Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
7CD+1DVD = reediční komplet Hurvínkovy dobrodružné výlety do minulosti nahrávky
23. 05. 2011

Bývá zvykem znovuvydávat úspěšné a vyprodané nahrávky.
Někdy se jen přepíše letopočet na obalu, jindy se vymyslí něco, co udělá nabídku opravdu atraktivní - což je naštěstí i případ titulu Hurvínkovy dobrodružné výlety do minulosti, který Supraphon vydává 27.května.

Jedná se totiž o komplet 7CD a jedním DVD za bezkonkurenční cenu kolem sedmi set korun, ve kterém najdete cyklus volně navazujících příběhů z let 1997 až 2003. Hurvínek s Máničkou v nich za pomocí kouzelné flétničky cestují časem a ocitají se v důležitých historických epochách českých zemí. Podívají se mezi Přemyslovce, seznámí se s Karlem IV., Jiřím z Poděbrad, Marií Terezií, Mozartem a dokonce i s Babičkou (tou s velkým B - je to ta od Boženy Němcové a i když její uvedení může znít vedle ostatních velikánů historie podivně, patří tato nahrávka k nejpovedenějším).

Vedle těchto sedmi CD naleznete v kompletu ještě DVD, které vyšlo v roce 2004 pod názvem Hurvínkova kouzelná flétna a je vlastně záznamem divadelního představení podle příběhu, který naleznete na prvním CD - Hurvínek mezi přemyslovci (uf).

Z tiskové zprávy Supraphonu vybíráme komentář Heleny Štáchové, ředitelky Divadla S+H: „Já jsem se ve škole při hodině dějepisu upřímně nudila. Znamenala pro mne jen výčet bitev vyhraných, či prohraných. S každým panovníkem narůstal počet dat, která jsem musela udržet v hlavě do dalšího zkoušení. Že dějiny mohou být úžasným dobrodružstvím a že naši předkové nebyli jen čísly, ale lidmi s bohatými osudy, na to jsem přišla až v dospělosti z knih, divadelních her, filmů. Teprve potom jsem začala pátrat, jak to doopravdy bylo. Napadlo mě, že pokud i dnešní děti mají podobnou smůlu, že jim můžeme pomoci a necháme jejich oblíbeného Hurvínka s Máničkou projít naší historií, aby se i pro ně staly dějiny dobrodružným, napínavým románem. Přejeme si, aby děti hravou, nedidaktickou a humornou formou poznaly, že naše historie nejsou jen nudná data, ale že ji tvořili lidé z masa a kostí, se svými osudy, touhami. Dozvědí se, co jedli, jak se oblékali, po čem toužili a z čeho se radovali.”

Komplet obsahuje to nejlepší co se za poslední léta natočilo a jeho koupi určitě doporučujeme. S takovýmto kompletem se můžete i směle vypravit 1.června do Čáslavi na náměstí Jana Žižky, kde se v čase mezi 9:30 a 10:45 koná pokus o zápis do databáze českých rekordů. Výzva na oficiálních stránkách je jasná: "Za účasti Spejbla a Hurvínka pomozte vytvořit rekord.
Přineste cokoli, co má spojitost se Spejblem a Hurvínkem
(loutky, knihy, pohledy, masky, kostýmy, obrázky, kresby, VHS kazety, LP desky, videokazety, trička, prostě vše, na čem jsou tyto postavičky ... )
V 10.45 se uskuteční společné foto všech účastníků a v 11.00 - autogramiáda H. Štáchové."

Tak držíme palce, ať se rekord podaří :)


komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínkův bigbýt - pár perel z archivu Supraphonu nahrávky
6. 02. 2011

Supraphon sice již řádně svůj archiv S+H v podání Miloše Kirschnera provětral v minulých letech, ale stále se najdou nahrávky, které na své znovuzrození teprve čekají.Některým z nich k tomu dopomohl právě vydaný titul Hurvínkův bigbýt.
Jedná se o deset v průměru sedmiminutových scének z let 1969 až 1973.
Kromě titulní nahrávky zde najdeme také nahrávky Nečekaná výhra a Sněhulák jako živý, které známe z jejich večerníčkové podoby (přičemž zejména druhý z nich stojí za povšimnutí díky svému - oproti televizi - odlišnému zakončení).
Dále zde nalezneme nahrávky Spejbl, Hurvínek a Mánička coby chůvy, Radostný rej, Hurvínek na výstavě, Spejbl a krmelec, Archimedes, Hurvínkovo překvapení a půvabnou nahrávku Hurvínek a paní Fafrová, o Žerykovi nemluvě, ve kterém se mile filozofuje, ačkoliv to na první pohled vypadá, že jde především o to, za jak dlouho se prosákne počůraná bačkora :)

Nebyl by to ovšem Supraphon, aby tento skvostný výběr aspoň trochu nepokazil. Předně tu opět zastříhaly cenzorské nůžky. Nejde naštěstí o nic velkého, ale zdá se to naprosto zbytečné. Větší faux pas učinil tím, že si opět nedal pozor a na výběr zařadil nahrávku Hurvínek na výstavě, kterou zařadil už na jiný výběr, který vyšel před třemi roky. Škoda - ještě pár dobrých nahrávek, čekajících na znovuvydání, by se v archivu Supraphonu našlo.

Nicméně i přes drobné výtky je to vynikající titul, který přinesl oblíbené i méně známé nahrávky ve výborné zvukové kvalitě a za koupi určitě stojí.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Sivestrovská TV se Spejblem a Hurvínkem média - TV
27. 12. 2010

ČT1 uvede 31.12. od 15:20 osmdesátipětiminutový galapořad vracející se k letošnímu 80. výročí profesionální dráhy divadla.

Pořad s názvem 80 let Divadla Spejbla a Hurvínka se skládá ze scének, varietních výstupů a vstupů živých gratulantů z řad přátel divadla. Popřát přijde například Karel Gott, Jiřina Bohdalová, Hanka Křížková nebo Jiří Suchý.


UPDATE: pořad můžete zhlédnout na stránkách České televize

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínek na scéně na DVD míří do prodeje + nové CD nový titul
14. 11. 2010

Na předvánoční trh míří hned dva tituly s našimi ušatými hrdiny.

Především 24.11. vyjde dvojkomplet 3D a 2D DVD verze filmového představení Hurvínek na scéně. Připomeňme si, že se jedná původně o záznam divadelního představení Hurvínkův Mikuláš, které bylo v létě s novým názvem promítáno ve 3D kinech.

V jednom balení tak za 300,- Kč dostanete jak 3D, tak 2D verzi, aby si mohl toto vydařené představení užít každý.
Dva dny poté se na trh vydá nová nahrávka na CD s názvem Hurvínek mezi osly.

Oficiální zdroje představují nahrávku takto:

"Autor (Miki Kirschner) poslal tentokrát Hurvínka mezi osly. Nedivte se, jsou to docela roztomilá zvířátka a je s nimi legrace. A o čem to bude? Nechte se překvapit, prozradíme jenom, že v této hříčce uslyšíte, kromě hýkání oslíků, také písničky. Hudbu k nim složil Jiří Škorpík, texty napsal Robin Král. Zpívají je nejen členové Divadla S+H, ale i pan Jaroslav Kepka, který, stejně jako Gabriela Vránová či Aleš Procházka, přijali nabídku v této nahrávce hostovat.

Zbývá dodat, že režie se ujal autor, Miki Kirschner."

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek na Public TV média - TV
23. 09. 2010

Dle oficiálních stránek D S+H se od 23.9. na Public TV začaly objevovat krátké příběhy se Spejblem a Hurvínkem. A to jak pro děti, tak pro dospělé. Pro děti pod názvem Hurvínkův deníček a pro dospělé pod názvem Spejblův nočníček.

Ten, kdo první díl propásl si nemusí zoufat - každý díl je v průběhu zhruba jednoho týdne několikrát opakován.

Vysílací časy si můžete stáhnou na této stránce

komentáře (0) přidal: Pout
.
Abonentka "Hurvajz" v prodeji ... a super lavička před divadlem divadlo
12. 09. 2010

Divadlo S+H dalo do prodeje 300 kusů předplatných vstupenek - s názvem "ABONENTKA HURVAJZ".

Cena abonentky je 420,-Kč a zahrnuje čtyři přenosné kupony, které se dají postupně v průběhu celé sezóny vyměnit za vstupenky na večerní a víkendová představení.

S abonentkou nejen že ušetříte téměř třetinu ceny za vstupenky, ale skýtá i výhody v podobě rezervace místa na vybrané představení mailem - bez nutnosti návštěvy pokladny a také elektronické zasílání informací o programu divadla vždy před zahájením prodeje vstupenek.

Abonentku pořídíte přímo v pokladně D S+H a při té příležitosti jistě nemůžete vynechat obhlídku a posezení na zbrusu nové lavičce, která je (doufejme) pevně ukotvena na chodníku před divadlem.

Na bronzové lavičce na vás čeká sedící brozový Spejbl i neposedný bronzový Hurvínek.
Lavička přímo láká k posezení a ke zhotovení fota se našimi oblíbenci.
Neméně zajímavý je i pohled z protější - již klasické - lavičky na lidi, kteří proházejí okolo divadla. Snad každý člověk se minimálně ohlédl a usmál se. Spousta lidí si aspoň na chviličku na lavičku posadila, nebo pohladila Hurvínka po hlavě. A samozřejmě vznikaly první fotografie. Prostě je vidět, že to byl výborný nápad, za který musíme poděkovat ředitelce divadla Heleně Štáchové a poděkovat musíme také autorovi tohoto díla - výtvarníkovi Dušanovi Sotákovi za neskutečně pěkné provedení.
________________________________________________________________

UPDATE 23.9.

Oficiálně byla lavička slavnostně odhalena ve čtvrtek 23.9. za účasti souboru D S+H - v čele s paní ředitelkou, celé loutkové rodinky, sponzorů, zástupců městské části Prahy 6, novinářů a v neposlední řadě příznivců divadla.
Krátký článek a video si můžete prohlédnout na zpravodajském serveru Idnes.cz.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Začátek nové divadelní sezóny divadlo
22. 08. 2010

Otevření divadelní pokladny po prázdninové přestávce neklamně signalizuje blížící se začátek nové sezóny.

D S+H ji tradičně zahájí zájezdem po vlastech českých a moravských a to konkrétně:

11.9. v Jablonci

12.9. v Karlových Varech

14. a 15.9 v Olomouci

18.9. v Mariánských Lázních

a

19.9. v Klatovech

Představit přivezou novou hru Martina Kláska s názvem Hurvínkovo dobrodružství, která si svou pražskou premiéru odbude 21.9. (oficiální ovšem až 23.9.).
Jedná se o situační komedii i pro ty nejmenší diváky, ve které se dozvíme, jak snadno se původně poklidný výlet do přírody může stát bezvadným dobrodružstvím.

Kompletní program - a to až do konce listopadu - múžete najít na oficiálních stránkách D S+H.

komentáře (0) přidal: Pout
.
HURVÍNEK NA SCÉNĚ - 3D film na cestě do vašich kin
29. 05. 2010

Tak a je to tady. Od 3. června začnou vybraná kina po celé republice uvádět 3D záznam divadelní hry Hurvínkův Mikuláš pod názvem Hurvínek na scéně. Vše potřebné - včetně seznamu vybraných kin - naleznete na oficiální stránce filmu: www.hurvínek 3d.cz. Shlédnout Hurvínka ve 3D tedy budou moci konečně i ty děti, které by se jinak do Divadla Spejbla a Hurvínka nedostaly.
V divadle se nám představení líbilo a jsme zvědaví, jak se projeví přidané 3D efekty na celkové atmosféře (např. padající sníh).

Velice zajímavý rozhovor s producentem tohoto projektu, který je zároveň i producentem chystaného 3D animovaného filmu s pracovním názvem Hurvínek ve filmu, naleznete na stránkách DigiZone.cz.


komentáře (0) přidal: Pout
.
SPEJBL A HURVÍNEK NA NITKÁCH OSUDU - opravdové muzeum v knize knihy
8. 05. 2010
Nedávno jsme vás informovali o vydání ojedinělé knižní publikace s názvem Spejbl a Hurvínek na nitkách osudu. Počin je to ovšem natolik obdivuhodný, že si zcela jistě zaslouží trochu bližší představení.

Knihu vydalo brněnské nakladatelství Computer Press (CPRESS) ve své prestižní edici Muzeum v knize. Tato edice se vyznačuje špičkovým zpracováním a velkým množstvím unikátních dobových dokumentů, které jsou přiloženy ve zvláštních kapsách vlepených přímo v knize.

Již první kontakt s knihou, jejími rozměry, kvalitou papíru, povedeným pouzdrem do kterého je kniha vložena a samozřejmě množstvím přiložených dokumentů vás přesvědčí, že cena kolem tisíce korun je za tuto publikaci plně ospravedlnitelná.
Nejdůležitější je ovšem samotný obsah knihy, jejímž hlavním cílem je mapovat historii a vývoj divadla a jeho dřevěných protagonistů, jakožto i vývoj humoru který svým divákům přinášejí od dvacátých let minulého století až po současnost.

Před autorkou Denisou Kirschnerovou ležel nelehký úkol zhodnotit nejen dosud písemně nezmapované poslední čtvrtstoletí divadla, ale i časová období o kterých bylo sepsáno již několik zasvěcených publikací. Nutno podotknout, že se s tím autorka vypořádala na výbornou. Brilantně udržela nit jasného a přehledného vyprávění a tam kde to bylo vhodné, neváhala z těchto publikací citovat. Dosáhla tak lepšího výsledku, než kdyby násilně osobitě přetransformovávala již napsané texty, z kterých zákonitě musela při své práci vycházet. Velkým kladem publikace je i to, že autorka mohla využít citací z nikdy nevydané knihy vzpomínek svého otce Miloše Kirschnera. Setkat se zde ale můžete i se vzpomínkami a úvahami ředitelky D S+H Heleny Štáchové a nynějšího interpreta S+H Martina Kláska. Kniha navíc obsahuje velké množství fotografií, z nichž mnohé nebyly zatím nikde publikovány.

Pravý poklad se pak skrývá v jíž zmíněných pouzdrech vlepených mezi listy v knize. Ukrývají řadu plakátů, fotografií, výstřižků z novin, dobové reklamy využívající popularity S+H, zajímavé korespondence, diplomů a spoustu dalších unikátních dokumentů. Jejich preprodukce je navíc velmi zdařilá a leckdy máte pocit, že v rukou džíte originální dokument. To se týká například i veřejného oznámení Josefa Skupy z roku 1956, ve kterém oficiálně jmenuje Miloše Kirschnera svým nástupcem a pokračovatelem. Dříve jste se o tomto dokumentu mohli pouze dočíst, nyní máte pocit, že jste ho právě vysvobodili z vitríny v divadelním předsálí, kam ho pan profesor Skupa umístil.

Příjemným bonusem je i vložené CD, na kterém se představí Spejbl a Hurvínek v podání všech tří interpretů. Vývoj S+H tedy můžete porovnat i tímto způsobem. Dříve annoncované DVD s filmy Cirkus Hurvínek a Spejbl na stopě by podle neoficiálních informací mělo být přiloženo až ve speciální edici této knihy, jejíž součástí by měla být i loutka Hurvínka. Cena této případné edice by se však pohybovala v jiných rovinách. Nezbývá než sledovat stránky nakladatelství Computer Press, kde si knihu můžete se slevou 15% zakoupit.

Kniha Spejbl a Hurvínek na nitkách osudu od autorky Denisy Kirschnerové přináší vše, co jsme od ní čekali a ještě mnohé navíc. Především je to však ucelený přehled o historii a vývoji Divadla Spejbla a Hurvínka. Její cena není malá, ale její hodnota je mnohonásobně vyšší.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Den otevřených dveří divadlo
4. 04. 2010

Zajímá vás, jak dopadla rekonstrukce Divadla Spejbla a Hurvínka? Kolik loutek se nakonec vešlo do místního muzea? Jaký výhled nyní budete mít ze svých sedadel díky značně zvýšenému sklonu hlediště?

Nyní je tu šance i pro ty z vás, kteří se z nějakého záhadného důvodu v nejbližší době na žádné představení nechystáte.

DIvadlo Spejbla a Hurvínka přichystalo na neděli 11. dubna DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Prohlédnout si všechny novinky a zajímavosti budete moci v čase mezi 9 a 13 hodinou.


komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]