote", která pochází z nakladatelství Netopejr. Jejími autory jsou Denisa Kirschnerová a Tomáš Chlud, jejichž spolupráci jste již mohli ocenit v časopisu Země pohádek, kde vycházel na pokračování jejich komiks "O dřeváčku". Křest se konal v neděli 4.11. v restaurantu u Fischerů za účasti kmotrů Heleny Štáchové a Iva Šmoldase.
Helena Štáchová připoměla, že Spejbl s Hurvínkem jsou stále tak oblíbení i díky tomu, že se časem obměňují nejen interpreti, ale také tvůrci jejich příběhů. Ti dokáží přinést nový úhel pohledu a nový druh humoru, který je bližší novým generacím jejich diváků. Neskrývala tak svou radost nad tím, že právě tento komiks je toho příkladem.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Zlatá zebra – abeceda budoucího motoristy - staronové CD vyjde v řijnu nový titul
3. 10. 2007

Divadlo S+H má ve své fonotéce řadu tzv. edukačních, tedy výchovných titulů. K nejslavnějším patřila Zlatá zebra (dopravní výchova pro nejmenší) natočená v 70. letech Milošem Kirschnerem a Helenou Štáchovou podle scénáře Františka Nepila. Získala dokonce ocenění UNICEF. Tématu se po letech ujala Helena Štáchová, aktualizovala je a natočila s Martinem Kláskem. Výsledkem je úsměvné, ale především velmi potřebné CD Zlatá zebra – abeceda budoucího motoristy, určené našim školáčkům s návodem jak se chránit před nebezpečím silničního provozu.

identifikační číslo: SU 5842-2

Hrají Martin Klásek a Helena Štáchová
Titul vychází: 26. října

Doporučená cena CD: 249,- Kč

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Vyhlášení prázdninové soutěže o 2 DVD se Spejblem a Hurvínkem fan web
25. 09. 2007

Úvodem se omlouvám, že jsem si dal trošku na čas s vyhlášením výsledků prázdninové soutěže o 2 DVD se Spejblem a Hurvínkem, ale myslím, že výsledek bude stát za to.

Vyhrávají totiž všichni tři, kteří se jí zúčastnili. Dva získají DVD a tomu třetímu jsme sehnali audio CD s nahrávkou Spejbla a Hurvínka.

Tyto ceny dostaly za 2 básničky a 1 obrázek. Nyní zmíněné dvě básničky.

Spejbl a Hurvínek

Jirka sirka bublinka,
Má tatínka Hurvínka
A maminku Spejblici,
houpali se na lžíci,
lžíce se jim zlomila,
všichni spadli do piva.

Všichni máme rádi srandu,
Zaručená je když zajdu,
do divadla velkých pánů,
komiků i moudrýh klaunů,
že takové neznáte?
Říkám to snad popáté!
Hurvínek a Spejbl jsou to,
Mají šmrnc i jisté kouzlo.
Mám je rád už od malinka,
četla mi je má maminka.

Druhá zní ...

Hurvínek a Spejbl

Za těch osmdesát let
byl krásný Hurvínkův svět
Spejbl, Hurvajz, Mánička
to je supr trojička!!

Do čtverky zbývá Bábinka
a do pětky Žeryk!
Pustí Vám výše maminka
v hlavní roli Žeryk.

Spejbl a náš Hurvínek
utáhnou si pásek
vyčistěte si v uších bubínek
abyste slyšeli
co daboval pan Klásek.

A Máničku pochová
paní Helenka Štáchová
Hurvajz poletuje světem
Hurvajzovským letem světem.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]