Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Nové výrobky s motivy S+H fan web
13. 09. 2006

Výrobce společenských her a školních pomůcek - f. BONAPARTE - dodala na trh dva výrobky s motivy S+H.
Prvním výrobkem je tzv. "maxi PUZZLE" (2 motivy, 30 dílků, 670x480 cm) a tím druhým je společenská hra "Cesta na hrad".
Vzhledem k tomu, že ostatní známé pohádkové postavičky - které firma také využívá - se vyskytují na celé řadě jejích dalších výrobků (např. samolepky, magnetky, nebo karty), lze předpokládat, že se sortiment firmy BONAPARTE ještě o výrobky s motivy S+H rozšíří. Na neaktualizovaných stránkách této firmy se o tom ale zatím nedočtete.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Klíč v Divadle Spejbla a Hurvínka (31. srpen) média - TV
29. 08. 2006

Tento čtvrtek od 16:20 na ČT2 se magazín nejen pro zdravotně postižené Klíč, podívá do Divadla Spejbla a Hurvínka. Trochu netradičně. Důvod? Jeho ředitelka, paní Helena Štáchová, vydala před časem knihu o svém životě. A jelikož její osud vůbec nebyl jednoduchý a navíc nedávno překonala zákeřnou chorobu, podělí se s námi o několik rad, jak přežít, jak si udržet pozitivní myšlení a kde hledat sílu k boji s nepřízní osudu. A potom, společně s dřevěnými herci, půjdeme pomáhat nemocným dětem do nemocnice v Motole. Zní to pohádkově, ale existují situace, kdy profesionální medicína skláda ruce do klína a Spejbl s Hurvínkem přebírají roli lékařů.

Za upozornění na tento pořad patří díky Sapajabalovi.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Spejbl nového tisíciletí - Spejbl jako robot fan web
11. 08. 2006

Spejbl již dosáhl takového věhlasu, že dnes již neexistuje pouze v dřevěné či kreslené podobě. Stal se i inspirací lidem z katedry řídicí techniky FEL ČVUT, kteří si tak pojmenovali dvounohého kráčejícího robota.

Vypadá to, že Spejbl do nového tisiciletí vykročil tou správnou pokrokově technickou nohou :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Milan Knížák: Originální loutka Spejbla je uložena v Moskvě média - tisk
1. 06. 2006

V jednom z květnových čísel magazínu Týden se objevil rozhovor s ředitelem Národní galerie Milanem Knížákem, který jej celý zasvětil do té doby tajené vášní - loutkám. Jako poctu loutkařské profesi vydal dvoudílnou Encyklopedii výtvarníků loutkového divadla v českých zemích a na Slovensku od vystopované minulosti do roku 1950. Encyklopedie obsahuje 1676 hesel, 2850 fotografií a to vše na 1200 stranách. Publikace vyšla v dubnu v nakladatelství Nucleus a Milan Knížák vytvoření této neskutečně rozsáhlé encyklopedie věnoval 33 let svého života.

Samozřejmě pokud se jakýkoliv rozhovor točí o loutkách, nelze v otázkách neopomenout i loutky Divadla Spejbla a Hurvínka. Milan Knížák poskytl ve svých odpovědích velmi zajímavou informaci, kde je uložen originál loutky Spejbla.

Jak se vám líbí Skupův Spejbl a Hurvínek?

Přijdou mi celkem dobré. Je to dokonalá dvojka. Oproti tomu Mánička je dodnes trochu rozpačitá. Zkoušel ji kdekdo, ale modernistickou holku nikdo pořádně neuměl. O Skupovi se říká, že ho ke Spejblovi inspirovala postava Čejkova Bejbla. Hurvínka mu už udělal Augustin Nosek. Dnes už mi ty postavy připadají trochu historické a způsob, jakým paní Štáchová drží Skupovu tradici, mi přijde kontraproduktivní.

Prapůvodní figura Spejbla je prý uložena v Moskvě.

Malík ho dal Obrazcovovi jako velký dar do sovětského ústředního muzea loutek.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Po 8 letech padl konečný verdikt - práva na Spejbla a Hurvínka patří Divadlu divadlo
11. 05. 2006

Vrchní soud v Praze dnes 11. 5. 2006 definitivně přiřkl práva na loutky Spejbla a Hurvínka ředitelce jejich divadla Heleně Štáchové. Rozsudek ve sporu Štáchové a Městského ústavu sociálních služeb v Plzni padl po více než osmi letech.

Myslím, že je to ten nejlepší dárek k 80. narozeninám Hurvínka, neb díky tomuto rozhodnutí se bude moci uskutečnit mnoho projektů, které kvůli nejasnostni ohledně autorských prav byly pozastaveny. Třeba tajemné aktivity divadla jménem Klub přátel Divadla Spejbla a Hurvínka, který nese název Cha Chá. Ví snad někdo více, o co jde? :)

Více informací např. na zpravodajském serveru iDNES.cz

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Soud o práva na Spejbla a Hurvínka pokračuje 11. května divadlo
2. 05. 2006

Člověku by se chtělo říci, že nyní má Divadlo Spejbla a Hurvínka jednu z těch světlejších epizod svého života a to především díky oslavám 80. narozenin Hurvínka a mnoha dárků, které díky tomu Divadlo obdrželo a dozajista obdrží.

Bohužel, to by ve skříni nesměl být pověšen jeden kostlivec jménem autorská práva na používání postaviček Spejbla a Hurvínka.

Ironie osudu tomu chtěla, že další jednání ohledně tohoto sporu je naplánováno na 11. května. Co myslíte, už se tento letitý spor někam posune? Obávám se, že se i nadále bude točit v bludných kruzích a výsledek bude stále v nedohlednu.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Další dárek k Hurvínkovým narozeninám - kniha Hurvínkovy narozeniny knihy
26. 04. 2006

Tomu se říká úroda, po gratulantech k Hurvínkovým 80. narozeninám se přidal další - Nakladatelství Tvarohová - Kolář a Hurvínkovi nadělil knihu Hurvínkovy narozeniny, kterou napsaly Helena Štáchová a Denisa Kirschnerová.

Hlavní příběh Praštěný Hurvínek aneb Hurvínkův narozeninový sen vypráví dětem o novém dobrodružství Hurvínka, jeho kamarádky Máničky a pejska Žeryka, kteří pomohou lesním zvířátkům. Jak a proč? Na tyto otázky naleznete odpověď až po přečtení celého příběhu. Kniha obsahuje i oblíbený komiks, který nás seznámí s Hurvínkovou jarní láskou a prozradí nám jak Hurvínek slaví narozeniny.

První náklad je limitovanou edicí! Každá kniha obsahuje narozeninové blahopřání od Albi. Cena 259 Kč.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Supraphon Hurvínkovi k 80. narozeninám naděluje 2 desky: O praštěném Hurvínkovi, Hurvínkovi k narozeninám nový titul
25. 04. 2006

Jak už jsem psali před pár dny, i Supraphon se připojil k řadě Hurvínkových gratulantů k jeho 80. narozeninám, které oslaví počátkem května. Supraphon mu nadělí ne jednu, ale rovnou dvě desky. Jedna bude zcela nová, druhá bude ohlédnutím za tím nejlepším z jeho života.

Zcela novou deskou je nahrávka O praštěném Hurvínkovi (SU 5740-2) na které se autorsky podílela Helena a Denisa Kirschnerovi. Titul vyjde 12. května a jeho cena by měla být CD 279,- Kč/ MC 169,- Kč. Teď něco málo z oficiálních materiálů Supraphonu o této nahrávce.

Už jste se někdy pořádně praštili do hlavy? Tak právě to se stalo Hurvínkovi a věřte, že to byl skutečně „velký třesk“. A co z toho vzešlo? Podivuhodné dobrodružství, v němž Hurvínek vystupuje jako příkladný, ba vzorově kladný hrdina. Víc neprozradíme. Zaposlouchejte se do vyprávění, v němž má nemalou roli právě vypravěč (Václav Postránecký).

Na nahrávce se lze setkat i s mnoha dalšími zvučnými jmény - Miroslav Polák, Otakar Jirák, Ljuba Skořepová, René Hájek, Miroslav Vladyka a samozřejmě Martin Klásek a Helena Štáchová.

Druhá narozeninová nahrávka nese příznačný název Hurvínkovi k narozeninám (SU 5756-2), která se skládá z několika takřka legendárních historických kousků z období Miloše Kirschnera.

Posuďte sami, nahrávka bude obsahovat tyto Hurvínkovi hrátky: Hurvínkovi k narozeninám, Hurvínek skloňuje kočku, Slepice, sup a skřivánek, Oldřich a Božena, Tur domácí, Tajenka pro Spejbla a Hurvínka, Mléčná strava je zdravá, Hurvínkova koloběžka, Syslus modrobulvus, Mléko.

A nemusíte ani moc dlouho čekat, nahrávka má být v prodejnách již 28. dubna za cenu CD 199,- Kč/ MC 119,- Kč

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Aktualizace fan web
21. 04. 2006

Jedna souhrnná čtvrtletní aktualizace, sice pozdě, ale zase právě včas Hurvínkovi k narozeninám :-)

Nové CD S+H 25, nové verze LP obalů na nahrávky Jak si H. s M. hráli na doktora, Mánička v pasti, Spejbl a Hurvínek. Nové etikety na standardní desky Hurvínek dělá dobrotu, Hurvínkvo dobré vychování, Pohádka o chcíplé vodě, Zkoušení 1 a 2, Zkoušení 13 a 14, Zkoušení 15 a 16, Zkoušení 17 a 18, Zkoušení hudební. K tomu ještě kompilace SP desek Pohádkové album VI.

Německá verze DVD Hurvínkova kouzelná flétna.


Almanach D S+H z roku 1958 + přídán časopis Země pohádek do oddílu časopisy (o speciálu se chystá další samostatná aktualizace).

Hromada pohlednic (krásná vánoční a další z neznámých sérii 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41), skleněné figurky z doby současné i minulé. Textilní výrobky z látky s potiskem S+H: kapsář, kostka, zástěrka, polštářek a pytlík. Hrníček, neznámý kalendář, krásné dřevěné kostky a samolepky. A k tomu ještě několik plakátů, v pořadí č. 44, 45, 46 a 47. A na závěr fotky neuvěřitelně krásných marionet Spejbla a Hurvínka, vytvořených doma p. Dohnalem.

komentáře (0) přidal: Hurvínkův
.
Premiéra nové hry Hurvínek a Karel IV. na Pražském Hradě divadlo
15. 04. 2006

V Císařské konírně na Pražském Hradě se tuto neděli odehraje premiéra nového představení pro děti Hurvínek a Karel IV. Divadlo ji připravilo u příležitosti výstavy Karel IV., císař z Boží milosti. Představení začíná v 15:00.

Divadlo novou hrou pokračuje v tradici představení, ve kterých populární formou přibližuje dětem historii.

Další možnost shlédnout toto představení je 23. a 30. dubna a pak 7. a 21. května vždy v 15 hodin.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]