Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Podpořte Divadlo Spejbla a Hurvínka! fan web
2. 04. 2020

Nouzový stav, který v České republice platí od 12. března 2020, bude mít velký dopad do příjmů divadel a dalších uměleckých souborů, které musely ze dne na den zavřít. Lidé však k této situaci nejsou lhostejní a tak vznikají nejrůznější projekty, jak mohou lidé svému oblíbenému divadlu, galerii, umělci či kapele finančně pomoci tuto nelehkou koronavirovou dobu ustát. I na našem webu jsme se o těchto iniciativách a jednotlivých možnostech zmiňovali (viz níže) a vyzývali fanoušky dřevěné rodinky k troše solidarity. Pokud chcete našemu milovanému Divadlu Spejbla a Hurvínka pomoci, máte v zásadě tři možnosti. Jednou z nich je na základě darovací smlouvy (ke stažení zde - soubor MS Word) poskytnout divadlu finanční dar převodem na jeho účet. Dalším způsobem je nenárokovat vrácení vstupného za zrušené představení, což je hlavním cílem výzvy Nevracej vstupenku, zachraň divadlo!.

Nyní vznikla další aktivita, kdy si máte možnost koupit virtuální, symbolickou vstupenku na představení s názvem NIC 2020, tedy na neexistující představení. Přidat se ke sbírce je strašně jednoduché. Vyberete si na GoOut kulturní instituci svého uměleckého souboru a ve virtuálním sále si klasicky koupíte vstupenku - od první VIP řady za 5 tisíc korun až po galerii za dvacku. Vybrané peníze pak budou předány dané instituci, na jejíž virtuální představení jste si vstupenku koupili. K této záchranné akci, která běží od 1. dubna až do 1. května, se zatím Divadlo Spejbla a Hurvínka nepřipojilo, ale třeba se tak ještě stane.

Novinkou však je zapojení Divadla S+H do projektu #kulturažije, který je společnou aktivitou internetové televize Mall a firmy Donio. Na webu mall.tv jsou k dispozici nejrůznější online představení s možností poskytnutí dobrovolného finančního příspěvku. Divadlo Spejbla a Hurvínka zde má založenu sbírku s příznačným názvem Peníze na dřevo!. Ke shlédnutí zde bude oblíbený dětský muzikál Jak s Máničkou šili všichni čerti, který vyšel i na audionosiči a v divadle patří k nejoblíbenějším hrám vůbec. Online představení startuje 2. dubna 2020 ve 14 hodin a shlédnout ho můžete pod tímto odkazem. Věříme, že se k jedné ze tří možností jak Divadlu S+H přispět připojíte! Děkujeme za podporu.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Supraphonní dárek ke Spejblovým kulatinám nahrávky
1. 04. 2020

Supraphon k letošním 100. narozeninám pana Spejbla připravil speciální překvapení pro všechny příznivce Divadla Spejbla a Hurvínka. Od 1. do 19. dubna 2020 je na webu supraphonline.cz zpřístupněn katalog nahrávek Spejbla a Hurvínka, kde máte v uvedené době možnost získat se slevou ve výši 35% většinu z dostupných nahrávek a to včetně novinkového alba Ať žije Spejbl!. CD je tedy po slevě v nabídce za pouhých 129 Kč, mp3 soubory lze získat jen za 90 Kč. Všechny nahrávky Supraphonu na než se vztahuje slevová akce najdete na této speciální stránce. Tak neváhejte a objednávejte, sleva nebude trvat věčně. Aktualizovanou kompletní diskografii audionahrávek Spejbla a Hurvínka najdete zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nevracej vstupenku, zachraň divadlo! divadlo
26. 03. 2020

Nevracej vstupenku, zachraň divadlo! – tak zní motto výzvy, která má za cíl pomoci divadlům snížit ekonomické škody, které souvisí s jejich uzavřením v době nouzového stavu kvůli koronaviru. Pokud jste zakoupili vstupenky na divadlo, koncert, výstavu atd., ponechejte si prosím svou vstupenku a nenárokujte si vrácení vstupného - pomůžete tak divadlům přežít v této nelehké době. Pokud to cítíte podobně, přidejte se také k této výzvě a pomozte Divadlu Spejbla a Hurvínka. To se aktivně připojilo k šití roušek, které rozdává potřebným, a ještě stíhá dělat radost tím, že bezplatně na svůj web umísťuje videa z divadelních představení, která by jinak nebyla nikdy zveřejněna. Někdo šije roušky, jiný nakupuje seniorům, další mohou pomoci finančně… Budeme velice rádi, pokud zvážíte pomoc divadlu tím, že nebudete nárokovat vrácení vstupného, nebo přispějete na aktivity divadla formou dobrovolné sbírky. Jednou z možností je darovat peníze divadlu na základě uzavřené darovací smlouvy, kterou si můžete stáhnout zde (soubor MS Word). Darovací smlouvu vyplňte, podepište a naskenovanou pošlete na mail sekretariat@spejbl-hurvinek.cz a pak darujte peníze. O další možnosti, kterou aktuálně D S+H vyjednává, vás budeme v nejbližších dnech informovat. Sledujte naše webové stránky.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Novinkové kompilační CD Ať žije Spejbl! nahrávky
24. 03. 2020

Panu Spejblovi je letos 100 let a to si zasluhuje pořádné oslavy. Supraphon při této vzácné příležitosti vydává kompilaci nejzajímavějších archivních nahrávek, doplněnou úplnými novinkami a jedním vzácným objevem. CD se jmenuje příznačně Ať žije Spejbl!
Všichni tři historičtí interpreti slavného "taťuldy", tedy Josef Skupa, Miloš Kirschner a Martin Klásek, jsou tu debutově doplnění tím nejaktuálnějším představitelem obou postav, Ondřejem Lážnovským. Báječný Kirschnerův monolog O lásce (1980), u nás poprvé k dispozici v češtině, plus tři zbrusu nové nahrávky na speciální narozeninová a slavnostní témata. Jedna v podání Martin Kláska, závěrečné dvě pak v interpretaci Ondřeje Lážnovského. Téměř 75 minut znamenitého poslouchání, atraktivní booklet s přehlednou historií "života a díla" Josefa Spejbla a řadou vzácných fotografií. Jubilejní "stoprocentní" nutnost pro všechny přátele Divadla Spejbla a Hurvínka a jeho ikonických ušatců. Výběr, sestava a produkce Denisa Kirschnerova.
Nahrávka vychází 3. dubna 2020, již nyní si ji ale můžete předobjednat za zvýhodněných 119 Kč jako mp3, nebo za 179 Kč jako fyzické CD na této stránce.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Koronavirová hlídka Divadla S+H divadlo
24. 03. 2020

Koronavirová hlídka – tak nazvalo Divadlo Spejbla a Hurvínka koutek na oficiálních webových stránkách kam umístilo odkazy na nejrůznější videa, vystřihovánky a omalovánky, s jejichž pomocí se můžete pobavit, něco se naučit či jen zahnat nudu a chmury, které se se současnou situací pojí. Mezi videi najdete odkazy na krátké televizní a internetové scénky (např. Znovu u Spejbla a Hurvínka, Angličtina s Hurvínkem či Hurvínkovy cesty do přírody), pořady z České televize, ale i krátké filmy, které realizovalo divadlo samo. Absolutní novinkou, kterou se divadlo rozhodlo nasadit, jsou interní videozáznamy divadelních představení, která v týdenních intervalech budou ke shlédnutí na webu divadla. Prvním z nich bude představení Hurvínek v Hajanech. Tato hra byla vybrána z toho důvodu, že je to poslední představení, na jehož vzniku se podílela Helena Štáchová, která tento pozemský svět opustila právě před třemi lety. Společně si tak můžeme připomenout tuto výjimečnou umělkyni a to ve hře, která se v divadle zatím reprízovala pouze velmi málo a v níž se premiérově divákům v rolích Spejbla a Hurvínka představil Ondřej Lážnovský. Představení bude odvysíláno v úterý 24. března 2020 od 16 hodin na této stránce.

Divadlení a další umělecké aktivity se v době uzavření divadel kvůli pandemii koronaviru přesouvají na internet. Právě o tom byla reportáž odvysílána v hlavních zprávách TV Prima. Reportáž si můžete v čase 27 minut pustit zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek: Zvuková historie 3 fan web
17. 03. 2020

V úterý 16. března 2020 jsme si připomněli 93 let do narození druhého adoptivního táty Spejbla a Hurvínka Miloše Kirschnera. Právě při příležitosti nedožitých narozenin zveřejnil server naposlech.cz již třetí díl seriálu o zvukové historii naší dřevěné dvojice. Březnový díl mapuje začátky mladého Miloše Kirschnera v jeho audio tvorbě od jeho prvních nahrávek (první Kirschnerovou deskou je scénka z roku 1957 s názvem Čím bude Hurvínek) až po jeho vrcholné období v sedmdesátých letech, které je charakteristické skvosty z pera Františka Nepila jako například Tajenka pro Spejbla a Hurvínka, Hurvínek krmí ptáčky, Hurvínkova záloha na výplatu, Mléko, Peníze či Oldřich a Božena. Obdobné scénky stejného autora založené na neuvěřitelné hře se slovy najdeme i na LP desce Hovory u Spejblů. Celý díl si můžete spolu s ukázkami z audio tvorby vychutnat zde.

V roce 1966 přichází do divadla Helena Šáchová a díky její Máničce vzniká nová průlomová éra nejen ve zvukové historii S+H. Více se o ní dočtete 19. dubna, kdy si připomeneme devadesátiny Máničky a Žeryka.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové divadelní letáčky v novém grafickém provedení fan web
29. 02. 2020

Spejblova stovka je natolik významné jubileum, že si vyžádala i změnu grafiky, kterou se Divadlo Spejbla a Hurvínka prezentuje. Prvně jí mohli vidět Pražané a návštěvníci našeho hlavního města na reklamních plakátech, které jsou rozmístěné po celé Praze, nyní byl nový design použit na divadelní letáčky s programem. Ty lákají návštěvníky na divadelní představení, která se uskuteční od března do konce divadelní sezóny, tedy do června.

Kromě divadelního programu zde naleznete i pozvánky na nejrůznější akce, které se s oslavami Spejblova výročí budou pojit – ať už je to připravovaná výstava ve Ville Pellé (1.12. 2020 – 21.2. 2021), Dny otevřených dveří Divadla S+H (10. 5. 2020) či Klub Hurvajz neboli zážitkový klub pro fanoušky (březen 2020). A pochopitelně nechybí ani upoutávka na premiérové představení Hotel Spejbl, které by diváci měli mít možnost poprvé shlédnout 1. 10. 2020.

Letáčky si v tištěné podobě můžete vyzvednout například na pokladně divadla, v elektronické formě jsou dostupné buď na oficiálních stránkách Divadla Spejbla a Hurvínka nebo na této stránce.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl a Hurvínek: Zvuková historie 2 fan web
24. 02. 2020

V roce 2020 slaví legendární Divadlo Spejbla a Hurvínka řadu významných výročí. Spejbl má 100 let, Mánička se Žerykem 90, stejný počet roků bude divadlo profesionálním souborem, 75 let sídlí v Praze a právě dnes je 25 let v Dejvicích. Po celou dobu existence vznikaly vedle divadelních inscenací také zvukové záznamy, které ukazují nejen vývoj charakterů loutek, ale mapují také vlastně i audiokniľní průmysl. Seriál s názvem Spejbl a Hurvínek: Zvuková historie se věnuje právě nahrávkám Divadla Spejbla a Hurvínka. Právě dnes byl zveřejněn jeho druhý díl.

Celý druhý díl z tohoto dvanáctidílného cyklu včetně audioukázek, několika dobových fotografií si můžete přečíst, prohlédnout a poslechnout na webu www.naposlech.cz. Zde najdete odkaz také na první díl. Autorem tohoto seriálu je Kamil Fajmon.

Již nyní se můžete těšit na další díl. V něm se podíváme na začátky Miloše Kirschnera. Třetí díl bude zveřejněn v den jeho narození, tedy 16. března. A i tentokrát děkujeme Divadlu Spejbla a Hurvínka za laskavé poskytnutí obrazového materiálu.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Martin Klásek hostem Luboše Xavera Veselého média - rozhlas
17. 02. 2020

Xaver a host. To je rozhlasový pořad Českého rozhlasu Luboše Xavera Veselého, který si v pondělí 14. února 2020 do studia pozval Martina Kláska. Představitel postaviček Spejbla a Hurvínka Martin Klásek odehrává svou 46. sezónu. Kolika jazyky Martin Klásek za Spejbla s Hurvínkem promluvil, kolik párů loutek mají v divadle či zda už má Hurvínek mobil či tablet. To všechno se dozvíte z tohoto rozhovoru. Pokud jste pořad neslyšeli v premiéře, můžete si ho dodatečně poslechnout zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Spejbl v pořadu Gejzír média - TV
3. 02. 2020

Spejblova stovka znamená krom mnoha oslavných akcí, o nichž jsme již mnohokrát psali, také zvýšený zájem médií, včetně televize. Panu Spejblovi byla věnována i jedna z reportáží magazínu Gejzír odvysíláném 30. ledna 2020.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]