Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Štastné a veselé Vánoce 2019 přejí Spejbl a Hurvínek divadlo
17. 12. 2018

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nový rozhovor s Martinem Kláskem média - tisk
16. 12. 2018

Pětačtyřicetileté výročí působení Martina Kláska v Divadle S+H zachytila i lokální periodika jako je například časopis Veleslavín 39, který v prosincovém čísle přinesl obsáhlý rozhovor s naším oslavencem. Zajímají-li vás detaily z divadelního zákulisí, divadelní historie i plány do budoucna, přečtěte si rozhovor Martina Kláska s Jiřím Hruškou. Najdete ho spolu s odkazy na další rozhovory na této stránce.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Premiéra nové hry pro dospělé diváky se odkládá na rok 2020 divadlo
13. 12. 2018

zdroj: Divadlo S+HV září jsme na našem fan webu uvedli, že 5. března 2019 by měla být premiéru nové hra pro dospělé diváky Spejbl v hotelu Svět. Tato informace nebyla nikdy ze strany samotného divadla oficiálně potvrzena, vyplývalo to pouze z předvolebního letáčku Jana Wolfa, tehdejšího radního hlavního města Prahy pro kulturu. V jiném, pro nás mnohem podstatnějším materiálu, kterým je divadelní program pro období leden až červen 2019 (ke stažení na této stránce či na oficiálním webu D S+H), tato informace uvedena není, premiéra se proto zřejmě odkládá nebo nebyla informace ex-radního pravdivá. Podle neoficiálního sdělení je plánovaným termínem pro uvedení této nové hry jaro 2020. Je to sice škoda, ale jak říká staré pořekadlo, na dobrou věc se nemá spěchat, proto si rádi počkáme (ostatně ani nám nic jiného nezbude, že? smile) Koneckonců v roce 2020 bude Spejbl slavit stovku, takže je to celkem logický krok.

Autory této hry je osvědčené trio Miki Kirschner, Robin Král a Jan Lstibůrek a zatím o ní víme pouze to, že by mělo jít o muzikál velice volně navazující na představení Spejbl a město hříchu. Zmiňovaný leták pana ex-radního pak k představení uváděl, že v něm Spejbl s Hurvínkem diváky skrze setkání s podivnými „nocležníky“ hotelu provedou diváky spletitými zákoutími lidské duše. Díky grotesknímu pohledu na svět a v duchu omnia vincit amor přinesou tomuto „léčivému hororu“ i potřebnou naději.

Jen dodejme, že autoři stojí například i za noir muzikálem Spejbl a město hříchu či dětským muzikálovým představením Jak s Máničkou šili všichni čerti, což je samo o sobě zárukou kvalitní podívané.

K samotnému programu pak uveďme, že začátkem března se na divadelní prkna po delší pauze vrací nedávná novinka pro nejmenší diváky Hurvínek v Hajanech, z novějších her pak v dubnu diváci mohou zajít na hru Hurvínkovo přání a mezitím samozřejmě na všechna ostatní představení!

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl s Hurvínkem byli hosty pořadu Sama doma média - TV
5. 12. 2018

V úterý 4. prosince 2018 zavítali Hurvínek spolu se svým taťuldou Spejblem, ředitelkou divadla Denisou Kirschnerovou, uměleckým šéfem Martinem Kláskem a loutkohercem Michalem Bartákem do televizního studia České televize, kde byli hosty pořadu Sama doma. Odkaz na tento a mnoho dalších televizních pořadů se Spejblem a Hurvínkem najdete na našem webu zde.

Současně došlo také k rozsáhlé aktualizaci fotogalerie divadelních her, kam jsme přidali fotky nejenom z nejnovější hry pro dospělé S+H - "Ve dvou se to lépe...", která měla premiéru v říjnu tohoto roku, ale také z mnoha dalších her.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek opět dobývají vesmír fan web
1. 12. 2018

O tom, že Spejbl s Hurvínkem mají dobrodružnou povahu, není sebemenších pochyb. Dokázali to zejména ve svých hrách, ve kterých se nejednou vydali do různých končin po celé Zemi, ale opakovaně se podívali i do dalekého vesmíru! Za všechny jmenujme například Se Spejblem do stratosféry (premiéra 1932), Spejbl na Venuši (1956), Hurvínek ufonem (1997) či Jak pan Spejbl prášil (2008), kdy krátce navštívili Měsíc. Více se o těchto divadelních hrách můžete dočíst na této stránce.

Od června roku 2002 jsou také díky nadšencům z tohoto fan webu po našich hrdinech pojmenovány dvě planetky, které objevila Lenka Šarounová 27. října 1997 na Ondřejově (více o těchto planetkách zde).

Nebyli by to ale Spejbl s Hurvínkem kdyby se s tím spokojili, a tak když NASA poskytla příležitost vyslat jména zájemců spolu se sondou InSight na Mars, neodolali a dvě "letenky" si také pořídili. Tím si zajistili, že i jejich jména jsou umístěna na čipu, který je součástí sondy. Spejblův boarding pass si můžete prohlédnout zde, palubní vstupenku Hurvínka pak najdete zde. Stejnou možnost jako naši hrdinové využilo ještě dalších 2.429.805 obyvatel planety Země, z České republiky jich pak bylo 41.377. Nyní můžeme konstatovat, že po více než půlroční cestě vesmírem sonda v pondělí 26.11.2018 na rudé planetě úspěšně přistála.

Další novinkou přidanou na náš web je přepis rozhovoru, který nedávno poskytl Martin Klásek časopisu Vlasta. Přečíst si jej můžete na této stránce.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Noc divadel a ohlédnutí za oslavami 100 let republiky divadlo
17. 11. 2018

I letos se Divadlo Spejbla a Hurvínka již poněkolikáté v řadě připojí k akci Noc Divadel. Letošní ročník těchto divadelních dnů otevřených dveří, můžeme-li to tak nazvat, připadá na Den boje za svobodu a demokracii, tedy 17. listopadu 2018. Spejbl s Hurvínkem odehrají představení s názvem Hurvínkovo přání a také tradičně přivítají předem registrované skupiny diváků v zákulisí. Tak neváhejte a vypravte se do D S+H!

Sice pozdě, ale přeci si i my na našich fan stránkách, s vypůjčením textu z facebookové stránky D S+H, připomeneme stoleté výročí vzniku Československa, k jehož oslavám se velice stylově připojilo krásným videem rovněž Divadlo Spejbla a Hurvínka. Naši dřevění hrdinové jsou s naší republikou pevně svázáni, vždyť celé její dějiny sami prožili. Hlavně Spejbl, podotýká téměř stoletý pan Spejbl. Všechny radosti i strasti, vítězství i pády prožívali spolu s ní. Všechny politické i kulturní osobnosti znají osobně. Pamatují Masaryka i Voskovce s Werichem, zažili válku, kterou si Hurvínek představoval trochu jinak. Ozkoušeli vězení na gestapu i oslavy osvobození. Zažili padesátá léta i sametovou revoluci. Byli i u rozdělení republiky... Přesto a zároveň právě proto, jsou hrdí, že jsou Češi. Hrdí, že mohli republiku ve světě reprezentovat. Zkrátka mají naši republiku rádi a jsou šťastní, že žijí právě zde. Tak, jak to má, přiznejme si, nakonec každý z nás! Hezké oslavy všem! Chachááá!!!

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínův sněhulák - nová kompletní re-edice nahrávky
29. 10. 2018

Den před svátkem boje za svobodu a demokracii, tedy 16.11., vydá Supraphon další z digitalizovaných nahrávek v plné, nezkrácené původní délce. Jedná se o zimní pohádku Hurvínkův sněhulák, která byla poprvé vydána na magnetofonových kazetách resp. třech SP deskách v roce 1973. V digitální formě se objevila na prvním kompilačním výběru s Milošem Kirschnerem s názvem Vánoce u Spejblů (S+H 1) vydaném v roce 1995. Aby se však na CD vměstnalo více scének, vypustil tehdy vydavatel z originálu několik písní a nahrávku o zhruba 5 minut zkrátil. To se Supraphon nyní rozhodl napravit a po nedávno znovu vydaných nahrávkách Past Na Hurvínka, Hurvínkova abeceda slušného chování a Jak Hurvínek do lesa volá, tak se Spejbl ozývá, vychází i tato oblíbená pohádka v plné délce.

Tato adaptace divadelní hry byla natočena na LP desku i v němčině. Česká verze se od té německé liší zejména tím, že v ní nevystupuje Mánička, neboť v době nahrávání Helena Štáchová čekala rodinu. Divadelní premiéra hry, kterou napsal Miloš Kirschner a Vladimír Straka, se konala 1.6.1973. Znovu bylo toto představení nastudováno o osm let později - obnovená premiéra se konala 30.1.1981. Hurvínkův sněhulák je v dramaturgii Divadla S+H text poněkud výlučný, protože se jedná o původně nehurvínkovský námět, pro Spejbla a Hurvínka až dodatečně adaptovaný.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Hurvínkovy příhody 3 na CD již v prodeji nahrávky
26. 10. 2018

Radiotéka jakožto vydavatel rozhlasových nahrávek z archivu Českého rozhlasu v roce 2016 v krátkém sledu za sebou vydal tři pokračování Hurvínkových příběhů (viz naše diskografie). Ty obsahovaly archivní méně známé rozhlasové příběhy, jejichž autorem byl z velké části František Nepil. Hurvínkovy příhody 1 a 2, které vyšly původně jen ve formátu mp3, byly v loňském a letošním roce vydány v totožné podobě také na CD. Zakoupit si je můžete jak odděleně každou nahrávku zvlášť, tak i v kompletu dvou CD za zvýhodněnou cenu. Třetí pokračování na vydání na CD až doposud čekalo a jak jsme již informovali, v létě letošního roku z webu Radiotéky odkaz na zakoupení Hurvínkových příběhů 3 v tichosti zmizel. Na náš dotaz, co bylo důvodem k tomu kroku, jsme byli informováni, že na podzim vyjde třetí pokračování Hurvínkových příběhů v přepracované verzi znovu. A to se nyní stalo (během dne však Radiotéka, zřejmě dočasně, odkaz ke stažení mp3 souborů z webu zase stáhla).

Oproti původní verzi, která obsahovala pouhých pět scének (Spejbl a přísloví, H. chce jít koledovat, H. dělá předsevzetí, H. je zvědavý a H. se pořád ptá), na novém vydání najdeme celkem 8 tracků. Vedle již vydaných příběhů to jsou scénky Slavnostní tabule z roku 1977, rozhovor s Františkem Nepilem z rozhlasového pořadu Domino, který vznikl v květnu roku 1982 a rovněž nahrávka s názvem Žeryk a přísloví z roku 1977 z pera Vladimíra Straky. Poslední zmíněná scénka není však pro milovníky S+H zase tak ničím objevným – jde o pouhé rozhlasové přepracování nahrávky „Kráva zajíce nedohoní“, která vyšla poprvé v roce 1979 na LP „Jak Hurvínek do lesa volá, tak se Spejbl ozývá“ a znovu pak letos na digitalizované re-edici Supraphonu pod totožným názvem. Rovněž rozhovor s Františkem Nepilem byl na konci roku 2016 v Českém rozhlase vysílán. Proto nejzajímavější je zřejmě scénka Slavnostní tabule, jejímž autorem je Jiří Středa a která humornou formou pojednává o zásadách slušného stolování. Pravidelným posluchačům Českého rozhlasu bude i tato scénka povědomá. V létě roku 2016 se z ní totiž v pořadu Archiv plus objevila krátká ukázka.

Pro ty, kteří si již nahrávku v minulosti zakoupili, to však bude určité zklamání, neboť se cena z původních 99 Kč vyšplhala nově na 179 Kč a navíc není možné si koupit pouze jednotlivé tracky, ale jen celek. Dle webu Radiotéky by v dohledné době měl být v prodeji i komplet všech tří CD. Cena zatím nebyla stanovena. Další pokračování Hurvínkových příběhů by pak mělo vyjít na podzim 2019.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Novinky z neformální tiskové konference divadlo
17. 10. 2018

Ve středu 17.10.2018 se od 17 hodin v prostorách divadla konala neformální tisková konference, jejímž účelem bylo informovat nejenom přizvané novináře o připravovaných novinkách, ale rovněž oslavit pětačtyřicetileté působení Martina Kláska na scéně Divadla Spejbla a Hurvínka.

Ten se tomto divadle prosadil nejen jako interpret Spejbla a Hurvínka, ale také jako režisér (podílel se na vzniku 18 her) a autor a spoluautor 14 her. Jako interpret S+H natočil 45 CD pro Supraphon a stál u zrodu 3 knih s našimi hrdiny. V jeho interpretaci promluvili Hurvínek a Spejbl 15 jazyky. Poprvé se představil dětskému publiku 8. prosince 1974 ve hře "Hurvínek mezi broučky". Od roku 1982 pravidelně alternoval role Spejbla a Hurvínka v představeních pro děti i pro dospělé. Po smrti Miloše Kirschnera v roce 1996 se stal už jejich třetím otcem. Martin Klásek oslavil jubileum uvedením svého prvního představení pro dospělé diváky S+H – "Ve dvou se to lépe…"

Z novinek, které by mohly zajímat všechny fandy dřevěných hrdinů, je kromě připravované výstavy ke 100. jubileu pana Spejbla, kterou bude zajišťovat Divadlo ve spolupráci s Galerií Villa Pellé, také to, že D S+H připravuje zřídit Klub přátel Divadla Spejbla a Hurvínka. Jeho členové budou mít různé benefity, např. možnost mimořádných setkání s interprety a samozřejmě i s loutkovými hrdiny, budou se moci zúčastňovat tiskových konferencí, workshopů, prohlídek zákulisí D S+H a dalších mimořádných aktivit D S+H. Otevření klubu je plánováno současně se začátkem sezony 2019/2020.

Pokud jde Páně Spejblovo výročí, tak to neopomine připomenout ani Supraphon – vyjde jak reediční CD, tak i CD novinkové s tvorbou z posledních let D S+H. Další reediční CD pak vyjde i v březnu 2019 jako připomenutí 90 let od první nahrávky S+H, tehdy ještě na gramofonových deskách.

Update 20.10.2018: Reportáž Praha TV z tiskové konference můžete shlédnout zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Martin Klásek slaví a fanoušci mohou s ním divadlo
12. 10. 2018

Martin Klásek je autorem nové hry S+H – „Ve dvou se to lépe“ a současně oslavuje 45 let svého působení na scéně Divadla Spejbla a Hurvínka. Při této příležitosti vedení D S+H přišlo se zajímavým a originálním nápadem a současně dárkem pro fanoušky S+H a tím pádem i Martina Kláska - uspořádá speciální neformální tiskovou konferenci. Ta se uskuteční ve středu 17. října od 17:00 hodin v Divadle S+H. Po slavnostním přípitku a malém pohoštění na Vás čeká nejen setkání s Martinem, ale také se Spejblem a Hurvínkem. Navíc Vám bude představen program divadla v sezóně 2018/2019. Pak Vás ředitelka Divadla S+H Denisa Kirschnerová spolu s ředitelkou Villy Pellé Vladanou Rýdlovou seznámí s připravovanými oslavami 100. výročí Josefa Spejbla! Mezi gratulanty nebudou chybět známé osobnost. Přijdou Martinovi popřát a také pomohou nakrojit dort. Tiskovou konferencí vás provede Štěpánka Duchková.

Od 19:00 hodin pak budete mít možnost shlédnout zcela novou hru pro dospělé z pera samotného oslavence - Martina Kláska: S+H – „Ve dvou se to lépe“. Pro získání dvou vstupenek se přihlaste na mail: premierash@seznam.cz. Bude vám zaslána pozvánka opravňující dvě osoby ke vstupu nejen na představení, ale i neformální tiskovou konferenci. Ovšem pozor, počet vstupenek je omezen kapacitou divadla!

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]