Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Spejbl nového tisíciletí - Spejbl jako robot fan web
11. 08. 2006

Spejbl již dosáhl takového věhlasu, že dnes již neexistuje pouze v dřevěné či kreslené podobě. Stal se i inspirací lidem z katedry řídicí techniky FEL ČVUT, kteří si tak pojmenovali dvounohého kráčejícího robota.

Vypadá to, že Spejbl do nového tisiciletí vykročil tou správnou pokrokově technickou nohou :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Milan Knížák: Originální loutka Spejbla je uložena v Moskvě média - tisk
1. 06. 2006

V jednom z květnových čísel magazínu Týden se objevil rozhovor s ředitelem Národní galerie Milanem Knížákem, který jej celý zasvětil do té doby tajené vášní - loutkám. Jako poctu loutkařské profesi vydal dvoudílnou Encyklopedii výtvarníků loutkového divadla v českých zemích a na Slovensku od vystopované minulosti do roku 1950. Encyklopedie obsahuje 1676 hesel, 2850 fotografií a to vše na 1200 stranách. Publikace vyšla v dubnu v nakladatelství Nucleus a Milan Knížák vytvoření této neskutečně rozsáhlé encyklopedie věnoval 33 let svého života.

Samozřejmě pokud se jakýkoliv rozhovor točí o loutkách, nelze v otázkách neopomenout i loutky Divadla Spejbla a Hurvínka. Milan Knížák poskytl ve svých odpovědích velmi zajímavou informaci, kde je uložen originál loutky Spejbla.

Jak se vám líbí Skupův Spejbl a Hurvínek?

Přijdou mi celkem dobré. Je to dokonalá dvojka. Oproti tomu Mánička je dodnes trochu rozpačitá. Zkoušel ji kdekdo, ale modernistickou holku nikdo pořádně neuměl. O Skupovi se říká, že ho ke Spejblovi inspirovala postava Čejkova Bejbla. Hurvínka mu už udělal Augustin Nosek. Dnes už mi ty postavy připadají trochu historické a způsob, jakým paní Štáchová drží Skupovu tradici, mi přijde kontraproduktivní.

Prapůvodní figura Spejbla je prý uložena v Moskvě.

Malík ho dal Obrazcovovi jako velký dar do sovětského ústředního muzea loutek.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Po 8 letech padl konečný verdikt - práva na Spejbla a Hurvínka patří Divadlu divadlo
11. 05. 2006

Vrchní soud v Praze dnes 11. 5. 2006 definitivně přiřkl práva na loutky Spejbla a Hurvínka ředitelce jejich divadla Heleně Štáchové. Rozsudek ve sporu Štáchové a Městského ústavu sociálních služeb v Plzni padl po více než osmi letech.

Myslím, že je to ten nejlepší dárek k 80. narozeninám Hurvínka, neb díky tomuto rozhodnutí se bude moci uskutečnit mnoho projektů, které kvůli nejasnostni ohledně autorských prav byly pozastaveny. Třeba tajemné aktivity divadla jménem Klub přátel Divadla Spejbla a Hurvínka, který nese název Cha Chá. Ví snad někdo více, o co jde? :)

Více informací např. na zpravodajském serveru iDNES.cz

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Soud o práva na Spejbla a Hurvínka pokračuje 11. května divadlo
2. 05. 2006

Člověku by se chtělo říci, že nyní má Divadlo Spejbla a Hurvínka jednu z těch světlejších epizod svého života a to především díky oslavám 80. narozenin Hurvínka a mnoha dárků, které díky tomu Divadlo obdrželo a dozajista obdrží.

Bohužel, to by ve skříni nesměl být pověšen jeden kostlivec jménem autorská práva na používání postaviček Spejbla a Hurvínka.

Ironie osudu tomu chtěla, že další jednání ohledně tohoto sporu je naplánováno na 11. května. Co myslíte, už se tento letitý spor někam posune? Obávám se, že se i nadále bude točit v bludných kruzích a výsledek bude stále v nedohlednu.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Další dárek k Hurvínkovým narozeninám - kniha Hurvínkovy narozeniny knihy
26. 04. 2006

Tomu se říká úroda, po gratulantech k Hurvínkovým 80. narozeninám se přidal další - Nakladatelství Tvarohová - Kolář a Hurvínkovi nadělil knihu Hurvínkovy narozeniny, kterou napsaly Helena Štáchová a Denisa Kirschnerová.

Hlavní příběh Praštěný Hurvínek aneb Hurvínkův narozeninový sen vypráví dětem o novém dobrodružství Hurvínka, jeho kamarádky Máničky a pejska Žeryka, kteří pomohou lesním zvířátkům. Jak a proč? Na tyto otázky naleznete odpověď až po přečtení celého příběhu. Kniha obsahuje i oblíbený komiks, který nás seznámí s Hurvínkovou jarní láskou a prozradí nám jak Hurvínek slaví narozeniny.

První náklad je limitovanou edicí! Každá kniha obsahuje narozeninové blahopřání od Albi. Cena 259 Kč.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Supraphon Hurvínkovi k 80. narozeninám naděluje 2 desky: O praštěném Hurvínkovi, Hurvínkovi k narozeninám nový titul
25. 04. 2006

Jak už jsem psali před pár dny, i Supraphon se připojil k řadě Hurvínkových gratulantů k jeho 80. narozeninám, které oslaví počátkem května. Supraphon mu nadělí ne jednu, ale rovnou dvě desky. Jedna bude zcela nová, druhá bude ohlédnutím za tím nejlepším z jeho života.

Zcela novou deskou je nahrávka O praštěném Hurvínkovi (SU 5740-2) na které se autorsky podílela Helena a Denisa Kirschnerovi. Titul vyjde 12. května a jeho cena by měla být CD 279,- Kč/ MC 169,- Kč. Teď něco málo z oficiálních materiálů Supraphonu o této nahrávce.

Už jste se někdy pořádně praštili do hlavy? Tak právě to se stalo Hurvínkovi a věřte, že to byl skutečně „velký třesk“. A co z toho vzešlo? Podivuhodné dobrodružství, v němž Hurvínek vystupuje jako příkladný, ba vzorově kladný hrdina. Víc neprozradíme. Zaposlouchejte se do vyprávění, v němž má nemalou roli právě vypravěč (Václav Postránecký).

Na nahrávce se lze setkat i s mnoha dalšími zvučnými jmény - Miroslav Polák, Otakar Jirák, Ljuba Skořepová, René Hájek, Miroslav Vladyka a samozřejmě Martin Klásek a Helena Štáchová.

Druhá narozeninová nahrávka nese příznačný název Hurvínkovi k narozeninám (SU 5756-2), která se skládá z několika takřka legendárních historických kousků z období Miloše Kirschnera.

Posuďte sami, nahrávka bude obsahovat tyto Hurvínkovi hrátky: Hurvínkovi k narozeninám, Hurvínek skloňuje kočku, Slepice, sup a skřivánek, Oldřich a Božena, Tur domácí, Tajenka pro Spejbla a Hurvínka, Mléčná strava je zdravá, Hurvínkova koloběžka, Syslus modrobulvus, Mléko.

A nemusíte ani moc dlouho čekat, nahrávka má být v prodejnách již 28. dubna za cenu CD 199,- Kč/ MC 119,- Kč

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Aktualizace fan web
21. 04. 2006

Jedna souhrnná čtvrtletní aktualizace, sice pozdě, ale zase právě včas Hurvínkovi k narozeninám :-)

Nové CD S+H 25, nové verze LP obalů na nahrávky Jak si H. s M. hráli na doktora, Mánička v pasti, Spejbl a Hurvínek. Nové etikety na standardní desky Hurvínek dělá dobrotu, Hurvínkvo dobré vychování, Pohádka o chcíplé vodě, Zkoušení 1 a 2, Zkoušení 13 a 14, Zkoušení 15 a 16, Zkoušení 17 a 18, Zkoušení hudební. K tomu ještě kompilace SP desek Pohádkové album VI.

Německá verze DVD Hurvínkova kouzelná flétna.


Almanach D S+H z roku 1958 + přídán časopis Země pohádek do oddílu časopisy (o speciálu se chystá další samostatná aktualizace).

Hromada pohlednic (krásná vánoční a další z neznámých sérii 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41), skleněné figurky z doby současné i minulé. Textilní výrobky z látky s potiskem S+H: kapsář, kostka, zástěrka, polštářek a pytlík. Hrníček, neznámý kalendář, krásné dřevěné kostky a samolepky. A k tomu ještě několik plakátů, v pořadí č. 44, 45, 46 a 47. A na závěr fotky neuvěřitelně krásných marionet Spejbla a Hurvínka, vytvořených doma p. Dohnalem.

komentáře (0) přidal: Hurvínkův
.
Premiéra nové hry Hurvínek a Karel IV. na Pražském Hradě divadlo
15. 04. 2006

V Císařské konírně na Pražském Hradě se tuto neděli odehraje premiéra nového představení pro děti Hurvínek a Karel IV. Divadlo ji připravilo u příležitosti výstavy Karel IV., císař z Boží milosti. Představení začíná v 15:00.

Divadlo novou hrou pokračuje v tradici představení, ve kterých populární formou přibližuje dětem historii.

Další možnost shlédnout toto představení je 23. a 30. dubna a pak 7. a 21. května vždy v 15 hodin.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Grandiózní jubileum se blíží - Hurvínkovi bude 80 let divadlo
6. 04. 2006

Ta historická chvíle přišla v neděli 2. května 1926. Odpoledne se hrálo Kašpárkovo dobrodružství, večer komedie Počestný dům, doplněná Spejblovým veselým přídavkem. Ten den odpoledne přinesl výtvarník Gustav Nosek do divadla záhadný balíček a vybalil z něho loutku okatého dítěte v bílé noční košilce. Na první pohled bylo patrné příbuzenství se Spejblem. Radostně překvapený Skupa se rozhodl loutku okamžitě uvést na scénu... a pak vstoupil Hurvínek, nesl židličku a už svým pouhým zjevem - po okamžiku tichého úžasu - vyvolal bouřlivý potlesk! Zapípal rozpačité "Rukulíbám" a sklidil další aplaus. Nebyl však ještě očím veřejnosti zvyklý, skryl se tedy do Spejblových šosů a samými rozpaky začal koulet očima... U publika to vyhrál hned napoprvé!

Dárek k 80. narozeninám od České televize

Česká televize k jubileu loutky Hurvínka připravuje do vysílání Večerníčky "Znovu u Spejbla a Hurvínka" na ČT1 od 19.4. do 1.5. vždy v 19:00.

Dárek k 80. narozeninám od Supraphonu

Supraphon připravuje k vydání CD/MC novou nahrávku: O praštěném Hurvínkovi. Vedle Heleny Štáchové a Martina Kláska se na novince podílí i řada skvělých herců jako je Václav Postránecký, Ljuba Skořepová, Ota Jirák, Miroslav Vladyka.

Dárek k 80. narozeninám od časopisu Země pohádek

Do třetice je tu třetí gratulant a tím je časopis Země pohádek, který na 19. 4. připravuje speciální vydání svého časopisu s DVD přílohou "Znovu u Spejbla a Hurvínka 2".

Dárek k 80. narozeninám od divadla Spejbla a Hurvínka

A úplně na závěr si dárek připravilo i samotné divadlo Spejbla a Hurvínka, které si na 2. května připravilo premiéru nové hry To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem

A co popřejete k tomuto jubileu Hurvínkovi vy? :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Vítěz malířské soutěže o CD je znám fan web
6. 04. 2006

Úvodem omluva za dosti velký skluz s vyhodnocením soutěže o CD Spejbla a Hurvínka. Snad o to větší radost bude mít výhercem, kterým se stal Jakub Radoňský z Peček. Jeho obrázek nebyl možná ten nejhezčí, který dorazil (celkem 5 obrázků), ale rozhodně zaujal svým pojetím.

Bohužel zatím jsem je nestihl naskenovat a proto pouze odcituji, co Kuba ke svému obrázku napsal, čímž se rozhodně odlišil, už jen tím, že jej komentoval.

"Na obrázku vidíte Hurvínka jak kope míč do brány ze stromu."

Uznejte, že tenhle kluk si to CD skutečně zasloužil a bude mu již zítra odesláno na uvedenou adresu. Závěrem doufám, že tato soutěž není poslední a příště bude třeba i o chloupek hojnější účast.

Došlé obrázky předáme v Divadle Spejbla a Hurvínka při slavnostní premiéře nové hry, která se odehraje počátkem května.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]