Menu:
Novinky [ diskuze o S+H ]
     
Mikulášská s Hurvínkem - pozvánka na akci nahrávky
22. 11. 2017

Vydavatelství Suprahon ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka připravuje pro děti a jejich rodiče akci s názvem Mikulášská se Spejblem a Hurvínkem. Hurvínkova Mikulášská nadílka se uskuteční v úterý 5. prosince 2017 v prostorách prodejny Supraphon Musicpoint, která se nachází na adrese Jungmannovo náměstí 17, 110 00 Praha. Začátek je naplánován na 17 hodinu, akce bude zakončena zhruba v 19 hodin.
Na programu bude křest nedávno vydané vánoční kompilace Hurvínkovy veselé Vánoce spojený s návštěvou Mikuláše, čerta a anděla, kteří do prodejny Supraphon Musicpoint přinesou dětem překvapení. Děti se mohou těšit rovněž na členy Divadla Spejbla a Hurvínka a samozřejmě i na loutky Spejbla a Hurvínka! Tak neváhejte a přijďte strávit krásného Mikuláše s naší dřevěnou dvojicí.

Mikulášská s Hurvínkem - pozvánka na akci

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nové divadelní plakáty divadlo
19. 11. 2017

Divadlo Spejbla a Hurvínka získalo do svého bohatého archivu další dva poklady – plakáty k divadelním hrám z osmdesátých let minulého století "O fousatém Hurvínkovi" (premiéra 26.3.1982) a "V Praze je blaze" (premiéra 24.6.1981). Pracovníci archivu D S+H byli tak laskavi, že se s náhledy těchto plakátů podělili s naším fan webem. Oba plakáty, stejně tak jako mnoho dalších, najdete na této stránce.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nová vánoční kompilace "Hurvínkovy veselé Vánoce" od Supraphonu nahrávky
3. 11. 2017

Hurvínkovy veselé VánoceJak jsme již na našem webu psali, nový audio příběh se Spejblem a Hurvínkem z řady báječných vynálezů plánuje Divadlo S+H vydat až na podzim roku 2018. Ani letos však nezůstanou posluchači o novou nahrávku ochuzeni, byť jen v podobě kompilace. Radiotéka chystá v této době vydání CD s Hurvínkovými příběhy, další archivní výběr připravilo rovněž vydavatelství Supraphon. Nahrávka s názvem "Hurvínkovy veselé Vánoce" jde do prodeje sice až 16.11., předobjednat si ji však můžete za zvýhodněnou cenu již nyní - odkaz zde. Jedná se o kompilaci vánočních snímků, které vybrala ředitelka divadla Denisa Kirschnerová. Nahrávka vyjde nejenom ve formátu mp3 a flac (ke stažení), ale také jako fyzické CD.
Nahrávka obsahuje celkem 8 scének o celkové délce něco málo přes hodinu:
1. Zcela nezvyklé Vánoce 06:30
2. Mániččin vánoční stromeček 07:44
3. Hurvínkův Štědrý den 08:30
4. Mánička se postí 11:36
5. Dopis Ježíškovi 07:43
6. Nadílka 05:54
7. Hurvínek chce jít koledovat 08:10
8. Hurvínek vymýšlí novoroční předsevzetí 07:59

komentáře (0) přidal: Pout
.
Pamětní mince s motivy Spejbla a Hurvínka fan web
2. 11. 2017

Jak jsme již psali na našem webu, v létě loňského roku vydala Česká mincovna k Hurvínkovým 90. narozeninám trojici pamětních mincí. Na první z nich je vyobrazen Hurvínek se Žerykem, na druhé pan Spejbl a na třetí Mánička s paní Kateřinou. Mince byly vydány ve dvojím provedení - ve zlatém a stříbrném. Zlaté mince, které byly vydány v emisi pouhých 100 kusů jsou sice již vyprodány, koupit si ale stále můžete alespoň stříbrné (těch bylo vydáno 500 kusů).

Všechny tyto, ale i další upomínkové mince s tématikou S+H, najdete doplněné na aktualizované stránce věnované sběratelství.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Marie Šimsová se premiérově představí i v roli paní Kateřiny divadlo
27. 10. 2017

paní Kateřiny v muzikálu Spejbl versus Drákula Na hlas Marie Šimsové v roli Máničky, která převzala tuto interpretaci po na jaře zesnulé Heleně Štáchové, si diváci již pozvolna zvykají. Ještě za dobu jejího života Marie Šimsová spolu s Helenou Štáchovou v roli Máničky alternovala, takže její hlas je díky její usilovné píli nyní téměř k nerozeznání od původní interpretace.

Paní Kateřina však byla na čas "u ledu", neboť s touto postavou se nová interpretka Marie Šimsová teprve postupně sžívá. Nyní po delší odmlce však přichází i tato Mániččina schovanka opět na scénu. Nový hlas paní Kateřiny Hovorkové alias bábinky si budou moci poprvé na živo posluchači poslechnout v muzikálovém představení pro dospělé Spejbl versus Drákula a to již příští středu 1. listopadu 2018 od 19 hodin. Držíme Marii společně palce a ať jí premiéra v roli bábinky vyjde podle jejich představ!

Pro netrpělivé připravilo divadlo krátkou video ukázku ze zkoušení této hry. Poslechnout si jej můžete na instagramové stránce divadla S+H zde.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Radiotéka chystá vydání CD Hurvínkovy příhody nahrávky
25. 10. 2017

Suprahon, jakožto hlavní vydavatel mluveného slova se Spejblem a Hurvínkem, již ve svém archivu nemá mnoho nahrávek, které by ještě posluchači neslyšeli. Některé by se sice mohly dočkat alespoň re-edice (např. Hurvínek v televizi, Hurvínek v říši snů či První pomoc 1 + 2), ale jejich znovuvydání v digitalizované a remasterované podobě podle našich informací Supraphon bohužel zatím nepřipravuje. A nové CD s novinkovým příběhem je naplánováno až na podzim roku 2018...Pozornost milovníků S+H se tak upíná k Českému rozhlasu, v jehož archivu se ještě nějaké historické "poklady" nacházejí. Eshop Českého rozhlasu Radiotéka již v nedávné minulosti vydal tři nahrávky s Hurvínkovými příhodami (ke stažení jsou na této stránce), všechny ale vyšly pouze ve formátu MP3. V nejbližších dnech však Radiotéka chystá vydání fyzického CD. Podle informací z webových stránek se bude jednat o nahrávky z dílny Františka Nepila ze 70. let 20. století. Název připravovaného titulu je totožný jako u mp3 nahrávky - Hurvínkovy příhody. Je proto velice pravděpodobné, že se nebude jednat o nové, v audio podobě dosud nepublikované, scénky, ale pouze o vydání fyzického nosiče se stejným obsahem jako již vyšlo na mp3. Do vydání zbývá již jen několik dní, maximálně týdnů, a tak se necháme překvapit s čím Radiotéka přijde. Obal CD zatím vypadá celkem pěkně. :-)

komentáře (0) přidal: Pout
.
Rozhovor s Marií Šimsovou a Ondřejem Lážnovským média - rozhlas
17. 10. 2017

V sobotu 14. října 2017 odvysílal Český rozhlas zajímavý rozhovor s novými interprety Máničky a Spejbla s Hurvínkem - Marií Šimsovou a Ondřejem Lážnovským. Pokud jste pořad neslyšeli, můžete si jej pustit zde.

Máme pro vás i novinku co se obsahu webu týká. Do sekce "Divadlo" byla zařazena nová podstránka "Divadelní programy" s náhledy titulních stran divadelních programů. Pokud nějaký chybí, budeme rádi, pokud se s námi o něj podělíte, abychom jej mohli do galerie přidat.

A poslední informací je upozornění na obsáhlý rozhovor s Martinem Kláskem, který vyšel v časopise Xantypa. Na stranách 82 - 86 najdete mnoho zajímavých informací z Martinova profesního života.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nový hlas Spejbla a Hurvínka + aktualizace webu divadlo
8. 10. 2017

Neměli jste zatím možnost vidět novou hru Hurvínek v Hajanech, ve které v rolích Spejbla a Hurvínka vystupuje Ondřej Lážnovský? Pak si zatím aspoň můžete pustit toto video, ve kterém hlas dalšího interpreta této dřevěné dvojice můžete v krátkosti uslyšet. Stejně tak doporučujeme ke shlédnutí rozhovor s Martinem Kláskem a Ondřejem Lážnovským z pořadu Studio 6 České televize odvysílaného 3.10.2017. Odkaz na toto video najdete zde.

I nadále dochází k postupné aktualizaci našeho fan webu. Již podruhé byl doplněn seznam televizních pořadů o nové i starší, dosud neuvedené, pořady. Zcela byla také přepracována sekce "fotogalerie". Ta je nyní nově rozdělena do tří samostatných částí, přičemž všechny fotky je možné rozkliknout do větší velikosti - fotogalerie loutek, fotogalerie interpretů S+H a fotky z divadelních představení. Galerie pochopitelně obsahuje jen některé snímky, neboť za téměř stoletou historii divadla S+H bych byly pořízeny tisíce. Pokud máte nějaké další fotky, které by podle vašeho názoru zasluhovaly publikovat, neváhejte nám je poslat a my je do galerie doplníme.

komentáře (0) přidal: Pout
.
Čtvrtá pokračující generace - oficiální prohlášení D S+H divadlo
2. 10. 2017

V těchto dnech zveřejnil interpret Spejbla a Hurvínka a zároveň umělecký šéf našeho souboru pan Martin Klásek oznámení, ve kterém Vám představuje svého následníka, již čtvrtého interpreta Spejbla a Hurvínka - Ondřeje Lážnovského! Text oznámení najdete nejen zde, ale i na na sociálních sítích Divadla S+H. Samozřejmě je vystaven i v divadelním předsálí:

Milí příznivci našeho divadla!

S velkým potěšením Vám chci oznámit, že jsme k naší a jistě i k Vaší radosti našli zdatného pokračovatele pro role Spejbla a Hurvínka, abychom tak pro další generace diváků zajistili existenci těchto našich dřevěných hrdinů.

Prvním interpretem Spejbla a Hurvínka byl zakladatel a zároveň tehdejší ředitel divadla prof. Josef Skupa, který založil princip jednoho herce, jenž mluví obě hlavní postavy, byl i výtvarníkem, režisérem a autorem textů. Po něm převzal role otce a syna Miloš Kirschner a vytvořil tak ojedinělou tradici. Začal éru zahraničních zájezdů a S+H jeho ústy promluvili 18-ti jazyky. Byl také autorem, režisérem a dlouholetým ředitelem. V současné době je interpretem S+H Martin Klásek, který tuto tradici potvrzuje. Píše hry, je autorem mnoha loutkových výstupů, režíruje a pokračuje v cizojazyčných verzích. S+H to i díky němu zatím dotáhli na 25 jazyků.

Čtvrtým "mluvičem" Spejbla a Hurvínka se stává Ondřej Lážnovský. Loutkoherec, dramaturg, režisér a autor. V hlavních rolích se publiku představí ve hře Heleny Štáchové a Mikiho Kirschnera "Hurvínek v Hajanech". Držme Ondřejovi společně palce, aby se mu v tomto nesnadném úkolu dařilo a jeho Spejbl s Hurvínkem skvěle bavili především Vás - naše diváky.

Martin Klásek - šéf uměleckého souboru a interpret Spejbla a Hurvínka

komentáře (0) přidal: Pout
.
Nový interpret Spejbla a Hurvínka! divadlo
22. 09. 2017

HISTORIE SE OPAKUJE! - V případě Divadla Spejbla a Hurvínka můžeme říci „naštěstí“.

Začátkem října se totiž, v historii divadla již potřetí, v předsálí objeví oznámení současného interpreta Spejbla a Hurvínka – Martina Kláska, který divákům představí dalšího pokračovatele a v pořadí již čtvrtého interpreta S+H.
Poprvé toto oznámení napsal prof. Josef Skupa a představil jím svého nástupce Miloše Kirschnera, stalo se tak v březnu roku 1956 (náhled prohlášení zde). Podruhé Miloš Kirschner uvedl na scénu Martina Kláska a to v prosinci roku 1973. V říjnu roku 2017 se tak čtvrtým tátou S+H začne oficiálně „zaučovat“ dlouholetý člen divadla S+H, loutkoherec, režisér, autor – Ondřej Lážnovský (rozhovor s ním zde).

Shodou osudových náhod absolvovala svůj křest na březnové premiéře představení pro dospělé "Spejbl a město hříchu" čtvrtá interpretka Máničky a bábinky – dlouholetá členka souboru - Marie Šimsová.

A nesmíme samozřejmě zapomenout na Žeryka, kterého se ujímá Tomáš Slepánek, rovněž dlouholetý člen souboru D S+H a stane se tak jeho již šestým interpretem.

Stejně jako naši předchůdci, také my si přejeme, aby naši „dřevění“ hrdinové i nadále těšili malé a velké diváky, proto Ondrovi, Marušce a Tomášovi přejeme, aby cesta na kterou se vydali, přinášela radost všem na jevišti i v hledišti a Hurvínkovo „cháchááá“, Mániččino „tsss“, kořeněné Žerykovým štěkotem, znělo z pódia ještě spoustu let a potěšilo další generace dětí.

ZLOMTE VAZ !!!
za Divadlo Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová

zdroj: facebook D S+H

Články na toto téma zveřejnil i portál iDnes, Týden či server Aktualne.cz.

komentáře (0) přidal: Pout
.

<< Předešlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Další >>

Content Management Powered by CuteNews


archiv starých novinek: [ červenec až září '05 | květen & červen '05 | duben '05 | březen '05 | únor '05 | leden '05 | prosinec '04 | listopad '04 | říjen '04 | září '04 | srpen '04 | červenec '04 | červen '04 | květen '04 ]
 
Doporučujeme: Založte si vlastní cestovatelský blog a pište vlastní cestopis nebo čtěte cestopisy ostatních cestovatelů. | Eurovíkendy | Jste to, co jíte | Golf
[ nahoru ]