Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
První uvedení hry Past na Hurvínka se odkládá divadlo
11. 10. 2019

Již zítra, tedy v sobotu 12. října, měli mít možnost diváci poprvé shlédnout obnovenou premiéru populární dětské hry Past na Hurvínka. Divadlo však na svých webových i facebookových stránkách avizovalo, že víkendová představení této hry se z důvodu nemoci ruší. Vstupenky si můžete vyměnit za jiné představení, nebo vám na pokladě bude vráceno vstupné. Zatím se tak můžete podívat alespoň na fotky z této divadelní hry, které najdete na této stránce.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Noc divadel v D S+H 2019 divadlo
11. 10. 2019

I tento rok se Divadlo Spejbla a Hurvínka připojí k akci Noc divadel. Téma letošní roku je 30. let od Sametové revoluce. I pro letošek D S+H připravilo klenot ze Zlatého fondu divadla. V sobotu 16. listopadu divadlo odpoledne od 15:00 hodin odehraje pro seniory a večer v 19:00 hodin představení pro dospělé diváky Dějiny kontra Spejbl. Při večerním představení bude moci navštívit zákulisí divadelních prostor. Prohlídku zákulisí je ale nezbytné si předem rezervovat v pokladně D S+H (tel. 224 316 784), nejlépe rovnou při nákupu vstupenek.
Přihlášení diváci se vstupenkou a registrací budou mít možnost navštívit zákulisí, seznámit se s technikou vodění loutek a také s vodiči. Pro všechny diváky bude v předsálí připravena možnost vyzkoušet si vodění velkých loutek v nadživotní velikosti nebo se vyfotografovat na našich lavičkách - bronzové před divadlem i na dřevěné lavičce u pokladny. Upozorňujeme, že do zákulisí se chodí po skupinách a kapacita je omezená! Skupiny (před představením, o přestávce a po představení) budou pro 10 - 15 osob a délka prohlídky je max. 15 minut.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Novinková nahrávka Taťuldo, zhasni! vyjde 18. 10. nový titul
20. 09. 2019

A je to tady! Po dlouhých čtyřech letech čekání vychází konečně zbrusu nová audio nahrávka se Spejblem a Hurvínkem a dalšími členy dřevěné rodinky. Nahrávka se jmenuje Taťuldo, zhasni! a u vydavatelství Supraphon vyjde na CD a v digitální podobě (mp3 a flac) 18.10.2019.

Jak již bylo několikrát zmíněno, jedná se o příběh z cyklu o zajímavých vynálezech, tentokráte o vzniku žárovky. Kdo ji vymyslel, jaké kolem toho byly zápletky, kdo jsou pánové Göbel, Edison, Křížík a Tesla? Jakou roli v tom hráli Spejbl, Hurvínek, Mánička, bábinka, Brno a hantec? Co způsobila prasklá žárovka, proč má pan Spejbl závratě a paní Kateřina nosí v kabelce kleště? To všechno a ještě mnohem víc si poslechnete na cédéčku v příběhu napsaném Denisou Kirschnerovou, režírovaném a obrázky vyzdobeném jejím bratrem Mikim, muzikou ozdobeném Janem Lstibůrkem a zaplněném mnoha zajímavými postavami. Za Spejbla a Hurvínka promluví Martin Klásek, Marie Šimsová se pak ujme interpretace Máničky, a v audio podobě premiérově také paní Kateřiny alias bábinky. V dalších rolích uslyšíte herce z Divadla S+H - Ondřeje Lážnovského, Tomáše Slepánka, Reného Hájka, Matěje Kopeckého a Zitu Morávkovou.

Nahrávku, která trvá téměř 45 minut, si budete moci zakoupit na této stránce, kde si již dnes můžete poslechnout ukázky z alba. Fyzické CD bude stát 239 Kč, mp3 verze vyjde na 169 Kč a pokud si koupíte i flac, zaplatíte 219 Kč. Po vyjití se těšíme na vaše komentáře jak se vám nahrávka líbí.

Detaily najdete v aktualizované diskografii.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Podzimní novinky v divadelní a audio tvorbě nahrávky
14. 08. 2019

Podzim bude ve znamení nových nahrávek a také nové divadelní hry pro dětské diváky. O premiéře hry Past na Hurvínka jsme na našich fan stránkách psali již několikrát, proto nemá cenu rozepisovat znovu to samé. Na své si ale přijdou i milovníci audio nahrávek. Již v tomto měsíci by měli herci Divadla Spejbla a Hurvínka začít natáčet dlouho očekávané nové CD z cyklu o báječných vynálezech s názvem Taťuldo, zhasni!, které by mělo u Supraphonu vyjít někdy na podzim (přesné datum není v tuto chvíli známé). Podle neověřených zpráv by na nové nahrávce neměla chybět ani postava paní Kateřiny, které hlas propůjčuje Marie Šimsová. Autorkou textu je Denisa Kirschnerová, režie zvukové nahrávky se ujal Miki Kirschner a za zvukovým pultem sedí David Vrbík. Fotky z natáčení si můžete prohlédnout na FB stránce D s+H zde.

Na listopad pak další CD připravuje i Radioteka, která by měla podle zprávy na svých webových stránkách vydat již čtvrté pokračování Hurvínkových příběhů. Na webu se uvádí, že tématem budou klasické pohádky. Pracovníci Radiotéky byli vstřícní a na náš dotaz nám prozradili, že na CD by dle edičního plánu mělo vyjít těchto šest příběhů: Jak se sypou pohádky z rukávu, Jak může být kocour užitečný, Ona krása není všechno, Co s princeznama, Hurvínek píše domácí úkol, Dobrou noc Hurvínku. Jedná se o pohádky natočené pro Československý rozhlas v roce 1983 určené do vysílání Hajaji o délce cca 8 až 9 minut. Dá se tedy očekávat, že celková délka CD bude okolo 55 minut.

V rámci oslav Spejblovy stovky pak D S+H připravuje premiéru další hry pro děti, tentokráte pro ty zcela nejmenší ve věku 1 - 3 let. Zhruba třiceti minutové přestavení s názvem Žeryčku, hop!, které autorsky i režijně připraví hostující režisérka Divadla Petra Bezruče Janka Ryšánek – Schmiedtová, by mělo mít premiéru v červnu 2020. Miminí představení Žeryčku, hop! bude opravdu unikátní. Je totiž připraveno seznámit ty nejmenší s divadlem prostřednictvím interaktivní divadelní inscenace pro všechny smysly. Děti (1 až 3 roky) se s pejskem Žerykem vydají do světa nad zemí, do světa těch, co umí létat, do světa ptáků, mraků, kouzelných vesmírných tvorů i zářících hvězd. Po půlhodinové inscenaci bude následovat dětská herna.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Je Hurvínek OP? nahrávky
22. 07. 2019

Ani o prázdninách Supraphon nezahálí a pokračuje ve vydávání starších hurvínkovských nahrávek, které již v minulosti sice v digitální podobě spatřily světlo světa, ale více či méně zkrácené. Další z nich, která bude do digitálního prodeje uvolněna 26. července 2019, je LP album "Je Hurvínek OP?", které pod číslem 11 1621-1 v Supraphonu vyšlo v roce 1991. V roce 2001 byl tento titul vydán na CD znovu jako součást kompilace SU 5243-2 " Hurvínkovy přírodozpytné výlety", tehdy však v mírně zkrácené podobě. Nyní tento příběh, kde Mánička s panem Spejblem řeší, zda je Hurvínek ochránce přírody, tedy zkráceně OP (a ne, zda je Hurvínek zvířátko, jak by se mohlo dle názvu zdát) Supraphon vydává poprvé digitálně v původní podobě a s původním obalem a vy si ho můžete stáhnout za 99 Kč v mp3 resp. za 129 Kč v mp3 + flac formátu na webu vydavatele zde.

Detaily najdete v aktualizované diskografii.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Past na Hurvínka v novém kabátě bude mít premiéru v říjnu divadlo
6. 07. 2019

Past na Hurvínka – obnovená premiéra představení na motivy legendární hry D S+H bude mít oficiální premiéru 15. října 2019. Prvně ji však diváci mohou vidět již o několik dní dříve – v sobotu 12.10. Ti, kteří hru znají z divadla či alespoň z audio nahrávky se však budou muset připravit na několik změn oproti verzi ze 70. let minulého století.

O čem by tedy nové pojetí hry autorského dua Jana Kubíčková a Štěpán Gajdoš mělo být? V příběhu s detektivní zápletkou, který je určený i pro ty nejmenší diváky, se Hurvínek vydá pátrat po své koloběžce. Není však sám, kdo ve městě něco hledá a podezřelý je Hurvínkovi už úplně každý - pošťáci, školník i policajt. Nebo že by za ztrátu koloběžky mohl taťulda, bábinka nebo dokonce Žeryk s Máničkou? Na půdě školy nakonec sklapne past a vy se přijďte podívat, kdo se do ní nakonec chytí a také zda se ve hře objeví i legendární Drsňák vulgo vousáč.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Supraphon vydává další dvě digitalizované nahrávky nahrávky
26. 06. 2019

Supraphon na konci června resp. na začátku prázdnin vydá další dvě remasterované nahrávky se Spejblem a Hurvínkem. Tou první, která půjde do prodeje již v pátek 28.6., je třetí pokračování reklamních scének - Reklama ...vážně!? 3. Na této kompilaci najdeme hned čtyři propagační snímky s našimi hrdiny, ne všechny jsou však v digitálním formátu vydány poprvé. Prvním je Skupova upoutávka na film Všudybylova dobrodružství z roku 1936. Ta již byla vydána na CD výběru nejlepších Skupových scének "Klasický Spejbl a Hurvínek Josefa Skupy 5". Druhou je scénka Hurvínek chce vyhrát z roku 1958, která je však na kompilaci špatně pojmenována jako Spejblův sběr II. Třetí je pak doposud znovu nevydaný snímek Spejblovo prohlédnutí (pro Svaz požární ochrany) Kirschnerem nahraný v roce 1959 a jako poslední je na výběr zařazena scénka z roku 1960 Hurvínek a tři mušketýři, kterou pod názvem Co je to Gasconěc? Supraphon znovu vydal již na v roce 2017.

První červencový týden pak Supraphon uvolní do prodeje digitalizovanou LP desku Hurvínek im Traumland, která byla na LP desce vydána v roce 1983. Jen pro úplnost dodejme, že jde o německou verzi nahrávky Hurvínek v říši snů. Na rozdíl od české LP verze v ní ale neuslyšíme excelovat Miloše Kopeckého, jenž v české verzi této původně divadelní hry namluvil hned několik postav (vyprávěč, Bumbum, oddávající úředník, příslušník VB, námořní kapitán). Současně jistě není bez zajímavosti, že česká verze na své znovuvydání v digitální podobě zatím stále čeká.

Detaily najdete v aktualizované diskografii.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Dotočeno. Štáb ČT dokončil natáčení dokumentu o panu Spejblovi
25. 06. 2019

A je hotovo. Tedy alespoň pro herce Divadla Spejbla a Hurvínka a kameramany a další členy štábu, kteří se podíleli na natáčení dokumentu o panu Spejblovi. Ten vzniká jako součást oslav jeho stovky, kterou si budeme připomínat v roce 2020. Dokument z cyklu Neobyčejné životy by se měl ve vysílání České televize objevit někdy v příštím roce. Součástí oslav stoletých narozenin Josefa Spejbla bude také výstava ve vile Pellé či premiéra nového představení pro dospělé diváky Hotel Spejbl. Bude se tedy na co těšit!

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek... na nitkách osudu v Levných knihách za 249 Kč knihy
24. 06. 2019

Nemáte doma ještě unikátní a výpravnou publikaci Spejbl a Hurvínek... na nitkách osudu z řady Muzeum v knize, která vyšla v roce 2010 k osmdesáti letům profesionální činnosti Divadla Spejbla a Hurvínka? Tak máte jedinečnou možnost to napravit a za super cenu 249 Kč si tuto knihu zakoupit. Společnost Levné knihy ji totiž právě za tuto více než příznivou cenu nabízí v síti svých prodejen.

Tato kniha čtenářům přináší ojedinělou příležitost seznámit se nejen s jeho historií, ale umožňuje také nahlédnout do bohatého divadelního archívu. Prostřednictvím kopií četných dobových dokumentů (fotografie, plakáty, ilustrace, korespondence...) ilustruje proměny tohoto divadla a jeho ušatých protagonistů. Čtenáře jistě potěší i audiovizuální přílohy publikace. Ojedinělé CD To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem" vzniklo ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon a nabízí posluchačům možnost naslouchat Spejblovi a Hurvínkovi v podání prof. Josefa Skupy, Miloše Kirschnera a Martina Kláska.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejblův sběr na kompilaci Smích prodlužuje život! 7 nahrávky
22. 06. 2019

Supraphon včera uvolnil do digitálního prodeje další kompilační nahrávku z cyklu Smích prodlužuje život. Jde již o sedmé pokračování výběru humorných povídek a scének, na kterém najdeme i jednu nahrávku se Spejblem a Hurvínkem. Z počáteční radosti se však záhy vyklubalo zklamání, neboť Supraphon na něj pod názvem Spejblův sběr znovu zařadil stejnou nahrávku, jako se počátkem roku objevila na výběru Reklama ...vážně!? 2, tehdy však pojmenovanou Hurvínek chce vyhrát (reklama pro Sběrné suroviny). Nutno však podotknout, že chyba vznikla zřejmě již v lednu, kdy byla nahrávka „Spejblův sběr“ mylně označena názvem „Hurvínek chce vyhrát“.

Obě zhruba tříminutové scénky vznikly v roce 1958 a byly v minulosti vydané na téže reklamní gramofonové desce a pojí je i to, že je napsal stejný autor - Josef Barchánek. Ale zatímco scénka „Hurvínek chce vyhrát“ je propagačním snímkem na losy, „Spejblův sběr“ sloužila k propagaci sběru papíru. Nahrávka s názvem „Hurvínek chce vyhrát“ pojednává o Hurvínkových tužbách pořídit si rozličné výdobytky tehdejší doby jako například vůz Spartak, ze kterého postupně přes motocykl slevuje na snění o televizoru, stanu či fotoaparátu. Spejbl mu oponuje nedostatkem financí, na což Hurvínek reaguje možností vyhrát v loterii na los.

Nahrávka Spejblův sběr byla tedy v digitalizované podobě vydána Supraphonem již dvakrát, nahrávka Hurvínek chce vyhrát zatím ne. Objevila se však v celé délce v Českém rozhlasu ve vysílání pořadu Padesátník 16.3.2008. Odkaz na něj najdete na našem webu v sekci Audio/Rozhlasové pořady a rozhovory.

Detaily najdete v aktualizované diskografii.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]