Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
6. 12. premiéra nového představení - Hurvínkův Mikuláš divadlo
5. 12. 2005

Na kdy jindy si naplánovat premiéru nové hry nazvané Hurvínkův Mikuláš než na období kolem tohoto svátku všech dětí :) Nejinak je tomu i v případě Divadla Spejbla a Hurvínka, kde má zítra 6. 12. 2005 výše zmíněná hra svoji premiéru.

Obsah této hry je na oficiálním webu divadla shrnut do těchto vět: Když se řekne "Mikuláš", tak si každý představní tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce, kterého doprovází Anděl s Čertem. Hodné děti jsou obdarovávány dobrotami, zatímco ty neposlušné čeká punčocha plná uhlí. Také Hurvínek s Máničkou čekali na příchod Mikuláše netrpělivě. Co se však stalo, když roztržitý pan Spejbl na nadílku zapomněl, to se děti dozvědí v této pohádce, která je plná napětí, ale i písniček a zimních radovánek.

režie: Martin Klásek, výprava: Richard Maška, loutky: Ivan Moravec a spol, hudba: Milan Dvořák, texty písní: Helena Štáchová, dramaturgie: Denisa Kirschnerová

Už se těšíte až na ní zajdete do divadla? Pro jistotu dodám, že tato hra je určena dětem, nikoliv dospělým, ale někdo s těmi prcky tam jako doprovod musí :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Vylepšené novinky s možností komentářů fan web
5. 12. 2005

Tak už jsem se zdravě nakrkl a na chvilku odběhl od reality show zpět ke Spejblovi s Hurvínkem a hlavně tomuto fan webu :) Jak se tento útěk projevil? Upravil jsem lehce systém novinek. Pro návštěvníka to poznat nelze, ale věřím, že nyní už bude zde k nalezení mnohem více novinek, protože nový systém dovoluje zapojit do aktualizace i někoho jiného než naši časově velmi vytíženou trojici Hurvínkův, Pout, SUNíčko :)

A navíc, nyní se můžete ke každé novince vyjádřit v komentářích. Samozřejmě, prosíme o dodržování slušného chování, žádné vulgarismy apod. zde trpět nebudeme. Tak to máte od nás k Mikuláši :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Nové album: Jak pan Spejbl prášil nahrávky
5. 12. 2005

obal nové desky Díky vcelku solidnímu výpadku aktualizací se dostáváme ke zmínce o novém albu Jak pan Spejbl prášil z vydavatelství Supraphon, které vyšlo již v září až nyní, ale snad to ničemu nevadí :) Jde jen o doplnění informací pro ty, kteří nesledují novinky o Spejblu a Hurvínkovi co pár dní :)

o co v nové nahrávce jde Nový titul Divadla S+H parafrázuje klasickou literární předlohu shrnující neuvěřitelné historky barona Prášila. Jak se pan Spejbl – a pochopitelně též Hurvínek, Mánička i paní Kateřina – dostali do svízelných situací na místech vyjmenovaných v názvech jednotlivých obrazů (zvukových tracků), se dozvíte z poslechu. Můžeme ovšem prozradit, že při natáčení této hříčky poprvé spolupracovali se členy Divadla S+H herci Ota Jirák a Jiří Lábus, který si zazpíval i „píseň břišní tanečnice“. Zvukově nadobyčej barevná „deska“ nabízí malým dobrodružství a velkým úsměvnou zábavu.

přehled jednotlivých částí: U Spejblů, V Konstantinopoli, sídle velkého Turka, Na Sýrovém ostrově, Na moři, V břiše velryby, Na Měsíci, Zase doma

účinkují: Martin Klásek, Helena Štáchová, Miroslav Polák, Otakar Jirák, Zdeněk Štěpán, Jiří Lábus a René Hájek

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Nová kniha: Hurvínek a Mánička na neznámé planetě knihy
5. 12. 2005

obal knihy Martin Klásek ve svém volném čase napsal novou knihu, kde jsou hlavními hrdiny známá loutková rodinka. Kniha se jmenuje Hurvínek a Mánička na neznámé planetě a má jít o sci-fi pohádkový příběh pro kluky a holčičky.

Příběh této knížky pro děti se odehrává z části na vzdálené planetě zvané Šedá mlhovina, z části pak ve městě, kde žijí Spejbl, Hurvínek, pejsek Žeryk, Hurvínkova kamarádka Mánička a její bábinka paní Kateřina.

Náš hrdina Hurvínek je zde vykreslen jako kluk naší doby, s lehkým sklonem k sebestřednosti, a aroganci k okolí, což je důsledek vlivu akčních filmů, které stále sleduje, kde bývají novodobí hrdinové vykreslováni coby neporazitelná monstra s kulomety v rukách, s kterými se Hurvínek, jako mnoho dalších kluků jeho věku, ztotožňuje.Až teprve díky vlastnímu zážitku se jeho pohled na život a okolí mění….

Na vzdálené planetě žijí roztomilí, malí tvorečkové, kteří žvatlají podobnou řečí, jako my Češi. Nikdo neví, jak se to stalo, ale prostě to tak je a hotovo. Malým Ufonkům se ale nežije právě nejlépe. Na Šedé mlhovině se totiž usadil velký, ošklivý tvor, který se prohlásil za vládce.

Nestačí mu, že ho všichni obyvatelé bezvýhradně poslouchají, ale chce víc. Proto vyšle na planetu Zemi jednoho ze svých vazalů, aby přivezl "vzorky" těch, co tam žijí.

Protože je chce prozkoumat, aby poznal jejich slabosti, pak Zemi napadl a zcela ovládl.

A tak se stane, že se Hurvínek s Máničkou ocitnou v kosmické lodi, kam je zavede falešný pan Spejbl. Vyslaný Ufon-průzkumník se totiž promění ( v zařízení zvaném transformátor vzezření ) do podoby pana Spejbla a nic netušící děti ošálí a unese do Vesmíru.

Během příběhu se odehrává, coby druhý plán, pátrání Spejbla s Kateřinou po zmizelých dětech, aby je nakonec našli, jak si hrají na hřišti.

Hurvínkovi s Máničkou se ale nic nestane. Naopak! Způsobí na planetě doslova revoluci, naučí Ufonky, že je lepší si hrát, než na někoho útočit a prát se. Pomohou jim nezvaného hosta vlákat do pasti a ten, uvězněn v kleci, zůstává osamocen na Šedé mlhovině.

Ufonci odvezou Hurvínka s Máničkou zpět domů, naši hrdinové jim předvedou dětské hřiště a Mimozemšťánci se rozhodnou, že si najdou jinou planetu, kde si zařídí také hřiště a dají si dobrý pozor, aby je opět někdo zlý neobsadil.
Tato knížka by měla být pokusem autora o humorné zpracování sci-fi tématiky pro nejmenší čtenáře. Vzniká na základě textu úspěšné divadelní hry D S+H.

Knihu vydalo nakladatelství Tvarohová-Kolář, cena knihy je 199 Kč

P.S.: Také se Vám zdá, že Mánička na obalu knihy přišla o krk a nějak nám přibrala? Asi by měla začít více cvičit :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Znovu u Spejbla a Hurvínka 4. nejoblíbenější večerníček média - TV
5. 12. 2005

Před pád dny byla ukončena anketa na webu České televize o nejpopulárnější večerníček. Tento pořad letos slaví jíž 40 let od prvního vysílání. A jistě každého fanouška Spejbla a Hurvínka potěší, že večerníčkovská série Znovu u Spejbla a Hurvínka se umístila na pěkném 4. místě s celkovým počtem 11 517 hlasů.

Mimochodem, velmi zajímavý web o Večerníčkovi lze nalézt na adrese http://www.vecernicek.com/ Opravdu ho doporučuji.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Helena Štáchová oslaví Vánoce v novém prostředí média - tisk
4. 12. 2005

Ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová prožije letos úplně jiné Vánoce, než byly ty loňské, které byly poznamenané léčbou rakoviny. Štáchová se z těžké nemoci vzpamatovala a těší se, jak letos bude všechno jinak.

"Rozhodla jsem se, že udělám tlustou čáru za svým životem. Ne snad, že bych ten předcházející chtěla vymazat. Ani jediný den bych z něj nebrala zpátky, jen se nechci dívat do minulosti, ale do budoucnosti," říká Helena Štáchová, která neměla lehký a jednoduchý osud. zbytek článku o plánech Heleny Štáchové do budoucna si můžete přečíst na Novinky.cz

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
U Spejblů Heleny Štáchové - rozhlasový pořad v .mp3 média - rozhlas
4. 12. 2005

V neděli 13. listopadu byl odvysílán na Českém rozhlase 2, stanici Praha pořad na Návštěvě u Spejblů Heleny Štáchové. Pokud Vám tato příjemně strávená hodinka rozhovorů s paní Helenou Štáchovou či její dcerou Denisou o panu Martinu Kláskovi nemluvě unikla, netruchlete.

Díky nadšení Maat si tento pořad můžete stáhnout v podobě audio souboru ve formátu .mp3. Celý soubor má kolem 50 MB a jistě velmi rychle přijdete na to, jak se ze serveru rapidshare.de, kde je uložen stáhne. Ale kdyby ne, tak musíte poklikat na první zobrazené stránce na tlačítko FREE a pak čekat pár sekund (třeba i 30) než se Vám objeví odkaz ke stažení. A pak už jen stahujte. Příjemný poslech a mockrát díky za zarchívování tohoto pořadu Maat.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Příběhy slavných, Miloš Kirschner - dřevěný mikrokosmos média - TV
4. 12. 2005

Pokud jste ještě neměli možnost vidět díl z cyklu Příběhy slavných o Miloši Kirschnerovi, pak se Vám tato možnost naskýtá v úterý 13. 12. 2005 na programu ČT 1 od 21:30.

Více informací o tomto pořadu je k nalezení na webu České televize.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]