Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
PETICE za záchranu Divadla S&H divadlo
13. 12. 2012
Smutný nádech má jinak na první pohled poetické PF Divadla Spejbla a Hurvínka.

Věnujte prosím pozornost následujícímu prohlášení, které se objevilo na oficiálních stránkách D S+H a připojte svůj podpis pod petici za jeho záchranu:

Vážení a milí diváci,
děkujeme vám za vaši přízeň, která trvá již 86 let. Jen v Praze jsme s vámi prožili krásných 67 vánočních svátků a novoročních oslav. Udržovat tradici české marionetářské školy, hrát politickou satiru pro dospělé a především kultivovat, bavit a vychovávat naše nejmenší, je posláním dětského divadla. Aby pro ně byl tento zážitek přístupný, lze jen tehdy, bude-li pro ně finančně dostupný. A my máme nejmenší vstupné ze všech profesionálních divadel v Praze, i když náš zřizovatel – pražský magistrát, nám dává nejmenší dotaci ze všech.
Bohužel z rozhodnutí nového pana radního Novotného, nemáme dostávat ani tu. Rozhodl se nás vyloučit z řady magistrátních divadel.
Abychom mohli bez dotace města fungovat, bude - dle výpočtu auditu, jedna vstupenka pro dětského diváka stát 480 korun. Což je likvidační rozhodnutí.
Chceme za nás i za vás, naše diváky, bojovat jedinými prostředky, které máme – vaší podporou. Proto je na našich webovkách, na stolečku u pokladny i v předsálí, připravena petice za naši záchranu. Váš projev solidarity bude pro nás tím nejhezčím dárkem.
S úctou
Divadlo Spejbla a Hurvínka

Hurvínek:
A já vám i sobě přeji, abychom spolu mohli slavit Vánoce i Nový rok ještě po mnoho dalších let. Chacháááá!

Petici na podporu Divadla Spejbla a Hurvínka můžete podepsat u pokladny a v šatně D S+H nebo prostřednictvím stránek divadla: www.spejbl-hurvinek.cz, případně přímo zde: www.petice.biz/za-zachranu-divadla-spejbla-a-hurvinka
.


UPDATE:
Díky vaší podpoře se věci začínají dávat do pohybu - viz citace z oficiálních stránek Divadla Spejbla a Hurvínka:

Vážení a milí přátelé Divadla S+H,
dokázali jste to!

Díky petici občanů a masivní mediální podpoře, jsme společnými silami konečně dosáhli toho, že s námi ti, co nás nebrali na vědomí a rozhodovali o nás bez nás, začali komunikovat. Naše divadlo navštívil pan předseda odborné komise PhDr. O.Černý. Konečně jsem měla možnost seznámit jej se správou a posláním dětského divadla a uvést na pravou míru lži a účelové polopravdy, ze kterých komise vycházela. Poté jsem panu primátorovi donesla petici vás občanů, kteří svými podpisy potvrzovali své přání, aby Divadlo S+H zůstalo pod správou magistrátu hl. města Prahy. Podpisů je za pouhý měsíc kolem 13 000. Dospěli jsme ke společné dohodě. Dosavadní tvrzení pana radního i předsedy komise, že město Praha s DSH již nepočítá a vyjímá ho z divadel, městem spravovaných, mám považovat pouze za soukromé přání pana radního. Celou kauzou se bude zabývat odborná komise, která svůj návrh na řešení budoucí divadelní struktury předá p. radnímu. Ten návrh řešení předloží zastupitelům. Pan primátor slíbil, že na korektnost postupu sám dohlédne. Zatím tedy dočasně pozastavuji petici v očekávání věcí příštích. My všichni, kterým záleží na budoucnosti jediného dětského loutkového divadla se světovou pověstí, které patří k našemu kulturnímu dědictví, vyčkáme konečného rozhodnutí. Bude-li třeba, budeme v petici pokračovat a společně se dostavíme na zasedání zastupitelstva, kde sdělíme žádost občanů. Reflektovat názory těch, které radnice zastupuje, je jejich povinností. Chci však spolu s vámi doufat, že pod tlakem kulturní veřejnosti vyhraje zdravý rozum a jedna z posledních českých značek i kulturní dědictví s mezinárodním renomé, zůstane zachováno pro příští generace. Zásluhu na tom má každý z vás, kdo patří k těm podepsaným třinácti tisícům občanů.
Velmi si vážím vaší podpory a lásky. Když jsem unavená nekončícím bojem o divadlo, nacházím sílu, když si pročítám vaše nádherná vyznání a vzkazy, které mne nepřestávají dojímat. Vnímám je jako poděkování mnoha generacím tvůrců, kteří se zasloužili o to, že ti dva ušatí hrdinové mohou do dnešní doby rozdávat úsměv a dobrou náladu. Vaše vzkazy, vaše jména, zůstanou uložena a svázána v archivu divadla, pro potěchu dalších generací, které přijdou po nás. A já věřím, že jich bude ještě mnoho. Ti dva dřevění klauni mají dlouhý život a vždy si dokáží k sobě připoutat jak tvůrce, tak i diváky. My všichni jsme v jejich dlouhém životě jen krátkou episodou. V tuto chvíli však velice významnou. Bez vás by tu třeba už za krátkou dobu nebyli. Berte to, spolu se mnou, jako zprávu o kvalitě našeho národa, která je jiná, než se dá soudit dle obrazu, který o nás vytvářejí naši nemocní mocní.
S úctou vaše
Helena Štáchová

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové CD, nová kniha a něco o Vánocích nový titul
10. 12. 2012

Do Vánoc zbývají již jen dva týdny a mé loňské předsevzetí, že letos dáme na web vánoční tipy o dost dříve vzaly za své.
Nicméně si alespoň pár novinek představíme.

Především vyšlo novinkové CD s názvem Hurvínkovo trápení se školou.
Ve dvanácti scénkách, které napsala Helena Štáchová, na nás čekají různorodé trable Spejblovic rodinky.Novinkou je i kniha O praštěném Hurvínkovi.
Příběh, který někteří znáte ze stejnojmenného CD a který vypráví o tom, co všechno Hurvínek zažije v narozeninovém snu, doprovodil svými krásnými ilustracemi výtvarník Jiří Grus (možná znáte jeho komiks Voleman).Zbytek letošní produkce výrobků s tématikou S+H tvoří pokračující trend využívání licence postaviček Spejblovi rodinky z připravovaného 3D snímku Hurvínek ve filmu. Nyní tyto postavičky najdete pomalu na každém druhém výrobku potraviny nevyjímaje. Co se týká samotného filmu, tam se nové informace neobjevily, takže stále předpokládáme premiéru na přelomu roku 2013/14.Pro internetové nákupy a také pro přehled toho, co je v současné době s tématikou Spejbla a Hurvínka na trhu doporučujeme eshop Popron.cz a Hurvinek.eu.

A když tu máme ty Vánoce – kolik z nás počítá dny do Štědrého večera na Hurvínkovském adventním kalendáři a kdo bude zdobit stromeček skleněnými postavičkami Spejbla, Hurvínka, Máničky a Žeryka?
Veselé Vánoce smile

komentáře (0) přidal: Pout
.
Pozvánka na křest nového CD a autogramiádu nový titul
26. 11. 2012

komentáře (0) přidal: Pout
.
Dějiny kontra Spejbl – návrat legendy divadlo
20. 09. 2012

Divadlo Spejbla a Hurvínka má za celou svou historii na kontě přes 250 původních her.
Najde se mezi nimi celá řada vynikajících her, které v uměleckém vývoji divadla hrály zásadní roli.
Je více než potěšující, že tuto sezónu začíná divadlo s projektem nazvaným Zlatý fond Divadla S&H, ve kterém se některé z těchto her dočkají své obnovené premiéry.

Jako první přichází na řadu hra pro dospělé z roku 1970 Dějiny kontra Spejbl od Augustina Kneifela v autorské úpravě Heleny Štáchové.
Obnovená premiéra této hry je plánována na 26.9.2012.

Samo divadlo nám představuje hru takto: "Prostřednictvím Spejbla a Hurvínka se seznámíme se skvělými objevy, které měly sloužit lidstvu, nakonec však byly proti němu zneužity.
Hra byla uvedena v roce 1970 a vzhledem k tehdy ještě nedávnému zásahu spřátelených vojsk, byla až bolestně naléhavá - získala ocenění, záhy však byla zakázána.
Praktiky nemocných mocných však neztratily na své naléhavosti dodnes, proto jsme se rozhodli tuto hru v aktualizované podobě uvést i dnes".

Termíny představení naleznete na stránkách Divadla Spejbla a Hurvínka , ale vzhledem k marketingovým akcím divadla doporučujeme vstupenky zakoupit co nejdříve.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejblovo politické obludárium - nová kniha na pultech knihkupectví knihy
30. 06. 2012

Mnozí z nás si oblíbili pravidelné páteční sloupky Heleny Štáchové, které vycházejí již po dobu tří let v deníku Metro a ve kterých skrze Spejbla a Hurvínka glosuje především neutěšenou politickou situaci v naší zemi.

Na pultech knihkupectví před pár dny přistála nová kniha s názevem Spejblovo politické obludárium, která obsahuje na sedmdesát povídek, vycházejících z těchto sloupků.

Sama autorka svou knihu popisuje takto: -- "Humor je, když se přesto smějeme," pravil kdysi kdosi moudrý. A smát se natruc osudu, ze vzdoru, přes slzy, nebo proto, že nám nic jiného nezbývá, to my Češi umíme. Nikdy se nevyrojilo tolik vtipů jako v časech, kdy nám nebylo nejlépe. Věrna této tradici jsem začala psát sloupky do Metra. O našem politickém a společenském životě, viděném karikujícíma očima Josefa Spejbla, Hurvínka a jeho dámských protějšků. Na začátku spolupráce jsem netušila, že toto dobrodružství potrvá déle než tři roky. Sloupky, které byly a jsou stále úspěšné, daly základ knižní podobě, dokumentují uplynulý čas a stále je o čem psát. Politici nám poskytují tolik materiálu, že o témata nemá Spejbl nouzi. --

Dodáváme, že knihu ilustroval známý malíř a karikaturista Jiří Slíva.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejblovy starosti a Hurvínkův apríl - reedice nahrávek z let 1967-1977 nový titul
17. 03. 2012

Supraphon před pár dny vydal další reediční titul nahrávek Spejbla a Hurvínka v podání Miloše Kirschnera. Titul Spejblovy starosti a Hurvínkův apríl mapuje v 11 scénkách období let 1967 až 1977.

Konkrétně se jedná o nahrávky:
- Starosti před zájezdem
- Hurvínkův apríl
- Proč se pije káva
- Technický pokrok u Spejblů
- Vaječný koňak
- Koncert pro housle a smyčec
- Spejbl u lékaře
- Plešatá hvězda
- Co dokáže lidské srdce
- Pan Spejbl vyhrál
- Spejbl v kravíně


Titul si můžete zakoupit jak na klasickém CD, tak lze stáhnout vcelku nebo po jednotlivých scénkách v online obchodu Supraphonu .

komentáře (0) přidal: Pout
.
Oplatky se Spejblem a Hurvínkem divadlo
4. 03. 2012

Jednou z novinek, kterou si D S+H přichystalo pro tuto sezónu, jsou i výtečné lázeňské oplatky se Spejblem a Hurvínkem.

Hurvínkovy oplatky jsou k dostání pouze v Divadle Spejbla a Hurvínka.

Dosud jsme si je mohli zakoupit jen v obchůdku s občersvením o přestávce mezi představením, ale nyní je lze zakoupit i v divadelní pokladně kdykoliv během její otevírací doby .

Hurvínkovy oplatky s oříškovou náplní jsou vynikající pochoutkou i skvělým dárkem.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Pár vánočních tipů na poslední chvíli fan web
9. 12. 2011

Těm z vás, kteří stále ještě hledáte nějaký dárek s tématikou S+H, přinášíme malý přehled toho, co se na našem trhu poslední dobou objevilo.

Nejvíce by mohli zaujmout nové výrobky z dílen Moravské ústředny Brno .
Tento známý výrobce hraček a dlouholetý výrobce plyšáků Spejbla, Hurvínka a Máničky letos přišel se zajímavými novinkami.

Klasického plyšového Hurvínka nejdříve proměnil na maňásky - jednoho 30 cm velkého a pak 15 cm velkého prstového maňáska.

Poté vzal znovu klasického plyšového Hurvínka (a také Spejbla a Máničku), přidělal mu provázky a přidal vodicí kříž a vznikla z toho pěkná textilní marioneta.

Do třetice vzal opět klasického plyšového Hurvínka a vybavil ho 24 originálními vtipy a hláškami, kterými nás Hurvínek po zmáčknutí pupíku oblaží.
Hlášky jsou samozřejmě namluvené "pravým Hurvínkem" Martinem Kláskem. Mluvící Hurvínek je k dostání buď samostatně, nebo v kompletu se Žerykem.Velice pěkné dekorace ve formě věšáčků, lampiček, hodin a magnetek si pro nás připravila Manufaktura DoDo - výrobce ručně malovaných dětských dekorací a doplňků do pokojíčků.Již třetím rokem také vycházejí kalendáře Spejbla a Hurvínka. I letos můžete někomu udělat radost stolním nebo nástěnným kalendářem na rok 2012. Doufejme však, že na příště si pro nás autoři připraví úplně novou kolekci fotografií.Velký boom zažívají kreslené postavičky Spejbla, Hurvínka a Máničky z připravovaného filmu Hurvínek ve filmu 3D u kterého byla podle posledních informací premiéra posunuta na přelom roku 2013/2014.
Tyto postavičky najdete mimo jiné na samolepkách , diářích, deštnících, lepidlech a bublifucích a také na balicím papíru - co takhle pod stromeček mluvícího Hurvínka zabaleného do balicího papíru s Hurvínkem? :)

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hajaja se Spejblem a Hurvínkem - CD s rozhlasovými večerníčky nahrávky
16. 10. 2011

"Obdobou TV večerníčku je v rozhlasovém vydání o pár let starší Hajaja, pohádka před spaním vysílaná pro děti na stanici Českého rozhlasu Praha. Těší se už pět desetiletí velké oblibě.
Hajaja je spojen se jmény dlouhé řady herců a mezi postavičkami, které dětem přiblížil, mají své místo i Spejbl a Hurvínek.
Miloš Kirschner, dlouholetý ředitel Divadla S+H a interpret obou dřevěných hrdinů a Helena Štáchová, dnešní ředitelka divadla, jejímiž ústy mluví Mánička a paní Kateřina, natočili v roce 1984 v tehdy ještě Československém rozhlase pro rozhlasového Hajaju řadu scének, které se téhož roku vysílaly a později často reprizovaly.
Na tomto titulu vám některé z nich nabízíme, a jistě budete souhlasit, že ani po téměř třiceti letech nezestárly."


Tak takto nám Supraphon představuje právě vycházejíci CD s názvem Hajaja se Spejblem a Hurvínkem.
Najdeme na něm děvět v průměru osmiminutových nahrávek - konkrétně:
- Hurvínkovi něco napadlo,
- Tramvaj tažená koněm,
- Ten vlk musí na chirurgii,
- Spejbl básníkem,
- Hurvínek je zvědavý,
- Hurvínek se pořád ptá,
- Zcela nezvyklé Vánoce,
- Hurvínek chce jít koledovat a
- Hurvínek vymýšlí novoroční předsevzetí

Většinou jde tedy o scénky, které jsme měli možnost slyšet pouze z rozhlasu. Ovšem tři z těchto devíti nahrávek již dřívě na malých gamofonových deskách vyšly.
Scénka Spejbl básníkem je dokonce z roku 1957 a je jedním z prvních dvou titulů, které Supraphon začal s Milošem Kirschnerem nahrávat. Další dvě - Tramvaj tažená koněm a Zcela nezvyklé Vánoce - jsou pak z roku 1972.
Je chvályhodné, že i tyto tři nahrávky se dočkaly své reedice, nicméně je s podivem, že vyšly na CD, které je prezentováno jako Hajajovské - zvláště, když rozhlasových večerníčků se Spejblem a Hurvínkem by mělo být podle údajů na stovku.

Titul je v prodeji od 21.10.2011

komentáře (0) přidal: Pout
.
Divadelní premiéra a nová kniha divadlo
3. 10. 2011

Hned zkraje nové sezóny uvede D S+H premiéru nové hry pro děti s názvem "Hurvínek mezi osly".
Nechuť ke škole Hurvínka přivede až do města Oslov, kde se do školy chodit nemusí.
Jestli je to opravdu to co Hurvínek hledal, se dovíme na předpremiéře již 8.10. Oficiální premiéra je pak stanovena na 11.10.Na této premiéře rovněž proběhne křest nové knihy "Hurvínkova cesta do Tramtárie" z nakladatelství Fragment
Knihu, ve které se Hurvínek s Máničkou dostanou do země žíznivých květin, si můžete nechtat podepsat na autogramiádě, která se koná v pátek 7.10. od 11 hodin v 1. patře Paláce knih Luxor v Praze.
Autogramiády se zúčastní Denisa Kirschnerová a Martin Klásek coby autoři, ale chybět nebude ani Helena Štáchová nebo Hurvínek s Máničkou.

UPDATE: Autogramiáda proběhla ve velice příjemné atmosféře


Na oficiálních stránkách D S+H se nezapomeňte podívat na nový povedený sedmiminutový propagační film na téma podvodných prodejců - téměř jako z Večerníčku :)

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]