Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Nakresli rodinku S+H a vyhraj CD Hurvínek v pohádkovém lese, Z Hurvínkova kalendáře fan web
4. 02. 2006

obal nové desky Tak se nám poštěstilo získat zprostředkovaně od Supraphonu originální CD Hurvínek v pohádkovém lese, Z Hurvínkova kalendáře a protože chceme udělat radost Vám, fanouškům rodinky S+H, máme tu pro Vás soutěž právě o zmíněné CD.

Úkol je jednoduchý, namalujte nám rodinku Spejbla a Hurvínka. Mohou to být všechny postavy nebo také pouze jedna, ta vaše oblíbená. Fantazii se meze nekladou. Formát papíru maximálně A4 a poslední datum, kdy můžete odeslat svůj obrázek je poslední únorový den.

Ten nejhezčí obrázek vyhraje CD Spejbla a Hurvínka a další dva odměníme jinou maličkostí související se Spejblem a Hurvínkem. Vítězný i všechny ostatní předáme Divadlu S+H, kromě toho, že je vystavíme zde na webu.

Své výtvory prosím posílejte na adresu:

Radek Gabčan
Pod Lysinami 9
140 00 Praha 4 - Hodkovičky

Své adresy, jméno i věk pište na druhou stranu vašeho obrázku. Mamky či tatínkové vám určitě rádi poradí. Ti starší z Vás si mohou počkat pár týdnů a zkusit své štěstí o další CD Spejbla a Hurvínka na webu Večerníček.com, kde se objeví malý kvíz jehož budou výhrou.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Nové album - Hurvínek v pohádkovém lese, Z Hurvínkova kalendáře nový titul
4. 01. 2006

Tak máme pro příznivce Spejbla a Hurvínka potěšující zprávu. Supraphon chystá uvést 13. ledna na trh nové album v rámci reediční řady nazvané Hurvínek v pohádkovém lese, Z Hurvínkova kalendáře. Jak už lze z titulu poznat půjde o dva příběhy. Pětačtyřicetiminutovou hříčku, v níž vyjde najevo jak to "doopravdy" bylo s Červenou Karkulkou i Perníkovou chaloupkou. Druhý Z Hurvínkova kalendáře se skladá ze 3 listů kalendáře - Apríl, Hurvínkova kraslice, Máj, půjdeme v háj.

Hrají: Miloš Kirschner, Helena Štáchová, Antonín Jedlička, Jarmila Májová, Eva Svobodová, Miroslav Černý, Eva Lorencová, Květa Špačková

Cena CD je stanovena na 229 Kč.

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Fonogramy do 50. let po stopách Josefa Skupy - Vltava 6. ledna média - rozhlas
1. 01. 2006

V pátek 6.ledna v 16:00 na ČR 3 Vltava vysílají pořad Fonogramy. Tentokrát s velmi zajímavým tematem "Návraty po stopách zvuku. Hurvínek a léta padesátá aneb Za Josefem Skupou." Připravil a uvádí Jiří Hubička.

fonogramy ke stažení

Díky neocenitelné Beatmanově aktivitě si mohou zájemci tento pořad stáhnou a zarchívovat do své sbírky. Je to jistě cený kousek, jen kdyby rozhlas pouštěl více ze svého archívu na toto téma. Tož snad přání do Nového roku :) doplnil SUNíčko

komentáře (0) přidal: Maat
.
Hurvínek a Mánička hosty Edova pohádkového balíků 15. ledna 2006 média - TV
1. 01. 2006

V neděli 15. ledna 2006 v 7.30 na ČT1 v pořadu Edův pohádkový balík bude na návštěvě Hurvínek a Mánička.

komentáře (0) přidal: Maat
.
PF 2006 Divadla Spejbla a Hurvínka divadlo
28. 12. 2005

Na webu Divadla Spejbla a Hurvínka se objevilo letošní PF. Tak si ho dovolíme převzít a popřát i Vám vše nej do Nového roku a hodně příjemných chvilek strávených v zajetí tohoto fanwebu a Spejbla s Hurvínkem obecně.

PF 2006 Divadla Spejbla a Hurvínka

P.S.: Mám malinkatou otázečku, je na tom PF Žeryk nebo není?

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Aktualizace fan web
20. 12. 2005

Tedy, konečně jsou doplněny informace o CD, DVD a knižních novinkách S+H z poslední doby.

Jako příjemné zpestření berte doplnění poslední chybějící etikety na nahrávku z roku 1941 firmy ESTA - Hurvínek za chvíli pouhou, rozebere větu dlouhou a fotografii maňásků Spejbla a Hurvínka z roku 1956.

A to nejhezčí na závěr: nový rozhovor POUTa s dalším členem Divadla S+H, tentokrát Květoslavou Plachetkou.

komentáře (0) přidal: Hurvínkův
.
6. 12. premiéra nového představení - Hurvínkův Mikuláš divadlo
5. 12. 2005

Na kdy jindy si naplánovat premiéru nové hry nazvané Hurvínkův Mikuláš než na období kolem tohoto svátku všech dětí :) Nejinak je tomu i v případě Divadla Spejbla a Hurvínka, kde má zítra 6. 12. 2005 výše zmíněná hra svoji premiéru.

Obsah této hry je na oficiálním webu divadla shrnut do těchto vět: Když se řekne "Mikuláš", tak si každý představní tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce, kterého doprovází Anděl s Čertem. Hodné děti jsou obdarovávány dobrotami, zatímco ty neposlušné čeká punčocha plná uhlí. Také Hurvínek s Máničkou čekali na příchod Mikuláše netrpělivě. Co se však stalo, když roztržitý pan Spejbl na nadílku zapomněl, to se děti dozvědí v této pohádce, která je plná napětí, ale i písniček a zimních radovánek.

režie: Martin Klásek, výprava: Richard Maška, loutky: Ivan Moravec a spol, hudba: Milan Dvořák, texty písní: Helena Štáchová, dramaturgie: Denisa Kirschnerová

Už se těšíte až na ní zajdete do divadla? Pro jistotu dodám, že tato hra je určena dětem, nikoliv dospělým, ale někdo s těmi prcky tam jako doprovod musí :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Vylepšené novinky s možností komentářů fan web
5. 12. 2005

Tak už jsem se zdravě nakrkl a na chvilku odběhl od reality show zpět ke Spejblovi s Hurvínkem a hlavně tomuto fan webu :) Jak se tento útěk projevil? Upravil jsem lehce systém novinek. Pro návštěvníka to poznat nelze, ale věřím, že nyní už bude zde k nalezení mnohem více novinek, protože nový systém dovoluje zapojit do aktualizace i někoho jiného než naši časově velmi vytíženou trojici Hurvínkův, Pout, SUNíčko :)

A navíc, nyní se můžete ke každé novince vyjádřit v komentářích. Samozřejmě, prosíme o dodržování slušného chování, žádné vulgarismy apod. zde trpět nebudeme. Tak to máte od nás k Mikuláši :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Nové album: Jak pan Spejbl prášil nahrávky
5. 12. 2005

obal nové desky Díky vcelku solidnímu výpadku aktualizací se dostáváme ke zmínce o novém albu Jak pan Spejbl prášil z vydavatelství Supraphon, které vyšlo již v září až nyní, ale snad to ničemu nevadí :) Jde jen o doplnění informací pro ty, kteří nesledují novinky o Spejblu a Hurvínkovi co pár dní :)

o co v nové nahrávce jde Nový titul Divadla S+H parafrázuje klasickou literární předlohu shrnující neuvěřitelné historky barona Prášila. Jak se pan Spejbl – a pochopitelně též Hurvínek, Mánička i paní Kateřina – dostali do svízelných situací na místech vyjmenovaných v názvech jednotlivých obrazů (zvukových tracků), se dozvíte z poslechu. Můžeme ovšem prozradit, že při natáčení této hříčky poprvé spolupracovali se členy Divadla S+H herci Ota Jirák a Jiří Lábus, který si zazpíval i „píseň břišní tanečnice“. Zvukově nadobyčej barevná „deska“ nabízí malým dobrodružství a velkým úsměvnou zábavu.

přehled jednotlivých částí: U Spejblů, V Konstantinopoli, sídle velkého Turka, Na Sýrovém ostrově, Na moři, V břiše velryby, Na Měsíci, Zase doma

účinkují: Martin Klásek, Helena Štáchová, Miroslav Polák, Otakar Jirák, Zdeněk Štěpán, Jiří Lábus a René Hájek

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.
Nová kniha: Hurvínek a Mánička na neznámé planetě knihy
5. 12. 2005

obal knihy Martin Klásek ve svém volném čase napsal novou knihu, kde jsou hlavními hrdiny známá loutková rodinka. Kniha se jmenuje Hurvínek a Mánička na neznámé planetě a má jít o sci-fi pohádkový příběh pro kluky a holčičky.

Příběh této knížky pro děti se odehrává z části na vzdálené planetě zvané Šedá mlhovina, z části pak ve městě, kde žijí Spejbl, Hurvínek, pejsek Žeryk, Hurvínkova kamarádka Mánička a její bábinka paní Kateřina.

Náš hrdina Hurvínek je zde vykreslen jako kluk naší doby, s lehkým sklonem k sebestřednosti, a aroganci k okolí, což je důsledek vlivu akčních filmů, které stále sleduje, kde bývají novodobí hrdinové vykreslováni coby neporazitelná monstra s kulomety v rukách, s kterými se Hurvínek, jako mnoho dalších kluků jeho věku, ztotožňuje.Až teprve díky vlastnímu zážitku se jeho pohled na život a okolí mění….

Na vzdálené planetě žijí roztomilí, malí tvorečkové, kteří žvatlají podobnou řečí, jako my Češi. Nikdo neví, jak se to stalo, ale prostě to tak je a hotovo. Malým Ufonkům se ale nežije právě nejlépe. Na Šedé mlhovině se totiž usadil velký, ošklivý tvor, který se prohlásil za vládce.

Nestačí mu, že ho všichni obyvatelé bezvýhradně poslouchají, ale chce víc. Proto vyšle na planetu Zemi jednoho ze svých vazalů, aby přivezl "vzorky" těch, co tam žijí.

Protože je chce prozkoumat, aby poznal jejich slabosti, pak Zemi napadl a zcela ovládl.

A tak se stane, že se Hurvínek s Máničkou ocitnou v kosmické lodi, kam je zavede falešný pan Spejbl. Vyslaný Ufon-průzkumník se totiž promění ( v zařízení zvaném transformátor vzezření ) do podoby pana Spejbla a nic netušící děti ošálí a unese do Vesmíru.

Během příběhu se odehrává, coby druhý plán, pátrání Spejbla s Kateřinou po zmizelých dětech, aby je nakonec našli, jak si hrají na hřišti.

Hurvínkovi s Máničkou se ale nic nestane. Naopak! Způsobí na planetě doslova revoluci, naučí Ufonky, že je lepší si hrát, než na někoho útočit a prát se. Pomohou jim nezvaného hosta vlákat do pasti a ten, uvězněn v kleci, zůstává osamocen na Šedé mlhovině.

Ufonci odvezou Hurvínka s Máničkou zpět domů, naši hrdinové jim předvedou dětské hřiště a Mimozemšťánci se rozhodnou, že si najdou jinou planetu, kde si zařídí také hřiště a dají si dobrý pozor, aby je opět někdo zlý neobsadil.
Tato knížka by měla být pokusem autora o humorné zpracování sci-fi tématiky pro nejmenší čtenáře. Vzniká na základě textu úspěšné divadelní hry D S+H.

Knihu vydalo nakladatelství Tvarohová-Kolář, cena knihy je 199 Kč

P.S.: Také se Vám zdá, že Mánička na obalu knihy přišla o krk a nějak nám přibrala? Asi by měla začít více cvičit :)

komentáře (0) přidal: SUNíčko
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]