Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
V září odstartuje Klub přátel Divadla Spejbla a Hurvínka divadlo
4. 07. 2020

1. září 2020 startuje Klub přátel Divadla Spejbla a Hurvínka - prostor, který nabídne malým i velkým příznivcům Spejbla a Hurvínka směs zážitků, poznání i výhod. Členy klubu čeká například setkání s divadelními interprety, loutkoherci i loutkami či komentované prohlídky zákulisí D S+H. Dále pro ně bude připraven také pravidelný měsíční emailový zpravodaj, možnost navštívit generální zkoušku a rovněž budete zváni na tiskové konference. S členstvím se také pojí přednostní možnost v kurzu loutkového divadla. Klubová karta pro jednu osobu stojí 200,- Kč a můžete ji zakoupit kdykoliv během divadelní sezóny. Její platnost je jeden rok od vydání. První mimořádný klubový večer se uskuteční v pátek 23. října 2020 pro prvních 281 klubáků! Na programu večera bude promítání nového dokumentu České Televize "Neobyčejný život Josefa Spejbla."
Přihlášku do klubu si můžete stáhnout zde (pdf soubor), nebo se můžete přihlásit rovnou pomocí webových formulářů - přihláška pro dospělé - přihláška pro děti.
Klubová karta bude pražským členům vystavena po 24. srpnu na divadelní pokladně, mimopražským zájemcům může být karta v případě zaslána poštou. U každé zásilky, jednotlivé nebo rodinné bude cena navýšena o 50,- Kč poštovného.

Dále připojujeme odkaz na nový pořad České televize Dřevěné návštěvy, jehož průvodcem je Martin Patřičný, který v jednom z dílů zavítal i za loutkoherečkou Květou Plachetkovou, která diváky seznámila s našimi dřevěnými hrdiny, zejména pak Máničkou, kterou sama vodí. Pořad je dostupný zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Tobogan v Divadle Spejbla a Hurvínka + aktualizace webu divadlo
19. 06. 2020

Slavný rozhlasový pořad Tobogan bude v sobotu 20. června 2020 věnovaný letošnímu jubilantovi, panu Josefu Spejblovi. Oslavy stých narozenin nejsou jen tak a pogratulovat a podpořit lipového doyena souboru přijde vedle rodiny i řada hostů. Aleš Cibulka tak spolu s oslavencem přivítá i Hurvínka a Máničku a s nimi ředitelku divadla Denisu Kirschnerovou. S Máničkou přijde Marie Šimsová a ke Spejblovi s Hurvínkem patří Martin Klásek a nyní už i Ondřej Lážnovský. Vedle nich se ale z lásky ke Spejblovi vyzná také člen činohry ND Igor Orozovič, který osobně zazpívá nový vlastní písňový hit "Mám doma tři Spejbly". Vstupenky v pokladně S+H (224 316 784) stále ještě jsou!

Edit: Pokud jste pořad neslyšeli v přímém přenosu máte možnost si jej pustit ze záznamu. Odkaz na audio i video záznam najdete zde. Na této stránce najdete i odkaz na další rozhlasový pořad mající spojitost s naším divadlem. A to konkrétně další díl z cyklu Úžasné životy, kdy na Helenu Štáchovou vzpomíná její kamarádka Hana Křížková.

Současně jsme aktualizovali přehled televizních pořadů, kam jsme umístili odkaz na vysílání pořadu Sama doma, kam v pondělí 15. června zavítali Martin Klásek, Ondřej Lážnovský, Denisa Kirschnerová a spolu s nimi pochopitelně i Spejbl s Hurvínkem. Během rozhovoru Martin Klásek prozradil, že původní velkolepé oslavy Spejblovy stovky plánované na duben do paláce Lucerna se přesunou v říjnu do prostor D S+H. Během nich by měl mít premiéru film, který k Spejblově jubileu natočila Česká televize.

A o osmý díl byla rovněž doplněna zvuková historie, kterou připravuje Kamil Fajmon.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Představení Žeryku, hop! již v tuto neděli divadlo
12. 06. 2020

Již tuto neděli přivítá Divadlo Spejbla a Hurvínka nejmladší diváky, pro které připravilo speciální, zhruba třicetiminutové vystoupení s názvem Žeryčku, hop! Do příběhu se budou moci batolata ve věku 1 – 3 let, pro která je hra primárně určena, sama zapojit. V představení se neobjeví žádné loutky na nitích, ale jen velké plyšové hračky a kulisy pro probuzení dětské fantazie. Aby děti příběh pochopily, vydávají herci především zvuky, neboť souvislému textu by batolata nerozuměla. Nosným prvkem příběhu je Žerykovo vystoupání do vesmíru mezi zářící hvězdy a nejrůznější vesmírné tvory. Zpátky na zem mu pomůže paní Brambora. Na rozdíl od tradičního divadelního představení se toto neodehrává na hlavní divadelní scéně a diváci nejsou při jeho sledování nikterak omezováni. Mohou během něj jíst, chodit i mluvit nebo se dokonce zapojovat do děje. Premiéra se koná již tuto neděli 14. června. Ochutnávku z představení si můžete dopřát v reportáži TV Prima v pořadu Nový den, odkaz na ní najdete zde. Na závěr dodejme, že přestavení autorsky i režijně připravila hostující režisérka Divadla Petra Bezruče Janka Ryšánek – Schmiedtová a David Janošek.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek zazpívali Jitce Zelenkové fan web
4. 06. 2020

Spejbl s Hurvínkem spolu s dalšími čtyřiceti významnými osobnostmi showbyznysu zazpívali a poprali Jitce Zelenkové k jejím 70. narozeninám. Speciální narozeninovou verzi písně Bez lásky láska není si můžete poslechnout zde. A vydržte až do konce, Spejbl a Hurvínek celou nahrávku zakončují.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Přípravy na představení Hotel Spejbl pokračují nový titul
1. 06. 2020

Letošní rok se dočkáme i přes koronavirovou pandemii v Divadle Spejbla a Hurvínka dvou premiér. Tou první bude ještě v této divadelní sezóně představení pro nejmenší diváky Žeryčku, hop!, které bude prvně uvedeno 14. června 2020. Unikátní, zhruba třiceti minutové přestavení autorsky i režijně připravila hostující režisérka Divadla Petra Bezruče Janka Ryšánek – Schmiedtová a David Janošek. Seznámí nejmenší děti ve věku 1 - 3 let s divadlem prostřednictvím interaktivní divadelní inscenace, která zaujme všechny jejich smysly.
V nadcházející divadelní sezóně se diváci mohou těšit na premiéru nového představení pro dospělé s názvem Hotel Spejbl. Tato hra bude značně netradiční, zejména pak svým technickým pojetím. Právě z důvodu, že se v ní uplatní velmi neotřelé a v D S+H dosud nepoužité postupy a techniky, trvá příprava představení dále než dva roky. Na představení spolupracují light-designéri, či umělci věnující se sound-animaci. Autorský tým Miki Kirschner - Robin Král - Jan Lstibůrek provede diváky skrze setkání s podivnými „nocležníky“ hotelu spletitými zákoutími lidské duše. Představení vychází z původního projektu Robina Krále a Jana Lstibůrka Blázinec, na němž se hudebně podíleli osobnosti jakými jsou – Jiří Suchý, Marek Eben, Tomáš Hanák, Ewa Farná, Iva Pazderková atd.
O přípravách, kde režisér představení Miki Kirschner, technolog inscenace David Vrbík a samotní autoři textu a hudby Robin Král a Jan Lstibůrek vymýšlí, jak pomocí klasických dřevěných loutek a moderních technologií zhmotnit postavy klaustrofobika, nymfomanky, narcise, multifobika, pedofila, autistky a dalších „nemocných“, se autoři rozpovídali podrobněji již zhruba před rokem pro portál idnes.cz (článek zde). Nově pak odtajnili podobu některých loutek na pražském Maker Faire Prague, který se konal netradičně online ve dnech 29. – 30. května 2020. Čtvrthodinovou reportáž, která začíná v čase 2:07:50, najdete na mall.tv.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl s Hurvínkem si střihli role moderátorů na CNN Prima News média - TV
29. 05. 2020

Světoznámá dřevěná dvojice Spejbl a Hurvínek změnila páteční vysílání na CNN Prima News v oslavu. Spejblovi je letos sto let a tak představitelé divadla Martin Klásek a Michal Barták vyrazili 29. května 2020 do strašnického studia za Liborem Boučkem a Soňou Porupkovou do pořadu Nový den, aby si toto významné jubileum společně připomněli.

Spejbl s Hurvínkem jsou sice ostřílené hvězdy, na CNN Prima NEWS si ale v pátek odbyli jednu premiéru. "Spejbl s Hurvínkem se objevovali v minulosti na společenských akcích i v televizi, ještě nikdy si ale nevyzkoušeli moderování v televizním zpravodajském studiu," prozradila ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová.

"Jsem rád, že můžu v pátek přivítat ve studiu divadelní legendy, které už desítky let baví nejen děti, ale i dospělé. Spejbl s Hurvínkem jsou krásné případy úspěchů českého umění, které nás reprezentuje po celém světě," říká moderátor pořadu Libor Bouček.

Po reportáži z jejich domovského divadla stihli uvést počasí i kulturní rubriku a nutno říci, že takto objektivní zpravodajství už dlouho na obrazovkách nebylo. :-) Pokud jste pořad nestihli, máte možnost si jej přehrát v archivu TV Prima, Přímý odkaz na pořad najdete zde. Pod tímto odkazem si pak můžete přečíst článek, který k této události zveřejnila TV Prima na svém webu.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Novinky na fan webu fan web
22. 05. 2020

Seriál o zvukové historii Spejbla a Hurvínka, který pro web naposlech.cz připravuje Kamil Fajmon a který s jeho svolením zveřejňujeme i na našich stránkách, dospěl do své poloviny. Jeho šestý díl mapuje supraphonskou éru S+H sedmdesátých let minulého století, tentokráte z let 1974 až 1979. Všech šest doposud publikovaných dílů seriálu najdete zde.

Připojujeme rovněž odkaz na sken obsáhlého rozhovoru s ředitelkou Divadla S+H Denisou Kirschnerovou, který vyšel v časopise Týden 20/2020. Rozhovor se jmenuje Spejbl slaví stovku, ale točí se i kolem jiných témat, než je pouze Spejblovo jubileum.

A do třetice odkaz na bezmála hodinový rozhlasový rozhovor s Denisou Kirschnerovou, kterou v pořadu Noční mikrofórum 4.5.2020 vyzpovídala redaktorka Českého rozhlasu Zuzana Vlčková. Rozhovor si můžete poslechnout zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Výzva pro pamětníky pořadu Zlatá zebra média - rozhlas
15. 05. 2020

V červnu se seriál Zvuková historie S+H, který připravuje Kamil Fajmon pro web naposlech.cz, zaměří na rozhlasové nahrávky. Československý rozhlas v 70. a 80. letech natočil cyklus Františka Nepila Zlatá zebra. Jednalo se o hravou dopravní výchovu se Spejblem a Hurvínkem. Tři desetidílné série byly určeny dětem různého věku. V jednotlivých lekcích se děti seznamovaly se základními pravidly silničního provozu. Zlatá zebra běžela v rámci vysílání rozhlasu, byla pouštěna do školních rozhlasů a vydána na gramofonových deskách. K seriálu byly připraveny pracovní sešity, do kterých děti vyplňovaly úkoly. S pořadem se pojila i soutěž o odznak Zlaté zebry.

Najdou se mezi našimi čtenáři a posluchači pamětníci, kteří by nám pomohli získat podrobnější informace o podmínkách soutěže? Zajímalo by nás například:

- V jakém termínu měly děti a komu výsledky odevzdat?
- Kdo úkoly vyhodnocoval?
- Jaké byly podmínky pro získání odznaku Zlaté zebry? Tolerovala se například nějaká chybovost, nebo musely být všechny úkoly v pořádku?
- Kam se výsledky posílaly?
- Jak se děti o výhře dozvídaly?
- Kdo a jak odznaky Zlaté zebry výhercům předával?

Pište na e-mailovou adresu info@naposlech.cz. Za jakékoli informace či pomoc s dohledáním konkrétních podkladových materiálů všem předem děkujeme.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Online přenos z divadelních představení na mall.tv divadlo
15. 05. 2020

Bavte se v živém přenosu ze zkoušek a přestavení loutkového divadla Spejbla a Hurvínka na mall.tv. Ve všední dny dostanete příležitost nahlédnout na dopolední zkoušky loutkoherců, ve vybrané dny pak na celé přestavení. Zvuk necháváme během zkoušek vypnutý, aby se herci mohli komfortně připravovat. Divadelní představení si však užijete v plné kráse i se zvukem. Videa jsou dostupná pod tímto odkazem.

Program představení:
Pátek 15. května od 19:00 – Spejbl versus Drákula
Sobota 16. května od 15:00 – Spejbl versus Drákula
Středa 20. května od 19:00 – To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem
Sobota 23. května od 14:00 – Hurvínkova Nebesíčka
Neděle 24. května od 10:30 – Hurvínkova Nebesíčka
Sobota 30. května od 14:00 – Hurvínek mezi osly
Neděla 31. května od 10:30 – Hurvínek mezi osly
Červnové termíny budou upřesněny v nejbližší době.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Divadlo Spejbla a Hurvínka 15. května se znovu otevře divadlo
7. 05. 2020

A je to tady! Divadlo Spejbla a Hurvínka po více než dvou měsíci otevírá své brány. Provoz bude komplikovanější, místa v sále hodně omezená, bez šatny i občerstvení, ale hlavně, že se bude zase hrát! Poprvé se diváci budou moci přijít podívat 15. května 2020 od 19 hodin představení pro dospělé diváky Spejbl versus Dracula. Červnový program bude připraven následně a velmi brzy zveřejněn.

Další novinkou je vydání knižní podoby Hurvínkovy nedělní chvilka pandemie. Ta doposud vycházela ve formě krátkých videích zveřejňovaných na divadelním webu a facebooku. Básničky inspirované vládními nařízeními z období výjimečného stavu z roku 2020 vložil do úst Hurvínkovi Robin Král. Svým nezaměnitelným hlasem je Hurvínek recituje jednak na videích Divadla Spejbla a Hurvínka, jednak vyveden fialovými tahy Jany Hruškové v nové publikaci vydavatelství Běžíliška. Scénky jsou, stejně jako tato knížka, věnovány Máničce k jejím devadesátým (koro)narozeninám! Knihu si můžete zakoupit za symbolických 45 Kč zde.

Poslední novinka se týká vysílání Slowradia, kde můžete až do 13. května poslouchat pohádky čtené Martinem Kláskem a Ondřejem Lážnovským. Pokud nestíháte poslouchat ve 13 hodin v přímém přenosu, můžete to napravit. Všechna vysílání najdete i na youtube. Dostat se tam můžete přes tento odkaz.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]