Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Sivestrovská TV se Spejblem a Hurvínkem média - TV
27. 12. 2010

ČT1 uvede 31.12. od 15:20 osmdesátipětiminutový galapořad vracející se k letošnímu 80. výročí profesionální dráhy divadla.

Pořad s názvem 80 let Divadla Spejbla a Hurvínka se skládá ze scének, varietních výstupů a vstupů živých gratulantů z řad přátel divadla. Popřát přijde například Karel Gott, Jiřina Bohdalová, Hanka Křížková nebo Jiří Suchý.


UPDATE: pořad můžete zhlédnout na stránkách České televize

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínek na scéně na DVD míří do prodeje + nové CD nový titul
14. 11. 2010

Na předvánoční trh míří hned dva tituly s našimi ušatými hrdiny.

Především 24.11. vyjde dvojkomplet 3D a 2D DVD verze filmového představení Hurvínek na scéně. Připomeňme si, že se jedná původně o záznam divadelního představení Hurvínkův Mikuláš, které bylo v létě s novým názvem promítáno ve 3D kinech.

V jednom balení tak za 300,- Kč dostanete jak 3D, tak 2D verzi, aby si mohl toto vydařené představení užít každý.
Dva dny poté se na trh vydá nová nahrávka na CD s názvem Hurvínek mezi osly.

Oficiální zdroje představují nahrávku takto:

"Autor (Miki Kirschner) poslal tentokrát Hurvínka mezi osly. Nedivte se, jsou to docela roztomilá zvířátka a je s nimi legrace. A o čem to bude? Nechte se překvapit, prozradíme jenom, že v této hříčce uslyšíte, kromě hýkání oslíků, také písničky. Hudbu k nim složil Jiří Škorpík, texty napsal Robin Král. Zpívají je nejen členové Divadla S+H, ale i pan Jaroslav Kepka, který, stejně jako Gabriela Vránová či Aleš Procházka, přijali nabídku v této nahrávce hostovat.

Zbývá dodat, že režie se ujal autor, Miki Kirschner."

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek na Public TV média - TV
23. 09. 2010

Dle oficiálních stránek D S+H se od 23.9. na Public TV začaly objevovat krátké příběhy se Spejblem a Hurvínkem. A to jak pro děti, tak pro dospělé. Pro děti pod názvem Hurvínkův deníček a pro dospělé pod názvem Spejblův nočníček.

Ten, kdo první díl propásl si nemusí zoufat - každý díl je v průběhu zhruba jednoho týdne několikrát opakován.

Vysílací časy si můžete stáhnou na této stránce

komentáře (0) přidal: Pout
.
Abonentka "Hurvajz" v prodeji ... a super lavička před divadlem divadlo
12. 09. 2010

Divadlo S+H dalo do prodeje 300 kusů předplatných vstupenek - s názvem "ABONENTKA HURVAJZ".

Cena abonentky je 420,-Kč a zahrnuje čtyři přenosné kupony, které se dají postupně v průběhu celé sezóny vyměnit za vstupenky na večerní a víkendová představení.

S abonentkou nejen že ušetříte téměř třetinu ceny za vstupenky, ale skýtá i výhody v podobě rezervace místa na vybrané představení mailem - bez nutnosti návštěvy pokladny a také elektronické zasílání informací o programu divadla vždy před zahájením prodeje vstupenek.

Abonentku pořídíte přímo v pokladně D S+H a při té příležitosti jistě nemůžete vynechat obhlídku a posezení na zbrusu nové lavičce, která je (doufejme) pevně ukotvena na chodníku před divadlem.

Na bronzové lavičce na vás čeká sedící brozový Spejbl i neposedný bronzový Hurvínek.
Lavička přímo láká k posezení a ke zhotovení fota se našimi oblíbenci.
Neméně zajímavý je i pohled z protější - již klasické - lavičky na lidi, kteří proházejí okolo divadla. Snad každý člověk se minimálně ohlédl a usmál se. Spousta lidí si aspoň na chviličku na lavičku posadila, nebo pohladila Hurvínka po hlavě. A samozřejmě vznikaly první fotografie. Prostě je vidět, že to byl výborný nápad, za který musíme poděkovat ředitelce divadla Heleně Štáchové a poděkovat musíme také autorovi tohoto díla - výtvarníkovi Dušanovi Sotákovi za neskutečně pěkné provedení.
________________________________________________________________

UPDATE 23.9.

Oficiálně byla lavička slavnostně odhalena ve čtvrtek 23.9. za účasti souboru D S+H - v čele s paní ředitelkou, celé loutkové rodinky, sponzorů, zástupců městské části Prahy 6, novinářů a v neposlední řadě příznivců divadla.
Krátký článek a video si můžete prohlédnout na zpravodajském serveru Idnes.cz.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Začátek nové divadelní sezóny divadlo
22. 08. 2010

Otevření divadelní pokladny po prázdninové přestávce neklamně signalizuje blížící se začátek nové sezóny.

D S+H ji tradičně zahájí zájezdem po vlastech českých a moravských a to konkrétně:

11.9. v Jablonci

12.9. v Karlových Varech

14. a 15.9 v Olomouci

18.9. v Mariánských Lázních

a

19.9. v Klatovech

Představit přivezou novou hru Martina Kláska s názvem Hurvínkovo dobrodružství, která si svou pražskou premiéru odbude 21.9. (oficiální ovšem až 23.9.).
Jedná se o situační komedii i pro ty nejmenší diváky, ve které se dozvíme, jak snadno se původně poklidný výlet do přírody může stát bezvadným dobrodružstvím.

Kompletní program - a to až do konce listopadu - múžete najít na oficiálních stránkách D S+H.

komentáře (0) přidal: Pout
.
HURVÍNEK NA SCÉNĚ - 3D film na cestě do vašich kin
29. 05. 2010

Tak a je to tady. Od 3. června začnou vybraná kina po celé republice uvádět 3D záznam divadelní hry Hurvínkův Mikuláš pod názvem Hurvínek na scéně. Vše potřebné - včetně seznamu vybraných kin - naleznete na oficiální stránce filmu: www.hurvínek 3d.cz. Shlédnout Hurvínka ve 3D tedy budou moci konečně i ty děti, které by se jinak do Divadla Spejbla a Hurvínka nedostaly.
V divadle se nám představení líbilo a jsme zvědaví, jak se projeví přidané 3D efekty na celkové atmosféře (např. padající sníh).

Velice zajímavý rozhovor s producentem tohoto projektu, který je zároveň i producentem chystaného 3D animovaného filmu s pracovním názvem Hurvínek ve filmu, naleznete na stránkách DigiZone.cz.


komentáře (0) přidal: Pout
.
SPEJBL A HURVÍNEK NA NITKÁCH OSUDU - opravdové muzeum v knize knihy
8. 05. 2010
Nedávno jsme vás informovali o vydání ojedinělé knižní publikace s názvem Spejbl a Hurvínek na nitkách osudu. Počin je to ovšem natolik obdivuhodný, že si zcela jistě zaslouží trochu bližší představení.

Knihu vydalo brněnské nakladatelství Computer Press (CPRESS) ve své prestižní edici Muzeum v knize. Tato edice se vyznačuje špičkovým zpracováním a velkým množstvím unikátních dobových dokumentů, které jsou přiloženy ve zvláštních kapsách vlepených přímo v knize.

Již první kontakt s knihou, jejími rozměry, kvalitou papíru, povedeným pouzdrem do kterého je kniha vložena a samozřejmě množstvím přiložených dokumentů vás přesvědčí, že cena kolem tisíce korun je za tuto publikaci plně ospravedlnitelná.
Nejdůležitější je ovšem samotný obsah knihy, jejímž hlavním cílem je mapovat historii a vývoj divadla a jeho dřevěných protagonistů, jakožto i vývoj humoru který svým divákům přinášejí od dvacátých let minulého století až po současnost.

Před autorkou Denisou Kirschnerovou ležel nelehký úkol zhodnotit nejen dosud písemně nezmapované poslední čtvrtstoletí divadla, ale i časová období o kterých bylo sepsáno již několik zasvěcených publikací. Nutno podotknout, že se s tím autorka vypořádala na výbornou. Brilantně udržela nit jasného a přehledného vyprávění a tam kde to bylo vhodné, neváhala z těchto publikací citovat. Dosáhla tak lepšího výsledku, než kdyby násilně osobitě přetransformovávala již napsané texty, z kterých zákonitě musela při své práci vycházet. Velkým kladem publikace je i to, že autorka mohla využít citací z nikdy nevydané knihy vzpomínek svého otce Miloše Kirschnera. Setkat se zde ale můžete i se vzpomínkami a úvahami ředitelky D S+H Heleny Štáchové a nynějšího interpreta S+H Martina Kláska. Kniha navíc obsahuje velké množství fotografií, z nichž mnohé nebyly zatím nikde publikovány.

Pravý poklad se pak skrývá v jíž zmíněných pouzdrech vlepených mezi listy v knize. Ukrývají řadu plakátů, fotografií, výstřižků z novin, dobové reklamy využívající popularity S+H, zajímavé korespondence, diplomů a spoustu dalších unikátních dokumentů. Jejich preprodukce je navíc velmi zdařilá a leckdy máte pocit, že v rukou džíte originální dokument. To se týká například i veřejného oznámení Josefa Skupy z roku 1956, ve kterém oficiálně jmenuje Miloše Kirschnera svým nástupcem a pokračovatelem. Dříve jste se o tomto dokumentu mohli pouze dočíst, nyní máte pocit, že jste ho právě vysvobodili z vitríny v divadelním předsálí, kam ho pan profesor Skupa umístil.

Příjemným bonusem je i vložené CD, na kterém se představí Spejbl a Hurvínek v podání všech tří interpretů. Vývoj S+H tedy můžete porovnat i tímto způsobem. Dříve annoncované DVD s filmy Cirkus Hurvínek a Spejbl na stopě by podle neoficiálních informací mělo být přiloženo až ve speciální edici této knihy, jejíž součástí by měla být i loutka Hurvínka. Cena této případné edice by se však pohybovala v jiných rovinách. Nezbývá než sledovat stránky nakladatelství Computer Press, kde si knihu můžete se slevou 15% zakoupit.

Kniha Spejbl a Hurvínek na nitkách osudu od autorky Denisy Kirschnerové přináší vše, co jsme od ní čekali a ještě mnohé navíc. Především je to však ucelený přehled o historii a vývoji Divadla Spejbla a Hurvínka. Její cena není malá, ale její hodnota je mnohonásobně vyšší.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Den otevřených dveří divadlo
4. 04. 2010

Zajímá vás, jak dopadla rekonstrukce Divadla Spejbla a Hurvínka? Kolik loutek se nakonec vešlo do místního muzea? Jaký výhled nyní budete mít ze svých sedadel díky značně zvýšenému sklonu hlediště?

Nyní je tu šance i pro ty z vás, kteří se z nějakého záhadného důvodu v nejbližší době na žádné představení nechystáte.

DIvadlo Spejbla a Hurvínka přichystalo na neděli 11. dubna DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Prohlédnout si všechny novinky a zajímavosti budete moci v čase mezi 9 a 13 hodinou.


komentáře (0) přidal: Pout
.
2010 - Rok plný oslav divadlo
14. 03. 2010

Letošní rok je pro Divadlo Spejbla a Hurvínka a všechny jeho příznivce velmi významný.

Především letos na podzim tomu bude již neuvěřitelných 90 let od té doby co pan Spejbl vstoupil na scénu. Poprvé se tenkrát představil coby nešikovný artista na hrazdě, posměšně komentovaný svým prvním divadelním partnerem - Kašpárkem.
Kulaté jubileum oslaví (pro změnu již 19.dubna) i Mánička se Žerykem. Oba se objevili před 80 lety ve hře "Hurvínkova jarní revue".
80 let také trvá profesionální éra divadla, přičemž je to již 65 let od doby, kdy se divadlo přesunulo z Plzně do Prahy. 15 let z toho (pouze s přestávkou na rekonstrukci budovy) sídlí D S+H v Dejvicích.

A právě na dejvické oslavy se zaměříme nejdříve: 1. dubna, po takřka dvouleté rekonstrukci, otevírá divadlo svojí přestavěnou scénu v Dejvické ulici. Divadlo k této příležitosti přichystalo premiéru hry pro dospělé "Spejblovo hudební zmatiné" Heleny Štáchové a Martina Kláska. Součástí slavnostního večera bude i otevření muzea historických loutek divadla. Pokřtěna bude také nová publikace nakladatelství CPress "Spejbl a Hurvínek na nitkách osudu" ve které autorka Denisa Kirschnerová mapuje celou éru divadla. V této výpravné encyklopedii nalezneme přiložené DVD s nepříliš známými archivními filmy S+H a kompilační CD které připravil Supraphon a na kterém budou zachyceny ty nejlepší úryvky z nahrávek všech tří interpretů a interpretek Spejbla, Hurvínka a Máničky.

Supraphon ovšem chystá i svůj samostatný dárek a již 26. března vydává unikátní 4CD komplet toho nejlepšího ze všech období Divadla S+H. V kompilaci s názvem "To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem" nalezneme mimo jiné takové skvosty jako např. "Zapomenutá slova" v interpretaci Josefa Skupy, "Past na Hurvínka" v podání Miloše Kirschnera a v neposlední řadě hru "Hurvínek mezi Přemyslovci" z nynejší éry Martina Kláska.

Tím ovšem oslavy nekončí, protože na scénu vchází 3D záznam představení hry Heleny Štáchové "Hurvínkův Mikuláš". Filmová premiéra je plánovaná na Den dětí na Filmovém festivalu ve Zlíně. Poté bude film uváděn ve 3D kinech v dopoledních hodinách pro školáky a děti z mateřských škol po celé republice. Následně by se měl objevit v obchodech jako první české DVD ve 3D podobě. Součástí filmu bude i upoutávka na chystaný 3D animovaný velkofilm vytvářený s účastí mezinárodních animátorů podle hry "Jak pan Spejbl prášil". Premiéra tohoto filmu by měla být nejdříve v roce 2012.

Na závěr se můžeme podívat na fotografii Loutkového divadla feriálních osad v Plzni v Řemeslnické besedě - tady se Spejbl v roce 1920 poprvé představil publiku. Na druhé fotografii od Richarda Mašky nás Hurvínek zve do zrekonstruovaného divadla v Dejvické ulici.
Za poskytnuté informace děkujeme Divadlu Spejbla a Hurvínka a našim dřevěným hrdinům přejeme ještě mnoho dalších takto skvěle oslavených výročí.

komentáře (0) přidal: Pout
.
S+H pod stromečkem divadlo
15. 11. 2009

Jaképak by to byly Vánoce, kdyby se mezi dárky neobjevilo něco z produkce D S+H.

Prvním z kandidátů na dárek se stává nové CD s názvem Jak se Hurvínek učil řeči zvířat. V této nahrávce se dozvíme co všechno se Hurvínkovi zdá, když usne při vyučování.Neméně velkou radost udělá i knižní podoba divadelní hry - která vyšla i na CD - s názvem Jak pan Spejbl prášil. Barvitá parafráze příběhů barona Prášila je doprovázena ilustracemi Mikiho Kirshnera.A do třetice se nám na trhu objevil krásný nástěnný kalendář Spejbla a Hurvínka na rok 2010. Při jeho shánění ovšem doporučujeme spíše internet.A kdybychom si chtěli čekání na Vánoce zpříjemnit třeba návštěvou skvělého představení Hurvínkův Mikuláš, tak se musíme vypravit ještě do hotelu Pyramida, protože rekonstrukce Hurvínkovy domovské scény v Dejvické ulici se poněkud protáhla.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]