Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Pozvánka na křest nového CD a autogramiádu nový titul
26. 11. 2012

komentáře (0) přidal: Pout
.
Dějiny kontra Spejbl – návrat legendy divadlo
20. 09. 2012

Divadlo Spejbla a Hurvínka má za celou svou historii na kontě přes 250 původních her.
Najde se mezi nimi celá řada vynikajících her, které v uměleckém vývoji divadla hrály zásadní roli.
Je více než potěšující, že tuto sezónu začíná divadlo s projektem nazvaným Zlatý fond Divadla S&H, ve kterém se některé z těchto her dočkají své obnovené premiéry.

Jako první přichází na řadu hra pro dospělé z roku 1970 Dějiny kontra Spejbl od Augustina Kneifela v autorské úpravě Heleny Štáchové.
Obnovená premiéra této hry je plánována na 26.9.2012.

Samo divadlo nám představuje hru takto: "Prostřednictvím Spejbla a Hurvínka se seznámíme se skvělými objevy, které měly sloužit lidstvu, nakonec však byly proti němu zneužity.
Hra byla uvedena v roce 1970 a vzhledem k tehdy ještě nedávnému zásahu spřátelených vojsk, byla až bolestně naléhavá - získala ocenění, záhy však byla zakázána.
Praktiky nemocných mocných však neztratily na své naléhavosti dodnes, proto jsme se rozhodli tuto hru v aktualizované podobě uvést i dnes".

Termíny představení naleznete na stránkách Divadla Spejbla a Hurvínka , ale vzhledem k marketingovým akcím divadla doporučujeme vstupenky zakoupit co nejdříve.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejblovo politické obludárium - nová kniha na pultech knihkupectví knihy
30. 06. 2012

Mnozí z nás si oblíbili pravidelné páteční sloupky Heleny Štáchové, které vycházejí již po dobu tří let v deníku Metro a ve kterých skrze Spejbla a Hurvínka glosuje především neutěšenou politickou situaci v naší zemi.

Na pultech knihkupectví před pár dny přistála nová kniha s názevem Spejblovo politické obludárium, která obsahuje na sedmdesát povídek, vycházejících z těchto sloupků.

Sama autorka svou knihu popisuje takto: -- "Humor je, když se přesto smějeme," pravil kdysi kdosi moudrý. A smát se natruc osudu, ze vzdoru, přes slzy, nebo proto, že nám nic jiného nezbývá, to my Češi umíme. Nikdy se nevyrojilo tolik vtipů jako v časech, kdy nám nebylo nejlépe. Věrna této tradici jsem začala psát sloupky do Metra. O našem politickém a společenském životě, viděném karikujícíma očima Josefa Spejbla, Hurvínka a jeho dámských protějšků. Na začátku spolupráce jsem netušila, že toto dobrodružství potrvá déle než tři roky. Sloupky, které byly a jsou stále úspěšné, daly základ knižní podobě, dokumentují uplynulý čas a stále je o čem psát. Politici nám poskytují tolik materiálu, že o témata nemá Spejbl nouzi. --

Dodáváme, že knihu ilustroval známý malíř a karikaturista Jiří Slíva.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejblovy starosti a Hurvínkův apríl - reedice nahrávek z let 1967-1977 nový titul
17. 03. 2012

Supraphon před pár dny vydal další reediční titul nahrávek Spejbla a Hurvínka v podání Miloše Kirschnera. Titul Spejblovy starosti a Hurvínkův apríl mapuje v 11 scénkách období let 1967 až 1977.

Konkrétně se jedná o nahrávky:
- Starosti před zájezdem
- Hurvínkův apríl
- Proč se pije káva
- Technický pokrok u Spejblů
- Vaječný koňak
- Koncert pro housle a smyčec
- Spejbl u lékaře
- Plešatá hvězda
- Co dokáže lidské srdce
- Pan Spejbl vyhrál
- Spejbl v kravíně


Titul si můžete zakoupit jak na klasickém CD, tak lze stáhnout vcelku nebo po jednotlivých scénkách v online obchodu Supraphonu .

komentáře (0) přidal: Pout
.
Oplatky se Spejblem a Hurvínkem divadlo
4. 03. 2012

Jednou z novinek, kterou si D S+H přichystalo pro tuto sezónu, jsou i výtečné lázeňské oplatky se Spejblem a Hurvínkem.

Hurvínkovy oplatky jsou k dostání pouze v Divadle Spejbla a Hurvínka.

Dosud jsme si je mohli zakoupit jen v obchůdku s občersvením o přestávce mezi představením, ale nyní je lze zakoupit i v divadelní pokladně kdykoliv během její otevírací doby .

Hurvínkovy oplatky s oříškovou náplní jsou vynikající pochoutkou i skvělým dárkem.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Pár vánočních tipů na poslední chvíli fan web
9. 12. 2011

Těm z vás, kteří stále ještě hledáte nějaký dárek s tématikou S+H, přinášíme malý přehled toho, co se na našem trhu poslední dobou objevilo.

Nejvíce by mohli zaujmout nové výrobky z dílen Moravské ústředny Brno .
Tento známý výrobce hraček a dlouholetý výrobce plyšáků Spejbla, Hurvínka a Máničky letos přišel se zajímavými novinkami.

Klasického plyšového Hurvínka nejdříve proměnil na maňásky - jednoho 30 cm velkého a pak 15 cm velkého prstového maňáska.

Poté vzal znovu klasického plyšového Hurvínka (a také Spejbla a Máničku), přidělal mu provázky a přidal vodicí kříž a vznikla z toho pěkná textilní marioneta.

Do třetice vzal opět klasického plyšového Hurvínka a vybavil ho 24 originálními vtipy a hláškami, kterými nás Hurvínek po zmáčknutí pupíku oblaží.
Hlášky jsou samozřejmě namluvené "pravým Hurvínkem" Martinem Kláskem. Mluvící Hurvínek je k dostání buď samostatně, nebo v kompletu se Žerykem.Velice pěkné dekorace ve formě věšáčků, lampiček, hodin a magnetek si pro nás připravila Manufaktura DoDo - výrobce ručně malovaných dětských dekorací a doplňků do pokojíčků.Již třetím rokem také vycházejí kalendáře Spejbla a Hurvínka. I letos můžete někomu udělat radost stolním nebo nástěnným kalendářem na rok 2012. Doufejme však, že na příště si pro nás autoři připraví úplně novou kolekci fotografií.Velký boom zažívají kreslené postavičky Spejbla, Hurvínka a Máničky z připravovaného filmu Hurvínek ve filmu 3D u kterého byla podle posledních informací premiéra posunuta na přelom roku 2013/2014.
Tyto postavičky najdete mimo jiné na samolepkách , diářích, deštnících, lepidlech a bublifucích a také na balicím papíru - co takhle pod stromeček mluvícího Hurvínka zabaleného do balicího papíru s Hurvínkem? :)

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hajaja se Spejblem a Hurvínkem - CD s rozhlasovými večerníčky nahrávky
16. 10. 2011

"Obdobou TV večerníčku je v rozhlasovém vydání o pár let starší Hajaja, pohádka před spaním vysílaná pro děti na stanici Českého rozhlasu Praha. Těší se už pět desetiletí velké oblibě.
Hajaja je spojen se jmény dlouhé řady herců a mezi postavičkami, které dětem přiblížil, mají své místo i Spejbl a Hurvínek.
Miloš Kirschner, dlouholetý ředitel Divadla S+H a interpret obou dřevěných hrdinů a Helena Štáchová, dnešní ředitelka divadla, jejímiž ústy mluví Mánička a paní Kateřina, natočili v roce 1984 v tehdy ještě Československém rozhlase pro rozhlasového Hajaju řadu scének, které se téhož roku vysílaly a později často reprizovaly.
Na tomto titulu vám některé z nich nabízíme, a jistě budete souhlasit, že ani po téměř třiceti letech nezestárly."


Tak takto nám Supraphon představuje právě vycházejíci CD s názvem Hajaja se Spejblem a Hurvínkem.
Najdeme na něm děvět v průměru osmiminutových nahrávek - konkrétně:
- Hurvínkovi něco napadlo,
- Tramvaj tažená koněm,
- Ten vlk musí na chirurgii,
- Spejbl básníkem,
- Hurvínek je zvědavý,
- Hurvínek se pořád ptá,
- Zcela nezvyklé Vánoce,
- Hurvínek chce jít koledovat a
- Hurvínek vymýšlí novoroční předsevzetí

Většinou jde tedy o scénky, které jsme měli možnost slyšet pouze z rozhlasu. Ovšem tři z těchto devíti nahrávek již dřívě na malých gamofonových deskách vyšly.
Scénka Spejbl básníkem je dokonce z roku 1957 a je jedním z prvních dvou titulů, které Supraphon začal s Milošem Kirschnerem nahrávat. Další dvě - Tramvaj tažená koněm a Zcela nezvyklé Vánoce - jsou pak z roku 1972.
Je chvályhodné, že i tyto tři nahrávky se dočkaly své reedice, nicméně je s podivem, že vyšly na CD, které je prezentováno jako Hajajovské - zvláště, když rozhlasových večerníčků se Spejblem a Hurvínkem by mělo být podle údajů na stovku.

Titul je v prodeji od 21.10.2011

komentáře (0) přidal: Pout
.
Divadelní premiéra a nová kniha divadlo
3. 10. 2011

Hned zkraje nové sezóny uvede D S+H premiéru nové hry pro děti s názvem "Hurvínek mezi osly".
Nechuť ke škole Hurvínka přivede až do města Oslov, kde se do školy chodit nemusí.
Jestli je to opravdu to co Hurvínek hledal, se dovíme na předpremiéře již 8.10. Oficiální premiéra je pak stanovena na 11.10.Na této premiéře rovněž proběhne křest nové knihy "Hurvínkova cesta do Tramtárie" z nakladatelství Fragment
Knihu, ve které se Hurvínek s Máničkou dostanou do země žíznivých květin, si můžete nechtat podepsat na autogramiádě, která se koná v pátek 7.10. od 11 hodin v 1. patře Paláce knih Luxor v Praze.
Autogramiády se zúčastní Denisa Kirschnerová a Martin Klásek coby autoři, ale chybět nebude ani Helena Štáchová nebo Hurvínek s Máničkou.

UPDATE: Autogramiáda proběhla ve velice příjemné atmosféře


Na oficiálních stránkách D S+H se nezapomeňte podívat na nový povedený sedmiminutový propagační film na téma podvodných prodejců - téměř jako z Večerníčku :)

komentáře (0) přidal: Pout
.
7CD+1DVD = reediční komplet Hurvínkovy dobrodružné výlety do minulosti nahrávky
23. 05. 2011

Bývá zvykem znovuvydávat úspěšné a vyprodané nahrávky.
Někdy se jen přepíše letopočet na obalu, jindy se vymyslí něco, co udělá nabídku opravdu atraktivní - což je naštěstí i případ titulu Hurvínkovy dobrodružné výlety do minulosti, který Supraphon vydává 27.května.

Jedná se totiž o komplet 7CD a jedním DVD za bezkonkurenční cenu kolem sedmi set korun, ve kterém najdete cyklus volně navazujících příběhů z let 1997 až 2003. Hurvínek s Máničkou v nich za pomocí kouzelné flétničky cestují časem a ocitají se v důležitých historických epochách českých zemí. Podívají se mezi Přemyslovce, seznámí se s Karlem IV., Jiřím z Poděbrad, Marií Terezií, Mozartem a dokonce i s Babičkou (tou s velkým B - je to ta od Boženy Němcové a i když její uvedení může znít vedle ostatních velikánů historie podivně, patří tato nahrávka k nejpovedenějším).

Vedle těchto sedmi CD naleznete v kompletu ještě DVD, které vyšlo v roce 2004 pod názvem Hurvínkova kouzelná flétna a je vlastně záznamem divadelního představení podle příběhu, který naleznete na prvním CD - Hurvínek mezi přemyslovci (uf).

Z tiskové zprávy Supraphonu vybíráme komentář Heleny Štáchové, ředitelky Divadla S+H: „Já jsem se ve škole při hodině dějepisu upřímně nudila. Znamenala pro mne jen výčet bitev vyhraných, či prohraných. S každým panovníkem narůstal počet dat, která jsem musela udržet v hlavě do dalšího zkoušení. Že dějiny mohou být úžasným dobrodružstvím a že naši předkové nebyli jen čísly, ale lidmi s bohatými osudy, na to jsem přišla až v dospělosti z knih, divadelních her, filmů. Teprve potom jsem začala pátrat, jak to doopravdy bylo. Napadlo mě, že pokud i dnešní děti mají podobnou smůlu, že jim můžeme pomoci a necháme jejich oblíbeného Hurvínka s Máničkou projít naší historií, aby se i pro ně staly dějiny dobrodružným, napínavým románem. Přejeme si, aby děti hravou, nedidaktickou a humornou formou poznaly, že naše historie nejsou jen nudná data, ale že ji tvořili lidé z masa a kostí, se svými osudy, touhami. Dozvědí se, co jedli, jak se oblékali, po čem toužili a z čeho se radovali.”

Komplet obsahuje to nejlepší co se za poslední léta natočilo a jeho koupi určitě doporučujeme. S takovýmto kompletem se můžete i směle vypravit 1.června do Čáslavi na náměstí Jana Žižky, kde se v čase mezi 9:30 a 10:45 koná pokus o zápis do databáze českých rekordů. Výzva na oficiálních stránkách je jasná: "Za účasti Spejbla a Hurvínka pomozte vytvořit rekord.
Přineste cokoli, co má spojitost se Spejblem a Hurvínkem
(loutky, knihy, pohledy, masky, kostýmy, obrázky, kresby, VHS kazety, LP desky, videokazety, trička, prostě vše, na čem jsou tyto postavičky ... )
V 10.45 se uskuteční společné foto všech účastníků a v 11.00 - autogramiáda H. Štáchové."

Tak držíme palce, ať se rekord podaří :)


komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínkův bigbýt - pár perel z archivu Supraphonu nahrávky
6. 02. 2011

Supraphon sice již řádně svůj archiv S+H v podání Miloše Kirschnera provětral v minulých letech, ale stále se najdou nahrávky, které na své znovuzrození teprve čekají.Některým z nich k tomu dopomohl právě vydaný titul Hurvínkův bigbýt.
Jedná se o deset v průměru sedmiminutových scének z let 1969 až 1973.
Kromě titulní nahrávky zde najdeme také nahrávky Nečekaná výhra a Sněhulák jako živý, které známe z jejich večerníčkové podoby (přičemž zejména druhý z nich stojí za povšimnutí díky svému - oproti televizi - odlišnému zakončení).
Dále zde nalezneme nahrávky Spejbl, Hurvínek a Mánička coby chůvy, Radostný rej, Hurvínek na výstavě, Spejbl a krmelec, Archimedes, Hurvínkovo překvapení a půvabnou nahrávku Hurvínek a paní Fafrová, o Žerykovi nemluvě, ve kterém se mile filozofuje, ačkoliv to na první pohled vypadá, že jde především o to, za jak dlouho se prosákne počůraná bačkora :)

Nebyl by to ovšem Supraphon, aby tento skvostný výběr aspoň trochu nepokazil. Předně tu opět zastříhaly cenzorské nůžky. Nejde naštěstí o nic velkého, ale zdá se to naprosto zbytečné. Větší faux pas učinil tím, že si opět nedal pozor a na výběr zařadil nahrávku Hurvínek na výstavě, kterou zařadil už na jiný výběr, který vyšel před třemi roky. Škoda - ještě pár dobrých nahrávek, čekajících na znovuvydání, by se v archivu Supraphonu našlo.

Nicméně i přes drobné výtky je to vynikající titul, který přinesl oblíbené i méně známé nahrávky ve výborné zvukové kvalitě a za koupi určitě stojí.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]