Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Klasický Spejbl a Hurvínek Josefa Skupy znovu ožívá v exkluzivním setu 5 CD od Supraphonu nový titul
16. 08. 2007

Pětideskový komplet Josefa Skupy, jenž v Supraphonu vyjde koncem letošního srpna, obsahuje nahrávky, které byly již vydány, ale i takové, které se zatím na CD nedostaly. Především z nahrávek His Master's Voice, Ultraphonu, Esty, dále z archívu Československého rozhlasu a také z pozůstalosti Josefa Skupy v Archivu města Plzeň. Zajímavé jsou i některé kuriozity, jež Skupa natočil přímo pro Supraphon.

Krabičku s pěti CD doprovází booklet se zasvěceným komentářem o Skupově životě a tvorbě od Pavla Vašíčka a podrobná diskografie sběratele Gabriela Gössela.

V bookletu je také řada fotografií, některé téměř neznámé. Soubor je určen nejen znalcům a sběratelům, ale i nejširší posluchačské veřejnosti, která má tak nyní možnost poznat dílo Josefa Skupy v celé šíři a maximální úplnosti, zároveň v kvalitní zvukové úpravě.

Fenomén Spejbla a Hurvínka, tak oblíbený především u dětí, je zde vysvětlen od prvních okamžiků svého vzniku a doložen unikátními archivními nahrávkami. K pokladům kompletu patří tři písničky zpívané Skupou, někdy v duetu s Annou Kreuzmannovou, či Tessou Lorelli a Karlem Leissem (Se Spejblem do stratosféry, Spejblova milostná bilance, Spejbl a kurtizána či Osiřelo dítě).

Legendární Zkoušení je zde zkompletováno a doplněno i o zkoušení výtvarnické, hudební a technické. Ke kuriozitám patří Skupovo aprílové rozhlasové vystoupení, jeho nahrávky pro Ministerstvo zdravotnictví (Osudy pana Pijáka) i parodie Skupova Spejbla a Hurvínka od Járy Kohouta a Ference Futuristy. Nechybí také Skupovy parodie přednášek (Spejblova politická přednáška), nebo básnických výtvorů některých Skupových současníků.

Nahrávky z padesátých let z archivu Supraphonu završují Skupovo dílo, na které pak plynule navázal Spejbl a Hurvínek Miloše Kirschnera.

-----------
Toliko popis nového 5 CD kompletu přímo z reklamních prospektů Supraphonu. Co říkáte, namlsali fanoušky této dvojice více než dost a nejspíše se stane povinnou součástí každého z nich, tedy Vás :) Nebo ne?

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Práva na Spejbla a Hurvínka zůstanou definitivně Heleně Štáchové divadlo
8. 08. 2007

Práva na světoznámou dvojici loutek Spejbla a Hurvínka patří současné ředitelce jejich divadla Heleně Štáchové. Nejvyšší soud koncem června v neveřejném zasedání odmítl dovolání Městského ústavu sociálních služeb v Plzni a potvrdil původní rozsudky. Instituce se s ředitelkou divadla o loutky soudí už devět let.

Divadlu S+H k vítězství gratulujeme.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
iDnes.cz: Denisa Kirschnerová - život se Spejblem a Hurvínkem média - tisk
27. 07. 2007

Určitě znáte rčení o jablku, které nepadá daleko od stromu. Na Denisu Kirschnerovou, dceru Miloše Kirschnera a Heleny Štáchové, padne jako ulité.

"V divadle jsem vyrůstala. Vlastně jsem se díky němu i narodila. Jsem vedlejším produktem jednoho dlouhého zahraničního turné," směje se a je tak nápadně podobná své mamince.

Po rodičích nezdědila jenom podobu, ale i lásku k loutkovému divadlu. "Rodiče nám doma divadlo nehráli, měli toho za celý den dost. Práci si domů nenosili, ale stejně se těch ‚pištivých hlasů‘, jak sami říkali, nezbavili. My jsme si totiž s bráchou pouštěli spejblovsko–hurvínkovské příběhy stále dokola z gramofonových desek." pokračování článku na iDnes.cz

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
ČT 24: "Můj život je zajímavý na román, ale nesmírně těžký k životu," říká Helena Štáchová. média - TV
14. 07. 2007

Hostem Tomáše Procházky byla 2. července na zpravodajské stanici ČT24 v pořadu Před půlnocí herečka, dabérka a ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka, Helena Štáchová. O fenoménu loutkového dua Spejbl a Hurvínek, o vleklých soudních sporech, o své knize Život na nitích a Spejblovi na MTV je následující rozhovor na webu ČT 24.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Bleskově.cz: Nový make-up pro Hurvínka média - tisk
14. 07. 2007

Zajímá vás, jaká nová hra se chystá po prázdninách v Divadle Spejbla a Hurvínka a proč hlavní roli bude hrát Žeryk? Přečtěte si článek na Bleskově.cz - Nový make-up pro Hurvínka a dozvíte si to, jak tráví Divadlo Spejbla a Hurvínka prázdniny.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
SOUTĚŽ NA PRÁZDNINY: Nakresli rodinku S+H či napiš básničku a vyhraj DVD fan web
30. 06. 2007

Opět se nám podařilo získat nějaké dárky do soutěže, tentokrát to jsou 2 DVD Znovu na návštěvě u Spejbla a Hurvínka 2 z edice Země pohádek.

Chcete jedno z nich získat? Stačí jediné. Namalujte nám obrázek jak dle vás tráví rodinka Spejbla a Hurvínka prázdniny. Neumíte malovat? Nevadí. Můžete nám poslat básničku o Spejblovi a Hurvínkovi.Fantazii se meze nekladou. Formát papíru maximálně A4 a poslední datum, kdy můžete odeslat svůj obrázek je poslední srpnový den.

Nejhezčí obrázek a nejlepší báseň budou odměněny DVD. Zaslané obrázky i básničky vystavíme zde na webu.

Své výtvory prosím posílejte na adresu:

Radek Gabčan
Pod Lysinami 9
140 00 Praha 4

Své adresy, jméno i věk pište na druhou stranu vašeho obrázku či básničky. Mamky či tatínkové vám určitě rádi poradí. Těšíme se na vaše výtvory a přejeme všem krásné prázdniny.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Hurvínkovy všetečné otázky - nový titul od Lotosu nový titul
23. 06. 2007

Po velmi dlouhé přestávce vyšel u firmy Lotos ke konci června /na místo dříve avizovaného dubna/ nový S+H titul s názvem Hurvínkovy všetečné otázky.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nahrávky Spejbla a Hurvínka ke stažení na i-legalne.cz nahrávky
20. 06. 2007

Dnes vydal Supraphon tiskovou zprávu, že velká část jeho archívu se ocitla ke stažení na serveru i-legalne.cz. Součástí první várky z tohoto nejen hudebního archívů jsou i nahrávky Divadla Spejbla a Hurvínka. Nemáte zájem o celé album, stačí vám pouze jeden track z dané spejbliččí kompilace? Není problém, s i-legalne.cz.

Navíc, Supraphon žádnou ze svých skladeb neopatřil DRM a tedy s ní po stažení můžete volně nakládat, samozřejmě v souladu s autorskými zákony.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Křest nové nahrávky a další Zlatá deska nahrávky
13. 06. 2007

Ve velice příjemné atmosféře klubu Krásný ztráty proběhl dnes křest nahrávky "Hurvínkovo letní dobrodružství". Na oplátku za patronaci v Eurosongu se kmotrem nahrávky stal Radoslav „Gipsy“ Banga - potažmo celé uskupení Gipsy.cz. Po nezbytném přípitku to Gipsy s Hurvínkem a Máničkou pořádně na pódiu rozjeli, což dalo zabrat především vodičům H+M - panu Bartákovi a paní Plachetkové, kteří se měli v dusném počasí, které dnes panovalo, co ohánět. Naštěstí to jako správní profíci zvládli na jedničku - jak vodiči, tak Hurvínek s Máničkou a zrovna tak i Gipsy.
Na této akci také došlo k předání Zlaté desky Supraphonu za 5 000 prodaných nosičů s nahrávkou "Hurvínkovi k narozeninám". Helena Štáchová poděkovala Supraphonu za skvělou spolupráci a za vydávání archivních nahrávek, díky nimž je Miloš Kirschner stále mezi námi. Producent Supraphonu Jiří Tušl také prozradil, že na podzim vyjde další archivní nahrávka a tou bude tentokrát Zlatá zebra (pojednávající o dopravních předpisech), která musí nyní ještě projít velkou úpravou - jak kvůli původní délce, tak kvůli změnám v samotných předpisech.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nový titul Hurvínkovo letní dobrodružství vychází 18. května nahrávky
12. 05. 2007

Zcela nová nahrávka Spejbla a Hurvínka - Hurvínkovo letní dobrodružství vychází 18. května u Supraphonu. Autorem textu nahrávky je Martin Klásek a o co v nové nahrávce půjde? Dle oficiálního textu Supraphonu o následující:

Léto je dobou prázdnin a prázdniny dobou dobrodružství. Ne, že by je Spejbl a paní Kateřina zrovna vyhledávali, i když o Hurvínkovi a Máničce to tak úplně tvrdit nelze. A tak právě letní dobrodružství, které všichni zažili, bylo především Hurvínkovo.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]